Gaming της χθεσινής βραδιάς.....

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας akmakas
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
Τελικά έπεσαν billy οι μάσκες...Έφταιγε το πειρατικό δισκάκι...να τι παθαίνουν οι κύριοι που δεν αγοράζουν original παιχνίδια στον Amstrad!!!

Γιαυτό σου λέω πάρε ένα Spectrum να βρεις την υγειά σου... :D
 
Omenforever είπε:
Mortal Kombat I… κορυφαία μεταφορά στα PC, σε αντίθεση με το SFII.
Πολύ καλή επιλογή Omenforever, και πολύ σωστή η παρατήρησή σου. Πράγματι το gameplay του SF2 το είχαν "ξεχειλώσει" άσχημα στο PC. Θυμάμαι μάλιστα ότι εκείνη την εποχή κυκλοφορούσε και το "sfliu", μία hacked έκδοση, που όμως είχε πολύ ανώτερο gameplay (μάλιστα οι πρώτες εκδόσεις περιείχαν και χαρακτήρες της SNK, όπως οι αδελφοί Bogard, πολλά χρόνια πριν το οποιαδήποτε επίσημο "dream match" σε κονσόλες και arcades...

akmakas είπε:
Τελικά έπεσαν billy οι μάσκες...Έφταιγε το πειρατικό δισκάκι...να τι παθαίνουν οι κύριοι που δεν αγοράζουν original παιχνίδια στον Amstrad!!!Γιαυτό σου λέω πάρε ένα Spectrum να βρεις την υγειά σου..
...τι να κάνω ο δυστυχής !! ...οι οικονομικές δυσκολίες σε συνδιασμό με τις κακουχίες και την πείνα, (αν δείς πόσο αδύνατος είμαι ο κακόμοιρος... :D ) με οδήγησαν στην πειρατεία απο μικρό παιδί. Μικρό, απονήρευτο και απροστάτευτο, σαν σπουργιτάκι στον χιονιά.... (κάπου εδώ αρχίζει να βρέχει ντομάτες, γι' αυτό σταματάω. :D )

Για να επανέλθει η τάξις, παραθέτω εικόνα του παίγνιου της αποψινής βραδιάς:

sp2bd8.png


...μιλάμε βέβαια για το Super Pipeline 2. Tόσο απλό, κι όμως τόσο απίστευτα εθιστικό... (και με "κολλητική" μουσικούλα). Η ώρα περνάει χωρίς να το καταλάβεις...
 
Βασικα τωρα τελευταια λιωνω πανω απο το Neo Geo Pocket color επειδη προσφατως απεκτησα το Sonic Pocket Adventure το οποιο στην αρχη δεν το ειδα με καλο ματι αλλα τωρα το ψηλολατρεψα :cool:

Επισης κατα διαστηματα παιζω το ARC twilight of spirits gia το Playstation 2 to οποιο το ειχα παρατησει επειδη ειχε πολυ φτηνο τελικο αλλα τωρα εβαλα πεισμα να το τερματισω:mad:

Τελος βαζω το Master system converter στο Mega Drive και παιζω Power Strike 2 το οποιο παιζει να εχει τα καλυτερα γραφικα Master system:eek:

Tα λεμε :thumb:
 
Έστησα στα XP, μια και στα Vista δεν κατάφερα να το τρέξω το Hexen II. Απίστευτο παιχνίδι, ακόμα και σήμερα.

Θυμάμαι όταν είχα πρωτοδεί τα γραφικά του, είχα κάτσει μπόλικη ώρα να κοιτάζω σαν χαζό...............
 
DOOM II - Hell on Earth.

Συστυχώς έχει πρόβλημα με Dual Core επεξεργαστές.

Αλλά τι μας νοιάζει;

Φυσικά, τιμητικά πάντοτε στο EIZO 15'' crt μονιτοράκι που είχε να δουλέψει πάνω από 6 χρόνια.

Έτσι όπως πρέπει να παίζεται το συγκεκριμένο παιχνιδάκι!!!!!!!!!!!!
 
Δυστυχώς δεν το είχα ποτέ. Αλλά ένα καλό ψάξιμο μπορεί να το φανερώσει!!!!!

Έχω ακούσει πώς το Addon απλά σκίζει!!!!!!!!!
 
Ναι Omenforever. To addon εβρέθη!!!!!!

Θα λοιώσωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Μέχρι να έρθει, πάντως το Addon παίζω Hexen I πάντοτε με τα νέα γραφικά.

Τελικά τα καλά games είναι σαν το παλιό καλό κρασί. Όσο πιό παλιά, τόσο πιό καλά.............
 
Και μιλώντας για παλιά παιχνίδια,

πριν από λίγο έπαιξα Metal Slug στον Winkawaks!!!!

Τι παιχνίδι κι αυτό!!!!!!!
 
Captain Kal είπε:
...μαζί με τους Kirk, Future, και Harlock, έχεις γίνει πλέον ο αγαπημένος μου Captain !! :D To Hyperspeed μου φέρνει πολλές καλές αναμνήσεις, αλλά και μερικές άσχημες, διότι σε κάποια σημεία μου κόλλαγε !! (όχι, δεν ήταν πειρατική έκδοση...).

pooky είπε:
Και μιλώντας για παλιά παιχνίδια,

πριν από λίγο έπαιξα Metal Slug στον Winkawaks!!!!

Τι παιχνίδι κι αυτό!!!!!!!
Aυτός είσαι - μου έδωσες ιδέα !!

Πάω για λίγο Gunforce 2...

gunf0013uk5.png
gunf0037uu7.png


gunf0044nu8.png
gunf0018lf1.png
 
...μαζί με τους Kirk, Future, και Harlock, έχεις γίνει πλέον ο αγαπημένος μου Captain !! To Hyperspeed μου φέρνει πολλές καλές αναμνήσεις, αλλά και μερικές άσχημες, διότι σε κάποια σημεία μου κόλλαγε !! (όχι, δεν ήταν πειρατική έκδοση...).
Νιώθω ρίγη συγκίνησης να με διαπερνούν. :biglaugh::biglaugh: Διάβασα στο forum DosBox, ότι εαν χρησιμοποιήσεις crack για να περάσεις το αρχικό password, κολλάνε τα πλήκτρα. Πάντως εγώ χρησιμοποιώντας το Neverlock, δεν είχα κανένα πρόβλημα. Δωράκι:

http://priv.solsector.net/news.htm

Καινούργια version του Gemini Gold (Privateer Remake).

Και εχθές το βράδυ έπαιζα το System Shock 2. :biglaugh:
 
Αυτό είναι ποιοτικό gaming..Εγώ εχθές αφέθηκα στο πολύ εντυπωσιακό R-Type..

rtype1yx2.png


Amiga 500 originale!!
 
Captain Kal:

...πω πω... πάλι θα κατεβάζω σαν τον τρελό !! Danke !! :thumb:

(όσο για το κόλλημα που αντιμετώπιζα στο Ηyperspeed, υποψιάζομαι ότι ήταν bug του παιχνιδιού που απλά τους διέφυγε. Δεν ξέρω αν υπήρχε το ίδιο πρόβλημα και στο Lightspeed, αλλά κάποια στιγμή θα το ψάξω...).

akmakas: Πολύ καλή επιλογή !!
 
Μπραβο Ακμακα...R-Type στο Spectrum (the definite 8bit home version)
 
...μην με προκαλείς μεσημεριάτικα !! :D ...δεν φτάνει που μας χαντακώσατε με το spectrumoport σας... :biglaugh:
 
Ibix The Viking σε Archimedes emulator. Δυστυχώς φωτογραφίες στο internet δεν μπορεσα να βρώ να σας βάλω.
 
Πίσω
Μπλουζα