GameOn 2.0-Επίσκεψη σε εικόνες

MariosMSX είπε:
Εγω δεν τα ειδα πουθενα, ολοι παιζανε χωρις γυαλια, επαιξα και εγω χωρις γυαλια και φυσικα σκεφτηκα "τι αηδια ειναι αυτη, γιατι εβαλαν οθονες στα πλαγια".Τα γυαλια τι να επεγιναν αραγε? Τα βουτιξε κανας τσιπης, να τα φοραει στην παραλια?

Α, το παιχνιδι ειχε διαφορα με γυαλια ή δεν αξιζε?
Μπερδεύτηκες. Άλλο παιχνίδι ήταν αυτό με τις πλαϊνές οθόνες, άλλο αυτό με τα 3D γυαλιά. Το δεύτερο ήταν αυτό που ήταν δίπλα στη VR σφαίρα.
 
Maddog είπε:
Αν δεις τις φωτογραφίες που έχω ανεβάσει παλιότερα, υπάρχει μια. Δες την 2η σελίδα του thread. Νομίζω ότι διαβάζεται χωρίς μεγάλη δυσκολία ακόμα και στην ανάλυση που την έχω εδώ. Και φυσικά το "Ιδρύουν το Atari" το θεωρώ πραγματικά απαράμιλλο. Αν χρειάζεσαι και μεγαλύτερη ανάλυση για κάποιον λόγο, έχω και την original στα 10 MP. Just ask.
Εντάξει, συμπαθητικό κι αυτό το λαθάκι, αλλά εγώ ως κορυφαίο ψηφίζω την περιγραφή του Pong, όπου έλεγε ότι απεικόνιζε "μια μπάλα και δυο... νυχτερίδες"!!!! Προφανώς ατυχής SysTran-ομετάφραση του "bat"...

Πέρα από την πλάκα, υπήρχαν πάντως πάρα πολλές ακόμα ενδείξεις ότι οι μεταφράσεις δεν έγιναν από άτομα που δεν είχαν καμία σχέση με τον χώρο, όπως μπορεί να υποψιαζόνταν πολλοί (και άλλωστε πρόκειται για κάτι συνηθισμένο για τα ελληνικά δεδομένα, σε υπότιτλους, λογοτεχνικά βιβλία, manuals κ.λπ.), αλλά -ακόμα χειρότερα προφανώς- από μεταφραστικά προγράμματα... Όσο και αν γέλασα, μου χτύπησε πολύ άσχημα...

alkis21 είπε:
Μπερδεύτηκες. Άλλο παιχνίδι ήταν αυτό με τις πλαϊνές οθόνες, άλλο αυτό με τα 3D γυαλιά. Το δεύτερο ήταν αυτό που ήταν δίπλα στη VR σφαίρα.
Ακριβώς, αυτό με την τριπλή οθόνη ήταν το Gran Turismo 4, ενώ το 3D ήταν το Gran Turismo 5...
 
Πάρτε και το πρώτο video που τραβήξαμε στην έκθεση. Η εγγραφή έχει γίνει με iPod touch 4rth gen.

Θα ακολουθήσουν κι άλλα μόλις βρω κέφι να τα ανεβάσω.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ιδού και οι δικές μου εντυπώσεις από την προχθεσινή επίσκεψη...

//Τελικά έπαιξε κανείς σας 10-πλο Bomberman???
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πληρέστατη η ανάλυσή σου Naughty.
 
Όντως Νότη, ωραία τα σούμαρες ! Πήγα και εγώ στην έκθεση με ένα φίλο, και μπορώ να πώ ότι περάσαμε ωραία ! Προσωπικά αφιερώθηκα στο Missile Command και το Galaga του PC Engine. Μπήκα και σε αυτήν την βλακεία τη σφαίρα, μεγάλη απογοήτευση !
 
Πίσω
Μπλουζα