[El Greco] Τυχερούληδες

Κατι παραπλησιο σε τυχερουληδες, τουλαχιστον σε ιδιο μεγεθος ειναι και αυτο απο...Ελ Γκρεκο..!

picture.php
 
Τι γραφει βρε Μακισιμακο στο κουτι κατω αριστερα; Ζιζι, Tutu? Δεν τα βγαζω!

Εχει πολυ ωραια ρουχα παντως, αν και στην μουριτσα ειναι σαν τον Νεμο. :p
 
ΤUTU γραφει Αναστασια μου..!!! Νομιζω εχει μια εκφραση απελπισιας, ειναι αυτο που λενε εμεινε με το στομα ανοικτο..!!! Η αληθεια ειναι οτι ειναι λιγο ασχημουλικο..!!!! :) :D
 
Μετά από μια επίσκεψη στα... el greco fanatic spa:p, μπορώ να πω ότι έχω κι εγώ έναν σωστό τυχερούλη κλόουν!! :) :)

Χίλια ευχαριστώ el greco fanatic για την απίθανη δουλειά με το πανέμορφο αποτέλεσμα! :thanx2:

picture.php
 
Τελικά οι κούκλες της Mytinyworld μας ειναι οι πιο καλοζωισμένες!!! :D Ολο στα SPA στα διάφορα μέρη του κόσμου κυκλοφορούν!!! :D :D:D

Εχεις εκμηδενήσει τις αποστάσεις με τις κούκλες σου φιλενάδα!!! :flower:

Ο Τυχερούλης είναι απίστευτα όμορφος και συγχαρητήρια στον Εl greco fanatic για την εξαιρετική δουλειά του! :) :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:biglaugh:

Ας είναι καλά Αναστασία μου κάτι χρυσές καρδιές με ταλέντο, που τους βγάζουν κάρτα και εισιτήριο απορίας, γιατί εκτός του οτι νοσηλεύονται τζάμπα, ταξιδεύουν και τζάμπα!! #) Επιφυλάσσομαι όμως! ;)

Υ.Γ. Τουλάχιστον ταξιδεύουν οι κούκλες μου, γιατί εγώ τα σύνορα της Ελλάδας τα βλέπω μόνο στο χάρτη!! :D Και με το ΔΝΤ από εκεί θα εξακολουθώ να τα βλέπω!! :xm: :p
 
Τα πιο ομορφα πραγματα στην ζωη, αυτα που πραγματικα αξιζουν, ειναι τσαμπα και δεν αγοραζονται με τιποτα. Αυτο να το θυμαστε. :)

Παντως ο Τυχερουλης ειναι ο πιο τυχερος απο ολους μιας και εκανε το πιο μακρυ ταξιδι!!! :flower:
 
Mytinyworld όπως πολύ σωστά προανέφερε και η Αναστασία (Τα πιο όμορφα πράγματα στην ζωή, είναι αυτά που μας χάρισαν) αν μπορούμε να δώσουμε λίγη χαρά σε κάποιον γιατί όχι? ;)

Πολλές φορές το αποτέλεσμα είναι αυτό που μετρά αν εσένα σε ικανοποιει αυτό και μόνο έχει σημασία. ;)


Η mytinyworld έγινε το χέρι βοηθείας που δεν είχαμε Ελλάδα απίστευτα υπέροχος άνθρωπος με αγάπη για το παιχνίδι ούτε με 1000 SPA δεν ξεπληρώνετε αυτό!!!!!!
:thanx2:

Από την πλευρά μας ότι κάνουμε το κάνουμε με αγάπη όσο και αυτό αν ακούγετε παιδιάστικο , τα παιχνίδια είναι αυτά μου γαληνεύουν καθημερινά τον σκληρό κόσμο μας, :(

Επομένως δίνουμε σε αυτά ότι πλέων είναι απαγορευμένο να δίνουμε στον συνάνθρωπο μας Αγάπη και Φροντίδα και δεν την δίνουμε όχι γιατί δεν θέλουμε αλλά γιατί έτσι μας έμαθαν!!!! :sealed:

