Game & Watch (τα δικά μας)

Ένα από τα ΚΑΛΥΤΕΡΟΤΕΡΑ !!! Με γειές !!!
 
Nα και ενα καινουργιο δικό μου





afba12.jpg

b54612.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πόλυ όμορφό και σε mint κατάσταση! πόσο?
 
με γειες gtsamour! τα οικονομικα μου δεν μου επιτρεπουν κουτατα ακομα... ισως στο μελλον. προς το παρον μια χαρα ειναι και ετσι :)
 
Βασικά μόνο εκείνα που είχα σαν παιδί ενδιαφέρομαι να πάρω. Two more to go.... Donkey Kong Jr και Popeye.

Δεν με ενδιαφέρει να είναι κουτάτα, απλά να είναι σε καλή κατάσταση. Προσπαθούσα να χρυπήσω ένα ίδιο (κουτάτο πάλι αλλά χωρίς όλα τα χαρτιά του) αλλά τελικά έφτασε 85 λίρες + 8 λίρες τα μεταφορικά, όταν την ίδια στιγμή υπήρχε αυτό που πήρα (που τα είχε όλα) με 79 λίρες σε Buy now or best offer και free μεταφορικά. Έκανα offer 70 λίρες και τη δέχτηκε :)

Eίδα και το δικό σου Ethaniel και μου έπεσαν τα σάλια, ήταν απο τα αγαπημένα μου το DK Jr, Πόσο πήγε?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
gtsamour είπε:
Βασικά μόνο εκείνα που είχα σαν παιδί ενδιαφέρομαι να πάρω. Two more to go.... Donkey Kong Jr και Popeye.
Δεν με ενδιαφέρει να είναι κουτάτα, απλά να είναι σε καλή κατάσταση. Προσπαθούσα να χρυπήσω ένα ίδιο (κουτάτο πάλι αλλά χωρίς όλα τα χαρτιά του) αλλά τελικά έφτασε 85 λίρες + 8 λίρες τα μεταφορικά, όταν την ίδια στιγμή υπήρχε αυτό που πήρα (που τα είχε όλα) με 79 λίρες σε Buy now or best offer και free μεταφορικά. Έκανα offer 70 λίρες και τη δέχτηκε :)

Eίδα και το δικό σου Ethaniel και μου έπεσαν τα σάλια, ήταν απο τα αγαπημένα μου το DK Jr, Πόσο πήγε?
το πηρα οπως το βλεπεις χωρις κουτι αλλα με καπακι και σταντ στην αστρονομικη τιμη των 27 ευρών μαζι με μεταφορικα... ας ειναι καλα το κοριτσι που δε με εφαγε...και που δεν ειδε ποσο τα δινουν οι αλλοι :)

συγκεκριμενα αυτο και το Fire ειχα λυσαξει να παρω... το τσιμεντο-εργοστασιο το πηρα οποτε μενει μονο το Fire και τελος.

ΕΝΤΙΤ: παρατηρησα οτι οι χαρακτηρες (αυτα τα μαυρα πραματα στην οθονη) ειναι λιγο γκρι αντι για μαυρα ενω εχω βαλει καινουριες μπαταριες. ποσο σκουρα πρεπει να ειναι κανονικα; υπαρχει περιπτωση να εχει προβλημα η' να ειναι στα τελευταια του κανα μαραφετι απο μεσα; συγκεκριμενα μονο υπο μικρη γωνια φαινονται πιο σκουρα τα ανθρωπακια
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Xμμμ τι να σου πω, δε νομίζω να ήταν ποτέ μαύροι μαύροι οι χαρακτήρες σε αυτά τα μηχανάκια.

Αααα ξέχασα ότι έχω να πάρω και το Fire Attack εκτός των άλλοων δύο που προείπα.
 
