[El Greco] Τυχερούληδες

mytinyworld είπε:
Χα, χα, χα! Παιδιά, καλά πλυσίματα και στους δυο σας εύχομαι! :biglaugh:Ο playmolover βέβαια με έναν σπιρτούλη θα ξεμπερδέψει γρήγορα, ο καημένος ο el greco fanatic έχει να ρίξει μπουγάδααααα! :D Με γειά!!!


Δεν προλαβαίνουμε τρέχουμε τώρα χαχαχαχα :biglaugh:
 
Τυχερούληδες

Καλώς να τους δεχτείτε El_Greco_Fanatic και καλή δύναμη! Είναι πολύ τυχεροί που έρχονται σπίτι τους! Να ναι καλά και η καλή τους νεράιδα η πολυαγαπημένη

mytinyworld μας! :D
 
Ειχε και πασαπορτο ο Τυχερουλης!!! Ακου τωρα!!!! :D :D

Ευτυχως μας το θυμησε η Κριος μας και ετσι και τα υπολοιπα παιδια μας βαλανε φωτογραφιες!!! :)

Τι ομορφο που ειναι να βλεπεις βρωμικο κουκλακι και μετα να το βλεπεις να λαμπει απο καθαριοτητα!!! :D Ειναι πολυ ευεργετικο!!! :flower:
 
rapunjel είπε:
Καλώς να τους δεχτείτε El_Greco_Fanatic και καλή δύναμη! Είναι πολύ τυχεροί που έρχονται σπίτι τους! Να ναι καλά και η καλή τους νεράιδα η πολυαγαπημένη mytinyworld μας! :D


Ευχαριστώ πολύ rapunjel είναι πάρα πολλά τα παιχνίδια που αγοραστήκαν της τελευταίες μέρες αλλά θα παρουσιαστούν μετά από καιρό γιατί δεν υπαρχή χρόνος :(

Συμφωνώ η mytinyworld δεν είναι μόνο η νεραΐδα τον σπιρτουλιον είναι και αγνή ψυχή :)

Αν τα είχε βρει κάποιος άλλος θα μας τα πουλάμε για χρυσό (συγγνώμη αν ενοχλεί κάποιους αυτό αλλά έτσι είναι) Είναι σημαντικό να αποκτάς φίλους που χαίροντα μαζί σου αυτό που εσύ αγαπάς χωρίς ίχνος ζήλειας και να σε βοηθούν όσο γίνεται !!! #)
 
Ετσι ειναι φιλε El_Greco_Fanatic! Η αγνη ψυχη ξερει καλα ποσο μεγαλη ειναι η χαρα καποιου ρομαντικου οταν ξαναβλεπει ενα αγαπημενο παιχνιδι μετα απο χρονια! Και αυτο αξιζει πιο πολυ απο το χρυσαφι!!! :) :flower:

Με την ησυχια σου καποια στιγμη θα μας ανεβασεις καμια φωτο απο τον νεο σου θησαυρο! Εμεις εδω ειμαστε να τον χαζευουμε με παιδικα ματια! :)
 
Αναστασια είπε:
Ετσι ειναι φιλε El_Greco_Fanatic! Η αγνη ψυχη ξερει καλα ποσο μεγαλη ειναι η χαρα καποιου ρομαντικου οταν ξαναβλεπει ενα αγαπημενο παιχνιδι μετα απο χρονια! Και αυτο αξιζει πιο πολυ απο το χρυσαφι!!! :) :flower:
Με την ησυχια σου καποια στιγμη θα μας ανεβασεις καμια φωτο απο τον νεο σου θησαυρο! Εμεις εδω ειμαστε να τον χαζευουμε με παιδικα ματια! :)


Σωστά τα λες , αν και στην δική μου περιπτώσει μάλλον 2 περιπτώσεις ισχύουν :(

1)Η ένοχες του παρελθόντος με κυνηγούν (με τόσα παιχνίδια που είχα καταστρέψει φυσικό είναι :( )

2) Και όπως σωστά είπες και εσύ αλλά έχει συμβεί και στα περισσότερα παιδια εδώ η νοσταλγία ,ρομαντισμός, επιθυμία γενικά τα συναισθήματα αυτά είναι που θα πρέπει να μας οδηγούν να βρούμε ότι έχουμε χάσει η δεν έχουμε εκτιμήσει σωστά στο παρελθόν και όχι απλά για να καυκιόμαστε τύπου εγώ είμαι συλλέκτης (έχω χρήμα άρα αγοράζω άρα τα έχω όλα) αυτό εμένα με αφήνει παγερά αδιάφορο (και σε αυτήν την περίπτωση απλά λυπάμαι τα κακόμοιρα παιχνίδια #) )

