Game On 2.0 - Έκθεση Video Games [Αθηνα 16/12/2010 – 31/1/2011]

Τον ειδικά διαμορφωμένο χώρο έχουν ήδη επισκεφτεί πολλά εκπαιδευτικά ιδρύματα & σχολεία, καθώς προσφέρει ποικίλες δραστηριότητες και προτείνεται από το ΥΠΕΠΘ και παράλληλα πολλές εταιρίες έχουν εκεί διοργανώσει corporate events.
Ενω για να κανει καποιος Ελλην ιδιωτης μια παρομοια (και ανευ εισητηριου) εκθεση πρεπει να τρεχει σε εφοριες και νομαρχιες για κανα μηνα μηπως και δεησουν να του δωσουν μισο τονο χαρτουρα ωστε να μην τον διαλυσουν με καποιο ελεγχο...
 
Εφόσον ισχύει αυτό, πολλά μπράβο στον υπεύθυνο του υπουργείου. Έπρεπε όμως να περιμένουμε έκθεση του εξωτερικού να μας επισκεφτεί για να γίνει κάτι τέτοιο ? Ξέρω, γκρίνια πάλι, αλλα αυτή η ξενομανία πάντα με ενοχλούσε. Έστω και έτσι όμως είναι ένα βήμα μπροστά !
 
Wally είπε:
Ενω για να κανει καποιος Ελλην ιδιωτης μια παρομοια (και ανευ εισητηριου) εκθεση πρεπει να τρεχει σε εφοριες και νομαρχιες για κανα μηνα μηπως και δεησουν να του δωσουν μισο τονο χαρτουρα ωστε να μην τον διαλυσουν με καποιο ελεγχο...
Αν κοιτάξεις το εισιτήριο, η έκθεση διοργανώνεται από κάποια "Showhat Events & More A.E Οργάνωσης Εκδηλώσεων και Υπηρεσιών Θεαμάτων" με ΔΟΥ/ΑΦΜ και όλα τα καλά, οπότε Έλλην ιδιώτης την κάνει στην ουσία. Προφανώς μετακαλώντας τους ξένους δημιουργούς της.

Σκέφτομαι λοιπόν ότι αν θελήσουμε ποτέ να κάνουμε σοβαρό event, πρέπει είτε να απευθυνθούμε και εμείς σε καμμία τέτοια εταιρία ή απλά να κάνουμε μια δικιά μας όταν με το καλό επιτραπεί να δημιουργούνται εταιρίες με διαδικασίες μίας ημέρας όπως διατυμπανίζεται εδώ και καιρό ότι θα συμβεί για να διευκολυνθεί η ανταγωνιστικότητα και μπλαμπλαμπλα...
 
Kαι μετα απο 3 χρονια, χωρις να εχεις λαβει εισητηρια ή αλλα εισοδηματα απο την διοργανωση (ως γνησιος ρετρο-νοσταλγος και στο πνευμα του GRM) θα σου ερθει μια κληση για περαιωση :)

Περα απο την πλακα, εχουμε ξανα-συζητησει να βρουμε εναν χωρο (Πανεπιστημιακο καλυτερα) και να κανουμε για πρωτη φορα σε αυτη τη τυρανισμενη χωρα μια σοβαρη retrogaming/computing εκθεση με σοβαρα εκθεματα, δωρεαν χρηστικο υλικο για τους επισκεπτες και μηχανηματα στη πριζα.
 
btw το καινουριο Pcmaster 256/Φεβρουαριου περιεχει και ενα 4σελιδο ενδιαφερον αρθρο για την Gameon 2.0 δια χειρος _Kuv_

(οι προλογος & φωτογραφιες λειτουργουν ως teaser )

attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπον καταφερα μετα απο τοσο καιρο και πηγα σημερα η εκθεση αν και σχετικα μικρη ηταν ομορφη και περασαμε ομορφα με πηγε πισω στα νιατα μου.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
witch king είπε:
Λοιπον καταφερα μετα απο τοσο καιρο και πηγα σημερα η εκθεση αν και σχετικα μικρη ηταν ομορφη και περασαμε ομορφα με πηγε πισω στα νιατα μου.
Πες μου οτι ησουν εσυ εκεινος που παιξαμε εγω μπασο και εσυ ντραμς!Θα τρελλαθω!
 
Ρε'σεις εχει γουστο να παιζατε μαζι......

Αχαχαχαχαχαχχαχα!!!!!
 
Μαλλον εμεις ειμασταν!

Η εκθεση συνεχιζεται εως 16 Μαρτιου και θα προτεινα να παει οποιος δεν το εχει κανει ακομα.

Μερικες φωτο και απο μενα:















Το μονο σιγουρο ειναι οτι θα παω ξανα μ ενα φιλο για να τελειωσουμε κατι διαφορες στο daytona usa που ειχαμε αφησει προ δεκαετιας οταν πηγαιναμε στο bank of games πισω απο την Συγγρου.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
χαχαχαχα οχι δεν ειμαι εγω. χαχαχαχαχ
 
Πίσω
Μπλουζα