Και ένα μεγάλο κομμάτι του ποιος φταίει το έχουν και τα σημερινά παιχνίδια 90 % παιχνίδια με βία κυοφορούν γύρω μας, πώς να επιβιώσει ο κακόμοιρος τυχερούλης αν δεν τον προστατέψουμε εμείς και όταν λέω εμείς αναφέρομαι σε όσους γενικά αγαπούν το παλιό καλό παιχνίδι ο τυχερούλης ήταν το παράδειγμα απλά #)

Συμπέρασμα χαρίστε αν μπορείτε, βοηθήστε αν γίνεται, και γενικά μην γυρίζετε την πλάτη σε άνθρωπος που πασχίζουν να διασώσουν κάτι , στο φινάλε όλα εδω θα μείνουν οκ ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συμφωνώ μαζί σου el greco fanatic και έχω να προσθέσω: μακάρι να τα αγαπήσουν τα παιχνίδια αυτά και τα παιδιά μας :xm: γιατί όπως λες πολύ σωστά, εδώ θα μείνουν!! Τουλάχιστον όσο περνάει από το χέρι μας, αυτό πασχίζουμε να κάνουμε, να μείνουν εδώ, σε ένα ράφι, σε μια βιτρίνα, σε ένα μουσείο (γιατί όχι?) όπου θα μπορούν να τα γνωρίσουν οι νεότεροι και να τα θυμηθούν οι παλιότεροι! Γι'αυτό άλλωστε δεν είμαστε... ρετρομανιακοί? #) :D
 
Μήπως οι επιστήμονες - συντηρητές θα μπορούσαν να μας πουν από τι υλικό είναι φτιαγμένοι οι τυχερούληδες και οι σπιρτούληδες; Όχι τι έχουν μέσα στο σώμα τους αλλά τι είδους πανί είναι αυτό το χρωματιστό από το οποίο είναι φτιαγμένοι. Επίσης αν λείπουν οι βλεφαρίδες :( τι γίνεται; Ουφ τι κρίμα να βλέπεις ένα τόσο όμορφο κουκλάκι κακοποιημένο...
 
Έχω καλή μου Αναστασία έναν καραφλό σπιρτούλη κι έναν τυχερούλη χωρίς βλεφαρίδες. Τους βρήκα σε κακό χάλι αλλά τους πήρα και τους αγαπάω και θέλω να τους φτιάξω. Ευχαριστώ για τις οδηγίες που έχουν να κάνουν με τις βλεφαρίδες. Πολύ!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπον για τις βλεφαριδες του ατυχου τυχερουλη οπως ειδες το θεμα λυνεται!

Τωρα για την καραφλα του σπιρτουλη ο ειδικος ειναι ο El Greco Fanatic, ο οποιος μολις μπορεσει σιγουρα θα μας βοηθησει με οδηγιες!

Εδω Κριε μου εχουμε ανοιξει ενα θρεντ με συντηρηση παλιων κουκλακιων. Αν θες ποσταρε καμια φωτο με τους ατυχησαντες, πλεον ευτυχισαντες μιας και τους μαζεψες εσυ και βρηκαν ενα σπιτι, σπιρτουλη και τυχερουλη να τους δουμε! Κι αν τα βρεις μποσικα με τις βλεφαριδες στειλτον μου να στον φτιαξω! :)

Συντήρηση διάφορων βιντάζ κούκλων (εκτός Bibi-bo)!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δυστυχώς το ύφασμα από τους σπιρτούληδες δεν κυκλοφορούσε στο εμπόριο ήταν μονό για τα εργοστάσια που κατασκεύαζαν παιχνίδια και κυρίως κούκλες




Ηταν ένα είδος polyester fabric αλλά ακριβώς πιω δεν έχω ανακαλύψει ακόμα :(

Κυκλοφορεί ακόμα στα περισσότερα κινεζικά πλέων φορέματα από κούκλες αλλά σε πολύ φτηνότερη μορφή καμιά σχέση όπως ήταν το παλιό ύφασμα :(

