[El Greco] Φωτεινούληδες και Αγκαλίτσες

Ναι ναι!!! Ετσι ειναι! Απο πισω εχει ενα φερμουαρ, το θυμαμαι, γιατι πριν φυγω για Ιταλια, 10 χρονια και, τον ειχα πλυνει!!!
 
Χμ, παιδιά, ανοίγω το φερμουάρ και.... δεν βλέπω μηχανισμό! Είναι μέσα στο ύφασμα? Εχει ένα άσπρο ύφασμα.
 
Μεσα βαθια, σε αυτο το ασπρο υφασμα πρεπει να βρεις ενα πλαστικο σαν κυλινδρο, αν θυμαμαι καλα!!!
 
:cry: :cry: :cry:

Βρήκα σήμερα έναν πανέμορφο φωτεινούλη ροζ με μοβ σκουφάκι σε ένα παλιατζίδικο, σε αρκετά καλή κατάσταση αλλά λίγο βρώμικο, αλλά.... μάλλον είναι.... σκοτεινούλης, γιατί μέσα στο άσπρο ύφασμα με το βαμβάκι δεν υπάρχει τίποτα (έχει μια "ύποπτη" τρύπα στην άκρη το ύφασμα) ενώ στο κεφάλι δεν υπάρχει λάμπα, όπως θα έπρεπε (έτσι δεν είναι??) :xm: Και είναι τόσο γλυκούλης :(
 
ΠΟΣΟ γελασα με τον σκοτεινουλη!!!!!!!! :D :D:D:D

Δεν πειραζει MytinyWorld μου!!! Αφου ειναι ομορφουλης, για να τον βλεπεις θα αναβεις το αμπαζουρ!!! :D

Καλα εκανες και τον μαζεψες απο μια αδικη μοιρα που κανεις δεν το ηθελε λογω... σκοτεινοτητος. :cool: Ειναι dark τυπος.
 
Αυτοσ ο Φωτεινουλης αγκαλιτσας ροζ με μοβ σκουφακι λογικα ειναι ο μουσικοσ..! Στο σωμα του δεν ειναι και ενα αναλογο μπλουζακι σαν πυτζαμουλα?? Λογικα αυτος ειναι..!!

Αναστασια μου συντομα θα εχεις εναν και με τον μηχανισμο σε λειτουργια..!!! :)

Εχω κι εγω εναν αλλα ψαχνω μηπως και βρω τον μηχανισμο γιατι δεν ειχε οταν τον πηρα..!! :(
 


Μοιάζει με αυτόν που μας έχεις δείξει makisimos, δεν φοράει πιτζάμα, αλλά εδώ έλειπε ο μηχανισμός, σιγά μην επιβίωνε η πιτζάμα αν είχε! :D

Το σώμα του είναι ροζ και το σκουφάκι μοβ.

Μόλις τον σουλουπώσω θα σας τον δείξω!

Και θα κάνουμε και πατέντα για τον μηχανισμό, μιας και αυτός ο ιταλικός αγκαλίτσας που βρήκα σε ένα παιχνιδάδικο πριν μήνες

Προβολή συνημμένου 4545

έχει το μηχανισμό του και είναι ο ίδιος που παίρνει και ο ελληνικός!

Αν πετύχει η πατέντα, θα σας πως πως φτιάχνεται ;)
 
Αν το σκουφακι ειναι μοβ-ριγε τοτε σιγουρα ειναι ο μουσικος..!!! Αν παλι ειναι μονοχρωμο το σκουφι τοτε ειναι ενα νεο ενδιαφερον ειδος προς εξερευνηση..!
 
Είναι μονόχρωμο το σκουφάκι, από το ίδιο υλικό που είναι και το σώμα. Είναι πολύ όμορφος σας λέω!
 
Ε τοτε οντως δεν το εχω ξαναδει αυτο..!!!!! Ειναι ενδιαφερον αν ειναι της el greco..!Δυο χρωματα σε εναν αγκαλιτσα...!! χμ...!!!!! Παλι εκανε το θαυμα της η El greco..!! Πρεπει να το βγαλεις φωτο οταν το τελειοποιησεις..!!
 
Χμ, το πρόσωπό του μοιάζει με του αγκαλίτσα μελισσάκι, αλλά το σώμα με του φωτεινούλη του πράσινου. Το σκουφάκι είναι ίδιο με της Αναστασίας σε πιο απαλό χρώμα. Το σώμα ροζ. Και ο μηχανισμός άφαντος! :p

Το πρόσωπο είναι ίδιο με αυτό του αγκαλίτσα του el greco fanatic.

