Gaming News [PS3]

70MB Ram περισσοτερο ,διαθεσιμη για τα παιχνιδια του ps3!!

Τους πηρε λιγο καιρο αλλα τα καταφεραν.

When the PS3 launched, 120MB of its 512MB of RAM were dedicated at all times to the OS. (To put that footrpint in perspective, the Xbox 360's OS only used 32MB.) Luckily, Sony has refined their system.

Over the course of several updates, the PS3's OS has been weaned off RAM, its dependence cut to just 50MB—including the in-game XMB upgrade—meaning that an additional 70MB of RAM is available for game developers to use as they see fit.

No, that's not enough extra oomph to revolutionize the PS3 as a brand new console, but it's likely we'll see a slightly nicer lighting effect (or an equivalent) some time because of it.
[PlayStation University and Joystiq]
 
It's gonna be big ,Huge!!!

Πεμπτη βραδυ κατα τις 12:30 το Gametrailers εχει αποκλειστικο trailer απο sony exclusive.

Bασικα Sony Sequel Suprise λεει οποτε ελπιζουμε για συνεχεια του Killzone,Resistance και για κανα Motorstorm 3!!!.

http://www.gametrailers.com/video/episode-306-gametrailers-tv/62542
 
Aardvark βασιμες πληροφοριες μου λενε οτι θα ειναι ενα videο-ωδη στη νεα ανακαλυψη των εργαστηριων της Sony που θα ενσωματωθει πανηγυρικα στο PS3!

2009421103023237.gif


Ποσο γουστραω να σε πειραζω!! :)
 
Καμμια σχεση η εκδοση του ps3 FFXIII με του 360.


The obsessives over at Digital Foundry, who do this kind of thing for a living, have compared the Xbox 360 and PS3 versions of Final Fantasy XIII in agonising detail. The results? Not so good for 360 owners.


While acknowledging that the most important thing - that game itself is the same (of course) - and that in some instances cinematic sequences are better than expected, in many other areas the 360 version "isn't anywhere near as impressive as it is on PlayStation 3".


Making things worse is DF's assertion that it didn't have to be this way; that much of the 360 version's (relatively) poor performance in CGI sequences is down to "amateurish" video encoding on the part of Square Enix, with around 1GB of storage space left unused on two of the game's three discs that could have been put to work improving the look of the game's cutscenes.


Things aren't all bad for the 360 version. Digital Foundry notes that the game's framerate is consistently smoother on Microsoft's console, the 360 better able to stick to the game's target of 30 frames per second than the PS3.


Words can of course only describe so much, so for the full details on the breakdown and a big collection of comparative galleries and in-game clips, hit the link below.


Face-Off: Final Fantasy XIII [Eurogamer]
 
Αυτό όντως....είναι είδηση!!

Να και ένα παιχνίδι με superior PS3 έκδοση!

Aard βάλτο στην πρώτη σελίδα στο portal ;)
 
Αν βαλω στο portal ειδηση θα ειναι οτι επιτελους παραδεχτηκατε oτι καποιο παιχνιδι ειναι superior στο ps3 χωρις τεχνομουμπλες για αποπροσανατολισμο.
icon10.gif


Ο Wally βαζω στοιχημα οτι θα το αγνοησει τελειως.
 
Xaxaxa απόλαυσε το, το συναίσθημα και εσύ...επιτέλους :D :D
 
To Edge πάντως το έθαψε το Final Fantasy Κρίμα, γιατί ήμουν κοντά να το δοκιμάσω, αν και δεν μου αρέσουν τα Ιαπωνικά RPGs, λόγω γραφικών. Αλλά 25 ώρες βαρεμάρας αποκλείεται να τις αντέξω. :(
 
Δέν ξέρω άν θα έπρεπε να ντρέπομαι, αλλά δέν έχω παίξει ποτέ κανένα Final Fantasy ! Γενικώς τα Jrpg με τσαντίζανε. Όχι μόνο τα γραφικά τους, που επίσης δέν μου κάνανε, αλλα τα ατελείωτα χαζά dialogs και το πάτημα κουμπιού για next, όπως και οι μάχες...Το μόνο ανάλογο που έχω παίξει, και μου άρεσε ήταν το Parasite Eve 1 + 2. Kατα τα άλλα σε όλες τις πλατφόρμες τα αποφέυγω όπως ο διάολος το λιβάνι...Ευτυχώς οι γιαπωνέζοι φτιάχνουν και καλά shoot em ups...
 