Ethaniel είπε:
ΕΝΤΙΤ: παρατηρησα οτι οι χαρακτηρες (αυτα τα μαυρα πραματα στην οθονη) ειναι λιγο γκρι αντι για μαυρα ενω εχω βαλει καινουριες μπαταριες. ποσο σκουρα πρεπει να ειναι κανονικα; υπαρχει περιπτωση να εχει προβλημα η' να ειναι στα τελευταια του κανα μαραφετι απο μεσα; συγκεκριμενα μονο υπο μικρη γωνια φαινονται πιο σκουρα τα ανθρωπακια
Ναι, κανονικά είναι μαύροι οι χαρακτήρες. Ο λόγος που τους βλέπεις λίγο.. "ξεπλυμένους" (!) είναι ότι έχει χαλάσει το φίλτρο που βρίσκεται στο πάνω μέρος της lcd οθόνης. Αυτό χαλάει κυρίως με την πολύωρη έκθεση στον ήλιο. Αυτό μπορείς να το αλλάξεις με κάποιο από παρόμοιο παιχνίδι που είναι σε καλή κατάσταση..

Μιχάλης
 
Καλιο αργα παρα ποτε... μιντ μεχρι αηδιας... αν ειχε και κουτι καλα θα'ταν

picture.php
 
Μόλις πριν απο λίγο χτύπησα το Mario Bros, σε άριστη κατάσταση όπως μπορείτε να δείτε απο τις photo στα 23 λιρόνια :)
 
Αχ και η δική μου μάνα ήταν terminator:cry:

Τις προάλλες βρήκα 2 ηλεκτρονικά που ξέφυγαν...
 
Υπ'όψην ότι αυτό στ'αριστερά δεν είναι από την σειρά game&watch της Nintendo αλλά από άλλη εταιρία. Ξέρω ότι όταν είμασταν μικροί όλα τα λέγαμε game watch αλλά δεν είναι έτσι..! :)

Μιχάλης
 
Nαι δεν είναι, αλλά απότι βλέπω μάλλον είναι Bandai, που τ οκάνει ακόμα πιο συλλεκτικό από τα G&W.
 
Φιλε gtsamour δεν ειναι ουτε bandai, ειναι το sabmarine της radio shack και υπαρχει και σε κοκκινο χρωμα. Ελαχιστα παντως bandai handhelds φτανουν σε συλλεκτικη αξια τα game & watch..
 
Tα G&W έχουν πουλήσει άπειρο αριθμό παιχνιδιών, κυριολεκτικά είχε γεμίσει τόπος με δαύτα. Αντίθετα bandai στην ευρώπη ειδικά μόνο λίγα έχει πάρει το μάτι μου.

Χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι αυτό που μου κόστισε 100 λίρες unboxed (και πάλι καλά γιατί τρόμαξα να το βρώ).
 
Ενταξει 100 λιρες(ειπα υπαρχουν εξαιρεσεις,οπως το γνωστο μας απτο ανιμε Τσουμαρου!Που ειναι αρκετα συλλεκτικο) ,αλλα για δες τα g&w crystals η το flagman. Δεν μιλαω για το fire η τα dk που οπως λες γεμισε ο τοπος..
 
Ειναι τυχαιο Νικο που ολα τα ακριβα bandai που μας εδειξες τα πουλαει ενας και μονο???sexysi247? Δες στα πραγματα που πουλαει τις τιμες του στα game&watch..
 
και έδω ορισμένα, http://shop.ebay.com/?_kw=bandai%20handhelds&_fcid=80&_localstpos=&_sticky=1&_stpos=&gbr=1 , τα σπάνια G&W, οκ είναι τα ακριβότερα αλλά αν συγκρίνεις ένα μέσο g&w με ένα μέσο bandai τα bandai είναι και πιο δυσεύρετα και πίο ακριβά.. Τα περισσότερα g&w, unboxed κυμαίνονται απο 25-40 λίρες unboxed σε καλή κατάσταση.
 
Πίσω
Μπλουζα