DVDs Ελληνικών Σειρών Ιδιωτικών Καναλιών

1986 είπε:
Από 17/02 οι ΜΕΝ και οι ΔΕΝ στο Τηλέραμα
1986, σε ευχαριστούμε πολύ για την πληροφορία! :)

tsalk είπε:
Μόλις είδα και εγώ την διαφήμηση του περιοδικού. Να σας πω ότι χάρηκα θα σας πω ψέματα. Περίμενα κάτι καλύτερο.
Χμ, ποια άλλη σειρά θα μπορούσαν να βάλουν; Από τις κωμικές σειρές του ΑΝΤ1, είναι από τις σχετικά πιο δημοφιλείς (λαμβάνοντας υπ' όψη και αυτές που έχουν ήδη κυκλοφορήσει, άρα είναι "εκτός συναγωνισμού", βλ. "Εγκλήματα", "Εκείνες κι εγώ", "Κωνσταντίνου και Ελένης", κτλ.) Τα "δυνατά χαρτιά" του MEGA (αν ποτέ τα δούμε), πιστεύω ότι θα τα δούμε από το "TV Ζάπινγκ" και όχι από το "Τηλέραμα", τον Τηλεθεατή ή το "7 Μέρες TV"...

kossyfa είπε:
Απογοητεύτηκα περίμενα τιπότα διαφορετικό χαθηκε να βάλουν τους 2 ξένους ή το dolce vita .
Όπως έγραψα και παραπάνω, αυτά πιστεύω ότι (αν δοθούν), θα δοθούν με το "TV Ζάπινγκ"...

thebest20 είπε:
Το κάθε επεισόδιο ΜΕΝ ΚΑΙ ΔΕΝ είναι 23-28 λεπτά διάρκεια,οπότε ελπίζω να βάλουν τουλάχιστον 3-4 επεισόδια σε κάθε dvd!
Κρίνοντας από τις προηγούμενες κυκλοφορίες σε DVD του περιοδικού, θα πρέπει να αναμένουμε 2 επεισόδια ανά τεύχος (ή στην καλύτερη 3 (βλ. "Εγκλήματα" και "Της αγάπης μαχαιριά")). 4 επεισόδια κάθε εβδομάδα είναι σχεδόν απίθανο...

Ας ελπίσουμε μόνο ότι θα δοθεί ολοκληρωμένη η σειρά από το περιοδικό, διότι, ας μην ξεχνάμε ότι το "Τηλέραμα" έχει μια παράδοση στο να σταμάταει τις σειρές που προσφέρει στη μέση (βλ. δύο από τις πιο αγαπημένες σειρές: "Τρεις Χάριτες" και "Εγκλήματα"). Και τις δύο αυτές σειρές τις έκοψε (και τις "έκαψε", διότι δύσκολα θα τις διαθέσει πια άλλο περιοδικό για δεύτερη φορά)... :( :(

Αν δεν κάνω λάθος, τα επεισόδια των "Μεν και δεν" είναι 109 στο σύνολο - έχει το περιοδικό την πρόθεση να τα δώσει όλα; Το γράφει / αναφέρει αυτό στο διαφημιστικό; Διότι αυτή την φορά, ευχαριστώ, δεν θα πάρω... Τρίτη φορά "δεν την πατάω"... :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
τώρα μόλις είδα πως κάθε εβδομάδα θα δίνουν 4 επεισόδια μαζί!!!!
 
Αυτο ειναι ευχαριστο, για οσους θα αγορασουν τη σειρα και ειναι καλος οιωνος οτι ισως ολοκληρωθει...
 
Καλό νέο τα 4 επεισόδια / DVD...Ας ελπίσουμε και η ποιότητα του DVD να είναι καλή και να μην έχει τίποτα κοψίματα
 
τελέια που θα βαλουν το οι μεν και οι δεν.τα επεισοδια ειναι 109 ναι.λιγο χλωμο το βλεπω να τα βαλει ολα.το περιοδικο θα βαλει τα μισα οπως εκανε με τις τρεις χαριτες και τα εγκληματα.παιδια επειδη εγω ζω στο εξωτερικο μπορει καποιος να παρει τηλ το περιοδικο να ρωτησει αν θα τα βαλει ολα?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όποιος και να πάρει τηλέφωνο δεν πρόκειται ποτέ να του πούνε "Όχι θα βάλουμε τόσα επεισόδια μόνο". Αυτό πιστεύω στην πορεία θα αποφασιστεί , ανάλογα με τις πωλήσεις...
 
