DVDs Ελληνικών Σειρών Ιδιωτικών Καναλιών

peter είπε:
Εγώ σήμερα αγόρασα τους ''Απαράδεκτους'' που έχει ξανά σε προσφορά το tv zapping. Κανονικά θα διένειμε τέσσερα dvd με τα οκτώ πρώτα επεισόδια της σειράς. Ανοίγοντας την συσκευασία ανακάλυψα ότι έλειπε το πρώτο δισκάκι με τα δύο πρώτα επεισόδια και ότι υπήρχε δύο φορές το δισκάκι με τα επεισόδια 3-4. Σαν να μην έφτανε αυτό, το δισκάκι με τα επεισόδια 5-6 ήταν σπασμένο και ελαττωματικό...Προσφορά να σου πετύχει! Πάλι καλά που η τιμή της προσφοράς ήταν σχετικά φτηνή (6,40 ευρώ)..
6,40?!?!?!

Λοιπόν, άκου να σε πω τι θα κάνεις!

Θα πάρεις ένα τηλέφωνο στο περιοδικό και θα τους πεις πώς τα παρέλαβες. Είναι υποχρεωμένοι να σου το αλλάξουν με τα σωστά δισκάκια! Αν είσαι Αθήνα, μην το αφήσεις - είναι κρίμα!....

Δεν είναι το θέμα, αν είναι κάτι σχετικά φθηνό ή ακριβό (υποκειμενικά βέβαια κι αυτά!...), είναι ότι το έχεις πληρώσει και παίρνεις ελαττωματικό προϊόν!
 
και βεβαια να τα αλλαξεις,εγω που εχω μαζεψει σχεδον ολα τα ελληνικα σιριαλ οσα κολαγανε επερνα τηλ ρωτουσα αν υπαρχουν και το εστελνα ταχυδρωμικος και μου εστελναν ενα καινουργιο.στο κωνσταντινου και ελενης βεβαια που ενα δισκακι δεν επαιζε πηρα τηλ και μου ειπαν οτι δεν υπαρχουν αλλα! ¨-(
 
καλη χρονια.εχει δικιο ο φιλος.στο ιδιο περιοδικο παραλληλα με το[κωνσταντινου και ελενης]κυκλοφορουσαν τα βαμμενα κοκκινα μαλλια.και ειχαν ατελειες καποια δισκακια.γιατι στα περιοδικα πρωτα λεμε βοηθα τυχη και μετα τα αγοραζουμε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
peterpapas είπε:
καλη χρονια.εχει δικιο ο φιλος.στο ιδιο περιοδικο παραλληλα με το[κωνσταντινου και ελενης]κυκλοφορουσαν τα βαμμενα κοκκινα μαλλια.και ειχαν ατελειες καποια δισκακια.γιατι στα περιοδικα πρωτα λεμε βοηθα τυχη και μετα τα αγοραζουμε.
Χρόνια πολλά! Ούτως ή άλλως τα DVD των ''Απαράδεκτων'' δεν διέθεταν extras, μόνο τα επεισόδια και ένα απλό μενού..Όσο γι'αυτό που λες με την τύχη, ισχύει! Ποτέ δεν ξέρεις τι θα συναντήσεις ανοίγοντας τις προσφορές των περιοδικών!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλη χρονια σε ολους.

Παρακαλω η συζητηση να μην ξεφευγει σε παρανομους τροπους αποκτησης σειρων , πραγμα που δεν αφορα το παρον φορουμ
 
για ποιους παρανομους τροπους μιλας?
 
jimbcn είπε:
για ποιους παρανομους τροπους μιλας?

Για καθε ειδους "κατεβασμα" φιλε μου, γιατι αυτο ειναι κοντρα σε ο,τι πρεσβευει το φορουμ.
 
Καλησπέρα!!!! Ξέρουμε αν θα βάλλουν νέα σειρά τώρα που τελείωσε το Λούφα και παραλλαγή στον Τηλεθεατή???
 
