[El Greco] Κάστρα και Πολιορκητές

Τι τιμή θα ήταν λογική για ένα τέτοιο ιστορικό παιχνίδι αλήθεια;

500 είναι πολλά.
 
οχι 600 κ 300 ευρω που ταχει ενας τυπος στο ebay παντως!! κ ειδικα στην κατασταση που τα εχει κ την τιμη που τα αγορασανε γιατι πανω απο 10 ευρω σε παλια μαγαζια τετοια πραματα δεν βρισκεις!! αλλα βεβαια οι πιο πολλοι βλεπουν εδω μεσα τι παιζει κ τι συζητιετε κ τι αναπολει ο κοσμος κ τα χτυπανε μπας κ τσιμπισει κανεις που θελει να αρχισει συλλογη τωρα!! κριμα μεγαλο κριμα!!
 
Σκαναρισμένες Οδηγίες για Κάστρα & Πολιορκητές

Οι Πρωτότυπες Ελληνικές Οδηγίες

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

Σε υψηλή ανάλυση κατεβάστε απο εδώ: http://uploaded.net/file/xizj6rf6
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
προσωπικα δεν θα εδινα με τιποτα πανω απο 150 ευρω......http://www.ebay.com/itm/251348798900?ssPageName=STRK:MEBOFFX:IT&_trksid=p3984.m1427.l2649

ευχαριστω για τις οδηγιες!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
manoss27 είπε:
προσωπικα δεν θα εδινα με τιποτα πανω απο 150 ευρω......http://www.ebay.com/itm/251348798900?ssPageName=STRK:MEBOFFX:IT&_trksid=p3984.m1427.l2649
ευχαριστω για τις οδηγιες!!
585 ευρω?????:animeek:Ναι,καλα.....
 
manoss27 είπε:
προσωπικα δεν θα εδινα με τιποτα πανω απο 150 ευρω......http://www.ebay.com/itm/251348798900?ssPageName=STRK:MEBOFFX:IT&_trksid=p3984.m1427.l2649
ευχαριστω για τις οδηγιες!!
Mιλάμε για Μικρή Πολιορκία (ανευ μεγάλων κάστρων) έτσι; Αυτό είναι μεγάλο πλην φυσικά.

Στα συν είναι, ότι πρόκειται για σχεδόν άθικτο περιεχόμενο..
 
Ειπαμε οτι ο καθενας εχει το δικαιωμα να πουλαει οσο θελει,αλλα καποιες περιπτωσεις οπως αυτη,ξεπερνανε την λογικη.Βλεπω κατα καιρους και κατι σπανιες καρτες για Amiga με αστρονομικα ποσα που βεβαια δεν αγοραζει κανεις.
 
angel_grig είπε:
585 ευρω?????:animeek:Ναι,καλα.....
Ασε....να μην εκφραστω καλυτερα μερες που ειναι.... :tsktsk:

Το σιγουρο ειναι οτι θα του μεινει στο ραφι να το βλεπει.... :animlaugh:
 
για την ιστορια εκανα offer 200$ και η απαντηση ηταν counteroffer στα 500$ !!!!!!! τι να πεις....
 
δυστυχως παιδια οι πιο πολλοι βλεπουν συζητησεις εδω μεσα κ πρατουν αναλογα!! κ βλεπω συνεχεια ναι βγαινουν στην επιφανεια καινουρια βλαχαδια στο ebay και να πουλανε πραματα τωρα οοοτι ναναι!! ειδα lot motu loose απο τυπο ελληνα 2.000 δολλαρια αρχικη τιμη για bidding!!! great success!!
 
Χιλιοειπωμένα τα παραπάνω παίδες αλλά ξεφεύγουμε από το θέμα. Tα επόμενα off topic θα διαγραφούν :)
 
[edit] wheeled warrior μπορείς να στείλεις πμ και να μας επισημάνεις αυτά που σε μας "διαφεύγουν" και θα ενεργήσουμε όπως αρμόζει. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σορυ αν ειναι λιγο ακαταλαβιστικα γραφω απο κινητο
 
wheeled warrior είπε:
[edit] wheeled warrior μπορείς να στείλεις πμ και να μας επισημάνεις αυτά που σε μας "διαφεύγουν" και θα ενεργήσουμε όπως αρμόζει. [edit]
Το RetroManiax ηταν απο τα λιγα φορουμς που ειχαν ορους για ανεβασμα αγγελιων. Λογω αυτου η αθλια επιθεση που δεχτηκαμε απο διαφορες μικροτερες κοινοτητες ηταν παροιμιωδης. Οταν μαλιστα τις κοψαμε εντελως (τις αγγελιες) λυσσαξαν.

