DVDs Ελληνικών Σειρών Ιδιωτικών Καναλιών

Έχεις απόλυτο δίκιο Diana! Μίλησα σήμερα με το "Τηλέραμα" , ρώτησα και μου είπαν πως θα βγει η σειρά αλλά θα υπάρξει κάποια καθυστέρηση γιατί προέκυψε το τούρκικο και φυσικά αυτό...προηγείται του ελληνικού!!! Σαν δε ντρεπόμαστε λιγάκι λέω εγώ!!! Και μια και μιλάμε για αυτό για διαβάστε και εδώ...


http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=83787&catid=12


 
Τωρα φταιω εγω να παω... αγανακτισμενη στο Μαρουσι?? Και με καθολου "ειρηνικη διαθεση"!!!
 
Μάλιστα. Συγκέντρωση για τα τούρκικα σήριαλ έξω από τον ΑΝΤ1, οι Αγανακτισμένοι πάνε MEGA λόγω παραπληροφόρησης από το δελτίο ειδήσεων... Στη Βουλή θα μείνει κανένας ρε παιδια???
 
Με συγχωρείτε αλλά θα βγούμε και πάλι εκτός θέματος παιδιά. Ότι ξεσηκώθηκε ο λαός είναι αλήθεια.
 
Πες τα sunset! Δεν έχουν ούτε ιερό ούτε όσιο! Αλλά δε φταίνε αυτοί αλλά ΕΜΕΙΣ! Υψηλές τηλεθεάσεις έχουν τα τούρκικα και προφανώς και υψηλές πωλήσεις...
 
Ξανατηλεφώνησα σήμερα το μεσημέρι στο ''Τηλεραμα'' η κοπέλα που με εξυπηρέτησε μου απάντησε οτι η '' Πρόβα του νυφικού '' θα βγει λογικα μεσα στον Ιούλιο αλλα θα ενημερωθουμε μεσα απο το περιοδικό και απο την τηλεόραση με διαφημιστικό spot
 
Ωραία για να γράψουμε και το σποτ! :D
 
Το MEGA να δούμε πότε θα ξυπνήσει.
 
Καλό θα ήταν μέσα στην εβδομάδα να τηλεφωνήσουμε ξανα στο '' Τηλέραμα '' για να δουμε ποτε ακριβώς θα βγει η '' Πρόβα Νυφικού '' πρεπει να τους σκουντήσουμε για τα καλά για να την μοιράσουν μεσα στις επόμενες 15 μέρες , ντροπή τους που έβγαλαν πρωτα το τουρκίκο .
 
Είναι "χορταστικά" τα Τούρκικα σήριαλ, πανάθεμα τα! Κάθε επεισόδιο είναι σαν ταινία έχοντας διάρκεια 90'! Είναι ένας λόγος που "κολλάει" κανείς στην τηλεόραση μόλις ξεκινήσει να το βλέπει. Και με μια μικρή έρευνα, όλες οι Τούρκικες σειρές που προβλήθηκαν τα τελευταία χρόνια στην Ελληνική τηλεόραση είναι στα 90' κάθε επεισόδιο, μηδεμιάς εξαιρουμένης! Πως να μην έχουν τηλεθέαση μετά, ακόμη κι αν έχει πρωταγωνιστές.."Λάμιες";
 
Mandrake είπε:
Είναι "χορταστικά" τα Τούρκικα σήριαλ, πανάθεμα τα! Κάθε επεισόδιο είναι σαν ταινία έχοντας διάρκεια 90'! Είναι ένας λόγος που "κολλάει" κανείς στην τηλεόραση μόλις ξεκινήσει να το βλέπει. Και με μια μικρή έρευνα, όλες οι Τούρκικες σειρές που προβλήθηκαν τα τελευταία χρόνια στην Ελληνική τηλεόραση είναι στα 90' κάθε επεισόδιο, μηδεμιάς εξαιρουμένης! Πως να μην έχουν τηλεθέαση μετά, ακόμη κι αν έχει πρωταγωνιστές.."Λάμιες";
Δεν είναι 45'?

Ότι θα έχουν πάντως πιο ενδιαφέρουσες πλοκές από τις ελληνικές σειρές της τελευταίας τριετίας, το πιστεύω κι ας μην τις έχω δει.
 
Αν δεις στην Wikipedia το κάθε ένα απ' αυτά τα σήριαλ θα δεις πόσα επεισόδια είναι (έχουν λίστα επεισοδίων) και την διάρκειά τους στα 90'! Τσέκαρε από περιέργεια τις προάλλες 4-5 Τούρκικες σειρές! Τώρα, αν προβάλλονται μισά στην Ελληνική τηλεόραση δεν γνωρίζω αλλά νομίζω πως τόση διάρκεια έχουν γιατί κάποιες φορές που προβάλλονται και τύχει να έχω ανοιχτή την τηλεόραση και κάνω ζάπινγκ, μου φαίνεται πως ξεχνάνε να τελειώσουν! Ενδιαφέρουσες πλοκές; Εάν ξεπερνάνε κάποια "στερεότυπα" δικά μας, ενδεχομένως να έχουν. Το τελευταίο πάντως που πολυδιαφημιζόταν ("Ezel") είναι θριλεράκι και υποτίθεται μια εκσυγχρονισμένη προσέγγιση του "Κόμη Μοντεκρίστο"!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aφήστε τα άσχετα posts και περιοριστείτε στη θεματολογία του topic παρακαλώ.

(Πάντα ήθελα να το πω αυτό! Χεχε!)


 
Σήμερα που κυκλοφόρησε το '' Τηλέραμα'' στην επαρχία μαθαμε κανενα νέο για το ποτε θα αρχίσει να διανέμεται με το περιοδικο η σειρα '' Πρόβα Νυφικου '' ας μας ενημερωσει κανείς ;
 
όταν είναι κυκλοφορήσει, γύρω στα μέσα Ιουλίου, θα βγει η διαφήμιση και θα το μάθουμε. Μην επαναλαμβανόμαστε συνεχώς.
 
Αγαπητή sunset89 ειναι η αγαπημένη μου σειρα και περιμενω να διανεμηθη πως και πως, για αυτο και ρωταω συνεχεια
 
Ναι κι εμένα είναι εδώ και δεκαπέντε χρόνια, αλλά ό,τι είναι να γίνει θα γίνει. Δεν αλλάζει κάτι μέσα σε μια μέρα, ούτε και ξέρουμε περισσότερα από ό,τι λένε οι διαφημίσεις και τα περιοδικά. Αυτά.
 
πωπω φανταζεσαι να βγει η σειρα και δωρο να βγει εξτρα ντιβινιτι με γυρισματα και κομμενες σκηνες και συντεντευξεις; :) ε;ε;ε;αναστασια; :)
 
mhmerotategiatipino είπε:
πωπω φανταζεσαι να βγει η σειρα και δωρο να βγει εξτρα ντιβινιτι με γυρισματα και κομμενες σκηνες και συντεντευξεις; :) ε;ε;ε;αναστασια; :)
Ατιμούτσικο! Μην ξύνεις πληγές! :D
 
Ρε παιδία ας βγει η '' Πρόβα Νυφικού '' σε dvd και ας έχει μόνο το βασικό menu , χωρις extra και σκηνές απο τα γυρίσματα
 
Πίσω
Μπλουζα