Game & Watch (τα δικά μας)

Μεσα σε αυτα ειδα κ το hamburger shop στα 45$ που μας εδειξε ο φιλος ο gtsamour στις 100 λιρες! Αυτο αποδεικνυει οτι οσο θελει κανεις πουλαει στο ebay(εδω ειδα οτι το dragonball handheld 1989 που κανει ενα 20αρι το δειναν 250$).Να εμπιστευεστε σελιδες με rarιty guide και οχι το ebay,εγω το θεμα της συλλεκτικοττας το μελεταω χρονια τωρα..Φυσικα και υπαρχουν συλλεκτικα διαμαντια κ απο αλλες εταιριες οπως bandai,epoch,yonezawa,v-tech κτλ..Αλλα σαν τα g&w...
 
Ας επιστρεψουμε στο θεμα μας, που ειναι τα δικα μας Game&Watch
 
telios_s είπε:
Μεσα σε αυτα ειδα κ το hamburger shop στα 45$ που μας εδειξε ο φιλος ο gtsamour στις 100 λιρες! Αυτο αποδεικνυει οτι οσο θελει κανεις πουλαει στο ebay(εδω ειδα οτι το dragonball handheld 1989 που κανει ενα 20αρι το δειναν 250$).Να εμπιστευεστε σελιδες με rarιty guide και οχι το ebay,εγω το θεμα της συλλεκτικοττας το μελεταω χρονια τωρα..Φυσικα και υπαρχουν συλλεκτικα διαμαντια κ απο αλλες εταιριες οπως bandai,epoch,yonezawa,v-tech κτλ..Αλλα σαν τα g&w...
100 ευρώ ήθελα να γράψω όχι λίρες (με τα μεταφορικά και μαζί με όλα τα manuals και τα χαρτιά του παιχνιδιού), λάθος.

Ασχέτως όμως με το very good/excellent condition που λέει ο τυπάς πως είναι (για 45$ +17$ μεταφορικά), μόνο αυτό δεν είναι αν κοιτάξεις προσεκτικά... ελαφρώς πυροβολημένο, και το καπάκι απο τις μπαταρίες μοιάζει να είναι απο άλλο bandai καθότι πιο λευκό απο το υπόλοιπο.

Αλλα χρήματα δίνεις για mint condition και άλλα για εμφανώς μεταχειρισμένα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σιγα μην επιστρεφαμε στο θεμα του thread
 
Με το λάθος μου σας έκανα να ξεφυγέτε από το θέμα...sorry;)

Aπλά να ρωτήσω εάν είναι bandai γιατί δεν το γράφει?το έχετε ξαναδεί?

Όσον αφορά τα G&W θυμάμαι ότι γινόταν μάχη με τον αδερφό μου για να με αφήσει να πάιξω και εγώ :armed:
 
Tota αν θες και μπορεις τραβηξε καλες φωτογραφιες του μπροστινου - αλλα και του πισω μερους του handheld - να το ψαξουμε.
 
Φιλε Στελιο, το εγραψες και πριν αυτο - αλλα δεν ειναι ακριβες.

Γιαυτο ζητησα απο την Τοτα καποια πιο καθαρη φωτο - κυριως του πισω μερους του handheld για να δουμε αν γραφει κατι εκει.

Το Submarine δεν ειναι κατασκευης της Radio Shack (ουτε της Tandy) - Τα RadioShack ηταν (και ειναι ) αλυσιδα καταστηματων gadgets&games τα οποια την εποχη εκεινη εισηγαγαν απο την Απω Ανατολη οτιδηποτε ειχε σχεση με handhelds και τα διακινουσαν στις Ηνωμενες Πολιτειες και στην Ευρωπη.

Επειδη καποιος τυπος εγραψε στο ebay οτι πουλαει ενα κοκκινο Radio Shack Submarine δεν σημαινει οτι εχει και δικιο.

Υπαρχουν και αλλες καταχωρησεις πωλησεων που το ονομαζουν με το σωστο ονομα κατασκευαστη που ειναι Miniarcade - απλα δεν εχουμε αλλες πληροφοριες σχετικα.

Δες το εδω σε κιτρινακι απο site συλλεκτη - ο οποιος δεν το κατατασσει πουθενα λογω ελλειψης στοιχειων.

Και σε πρασινακι παλι απο δημοπρασια στο ebay - που αναφερεται ως miniarcade - παλι γιατι δεν υπαρχουν πραγματικα στοιχεια για τον κατασκευαστη.
 
Στην σελιδα με το κιτρινακι οπως λες φιλε paspartoo υπαρχουν αρκετα handhelds που αν προσεξεις θα δεις οτι γραφουν manufacture by.. radio shack..To οτι ειναι αλυσιδα καταστηματων νομιζεις οτι δεν θα μπορουσε να εκδοσει και handhelds? Σκεψου την telegames..Με παιχνιδακια για το jaguar..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Nαι,μπορει να ειναι ετσι και για αυτον τον λογο να εχουν το <<ταμπελακι>> της radio shack..
 
τα δικα μου..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ έχω τα Donkey Kong II και Mario Bros.
 
Με γεια ! ... και καλά κέρδη !!
 
ειχα βρει ενα καινουριο και το εχασα για μια λιρα... στα διπλασια χρηματα που πηρες εσυ το δικο σου..

καλοριζικο!!!
 
Η συλλογή μου απο Game & watch ώς σήμερα, απο την τελευταία φόρα που την πόσταρα έχουν προστεθεί τρία νέα κομμάτια.
 
picture.php


να και το δικο μου game and watch αν και φθαρμενο αρκετα αλλα πληρως enjoyable!!
 
Tα G&W WideScreen ειναι, με διαφορα, οτι καλυτερο εβγαλε η Nintendo...

Καλο λιωσιμο Simon!
 
Σήμερα ήταν η τυχερή μου μέρα, τσίμπησα τα σπάνια Snoopy panorama, Turtle bridge kai Greenhouse απο έλληνα στα 110 eur. και τα τρία είναι σε καλή κατάσταση, το Snoopy σε έξαιρετικη. :award:
 
Πίσω
Μπλουζα