Eνίσχυση των σχολείων της Βορείου Ηπείρου !

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
παιδία πώς μπορούμε να συμετάσχουμε;
 
Βουρ μέσα και εγώ!! Καλό θα ήταν να αναλάβει κάποιος 'ταμίας' και ας γίνει κάποιο thread που θα ποστάρει ο κάθε καταθέτης ωστε να υπάρχει διαφάνεια!

Αλλιώς ας επικοινωνήσει κάποιος μαζί μου να τα βάλω (λές και είναι τα εκατομμύρια) ! :D
 
pitsunami είπε:
Βουρ μέσα και εγώ!! Καλό θα ήταν να αναλάβει κάποιος 'ταμίας' και ας γίνει κάποιο thread που θα ποστάρει ο κάθε καταθέτης ωστε να υπάρχει διαφάνεια!Αλλιώς ας επικοινωνήσει κάποιος μαζί μου να τα βάλω (λές και είναι τα εκατομμύρια) ! :D
Αν εννοείς κυριολεκτικά "ταμίας" , σε παραπέμπω στο αρχικό ποστ του θρεντ.

Χρήματα ΔΕΝ γίνοται δεκτά, για ευνόητους λόγους.

Τα σχολικά είδη (όπως αυτά περιγράφονται στο link του αρχικού ποστ),

θα συγκεντρωθούν τη μέρα που ορίσαμε, κάπου κεντρικά.

Όταν είναι να παραδοθούν, θα ανακοινωθεί δημόσια, ώστε να είναι παρόν όποιος θέλει.

rigardie είπε:
παιδία πώς μπορούμε να συμετάσχουμε;
Απλώς ... διαβάζοντας το πρώτο ποστ, του θρεντ. :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οκ. για την καταληκτική ημερομηνία αλλά πού;;;

(εκτός και αν το γράψατε και το προσπέρασα... ) :eek:
 
Μήπως πέρα από γραφική ύλη θα έπρεπε να προβούμε και στην αγορά βιβλίων;Γιατί είναι έντονο το πρόβλημα της έλλειψης βιβλίων στην ελληνική γλώσσα.Όπως και να'χει είμαι μέσα και σε συγχαίρω για την πρωτοβουλία exetlaios. :thumbup:
 
candy είπε:
Μήπως πέρα από γραφική ύλη θα έπρεπε να προβούμε και στην αγορά βιβλίων;Γιατί είναι έντονο το πρόβλημα της έλλειψης βιβλίων στην ελληνική γλώσσα.
Αν διαβάσεις την ανακοίνωση (το λινκ στο πρώτο μου ποστ), θα δεις ότι ζητάνε ΚΑΙ βιβλία.

Εννοείται κάτι απλό. Μην ξεχνάτε ότι αποδέκτες είναι μαθητές και μάλιστα μικρής ηλικίας.

Οπότε προτιμήστε κάτι "εύκολο" και "κλασσικό".

Μην το ρίξετε στο "βαρύ" ή στο "ψαγμένο".

Ενδεχομένως (αν δε βαριέσαι) μπορείς να "συντονίσεις" τη Θεσ/νίκη,

καθώς ήδη έχει εκδηλώσει ενδιαφέρον και η Kambia.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μάνο, χώσου μία και για μένα... Thanks ;)
 
Άνετα φίλε,ψωνίζω και για τους δυο μας αν θες και τα βρίσκουμε εμείς...
 
θα χτυπήσω κανένα βιβλίο με την Ελληνική μυθολογία γραμμένη για παιδιά με εικόνες και έτσι.. γουστάρω.. δειτε παραδηγμα και τιμες http://www.e-shop.gr/show_bks.phtml?id=BKS.0437060

ρε παιδιά γιατι δεν ζητάμε βοήθεια απο μια μεγάλη εταιρία όπως το eshop που στο ξεκάρφωτο μπήκα η από κάπου αλλού? να γίνει και ευρέως γνωστό ακόμα και απο την εκπομπή της ερτ για το internet να γεμίσουμε κανένα φορτηγό.. γιατί με 10 τσάντες που θα μαζέψουμε εμείς οκ καλή μαγκιά, αλλά δεν σώζετε η κατάσταση ..
 
Σιγά και μη. Η κάθε "εταιρεία" είναι "εταιρεία" γιατί την ενδιαφέρει πρωτίστως και μόνο η πορτοφόλα.

Κινήσεις σαν και αυτές μόνο από communities σαν και τη δική μας μπορούν να γίνουν. Δυστυχώς, δεν είμαστε σε θέση να μαζέψουμε δυό νταλίκες πράγματα, αλλά τη διαδορά μας την κάνουμε και με το παραπάνω. Άλλωστε μακάρι να βρούμε μιμητές σε κάποια από αυτά που κάνουμε.
 