Το βασικο σκεπτικο πισω απο αυτες τις κινησεις μας ηταν οτι σε ενα χωρο αναμνησεων μπορει ευκολα ενας επιτηδειος να εκμεταλευτει το συναισθηματισμο που προκαλουν καποια ποστς και φανερα ή υπογεια να εκμεταλευτει κοσμο.

Δεν το παιξαμε δασκαλοι, αλλωστε απευθυνομαστε σε ενηλικους απλα θελαμε να απεμπολισουμε απο το χωρο τους εμπορακους. Το δυστυχημα ειναι οτι μαζι με τα ξερα καηκαν και τα χλωρα. Υπηρχαν πολλα μελη που ανεβαζαν αγγελιες με πραγματα σε συμβολικο τιμημα. Παραπλευρες απωλειες δυστυχως.

Αφαιρωντας λοιπον τον κατεξοχην κραχτη μελων (τις αγγελιες) νομιζω οτι καναμε οτι πιο ριζικο μπορουσαμε για θεματα δυνητικης εκμεταλευσης μελων απο τριτους. Αρα κοιτα αλλου οταν κατηγορεις (εστω και με ευγενικα ελατηρια οπως ξερω οτι εχεις και κανεις αυτη την παρεμβαση).

Δεν μπορουμε ομως να κανουμε τον Κλουζω...ποσο μαλλον σε μια ανοιχτη αγορα οπως το ebay που οι τιμες προσαρμοζονται στη ζητηση. Οταν παψει ο κοσμος να δινει 800 ευρω για καποιο παιδικο παιχνιδι, θα παψουν και οι εξωφρενικες τιμες. Αρα η μπαλα εχει φυγει απο την κοινοτητα και παει πλεον εξατομικευμενα στις προθεσεις αγορων του καθενος μας.

Οταν κατι μας ξεφευγει εδω μεσα, ενα PM αρκει ;) Παντα πραττουμε το πρεπον, να εισαι σιγουρος.
 
Candy4ever είπε:
Παιδιά, βρήκα σήμερα κάποια κομμάτια από τα "κάστρα και πολιορκητές", όποιος τα θέλει για ανταλλακτικά, τα χαρίζω.
Προβολή συνημμένου 99903
Mην με κολάζεις γιατί οι 3 σημαίες (κόκκινη/μπλε) και οι 2 κόκκινες βολίδες (μια απλή και μια με το κίτρινο φόντο) πράγματι μου λείπουν... :(
 
Καλως σας βρηκα παιδια.

Ειμαι και εγω πλεον κατοχος του πιο αγαπημένου επιτραπέζιου των παιδκών μου χρόνων!

Βρήκα στο ebay την εκδοση Grand Battleset απο την Action GT και την χτυπησα.

Είναι ολοιδια με την Μεγαλη Πολιορκία της El Greco που είχα στα 9 μου.

Λειπουν οι οδηγιες και καποια στρατιωτακια αλλα θα την "χτισω" σιγα σιγα.

Το κουτι ειναι λιγο ταλαιπωρημενο και σκεφτομουν να του κανω πλαστικοποιηση σε φωτοτυπαδικο. Το εχει επιχειρησει κανείς ή μηπως έχετε καποια αλλη ιδέα?

Επισης μηπως θα μπορουσε το παιδι που εχει ανεβασει τις ελληνικες οδηγιες να ξαναδει το link για την υψηλη αναλυση επειδή είναι δεν λειτουργεί?

Υ.Γ. Ο γιος μου ειναι 2 χρονων και μολις το ειδε τρελλάθηκε. Γονιδια....
 
Έχουμε καμιά ιδέα για το ποιος ήταν ο καλλιτέχνης του απίστευτου artwork που είχαν και τα ελληνικά κουτιά;...

Προσπάθησα να απαθανατίσω την υπογραφή του:

IMG_1825.jpg
 
Eδω σε καλυτερο σκαν,παντως σκεφτομουνα οτι το παιχνιδι γινεται ενα φανταστικο computer game βασισμενο στο original concept.


Αφηστε την φαντασια σας να οργιασει!!





crossb.JPG
 
Καλησπερα και απο μενα

Εχω το κουτι και θελει επισκευη

Εχει κανει καποιος κατι?

π.χ πλαστικοποιηση (που? πως?)
 
king78 είπε:
Καλησπερα και απο μενα
Εχω το κουτι και θελει επισκευη

Εχει κανει καποιος κατι?

π.χ πλαστικοποιηση (που? πως?)
Νομιζω οτι επισκευες σε κουτια κανει το μελος boomer που ειναι ο πλεον τρελαμενος με επιτραπεζια :)

Στειλε ενα πμ μπας και σε βοηθησει.
 
Πίσω
Μπλουζα