[El Greco] Φωτεινούληδες και Αγκαλίτσες

Να και οι δικοι μου ;)

attachment.php


@thebest20

ο συγκεκριμενος αγκαλιτσας εχει μια τρυπα στα αριστερα και μια στα δεξια.Σε αυτες τις εσοχες λοιπον κατα καποιο τροπο σερνεται το σκουφακι προς τα μπροστα και προς τα πισω αναλογως με το ποια φατσα θες να φαινεται!!!
 
Γίνεται δηλαδή να σηκώσεις το σκουφάκι όλο και να φαίνονται ταυτόχρονα και οι δύο πλευρές?
 
Οχι το σκουφακι δεν βγαινει γιατι δεν μπορεις να το βγαλεις απο αυτες τις εσοχες! ;) Δηλαδη στο ακρο του εχει ενα ας το πουμε στεφανι(το οποιο δεν φαινεται) ειναι γατζωμενο στις εσοχες και απλα βοηθαει το σκουφακι να γλυστραει απο την μια πλευρα και απο την αλλη!
 
Συγγνώμη που σε βάζω σε κόπο,αλλά μπορείς να το φωτογραφήσεις προφίλ και να είναι λίγο σηκωμένο το σκουφάκι από τη μία πλευρά,και από την άλλη να φαίνεται?Δηλαδή γίνεται να φαίνεται το στόμα του και από τις δύο πλευρές,όσο σέρνεις το σκουφάκι?
 
Εδω ειναι προφιλ και ο σκουφος βρισκεται στη μεση επομενως φαινεται μονο το στομα των 2 πλευρων! Ελπιζω να σε κατατοπισα! :thumbup:

Εικόνα0769.jpg
 
Οκ...σ'ευχαριστώ πολύ,για μένα είναι ο καλύτερος από όλους τους φωτεινούληδες.Μπορεί και να τον είχα μικρός,επειδή είχα κάτι τέτοια κουκλάκια που φώτιζαν,αλλά δεν είχα ανακαλύψει ότι αλλάζει πρόσωπο (γενικά δεν τα πείραζα πολύ τα παιχνίδια).Θυμάμαι σίγουρα ότι σε ένα κουκλάκι μου υπήρχε μια σαλιάρα με ήλιο,άρα μπορεί να ήταν και αυτός.
 
Ειχα ειχα ειχα κι απ αυτα και φωτεινουληδες και εναν αγκαλιτσα ροζ. Φωτεινουληδες δεν θυμαμαι ποιους ειχα γιατι δεν μου αρεσαν πολυ γιατι ηταν σκληροι αλλα ο αγκαλιτσας μ ηταν τελειος. Κοιμομουν μαζι του συνεχεια. Τι γλυκος. Τον αγαπω. Πρεπει να τον εχω κι αυτον ακομη.
 
Πάντως και οι φωτεινούληδες της hasbro είναι όμορφοι. Αγόρασα κάποιους και είναι πολύ όμορφοι. Κιόλας η el greco είχε κυκλοφορήσει μόνο οκτώ , ενώ η hasbro είχει πολύ περισσότερους. Δεν ξέρω αν έχει δει κανείς στο διαδίκτυο και το βαλιτσάκι που τους έβαζες μέσα.
 
Είμαι πολύ χαρούμενη, σας παρουσιάζω το τελευταίο μου απόκτημα, το ακριδάκι με τη γιαγιά φωτεινούλη. Συγνώμη που οι φωτογραφίες δεν είναι καλές.

foteinoulis.jpg

foteinoulis3.jpg

foteinoulis (2).jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι φατσουλα που εχει! Πως μας κοιταει ντροπαλα μεσα απο το κουτι του! Με γεια! :)
 
Μαίμουδοφωτεινούλης

Είπα να μην σας δείξω τους φωτεινούληδες μου ,αφού ήδη υπάρχον φωτογραφίες στο θρεντ, αλλά κάτι διαφορετικό, έναν φωτεινούλη -μαϊμου. Είναι ένας κόκκινος πεταλουδίτσας της δεκαετίας του 80, αγνώστου προελεύσεως. Στο σκοτάδι ψιλολάμπει κιόλας.

IMG_0051.jpg

IMG_0050.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όντως πολύ καλή ανακάλυψη Σπιρτούλη..!!! Παρόμοια φωτογραφία δνε ειχαμε ξαναδει και νομίζω ότι ειναι συνδιασμός από 2 διαφορετικούς αμερικανικους φωτεινούληδες..!! Μπορεί να ειναι μαιμού, αλλά είναι ωραία ;)
 
Ευχαριστώ makisime,το έψαξα λίγο και είναι από μία σειρά που λεγόταν glo-pal . Που να δείτε και τη σειρά μου από μαιμουδο-στρουμφάκια.
 
Γουτσου γουτσου γουτσου,τι χαριτωμενα που ειναι.

 


attachment.php


 

 


Αν την ειχε την συγκεκριμενη πυτζαμα καποιος απο εσας δεν θελω να τον ξερω!
 
Κάτι μου λέει η πυτζάμα.Πρέπει να είχα!Τουλάχιστον θυμάμαι ότι είχα πυτζάμες με φωτεινούληδες.
 
Πο ποο κοιτα να δεις τι άλλο ειχε βγει..! Aadvark τι γραφει κάτω κάτω, γιατι δεν φαινεται στην φωτογραφια..!! Επίσης στο εντυπο δεν αναγραφεται πουθενά η λέξη El Greco?
 
"Απιθανη την ημερα ,φανταστικη το βραδυ".


Oχι El Greco δεν εχει.
 
Ένα διαφημιστικό από την κυκλοφορία τους στο εξωτερικό..!!!


Δεν θυμαμαι ομως αν βγηκε διαφημηση εδω στην Ελλαδα..!! Σιγουρα ομως το συγκεκριμενο παιχνιδι ειχε μεγαλη απηχηση γιατι απευθυνοταν τοσο στα αγορια οσο ακι στα κοριτσια..!! Ολοοι ειχαν εναν φωτεινουλη που φωσφοριζε το βραδυ..!!!!

Πολύ κριμα παντως που το μονπο διαφημηστικο της Ελ Γκρεκο που μεχρι σημερα εχει αναρτηθει στο διαδικτυο ειναι μονο αυτo με τα Πόνυ..!! Κανεναν άλλο..!! Και μιλάω για τα παιχνιδια της επί 80s εποχή..!! Γιατι αυτα των 90s ήταν μούφα..!! :(
 
πραγματικα υπεροχο διαφημιστικο!!!οσο για το αν προβληθηκε κατι αντιστοιχο στην Ελλαδα,μαλλον οι λιγο μεγαλυτεροι απο μας πιθανον να ξερουν την απαντηση :)

Βρηκα στα γερμανικα διαφημιση με τον αγκαλιτσα,αν και δεν εχω ιδεα τι λεει..Ομως αξιζει τον κοπο να τη δουμε γιατι φαινεται ο αγκαλιτσας που φωτιζει!!

 
Πίσω
Μπλουζα