μα γιαυτό ανακάτεψα και την τιβι για να έχουμε δικαιολογία οτι θα διαφημιστούν και οτι όλα είναι ένα δώρο χριστουγεννιάτικο..

edit: βάρεσα χιλιάρα.. τώρα το είδα .. ευχηθείτε μου χεχε
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Amigos είπε:
ρε παιδιά γιατι δεν ζητάμε βοήθεια απο μια μεγάλη εταιρία όπως το eshop που στο ξεκάρφωτο μπήκα η από κάπου αλλού? να γίνει και ευρέως γνωστό ακόμα και απο την εκπομπή της ερτ για το internet να γεμίσουμε κανένα φορτηγό.. γιατί με 10 τσάντες που θα μαζέψουμε εμείς οκ καλή μαγκιά, αλλά δεν σώζετε η κατάσταση ..
Αγαπητέ Amigo, εμείς δεν πάμε να σώσουμε την κατάσταση.

Άλλοι έχουν τη δύναμη να το κάνουν αυτό (για διάθεση δεν ξέρω).

Απλώς προσπαθούμε σαν άτομα, να κάνουμε μια καλή συμβολική πράξη.

Η δημοσιοποίηση (ΕΡΤ) και οι χορηγοί (E-SHOP) είναι πολύ καλές ιδέες.

Όμως αυτά θέλουν χρόνο και εμείς προσπαθούμε να κάνουμε κάτι, σε σχετικά περιορισμένο χρονικό διάστημα.

Αφήνουμε 2 βδομάδες να ετοιμαστούμε όλοι μας και 5 Δεκέμβρη τα συγκεντρώνουμε.

Υπολογίζω καμιά βδομάδα μετά να τα παραδώσουμε στα γραφεία των συλλόγων, που είναι στην Αθήνα ( 15 Δεκέμβρη ; ).

Οπότε τα πράγματα να φτάσουν στα παιδάκια εγκαίρως για τα Χριστούγεννα.

Τα δρομολόγια προς Βόρειο Ήπειρο δε γίνονται καθημερινά, αλλά ασφαλώς στις γιορτές θα είναι τακτικότερα.

Αν μπλέξουμε με χορηγούς, θα αργήσουμε αρκετά.

Αν στο μέλλον θέλουμε να το επαναλάβουμε πιό οργανωμένα, πολύ ευχαρίστως.

Amigos είπε:
edit: βάρεσα χιλιάρα.. τώρα το είδα .. ευχηθείτε μου χεχε
Άντε, με το καλό και δεκαχίλιαρο ! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατ' αρχάς για την πρωτοβουλία και τη συμμετοχή θα πω: μπράβο ρε παιδιά! :clap:

Επειδή είμαι λιγάκι μακριά θα συνεννοηθώ με κάποιον για τα περαιτέρω (Juanita, πες αλεύρι!! :D )

Amigos, να τα δεκαχιλιάσεις! :)
 
Χιλιάρα μηχανή ή Χιλιάρα Amiga ρε παλαβέ;
 
ευχαριστώ παιδιά.. κολλητέ στο θέμα μηχανή τα πέρασα πριν 1 χρονο τα 1000 είμαι στα 1200 (καρά ρετρό Vmax1200) τώρα.. χαχαχα

edit:1000 post!!!

στο θέμα μας: επίσης να πω οτι το εχω πει και σε γνωστούς μου να τσοντάρουν οπότε ελπίζω να μαζέψω αρκετό πράμα.. προτείνω οποίον γνωστό έχετε που νομίζετε οτι θα συνεισφέρει να του χωθείτε χεχε
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φυσικά μέσα....

ωραία ιδέα τα ψώνια ;)
 
Ηλία, δεν θα πάμε στο παζάρι για Sega Mega Drive, τετράδια και μολύβια θα πάρουμε.

Ωχ! Μήπως....; Λέτε....; :D
 
Τα πρώτα είδη αγοράστηκαν.

Εγώ και ο Telonio κάναμε μια "καταδρομική" στα Jumbo και γεμίσαμε

τετράδια, στυλό, γόμες, μολύβια, ξύστρες και λοιπά "είδη πολυτελείας".

Υ.Γ. : Ανήμποροι να ξεφύγουμε από τις ρετρό καταβολές μας, επιλέξαμε κλασσικά "μπλε τετράδια",

στυλό τύπου "BIC", δίχρωμες γόμες (κόκκινο για το μολύβι, μπλε για το στυλό) κ.λ.π. ! :D
 
άψογοι... δεν έριχνε ένα τηλ. ο μαριος να έρθω και εγώ?
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα