Gaming της χθεσινής βραδιάς.....

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας akmakas
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
εχθες το βραδυ επαιξα για λιγο το crash bandicoot (psx) ηταν το πρωτο παιχνιδι που πηρα στο psx και μαλιστα μου το αγορασε ο παππους μου.Αφιερωμενο λοιπον σε αυτον που σημερα τον εχασα για παντα απο την ζωη.
 
jaguar-man είπε:
εχθες το βραδυ επαιξα για λιγο το crach bandicoot (psx) ηταν το πρωτο παιχνιδι που πηρα στο psx και μαλιστα μου το αγορασε ο παππους μου.Αφιερωμενο λοιπον σε αυτον που σημερα τον εχασα για παντα απο την ζωη.
πολυ καλο game... συλλυπητήρια φίλε μου.. να είσαι καλά και να των θυμάσαι.. τι να πεις η ζωή έχει και τα άσχημα της δυστυχώς.. :icon_cry:
 
Σευχαριστω πολυ Amigos να εισαι καλα φιλε.
 
Λυπάμαι για την απώλειά σου φίλε μου.

Να τον θυμάασαι πάντα για να μείνει ζωντανός έστω και μέσα από τις αναμνήσεις.

Έχουμε και λέμε:

1). Zero Wing στον RAINE. Πρακτικά ίδιο με την έκδοση για Megadrive.

2). 1941 ομίως στον RAINE.

Με τον παραπάνω emulator το arcade joystick του φίλου arc συνεργάζεται άψογα. Πραγματική εμπειρία.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
SimCity 2000 Deluxe Edition στο PC.

Είναι (για μένα) το ωραιότερο SimCity, είναι κόλλημα μου.
 
Ξεκίνησα μόλις το Baldur's Gate 1 στο PC.

Το παιχνίδι είναι υπέροχο.

Έχω ακούσει άτομο να το θάβει, επειδή σώνει και καλά λέει δεν έχει καλά γραφικά.............
 
akmakas είπε:
Έπαιξα το κλασικό chess 2d στον Amstrad την οποία έκδοση έχει και ο spectrum δεν έχω περισσότερες πληροφορίες..Τώρα πολύ θα ήθελα να παίξω και το chessmaster αλλά δεν το έχω και δεν πιστεύω να πάω σε κανένα computer shop και να το βρω.. :D Θα με περάσουν για τρελό...

To καλυτερο σκακι για τον 6128 ειναι ενα το "cyrus 2".

Tα 3D ΓΡΑΦΙΚΑ ΤΟΥ 6128 ΕΚΑΝΑΝ ΤΟΝ SPECTRUM NA ΚΙΤΡΙΝΙΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΤΟΥ. :D

cyrus_2_chess.png
 
εχθες το βραδυ αποφασισαμε με την κοπελα μου να παιξουμε ετσι για λιγο(μιση ωρα) mario bros 3(NES) ελα που η μιση ωρα εγιναν 5 ωρες, οσα χρονια και να περασουν αυτο το game ειναι κολλλλλημα.-
 
Ναι είναι τρελλό κόλλημα και κάτι παραπάνω!!!!!!
 
Βρήκα λίγο χρόνο και πωρώθηκα με το Amstrad World Cup...Τι Fifa και Pro evolution μου λέτε εσείς τώρα... :D

55602391xt6.jpg


Amstrad 6128.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
castlevania 2 game boy pocket:thumb: :thumb: ισως ενα απο τα καλυτερα του game boy
 
Δε ξέρω αν είναι πολύ Retro,πάντως τελειωσα το Cannon Foder-1 για τρίτη φορα ? μόλις πριν λίγο..

Αυτή τη φορα πάνω στο PSP με τον emulator Dgen ,για SegaGenesis δηλαδη..
 
pooky είπε:
Ξεκίνησα μόλις το Baldur's Gate 1 στο PC.
Το παιχνίδι είναι υπέροχο.

Έχω ακούσει άτομο να το θάβει, επειδή σώνει και καλά λέει δεν έχει καλά γραφικά.............
Το πρόβλημα στο παιχνίδι δέν ειναι τα γραφικά του, ειναι η [edit] ρυθμιση δυσκολίας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι όντως είναι λίγο περίεργο στο σημείο αυτό. Δεν παύει όμως να είναι διαμάντι.
 
Παρα λίγο να μας ξεφύγει το θρεντάκι.... Ετσι???? Για να βλεπω retro gamming!!! :D

Wizkid στο Atari STe

wizkid1.png


577wizkid.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πιάνεται το Gothic II για RetroGaming. Αν όχι, τότε έπαιζα το Beyond The Red Line TC Demo, για το Freespace 2. :D
 
Εχθές ξέδωσα στο καταπληκτικό metal masters..

metalmas004wq4.jpg


Atari 1040STE
 
Το παιχνίδι το πάιζεις σε emulator ή σε πραγματικό 1040;
 
Emlyn Hughes International Soccer σε Atari ST
 
Πίσω
Μπλουζα