Σήμερα πήγα στο ψιλικατζίδικο και κοίταξα λίγο τα περιοδικά. Τίποτα απολύτως! Μάλιστα μου είπε ο καταστηματάρχης πως εδώ δε ξέρουν αν θα συνεχίσουν κάποια να κυκλοφορούν και έκοψαν πολλές προσφορές. Π.χ. το περιοδικό People σήμερα δεν κυκλοφόρησε (δεν ξέρω αν σταμάτησε) και είναι μάλιστα του μεγάλου ομίλου Imako του Πέτρου Κωστόπουλου...Πολύ κρίμα για την όλη κατάσταση που επικρατεί... :(
 
tonytony είπε:
Π.χ. το περιοδικό People σήμερα δεν κυκλοφόρησε (δεν ξέρω αν σταμάτησε) και είναι μάλιστα του μεγάλου ομίλου Imako του Πέτρου Κωστόπουλου...Πολύ κρίμα για την όλη κατάσταση που επικρατεί... :(
Το περιοδικό people έκλεισε

http://www.madata.gr/diafora/media/166950.html

Eπίσης το περιοδικό TiVo είναι σε απεργία εδώ και ένα μήνα (λόγω Alter)

και για να είμαστε on topic,όχι δεν έχει βγει καμία νέα προσφορά,και γενικά δεν πρόκειται να βγει,όσο πουλάνε τα Τούρκικα!
 
Κατ' αρχή να σας ευχαριστήσω γι' αυτο το ποστ. Επειδή δε ζω στην Ελλάδα, μου είναι δύσκολο να παρακολουθώ τι γίνεται με τα περιοδικά και τα dvd. Βέβαια τώρα έχω να διαβάσω 68 σελιδούλες :eek: για να δω αν κάποια από τις σειρές που με ενδιαφέρουν κυκλοφόρησε ώστε να τηλεφωνήσω στο περιοδικό και να δω αν υπάρχει ακόμα. Απ' ότι καταλαβαίνω πάντως, ούτε το "Ντόλτσε Βίτα", ούτε "Το Δις Εξαμαρτείν" υπάρχουν. Τουλάχιστον ελπίζω να καταφέρω να βρω τους "απαράδεκτους" ή και τα "Εγκλήματα"!
 
Coby είπε:
Κατ' αρχή να σας ευχαριστήσω γι' αυτο το ποστ. Επειδή δε ζω στην Ελλάδα, μου είναι δύσκολο να παρακολουθώ τι γίνεται με τα περιοδικά και τα dvd. Βέβαια τώρα έχω να διαβάσω 68 σελιδούλες :eek: για να δω αν κάποια από τις σειρές που με ενδιαφέρουν κυκλοφόρησε ώστε να τηλεφωνήσω στο περιοδικό και να δω αν υπάρχει ακόμα. Απ' ότι καταλαβαίνω πάντως, ούτε το "Ντόλτσε Βίτα", ούτε "Το Δις Εξαμαρτείν" υπάρχουν. Τουλάχιστον ελπίζω να καταφέρω να βρω τους "απαράδεκτους" ή και τα "Εγκλήματα"!
Γεια σου και καλώς όρισες.

Δε χρειάζεται να διαβάσεις και τις 68 σελίδες, στο πρώτο μήνυμα, ανανεώνουμε συχνά το ποιες σειρές κυκλοφορούν και με ποιο περιοδικό.

Και πράγματι, ούτε η "Ντόλτσε Βίτα", ούτε το "Δις Εξαμαρτείν" έχουν κυκλοφορήσει ακόμα. Ποιος ξέρει; Ίσως στο μέλλον!
 
sunset89 είπε:
Γεια σου και καλώς όρισες.Δε χρειάζεται να διαβάσεις και τις 68 σελίδες, στο πρώτο μήνυμα, ανανεώνουμε συχνά το ποιες σειρές κυκλοφορούν και με ποιο περιοδικό.

Και πράγματι, ούτε η "Ντόλτσε Βίτα", ούτε το "Δις Εξαμαρτείν" έχουν κυκλοφορήσει ακόμα. Ποιος ξέρει; Ίσως στο μέλλον!
Σε ευχαριστώ για τη διευκρίνηση!

