[El Greco] Τυχερούληδες

Krios ναι είσαι καλά και εγώ τις ίδιας γνώμης είμαι τίποτα δεν είναι άψυχο σε αυτήν την ζωή :) .




Τον εσωτερικό κόσμο του καθένα από κει τον κρίνεις ;)

Αυτοί που μεταχειρίζονται έτσι τα παιχνίδια είναι η αυτοί που με την πρώτη ευκαιρία βασανίζουν ζωάκια και αργότερα ένας θεός ξέρει αν δεν το κάνουν και στην οικογένεια τους anyway ας μην το χοντρύνω :(

Κάθε φορά που πηγαίναμε σε μια φίλη τις γυναίκας με έπιανε το δαιμόνιο μου η συγκεκριμένη συλλέγει και αυτή σπιρτούληδες αλλά τους αφήνει όπως τους βρίσκει δηλαδή μερικοί είναι στα χάλια τους :(

Κάποια στιγμή δεν άντεξα τους πήρα και τους 26 αν θυμάμαι καλά ,και τους έφτιαξα όλους8).

Εννοείται δεν το πίστευε όταν τους είδε :)




Εγώ ως μέγα φαντασμένος είμαι σίγουρος τώρα κάθε φορά που πηγαίνουμε εκεί τους βλέπω να μου χαμογελούν μέσα από την βιτρίνα8)8)8)8)8)8)



Κριος τι χρώμα είναι ο Σπιρτούλης?



Mytinyworld ευχαριστώ για τα καλά σου λογία αλλά και εγώ νομίζω ότι υπερβάλεις λίγο :D

Προσωπικά ότι κάνω το κάνω από την μεγάλη μου αγάπη στα παιχνίδια και μερικές φόρες από μικρό ένοχες του παρελθόντος :(

Rapunjel και μονό ότι έχεις σώσει και χεις περίθαλψη πολλά παιχνίδια δείχνει τι άνθρωπος είσαι τώρα αν δεν αρέσεις σε κάποιους πρόβλημα τους !!!!Εσύ πάντα να δρας όπως νιώθεις :D



Αναστασία συμφωνώ για αυτό που λες για την κακοποίηση απόλυτα #)



Κάποια στιγμή που θα ξεμπερδέψουμε από την χαοτική κατάσταση που βρισκόμαστε8)

Θα ανεβάσω φωτογραφίες από τον τρόπο που εγώ διάλεξα, αυτό δεν σημαίνει ότι είναι και ο καλύτερος απλά αυτός μου προέκυψε στην αρχή

Αλλά να προετοιμαστείτε γιατί η σκηνές είναι ακατάλληλες και σκληρές ο κακόμοιρος τυχερούλης μένει χωρίς ματάκια για αρκετές ώρες :( :( :( :(
 
Mytinyworld αναφερόμουν και σε σένα γιατί κι εσένα σε εκτιμώ και σε συμπαθώ πολύ πολύ, γενικά τους ανθρώπους που ασχολούνται με τα παιχνίδια...αλλά δεν έγραψα το όνομά σου στη βιασύνη μου. Συγνώμη, ας κοκκινήσω από τη ντροπή μου... #) (με την ησυχία μου μιας και δε με βλέπει κανείς ας κοκκινήσω κι άλλο... :angry: )

Τι να πω παιδιά, με συγκινήσατε όλοι, ευχαριστώ πολλές φορές και πολύ. Να είστε καλά.

El Greco Fanatic είναι πράσινος με πορτοκαλί ΄΄χεράκια΄΄.

ΥΓ.1. Αν κάποιους ξεχνάω ας με συγχωρήσουν.

ΥΓ.2. Rapunjel μου, σιγά μην υπάρχει κανείς που να μη σε συμπαθεί! Έλεος! Αν τ' ακούσω κι αυτό...θα..........απ' το παράθυρο! (που λέει κι ο Λεβέντης)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τυχερούληδες

El_Greco_Fanatic σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Το σημαντικό krios είναι ότι έχουμε μαζευτεί άνθρωποι με καλή ενέργεια και αυτό βγαίνει στα παιχνίδια του καθενός!Για την πολυαγαπημένη Mytinyworld τι να πω; Απλά μία λέξη:μάλαμα!
 
krios είπε:
El Greco Fanatic είναι πράσινος με πορτοκαλί ΄΄χεράκια΄΄.