Αν μου δείξεις ποιος Σπιρτούλης είναι μπορώ να κοιτάξω αν έχω καπέλο γιατί έχω πολλά ανταλλάχτηκα από κάπελα, μαλλιά σίγουρα έχω ,αν τα έχω ευχαρίστως στα στέλνω :)

Τώρα για τον τυχερούλη η Αναστασία πολύ σωστά σου έδηξε ένα τρόπο πιο εύκολο και σίγουρο για κάποιους που δεν έχουν ασχοληθεί πολύ με το θέμα

Εγώ πάντως γιατί είμαι και τελειομανής πολύ κακό αυτό ακολουθω δυσκολότερο τρόπο8)

Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ προσωπικά όταν συναντήσω σπιρτούλη η τυχερούλη κακοποιημένο είναι σαν να με χτυπάς γροθιά στο στομάχι (να το προσέξω αυτό?) :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
El_Greco_Fanatic είπε:
Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ προσωπικά όταν συναντήσω σπιρτούλη η τυχερούλη κακοποιημένο είναι σαν να με χτυπάς γροθιά στο στομάχι (να το προσέξω αυτό?) :p
Φιλε El_Greco_Fanatic, αν καποιος κακοποιησει ενα μικρο και ανυπερασπιστο Σπιρτουλη ειναι σιγουρα ασχημο πραμα...

Αλλα αν καποιος κακοποιησει εναν Τυχερουλη, ειναι σαν να φτυνει την τυχη του! :eek:

Αυτο το παθαινω εγω αμα δω μπαρμπι κακοποιημενη, και η Ραπουνζελ αμα δει Μπιμπιμπο βασανισμενη. Οποτε ή ειναι φυσιολογικο ή ειμαστε και οι 3 για τον τρελογιατρο.
 
Αναστασια είπε:
Φιλε El_Greco_Fanatic, αν καποιος κακοποιησει ενα μικρο και ανυπερασπιστο Σπιρτουλη ειναι σιγουρα ασχημο πραμα...Αλλα αν καποιος κακοποιησει εναν Τυχερουλη, ειναι σαν να φτυνει την τυχη του! :eek:

Αυτο το παθαινω εγω αμα δω μπαρμπι κακοποιημενη, και η Ραπουνζελ αμα δει Μπιμπιμπο βασανισμενη. Οποτε ή ειναι φυσιολογικο ή ειμαστε και οι 3 για τον τρελογιατρο.
Το θέμα είναι αν μας δέχεται κανείς :p :p:p
 
Κατ' αρχήν θέλω να ευχαριστήσω κι εσένα Αναστασία και τον φίλο μας τον el greco fanatic καθώς και την rapunjel γιατί είσαστε πάντα πρόθυμοι να βοηθήσετε. Δε θέλω να φωτογραφίσω και να ανεβάσω φωτογραφίες από κακοποιημένα κουκλάκια. Μόνο ωραία πράγματα θέλω να δείχνω, όχι ασχήμια και ''εγκλήματα''. Θα δω τι θα κάνω με τα βλεφαριδάκια καθώς και με μαλλάκια και με καπελάκι. Αν δε μπορέσω να επιτύχω θα σας πω. Πάντως όταν χαρακώνεται ένα κουκλάκι, κάτι που για άλλους δεν έχει σημασία και γελούν και κάνουν σχόλια του τύπου: "μα καλά με αυτά ασχολείσαι, χάζεψες, τρελλάθηκες;'', εγώ στενοχωριέμαι και πονάω. Για μένα όλα έχουν ψυχή. Αλλά και σ' αυτά όμως τα καημένα παιχνίδια, εγώ δίνω την ίδια αγάπη κι ας μην μπορούν να φτιαχτούν ποτέ (όπως η bibi bo και η ντουλάπα που πρόσφατα μας την ξεπάστρεψαν με κοπίδι και μαζί μ' αυτήν και την καρδιά ενός ''παιδιού'' - ξέρει η rapunjel). Τέλος πάντων σας ευχαριστώ όλους θερμά και ειλικρινά για όλα. :flower: Και σας εκτιμώ βαθιά. Κυρίως για την καλή σας πρόθεση και που αγαπάτε κι εσείς τα κατά τους πολλούς ''άψυχα'' παιχνίδια.
 