Κρίμα για το "Δις Εξαμαρτείν" και ακόμη περισσότερο για το "Ντόλτσε Βίτα" :(

Είχα και παλιότερα τη συζήτηση αυτή με φίλους, ότι τα ελληνικά κανάλια είτε δε μπορούν είτε αδιαφορούν να εκμεταλλευθούν σωστά τις ελληνικές σειρές τους ώστε και να έχουν αυτά καποια οικονομικά ωφέλη, κι εμείς να μπορούμε να τις απολαμβάνουμε. :cry:
 
Coby είπε:
Σε ευχαριστώ για τη διευκρίνηση! Κρίμα για το "Δις Εξαμαρτείν" και ακόμη περισσότερο για το "Ντόλτσε Βίτα" :(

Είχα και παλιότερα τη συζήτηση αυτή με φίλους, ότι τα ελληνικά κανάλια είτε δε μπορούν είτε αδιαφορούν να εκμεταλλευθούν σωστά τις ελληνικές σειρές τους ώστε και να έχουν αυτά καποια οικονομικά ωφέλη, κι εμείς να μπορούμε να τις απολαμβάνουμε. :cry:
Νομίζω ότι εκτός από το θέμα της αδιαφορίας για περαιτέρω εκμετάλλευση (που ισχύει στο 80% των περιπτώσεων), παίζουν σημαντικό ρόλο και τα πνευματικά δικαιώματα στην Ελλάδα και το ποιος έχει συμφωνηθεί κάθε φορά να τα κρατά. Και εκτός αυτού, υπάρχει και η μουσική επένδυση που συνοδεύει μια σειρά: αρκετές παραγωγές περιέχουν μουσικά συνοδευτικά θέματα, που οι υπεύθυνοι των δισκογραφικών ίσως παρεμποδίζουν την όποια έκδοση σε dvd version.

Το μέλλον θα δείξει!
 
sunset89 είπε:
Νομίζω ότι εκτός από το θέμα της αδιαφορίας για περαιτέρω εκμετάλλευση (που ισχύει στο 80% των περιπτώσεων), παίζουν σημαντικό ρόλο και τα πνευματικά δικαιώματα στην Ελλάδα και το ποιος έχει συμφωνηθεί κάθε φορά να τα κρατά. Και εκτός αυτού, υπάρχει και η μουσική επένδυση που συνοδεύει μια σειρά: αρκετές παραγωγές περιέχουν μουσικά συνοδευτικά θέματα, που οι υπεύθυνοι των δισκογραφικών ίσως παρεμποδίζουν την όποια έκδοση σε dvd version. Το μέλλον θα δείξει!
Για τα δικαιώματα μάλλον έχεις δίκιο, αν είναι και η κατάσταση μπερδεμένη, καλά κρασιά...

Για τη μουσική το έχω ξανακούσει, είναι από τα προβλήματα που έχουν συχνά οι ξένες σειρές, και πολλές φορές αναγκάζονται να αντικαταστήσουν το τραγούδι που δημιουργεί το πρόβλημα με άλλο πριν κυκλοφορήσει το dvd κλπ.
 
Σήμερα τελείωσε και η επαναδιανομή των ''Απαράδεκτων'' από το tv zapping. Ωστόσο, το περιοδικό δεν έβγαλε ανακοίνωση για τίποτα καινούριο. Τα τούρκικα στα άλλα περιοδικά τελείωσαν ή ακόμα; Γενικά έχουμε κανα νέο όσον αφορά τον διαμοιρασμό κάποια σειράς σε περιοδικό;
 
Από 17/02 οι ΜΕΝ και οι ΔΕΝ στο Τηλέραμα
 
Μόλις είδα και εγώ την διαφήμηση του περιοδικού. Να σας πω ότι χάρηκα θα σας πω ψέματα. Περίμενα κάτι καλύτερο.
 
Απογοητεύτηκα περίμενα τιπότα διαφορετικό χαθηκε να βάλουν τους 2 ξένους ή το dolce vita .
 
Το κάθε επεισόδιο ΜΕΝ ΚΑΙ ΔΕΝ είναι 23-28 λεπτά διάρκεια,οπότε ελπίζω να βάλουν τουλάχιστον 3-4 επεισόδια σε κάθε dvd!
 
Πίσω
Μπλουζα