Κάποιος από επαρχία (αν δεν κάνω λάθος τα περιοδικά εκτός Αθηνών κυκλοφορούν μια μέρα πριν) που πήρε σήμερα το περιοδικό μπορεί να μας πει πόσο κοστίζει και την ποιότητα των dvd;
 
Η τιμή του είναι 6.90 , η κασσετίνα απλή και χάρτινη και αναφέρει επεισόδια 1-40 και το κάθε dvd έχει 4 επεισόδια. Αλλά φυσικά...ΔΕΝ το πήρα!
 
Τον 1ο κύκλο θα δώσουν δηλαδή...Κάτι είναι κι αυτό
 
Και φυσικα κομμενοι τιτλοι αρχης!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(θα φωναζω οσο θελω)

Στο 1ο επεισοδιο κανονικα ολοκληροι. Απο το 2ο και μετα ξεκιναμε ακριβως απο το σημειο που πεφτουν οι τιτλοι του επεισοδιου και μετα τα γκεστ (φιου, ευτυχως). Εχει τσακωθει κανεις απο δαυτους με τον ΑΝΤ1 και τους τα βγαζουν κουτσουρεμενα; :(

Ευτυχως που ταχω απο πιο παλια, αλλα τωρα πρεπει να τα τσεκαρω ενα ενα να δω τιποιοτητα ειναι κι αν υπερτερει η κακη θα αναγκαστω να τα μαζεψω κι αυτα!!!!!!!!!!!!
 
Εγώ αν και ήμουν έτοιμος να τα αγοράσω τώρα που διάβασα ότι δεν είναι ολόκληρα ούτε 1ε δεν δίνω.......

Η ποιότητα που έχουν πως είναι?
 
6,90 και κομμένοι τίτλοι;; Ευτυχώς που υπάρχει το φόρουμ παιδιά για να μην μας πιάνουν κορόϊδα. Όσο και να θέλουμε ελληνικές σειρές σε dvd, είναι σκέτη εκμετάλλευση σε καιρούς κρίσης να κάνουν τέτοια πράγματα. Τη στιγμή μάλιστα που αντίστοιχη ξένη σειρά θα είχε 8 επεισόδια σε κάθε δισκάκι και δεν θα κόστιζε πάνω από 20 ευρώ.
 
ΔΕΝ θα αγοράσω την προσφορά! 6,90 για άλλη μια αρπαχτή; Είναι δυνατόν να πετσοκόβονται οι τίτλοι αρχής; Ευχαριστώ, δεν θα πάρω.
 
ρε παιδια ειναι δυνατον 6.90??για μια σειρα που τη δειχνει καθε σαββατο και κυριακη η τηλεοραση.δηλαδη ολα τα επεισοδια 186ευρω?μη τρελαθουμε..η ποιοτητα δεν ειναι καλη.γτ η σειρα ειναι του 93'!μπορει καποιος να τα γραφει απο την τηλεοραση.και ολες τις σειρες φυσικα.περιμενουμε να ξεκινησει το αμαρτημα του ρηγα στον αντ1 να δουμε κατι νεο!
 
μην ξεχνάτε πως με αυτά τα χρήματα παίρναμε 2 επεισόδια και μην ξεχνάμε και το φιάσκο του τελευταίου dvd της Πρόβας Νυφικού που με αυτά τα χρήματα έδωσαν ένα μόνο επεισόδιο ενώ το σωστό θα ήταν να έδιναν σε κάποιο από τα dvd 3 επεισόδια...γενικά είμαι παντελώς απογοητευμένος από τις προσφορές τέτοιου τύπου ακόμα και από τις κασετίνες οι οποίες είναι τελείως της πλάκας
 
tonytony είπε:
Η τιμή του είναι 6.90 , η κασσετίνα απλή και χάρτινη και αναφέρει επεισόδια 1-40 και το κάθε dvd έχει 4 επεισόδια. Αλλά φυσικά...ΔΕΝ το πήρα!
η κασετινα ειναι οπως και στους Απαραδεκτους?

λογικα θα εχει 3 κασετινες αν τα βαλουν ολα τα επεισοδια
 
Καμία σχέση με τους Απαράδεκτους! Εκείνη ήταν σκληρή και πλαστική! Αυτή είναι απλά χάρτινη!
 
α μαλιστα!φθηνοκατασκευη αλλα το κοστος εκει στα 6,90.

αν και θα ηθελα πολυ να την εχω στην κατοχη μου δεν θα την παρω καθολου.

Με την κριση δεν αξιζει να τα χαλασω εκει.
 
με το συγκεκριμένο δεν ασχολήθηκα καθόλου...όμως της Πρόβας και των Χαριτών φθείρονται πανεύκολα και καταστρέφουν και τα dvd γιατί έτσι όπως μπαίνουν μέσα τα γδέρνουν πάρα πολύ...ειδικά οι Χάριτες που έχει περάσει λίγος καιρός και τις βλέπω και συχνά μου έχουν γίνει χάλια
 
Πίσω
Μπλουζα