Εννοείτε όταν ξεμπερδέψουμε θα ανεβούν φωτογραφίες ;)

 
Σας ευχαριστώ παιδιά για τα καλά σας λόγια #) , αλλά νομίζω ότι δεν έκανα τίποτα παραπάνω από αυτό που λέει η καρδιά ενός ρετρομανιακού!! Τα συγκεκριμένα κουκλιά έπρεπε να φτάσουν στο σπίτι τους, γιατί δεν ήταν του κουτιού και δεν θα έβρισκαν εύκολα το δρόμο της επιστροφής από τη χωματερή... :( Ομως ο el greco fanatic μας έχει δείξει τόσο καιρό εδώ, έμπρακτα, ότι όχι μόνο αγαπάει τα παιχνίδια αυτά, αλλά κάνει και φοβερή επαγγελματική δουλειά για να επαναφέρει τη παλιά τους αίγλη! Οπότε, ήταν θέμα μόνο μερικών μετακινήσεων και συνεννοήσεων, ώστε να τα αγοράσω από ένα παλαιοπωλείο για λογαριασμό του, μιας και ο καλός μας φίλος ζει πολύ μακριά από εμάς, σε μια πολύ μακρινή χώρα και νομίζω ότι οφείλουμε να βοηθάμε κάθε έλληνα που ζει στο εξωτερικό και αγαπά αυτή τη χώρα και ο,τι θυμίζει αυτήν!! :)
 
mytinyworld είπε:
Σας ευχαριστώ παιδιά για τα καλά σας λόγια #) , αλλά νομίζω ότι δεν έκανα τίποτα παραπάνω από αυτό που λέει η καρδιά ενός ρετρομανιακού!! Τα συγκεκριμένα κουκλιά έπρεπε να φτάσουν στο σπίτι τους, γιατί δεν ήταν του κουτιού και δεν θα έβρισκαν εύκολα το δρόμο της επιστροφής από τη χωματερή... :( Ομως ο el greco fanatic μας έχει δείξει τόσο καιρό εδώ, έμπρακτα, ότι όχι μόνο αγαπάει τα παιχνίδια αυτά, αλλά κάνει και φοβερή επαγγελματική δουλειά για να επαναφέρει τη παλιά τους αίγλη! Οπότε, ήταν θέμα μόνο μερικών μετακινήσεων και συνεννοήσεων, ώστε να τα αγοράσω από ένα παλαιοπωλείο για λογαριασμό του, μιας και ο καλός μας φίλος ζει πολύ μακριά από εμάς, σε μια πολύ μακρινή χώρα και νομίζω ότι οφείλουμε να βοηθάμε κάθε έλληνα που ζει στο εξωτερικό και αγαπά αυτή τη χώρα και ο,τι θυμίζει αυτήν!! :)

Εμάς πάντως μας έχεις βοηθήσει παραπάνω από ότι γίνετε :D Επίσης δεν ξεχνώ την πρώτη φορά που χάρισες στην γυναίκα μου την μεγάλη κουκλίτσα απ ο el Greco χωρίς καλά καλά να μας γνωρίζεις :thanx2:




Anyway όπως λένε και Ελλάδα τα πολλά λόγια είναι φτώχια επιφυλασσομε να παρουσιάσω και τα παιχνίδια που εσύ ανακάλυψες όταν είναι έτυμα αλλά θα πέραση καιρός τον λογο τον γνώριζεις ;)
 
Τυχερούληδες

Συμφωνώ απόλυτα με την πολυαγαπημένη μου mytinyworld. El_Greco_Fanatic φαίνεται η αγάπη σου και η φροντίδα σου για αυτά τα παιχνίδια.Μακάρι να βρούμε όλα όσα θέλεις και σου λείπουν από τη συλλογή σου.Κοντά σου θα είναι ευτυχισμένα! ;)
 
rapunjel είπε:
Συμφωνώ απόλυτα με την πολυαγαπημένη μου mytinyworld. El_Greco_Fanatic φαίνεται η αγάπη σου και η φροντίδα σου για αυτά τα παιχνίδια.Μακάρι να βρούμε όλα όσα θέλεις και σου λείπουν από τη συλλογή σου.Κοντά σου θα είναι ευτυχισμένα! ;)

Ευχαριστούμε πολύ Rapinjel μου πάντα με τον καλό λόγο

Όντως έχουμε υπερβολική αδυναμία στα παιχνιδια μας καμιά φορά σε σημείο χαζομάρας :(

Για παράδειγμα ενώ τοποθετούσα τους σπιρτούληδες στα κουτιά γιατί μετακομίζουν και αυτοι με μας χαχαχα αυτό ελειπε να μην έρθουν μαζί μας anyway#) #) #) #) #)

