Gaming Χθεσινής Βραδιάς [version 2013]

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.316
Αντιδράσεις
5.862
Εχοντας τερματισει ολα τα παιχνιδια που ηθελα και γουσταρα μεχρι τωρα σε Wii,3DS,xbox360 και ps3 ειπα να ξεκινησω καποια σειρα και να παιξω ολα τα παιχνιδια της απο το πρωτο μεχρι το τελευταιο.Γιαυτο με την καρφωσε να ξεκινησω τα castlevania και θα τα παιξω ολα σε ολες της κονσολες συμφωνα με χρονολογικη σειρα.Αφου τελειωσα μανι μανι το πρωτο στο NES τωρα παιζω το δευτερο και απο τα πιο αγαπημενα μου Castlevania II:Simon's Quest.


Εσεις πιο παιχνιδι παιζετε αυτο τον καιρο;
 
Akai Katana μανιωδως (οταν ξεκλεβω χρονο δυστυχως)
 
Mε το TERA, με το Skyrim και με το The whispered Word.
 
Λέω να ξεκινήσω να ασχολούμαι με το XCOM ή το Ceasar 2 στο Dosbox.
 
Kambia είπε:
και με το The whispered Word.
Παιχνίδι-όνειρο! Θα το λατρέψεις, είμαι σίγουρος.

Εγώ εκτός από τα αιώνια Kick Off 2, Player Manager παίζω τα Still Life και D/Generation AGA.
 
alkis21 είπε:
Παιχνίδι-όνειρο! Θα το λατρέψεις, είμαι σίγουρος.
Πράγματι. Είναι ένα μικρό αριστούργημα :)

To Still Life μου άρεσε αλλά μου άφησε μια απογοήτευση στο τέλος! Το 2 δε.... άστα να πάνε. Νομίζω η Microïds δε θα ήθελε να κάνω review για αυτό :p
 
Αν κ καπως αργα λογου χρονου, με το Darksiders ps3
 
8bit Ninja στο iphone. Ξέρω είναι βλακεία αλλά περνώ μια από εκείνες τις φάσεις που....!
 
Golden Sun gameboy advance αλλα το παω με αργουυυυς... ρυθμους! :cool:
 
Heroes of Might and Magic 3. ΠΟΛΛΕΣ χαμένες ώρες, τρελλό κόλλημα όλα τα HoMM!
 
Στον falcon έπαιξα το τελευταιο μου κόλλημα, το Wonderboy in monsterland, το οποίο είναι πολύ καλή μεταφορά από το arcade.. στα 16ΜΗz. Στα 8 δεν μου πολυάρεσε.

Στο PC έπαιξα το BOSWARS το οποίο όμως έφαγε apt-get autoremove, γιατί η εξέλιξη ήταν πολύ αργή για real time strategy.
 
στο playstasion2 το turist trophy μεγαλο κόλλημα μετα απο αρκετά χρόνια...
 
Καλημερα παιδια :) στο PC πολλες ωρες με το ΑΙΟΝ ,και λιγο Star Trek online αν και τελευταια δεν το πολυ παιζω
 
Maddog είπε:
Heroes of Might and Magic 3. ΠΟΛΛΕΣ χαμένες ώρες, τρελλό κόλλημα όλα τα HoMM!
προτιμω το ΗοΜΜ 2 . και μετα παω κατευθειαν στο 4.. το 3 ενω το εχω δεν μου αρεσε ποτε :p .
 
Ξεκίνησα χθές το Rogue Squadron II στο Gamecube...Τρελό star wars, ά ρε Factor 5....
 
Δεν θυμαμαι ποιο rogue εχω στο cube η το 2 η το 3 ,μαλλον το 3 και στο Ν64 το πρωτο,γραφικαρες!


Αυτην την περιοδο στο pc μετα απο χρονια ξαναπαιζω το πρωτο stracraft και σε ps3 το καλυτερο παιχνιδι ever Resident Evil 4 για παμπολλοστη φορα σε αλλο επιπεδο δυσκολιας.
 
εγώ δεν εχω κονσόλες οπότε το χθεσινό μου παιχνίδι ήταν το soccer superstars σε MAME το οποίο τσακίζω μ' ενα κρεντιτ
 
spyros_s είπε:
εγώ δεν εχω κονσόλες οπότε το χθεσινό μου παιχνίδι ήταν το soccer superstars σε MAME το οποίο τσακίζω μ' ενα κρεντιτ
Σε ποιά έκδοση ΜΑΜΕ λειτουργεί σωστά αυτό ; Λαλάει κανονικά ή με σπασίματα ; Θέλω να του ρίξω μιά ματιά, έχει ξεφύγει απο όλα τα υπόλοιπα ποδοσφαιράκια και φαίνεται ζόρικο !
 
Wally είπε:
Akai Katana μανιωδως (οταν ξεκλεβω χρονο δυστυχως)
Αkai Katana ftw (και γενικά όλα τα shooters της Cave)! Eπιτέλους, πλέον και στα αγγλικά!
 
Oblivion (ξανά) στο 360 αυτή τη φορά σαν ranger - archer και mage. Το παιχνίδι αν και του 2006 είναι αιχμή. Τώρα προχωράω το main quest αφού τελείωσα τα side και μετά ξεκινάω πάλι το SKYRIM.

Καίγονται οι παλαιότεροι πάπυροι. Καίγονται!!!!!!! :D
 
Πίσω
Μπλουζα