[E.Π.Α.] Ναπολέων - Μέγας Αλέξανδρος - Οδύσσεια

Mάλιστα. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Μάλλον πρέπει να κάνω μια βόλτα στην ΕΠΑ...
 
Επειδή δεν με πρόλαβες και την καταχώνιασα, θα χρωστάω μερικές φωτό μια άλλη ημέρα
 
Όποτε μπορέσεις :)
 
Μετά από επικοινωνία με την εταιρεία ΕΠΑ, διευκρινίστηκε ότι υπήρχαν μικρές διαφορές στις εκδόσεις του παιχνιδιού, κτλ... κατά τα χρόνια κυκλοφορίας του.

Απόσπασμα από το email επικοινωνίας:

"Και τα δύο εικονιζόμενα παιχνίδια είναι, χωρίς αμφιβολία, αυθεντικά. Αυτές οι μικρές παραλλαγές ήταν συνηθισμένες, ειδικά για ένα παιχνίδι σαν την «Οδύσσεια», που ήταν αρκετές δεκαετίες στην γκάμα της «ΕΠΑ». Δεν έχουμε δυστυχώς παραπάνω πληροφορίες σχετικά με ακριβείς ημερομηνίες κυκλοφορίας των δυο κουτιών, θα υπέθετα όμως ότι το δικό σας κουτί είναι παλιότερο."

Ευχαριστώ πολύ το Τμήμα Πωλήσεων της ΕΠΑ για την τάχιστη απάντηση τους
 
ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ,

ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΔΥΣΣΕΙΑ; ΕΧΩ ΤΟ ΤΑΜΠΛΩ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 
Φίλε Αργύρη αν μένεις Θεσσαλονίκη μπορούμε να βρεθούμε να στις δώσω να τις βγάλεις φωτοτυπία γιατί δεν είναι μόνο οδηγίες είναι ότι παίζεις με αυτές γιατί γράφουν για το κάθε σύμβολο τι πρέπει να κάνεις. Έχω και τις δύο εκδόσεις μικρή και μεγάλη όπως και την μεγάλη του μέγα Αλέξανδρος (άσχετο βέβαια). :)
 
plintiriopiaton είπε:
Φίλε Αργύρη αν μένεις Θεσσαλονίκη μπορούμε να βρεθούμε να στις δώσω να τις βγάλεις φωτοτυπία γιατί δεν είναι μόνο οδηγίες είναι ότι παίζεις με αυτές γιατί γράφουν για το κάθε σύμβολο τι πρέπει να κάνεις. Έχω και τις δύο εκδόσεις μικρή και μεγάλη όπως και την μεγάλη του μέγα Αλέξανδρος (άσχετο βέβαια). :)
Σε ευχαριστω εκ των προτερων, αλλά δεν μένω Θεσσαλονικη. τις θελω όμως οποδηποτε. Ηταν το παιχνίδι που μεγαλωσα... καταλαβαίνεις. Θα μπορουσαμε και τηλεφωνικα να μιλησουμε. Δεν είναι πολλά τα συμβολα που δεν θυμαμε. σου στέλνω το mail μου για να ανταλλάξουμε τηλέφωνα. Στείλε μου μήνυμα απο το mail σου. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

argyriosg at yahoo dot gr (αργυρης11)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αργύρη σου έστειλα φωτογραφίες από τις οδηγίες στο email σου. Καλά παιχνίδια
 
Για καλύτερη δική σας προστασία, μη βάζετε τα mail σας στο φόρουμ (ή γενικά μη τα δημοσιεύετε σε άλλα φόρα). Γίνεστε στόχος spam αλληλογραφίας!.... Προτιμήστε τα πμ και στείλτε εκεί το mail στο άτομο που σας ενδιαφέρει! ;)

Βρε Πλυντήριε, κάνε μια παλικαριά να τα ποστάρεις κι εδώ, αν δεν σου κάνει κόπο! :) Θα μπορούσαμε να τα βάλουμε στην ARK! :)
 
Δεν μου κάνει κανέναν κόπο απλά δεν ξέρω πως :-S
 
plintiriopiaton είπε:
Δεν μου κάνει κανέναν κόπο απλά δεν ξέρω πως :-S
Βγάλτες μια καλή φωτογραφία (αν δεν μπορείς να τις σκανάρεις) και ακολούθα τις οδηγίες από δώ
 
δεν βγαζω ακρη

ολα καλα αλλα δεν το χω...προσπαθησα να διαβασω τις οδηγιες και οτι εχει εκει και το βιντεο αλλα δεν μπορω να φριαξω αλμπουμ και να ανεβασω φωτογραφιες...δεν το χω γενικα με αυτα αλλα δεν εβγαλα ακρη :) αν υπαρχει αλλος τροπος ευχαριστως να σας στειλω τις φωτογραφιες. Και αν χρειαστει εχω δεκαδες ρετρο πραγματα!!!
 
Ε δε μπορώ να σκεφτώ κάτι απλούστερο από το να τα φέρεις σε κάποια συνάντηση (αυτό τον μήνα θα κάνουμε μια) στη Θεσσαλονίκη
 
Καλησπέρα σε όλους. Είχα εκδηλώσει ενδιαφέρον για την ΟΔΥΣΣΕΙΑ πριν από κάποια χρόνια αλλά απογοητεύτηκα. Βλέπω με χαρά ότι κάποιοι φίλοι το έχουν ακόμα...Υπάρχει τρόπος να ανέβουν με κάποιο τρόπο οι οδηγίες σε pdf ?Μεγάλωσα με την ΟΔΥΣΣΕΙΑ και έχω δυο παιδάκια 8 και 10 που θέλουν να παίξουμε... Το ταμπλώ θα το αναπαράγω από τις φωτο με κάποιο τρόπο. Οι οδηγίες όμως είναι απαραίτητες. Αν κάποιος τις εχει και δεν μπορεί να τις ψηφιοποιήσει είμαι διατεθειμένος να δώσω αναλυτικές οδηγίες.
 
Κοίτα που η Σκύλλα και η Χάρυβδις ήταν γουρλίδικες τελικά!
 
Ευχαριστώ πολύ κατέβασα τις οδηγείες, και έπαιξα ήδη την Οδύσσεια, Καλή Χρονιά
 
Πίσω
Μπλουζα