Κάποια στιγμή νόμισα ότι με κοιτούσαν εκατοντάδες μικρά ματάκια μέσα από τα κουτιά με μια αγονία του στιλ που μας πάνε τώρα μας διώχνου χαχαχα τελείως παιδικό φέρσιμο Ε??? :p :p:p

αλλά τους καθησύχασα επιβεβαιώνοντας τους πως θα είναι μαζί μας για πάντα!!!! ;)

 


Και στην δουλειά μου όλοι με έχουν για σοβαρό :p8)




Eυτυχώς που δεν ξέρουν ελληνικά :p :p:p:p:p:p:p:p


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ακριβως τα ιδια κι εγω El Greco Fanatic μου!!! Οταν περναω απο την βιβλιοθηκη μου νιωθω κι εγω δεκαδες ματακια να με κοιτανε απο τις κουκλες μου και νιωθω σαν να μου λενε με μια φωνη..."ποιος να το λεγε οτι μια μερα θα στριμωγνες τα βιβλια σου για να βαλεις τις κουκλες...κανονικα επρεπε να γινει το αντιθετο"

Και εγω απανταω παντα απο μεσα μου φυσικα να μην δωσω σημαδια οτι ξεμωραθηκα και τελειως:

"Για αυτο ποτε μην λες ποτε και μην κοροιδευεις τον πλησιον γιατι μπορει να τα λουστεις. Παντα πηγαινα κοντρα στο ρευμα και εκανα τα αντιθετα.":D
 
Αναστασια είπε:
Ακριβως τα ιδια κι εγω El Greco Fanatic μου!!! Οταν περναω απο την βιβλιοθηκη μου νιωθω κι εγω δεκαδες ματακια να με κοιτανε απο τις κουκλες μου και νιωθω σαν να μου λενε με μια φωνη..."ποιος να το λεγε οτι μια μερα θα στριμωγνες τα βιβλια σου για να βαλεις τις κουκλες...κανονικα επρεπε να γινει το αντιθετο"Και εγω απανταω παντα απο μεσα μου φυσικα να μην δωσω σημαδια οτι ξεμωραθηκα και τελειως:

"Για αυτο ποτε μην λες ποτε και μην κοροιδευεις τον πλησιον γιατι μπορει να τα λουστεις. Παντα πηγαινα κοντρα στο ρευμα και εκανα τα αντιθετα.":D

Ακριβώς έτσι είναι :D ,αυτό το κόντρα στο ρεύμα θα έλεγα ότι αγγίζει το 90% του χαρακτήρα μου και σε πολλούς δεν αρέσει αλλά έτσι είμαι ;) ;)
 
Αναστασια είπε:
"ποιος να το λεγε οτι μια μερα θα στριμωγνες τα βιβλια σου για να βαλεις τις κουκλες...κανονικα επρεπε να γινει το αντιθετο"
Πολύ πλάκα Αναστασία μου!! :D Εγώ τα έβγαλα τελείως τα βιβλία, τα πήγα στο γραφείο για να έχουν άπλα τα κορίτσια μου!!:biglaugh: :baby2:
 
Τυχερούληδες

Εγώ κατάργησα το γραφείο αφού πάνω έχει όλη την ιστορία της barbie.Πάντως για τη βιβλιοθήκη δεν το είχα σκεφτεί.Λέτε;

El_Greco_Fanatic εμάς πολύ μας αρέσεις έτσι!!!
 
Νομίζω ότι εδώ πρέπει να δείξω την πιπιλίνα μου, έτσι? Πείτε μου αν είμαι σε λάθος thread!

picture.php
 
Τυχερούληδες

Πολυαγαπημένη mytinyworld η πιπιλίνα σου είναι φατσούλα και νομίζω έχει κλέψει το ρουζ της μαμάς της! Να τη χαίρεσαι!!! :D
 
Ρε την πιπιλινα!!! Δεν λετε που δεν εκλεψε και τα τακουνια της μαμας της!!! Εχει πολυ φαση!!!
 
Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Σαν να θυμάμαι τώρα ότι ο el greco fanatic μου είχε πει ότι... είχε κλέψει και το σώμα του τυχερούλη??? :wait2: Τα'χω λίγο μπερδεμένα στο μυαλό μου...:animeek:
 
mytinyworld είπε:
Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Σαν να θυμάμαι τώρα ότι ο el greco fanatic μου είχε πει ότι... είχε κλέψει και το σώμα του τυχερούλη??? :wait2: Τα'χω λίγο μπερδεμένα στο μυαλό μου...:animeek:

Ναι την έχουν διχάσει την κακόμοιρη Πιπιλίνα ;) , για όλα φταίει ο περίεργος παππούλης με τις αλχημείες του!!! :p :p:p
 
Πίσω
Μπλουζα