Krios έχω ένα πράσινο αλλά είναι κάπως μικρό αλώστε αυτός ήταν και ο λόγος που το άλλαξα από τον σπιρτούλη που το φορουσε :(

Γενικά τα καπελάκια μου αρέσει να είναι πλούσια και όχι ίσια που να χορών στο κεφάλι του σπιρτούλη, αλλά μερικές φόρες η el Greco έκανε τσιγκουνιές :p

Αν δεν βρω κάνα άλλο κάποια στιγμή ,θα σου δώσω αυτό και βλέπουμε!!

rapunjel είπε:
Για την πολυαγαπημένη Mytinyworld τι να πω; Απλά μία λέξη:μάλαμα!
Η καλή νεραΐδα του σπιρτούλη είναι #) #)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
El Greco fanatic θα κάνω ένα καπελάκι δικής μου έμπνευσης και θα βρω και φουντάκι αλλά σ' ευχαριστώ πολύ έτσι κι αλλιώς. :)
 
Να λοιπόν η τυχερουλοσυλλογή μου, με καινούρια καρφιτσάκια el greco που... βούτηξα από τα "φατσάκια" που έχω πάρει στη μικρή μου για να παίζει! #) :p

attachment.php
 
Ειναι κουκλοι ολοι τους!!!! Τι απιστευτες φατσες που εχουνε! :D
 
Όμορφα όμορφα τα μικρά!!! Μες την καλή χαρά είναι όλα τους :)

Θα τους γνωρίσω πολλά από τα ξενιτεμένα αδελφάκια τούς σύντομα :p
 
Να τα χαίρεσαι,μες την καλή χαρά είναι όλα τους!!!

Κάποια στιγμή θα τους γνωρίσω πολλά από τα ξενιτεμένα αδελφάκια τούς :p
 
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά! :)

El_Greco_Fanatic, ανυπομονώ να τα δω τα αδερφάκια τους! Είμαι σίγουρη ότι η συλλογή σου θα είναι μοναδική! :D
 
Αυτά είναι δύο κουκλάκια που έχω,δεν ξέρω αν τα ποστάρω στο σωστό σημείο, που σαν τους τυχερούληδες έχουν πάνινο σώμα και πλαστικό κεφάλι. Κυκλοφορούσαν και σε άλλα χρώματα.Πχ το κοριτσάκι με τα κοτσιδάκια το έχω και με ροζ και με κίτρινο φορμάκι.

IMG_0042.jpg

IMG_0041.jpg
 
Πιπιλίνα-Τρελλοκοτσιδού: Επιδιόρθωση χεριού

Της καημένης της Πιπιλίνας της βγήκε το χεράκι. Ζήτησα τη συμβουλή του φίλου El_Greco_Fanatic και χάρη στις γνώσεις του και τις αναλυτικές του οδηγίες, επιδιορθώθηκε και το χέρι της Πιπιλίνας, και της Τρελλοκοτσιδούς που ήταν έτοιμο να ξεκολλήσει κι εκείνο. El_Greco_Fanatic, ευχαριστώ. Ακολουθούν φωτογραφίες:

ΠΙΠΙ-ΠΙΠΙΛΙΝΑ-1.JPG

ΠΙΠΙΛΙΝΑ-ΧΕΡΙ.jpg

ΠΙΠΙΛΙΝΑ-1.jpg
 
Από ότι βλέπω τα πήγες πάρα πολύ καλά :thumbup: :thumbup: :thumbup: η εγχείρηση πετυχε και ο ασθενής δεν τα τίναξε :p
 
Ας είναι καλά η τηλεϊατρική βοήθεια του Dr. El_Greco_Fanatic!
 
Μπράβο και στους 2: Στον El Greco για τις συμβουλές και σε σένα για την εγχείριση! :flower:

Σαν καινούρια!
 
Δεν έβρισκα που να ποστάρω αυτά τα κουκλάκια που πρόσφατα βρήκα, και μιας και μοιάζουν πολύ στους τυχερούληδες, είπα να τα εναποθέσω σε αυτό το θρεντ :D

Ειναι El Greco, έχουν πολύ ωραία φατσούλα και τυχερουλοφέρνουν, αλλά σε πιο μεγάλο μέγεθος.. :D

Tα δύο απ αυτά έχουν το όνομα "Pe Pino"! Τι να σημαίνει άραγε? :eek:

attachment.php
 
Μπραβο μακισιμε ηκουκλιτσα μοιαζει με τις δεσποινιδουλες , το καθιστο κουκλακι εχει το προσωπο με ενα κουκλακι που εχω και εγω
 
Σπιρτουλη έχεις δίκιο, οντως μοιαζει..!! Μα γενικα όλα τα κουκλοειδή της Ελ Γκρεκο έμοιαζαν πολύ μεταξυ τους... Προφανως τα καλούπια ήταν κανα-δυο όλα κι όλα, κι απλα αυξομείωναν το μέγεθος...!
 
Tους βρήκα πρόσφατα, τους έχω ακόμη απεριποιητους (δεν πρόλαβα να τους βάλω στο τζακο;yζι για πλύσιμο) αλλά τους ποστάρω για να δούμε τα διαβατήριά τους καθώς και την τυχερο;yλα με το ροζ κοτσίδι που έχει μια τεράστια el greco καρδιά, πιο μεγάλη κι από το μπόι της :p :wait2: :wait2:

attachment.php
 
Πίσω
Μπλουζα