Ψηφοφορια σε επισημο μπλογκ της Σονυ για το τι θελουν και τι τους λειπει περισσοτερο στους χρηστες.

Cross game chat και compatabillity με το Ps2 τα 2 πρωτα και διαβαστε και τα υπολοιπα εχουν ενδιαφερον.

Οπως mkv support και PS2 games downloadable απο το store!!!

http://share.blog.us.playstation.com/ideas/popular/
 
Other_Reality είπε:
Δέν ξέρω άν θα έπρεπε να ντρέπομαι, αλλά δέν έχω παίξει ποτέ κανένα Final Fantasy ! Γενικώς τα Jrpg με τσαντίζανε. Όχι μόνο τα γραφικά τους, που επίσης δέν μου κάνανε, αλλα τα ατελείωτα χαζά dialogs και το πάτημα κουμπιού για next, όπως και οι μάχες...Το μόνο ανάλογο που έχω παίξει, και μου άρεσε ήταν το Parasite Eve 1 + 2. Kατα τα άλλα σε όλες τις πλατφόρμες τα αποφέυγω όπως ο διάολος το λιβάνι...Ευτυχώς οι γιαπωνέζοι φτιάχνουν και καλά shoot em ups...
Δεν υπάρχει ντροπή! Και εγώ δεν έχω παίξει ποτέ Sonic!!!! Κάπου θα υπάρχει η ουσία, αλλά δεν την έχω βρει ακόμα...

Από τα FF, έχω παίξει το VIII (ανεπανάληπτη εμπειρία) και το X (επίσης ανεπανάληπτη εμπειρία)....

Τα Parasite Eves, απλά Respect!
 
Έχω παίξει κάποια Final Fantasy αλλά ποτέ δεν τα συνέχισα αρκετά. Πολύ προβλέψιμα και βαρετά παιχνίδια τα JRPG.
 
Aardvark είπε:
Ψηφοφορια σε επισημο μπλογκ της Σονυ για το τι θελουν και τι τους λειπει περισσοτερο στους χρηστες.
Μια κονσόλα που να παίζει παιχνίδια ίσως; :p :p:D:D
 
pooky(1) είπε:
Μια κονσόλα που να παίζει παιχνίδια ίσως; :p :p:D:D
φαντάζομαι η ψηφοφορία έγινε για να πούν πράγματα που μπορεί να πραγματοποιήσει η Sony... :D
 
Haros είπε:
φαντάζομαι η ψηφοφορία έγινε για να πούν πράγματα που μπορεί να πραγματοποιήσει η Sony... :D
ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!!!!!!!!!! Πες τα ρε Χάρε μου!!!!!!!!!!! :D :D
 
ΜAG προκειται για ενα Fps war online game με την δυνατοτητα να παιξουν μεχρι 256 παιχτες ταυτοχρονα,απο οτι καταλαβα ειναι κατι σαν το Battlefield 2 με την διαφορα εκει μπορουσαν να παιξουν μεχρι 64 ατομα. Φαινεται καλο.

 
vagosgta3 είπε:
ΜAG προκειται για ενα Fps war online game με την δυνατοτητα να παιξουν μεχρι 256 παιχτες ταυτοχρονα,απο οτι καταλαβα ειναι κατι σαν το Battlefield 2 με την διαφορα εκει μπορουσαν να παιξουν μεχρι 64 ατομα. Φαινεται καλο.

To πηρα προχθες το βραδυ και ακομα περιμενω να συνδεθω στους Servers τις Σονυ! :(

Τελευταια μας εχουν κανει τα μπα.....κια ναααααα με τα firmware τους :animangry:
 
Γενικα κατι πρεπει να παιζει με πολλους servers, χθες δεν μπορουσα να παιξω on line horde στο Gear of war 2 δεν εβρισκε κανενα παιχτη.
 
Και τα νέα για το νέο Gran Turrismo είναι πολύ καλά.

Ελπίζω να το έχουμε τον Οκτώβριο τελικά.
 
Πίσω
Μπλουζα