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Θέλει κανείς να του βάλω LED να μην καεί ποτέ;
 
makisimos είπε:
Αναστασια μου συντομα θα εχεις εναν και με τον μηχανισμο σε λειτουργια..!!! :)
:precry: Α ρε Μακισιμακο....μαμωτη την τρελα μου...δεν γινοταν να κρατησεις τον μηχανισμο τουλαχιστον...εχω αμπαζουρ να αναψω!!! :flower:

dr_slump είπε:
Θέλει κανείς να του βάλω LED να μην καεί ποτέ;
Ωπα, τι πατεντα ειναι αυτη;;;; :D

mytinyworld είπε:
Αν πετύχει η πατέντα, θα σας πως πως φτιάχνεται ;)
Αν πετύχει η πατέντα γραψε το κοπιραιτ!!! :) Θα **στουμε στο ταληρο. :D
 
Υπάρχουν LED λαμπάκια για κάθε υποδοχή συμβατικής λάμπας (τουλάχιστον στην Αγγλία)... αυτό σε συνδυασμό με τις μοντέρνες μπαταρίες μπορεί προσφέρει πάρα πολλές ώρες λειτουργίας.
 
Τελεια ιδεα!!! Πω πω θα γινει ο Αγκαλιτσας το κουνελακι της ντουρατσελ!!!
 
Βρήκα κι εγώ 2 μικρούς Φωτεινούληδες πρόσφατα!

DSC01835.jpg


Ποιος μπορεί όμως να με διαφωτίσει αν είναι ελ γκρέκο ή ξένοι; Και υπήρχε τελοσπάντων καμία διαφορά μεταξύ των 2; Πάντως δε γράφουν τίποτα...
 
ο αγκαλιτσας μου!

Και επειδη ο Μακισιμος μας στεναχωρηθηκε οταν ειδε την σκουφια του Αγκαλιτσα μου χωρις... τον Αγκαλιτσα #)

http://www.retromaniax.gr/vb/showpost.php?p=211237&postcount=32

...πηρε ενα τεραααααστιο πακετο πασχαλινο και εβαλε μεσα οτι ειχε και δεν ειχε :eek: o_Oo_O:) :) :)συν εναν γλυκυτατο πρασινο Αγκαλιτσα! :D :D:D:thanx2:Σε ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου Μακισιμακο!!! :) Εδω ο Αγκαλιτσας με διπλα χαρακτηριστικο κολαριστο σεμεδακι, γιατι ειμαι και περηφανη βλαχα κατα βαθος εεε!!! :D :D:D

picture.php
 
πωπω! Τι γλυκούλης!!!

Δεν είχα ποτέ αγκαλίτσα! Η τουλάχιστον έτσι νομίζω, γιατί η μαμά μου επιμένει πως κάποια στιγμή μου είχε πάρει "ενα κουκλί που το πίεζες και φώτιζε..".

Δεν θα το θυμόμουν όμως?!

Τέλος πάντων, να τον χαίρεσαι! Είναι γλύκας...και ο Μακίσιμος πιο γλυκός που στον χάρισε!! :) :) :)
 
Αναστασια μου δεν κανει τιποτα, το ξερεις οτι στο εστειλα με μεγαλη αγαπη γιατι ενα σκουφι τι να σου κανει..!!!

Μηπως να του αλλαξεις το σκουφι, να του βαλεις το δικο σκουφο ετσι ωστε να γινει καταδικος σου, με την παιδικη σου αναμνηση πανω???? :)

Eδω θελω να δηλωσω, οτι κατ'εμε, ειναι το ομορφοτερο παιχνιδι που εχει βγει..!! Ξερω ξερω, πολλοι θα πειτε οτι πρωτη ερχεται η ΒΙΒΙ ΒΟ, αλλα εγω θα πω οτι επειδη απευθυνοταν και σε αγορια και σε κοριτσια, κι εβγαζε εκεινο το γλυκο φως στο σκοταδι, θεωρω οτι ειναι πραγματικα το πιο γλυκο παιχνιδι..!!

Δεν ξερω Αναστασια αν σου φανηκε κι εσενα, αλλα οταν εγω πρωτοπηρα στα χερια μου τον αγκαλιτσα, μου φανηκε τοοοσοοο μικρος σε σχεση με το οπως τον θυμομουν απο μικρος..!! Μου φανηκε κουτσουλια οταν τον πρωτοειδα..!! Ειπα αποκλειεται νa ειναι αυτο το πραμα ο τερααααααααστιος αγκαλιτσας που ειχα..!! Ε, οταν ειδα πολλους τετοιους στην πορεια καταλαβα, οτι μαλλον ολα τα εβλεπα μεγαλα τοτε..!!! :)

Penny μου σε ευχαριστω πραγματικα πολυ για τα καλα σου λογια,να εισαι καλα..!!

Αν ειχες παιχνιδι μικργη που το εσφιγγες κι αναβε , μαλλον αυτο θα ηταν..!! Τουλαχιστον τοτε, μονο αυτο εκανε τοσο παταγο σαν...λαμπατερ..!! :D :D:D
 
gazzy90 είπε:
Βρήκα κι εγώ 2 μικρούς Φωτεινούληδες πρόσφατα!
DSC01835.jpg


Ποιος μπορεί όμως να με διαφωτίσει αν είναι ελ γκρέκο ή ξένοι; Και υπήρχε τελοσπάντων καμία διαφορά μεταξύ των 2; Πάντως δε γράφουν τίποτα...
Φιλη Gazzy κλασικα, αν δεν γραφει πανω καμια εταιρεια, τοτε ειναι Ελ Γκρεκο..!!! :)
 
Πίσω
Μπλουζα