krios μου, τα τρία παιδιά που ανέφερες είναι οι στυλοβάτες στην επιχείρηση: αναπαλαίωση/επιδιόρθωση φθαρμένου/κακοποιημένου παιχνιδιού, οπότε αξίζουν πολλά συγχαρητήρια που τα έχουν ολόψυχα και από εμένα! :flower:

Εύχομαι να τα καταφέρεις με τον τυχερούλη σου, αλλά και να μην πάει κάτι καλά, υπάρχει πολύς κόσμος να βοηθήσει πιστεύω!!
 
Τυχερούληδες

krios ότι χρειαστείς πες μου με χαρά να σε βοηθήσω!!! Πες το κι έγινε. :D

Πολυαγαπημένη μου mytinyworld μήπως υπερβάλλεις λίγο;Σε σένα, στην Αναστασία μας ,στον el greco fanatic και στην krios,που τη γνωρίζω σιγά σιγά έχω μία αδυναμία!!!Μακάρι να μπορώ να σας βοηθήσω σε ότι σας δώσει χαρά και να βοηθήσω ακόμη κι αυτούς που δε με συμπαθούν.Δεν υπάρχει κάτι πιο όμορφο από την ευτυχία που φωλιάζει στην ψυχή ενός ανθρώπου...

Υ.Γ.Κακοποιημένη bibi-bo ή κακοποιημένο Σπιρτούλη ή γενικά κακοποιημένο παιχνίδι; Μπορεί να κλαίω βλέποντας το αλλά με αγάπη θα το φτιάξω όπως και εσείς.Άσε λατρεμένη οι γιατροί μπορεί να είναι σε χειρότερη κατάσταση από μας!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδια εδω ολοι εχουμε βοηθησει, δεν το συζητω! Το τι πατεντες εχουνε πεσει να σωσουμε τα παιχνιδια δεν λεγεται!!!

Κριος μου να ξερεις οτι ολοι θα σε βοησουμε, οσο μπορουμε, να κλεισεις τις "πληγες" των παιχνιδιων σου και να τα βλεπεις να σου ξαναχαμογελανε! :)

Τα παιχνιδια με καποιον τροπο διορθωνονται γιατι ειναι μαγικα. Δυστυχως ο κοσμος ειναι πολυ ατιμος και κακοποιει πλασματα πολυ πιο ανυπερασπιστα, που εμεις δεν ειμαστε εκει να βοηθησουμε. :( Για αυτο και μερικες φορες κρυβομαστε μεσα στις κουκλες μας, να ξαναβρουμε το παιδι που ειναι μεσα μας και να ξαναφορτωσουμε τις μπαταριες.

El_Greco_Fanatic είπε:
Τώρα για τον τυχερούλη η Αναστασία πολύ σωστά σου έδηξε ένα τρόπο πιο εύκολο και σίγουρο για κάποιους που δεν έχουν ασχοληθεί πολύ με το θέμα

Εγώ πάντως γιατί είμαι και τελειομανής πολύ κακό αυτό ακολουθω δυσκολότερο τρόπο8)
El_Greco_Fanatic περιττο να πω οτι με εβαλες τωρα σε μεγαλη περιεργεια!!! :eek: o_Oo_O Η τελειομανια στην συντηρηση ειναι απαραιτητη! Δωσε μας τα φωτα σου!!! Πως ειναι ο δυσκολοτερος τροπος? :eek: o_Oo_Oo_O
 
Πίσω
Μπλουζα