gog.com - Good Old Games

Για το Σαββατοκυριακο αυτο:

Myst (Masterpiece Edition) 2.99$

Riven 2.99$

Uru 4.99$

Real Myst 2.99$

The Manhole (Masterpiece Edition) 2.99$
 
Και τα δύο πρώτα Wing Commander, στα 4,5 ευρώ περίπου.
 
Ultima IV: Quest of the Avatar στο GOG for FREE !!!!

Prepare yourself for a grand adventure! Ultima IV, sixteen times larger than Ultima III, is a milestone in computer gaming. Lord British has produced a game to challenge not only your physical and mental skills, but the true fabric of your character.

The evil triad of Mondain, Minax, and the hellspawn Exodus have been vanquished and peace reigns throughout the land of Britannia. Evil yet abounds, but in isolated pockets and in the hearts of men. A new age awaits the coming of one who can conquer evil on all frontiers through mastery of both magic and the use of force. Daemons, dragons, and long-dead wizards still plague the countryside and must be destroyed. The seeker on the path of the Avatar will face hostile groups composed of mixed enemy types and will survive such encounters only by strategic use of weapons and terrain. Earthly victories over seemingly impossible odds lead to the final conflict, where the ultimate challenge - the self - awaits.

Minimum system requirements: Windows XP or Windows Vista, 1.8 GHz Processor, 512MB RAM (1 GB recommended), 3D graphics card compatible with DirectX 7 (compatible with DirectX 9 recommended), 2GB HDD, Mouse, Keyboard.
http://www.gog.com/en/gamecard/ultima_4
 
Αυτή τη στιγμή το κατεβάζω. (Μαζί με το Imperial Glory, που κάνει 2,99$).
 
Αν δεν το πήρατε είδηση, το Broken Sword είναι δωρεάν για 1-2 μέρες ακόμα για να γιορτάσουν τα 6.000.000 downloads στο GOG.

http://www.gog.com/en/news/milestone_achieved_free_broken_sword_for_everyone

edit: Τώρα μόλις είδα ότι ο χρήστης που έκανε το 6.000.000ο download, κέρδισε όλα τα παιχνίδια του GOG δωρεάν. :cool:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραιότατο δώρο! Άμα το ήξερα θα τρελαινόμουν στο "κατέβασμα" :p
 
Σούπερ εκπτώσεις για αυτό το Σαββατοκύριακο. 50% στα παιχνίδια που ανήκουν (πλέον...) στην Atari.

Κάποιοι ενδεικτικοί τίτλοι;

Alone in the Dark series


Blood 1, 2



Desperados



Master of Orion series



Outcast



Rollercoaster Tycoon 1+2



Star Control series



Total Annihilation



The Witcher Enhanced Edition


Έχω ήδη μερικά. Θα ήθελα να γίνω άπληστος και να τα αποκτήσω όλα, αλλά μια και δεν είμαστε για ταρζανιές αυτό τον καιρό θα κοιτάξω να τσιμπήσω δύο-τρία. Πιστεύω ότι και άλλοι θα ενδιαφέρεστε να κάνετε το ίδιο, μιλάμε για τιτανοτεράστιους (τάδε έφη Wally) τίτλους. :)
 
Το ψήνω τρελά για Master of Orion II και Blood 1 αλλά που χρόνος...
 
Empire Earth: Gold Edition Free μεχρι τις 14 Δεκεμβρη

The rest of the games will go on sale beginning Monday, December 12th. Virtually everrything will be 50% including catalogs from EA, Atari, Activision, Interplay, and others. No exceptions have been noted yet, don't bother asking. Runs to Jan 2nd.
Θα αγορασω τα δυο Little Big Adventure. Θυμαμαι ηταν "προ-εγκατεστημενα" στο PC που ειχε αγορασει η Ms Wally το 1996. Ωραια παιχνιδια και τα δυο και εχουν περασει χροοοονια απο οταν ασχοληθηκα με αυτα τελευταια φορα...
 
Wally είπε:
Empire Earth: Gold Edition Free μεχρι τις 14 Δεκεμβρη


Θα αγορασω τα δυο Little Big Adventure. Θυμαμαι ηταν "προ-εγκατεστημενα" στο PC που ειχε αγορασει η Ms Wally το 1996. Ωραια παιχνιδια και τα δυο και εχουν περασει χροοοονια απο οταν ασχοληθηκα με αυτα τελευταια φορα...
....το οποίο gog.com γονάτισε! :D :D :D

gog.jpg

[edit] Επ?! Δεν πήρε όλη την απάντησή μου! :)

Απλά ήθελα να συμπληρώσω ότι είναι ένα από τα κορυφαία strategy games. Με το συγκεκριμένο είδος παιχνιδιών ξεκίνησα να ασχολούμαι τα τελευταία χρόνια σχετικά & αυτό είναι ένα μικρό διαμαντάκι! :)

Must have για τους φαν!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δυστυχώς το Empire Earth το έχω ήδη αγοράσει, αλλά όσοι δεν το έχετε ορμήξτε ελεύθερα!

Τώρα πρέπει να δω αν έχουν μείνει τίποτα ψιλά στην κάρτα (ρημάδα κρίση και ανεργία!) για να αγοράσω τουλάχιστον 2-3 από την wishlist μου: Dungeon Keeper, Guilty Gear X2 #Reload, Wing Commander 3 και Fahrenheit είναι οι ισχυρότεροι υποψήφιοι...

Και όσο σκέφτομαι ότι πέρσι μπορούσα και έκανα και δώρα σε άλλους μέσω του Phoenix, τσαντίζομαι περισσότερο.
 
Ώχ....Fahrenheit 2.99 !!! Το πήρα πρίν δυό μέρες μεταχειρισμένο για PS2 9 ευρώ (ούτε καν για το xbox)..oh well...

Φοβερές τιμές, σε πάρα πολλούς τίτλους. Απλώς ακόμα δεν μπορώ να χωνέψω το "κατεβασμένο"...
 
Ετσιμπήθη με συνοπτικές! :)

Μερσί Wally! :D
 
Το τσίμπησα. Χρόνια έχω να το παίξω!! Μέσα στις γιορτές θα το τιμήσω!!
 
Μόλις έγινα κι εγώ μέλος εκεί....

Έχει να πέσει ψάξιμοοοοοοοοοο!!!!

Και τι είδα???

Wing Commander 1+2!!!!! Υποκλίνομαι στις παιχνιδάρες!!!!!

Άμα πετύχω και το Frontier... παμε διάστημαααααααααααα!!!!!
 
Hagi είπε:
Μόλις έγινα κι εγώ μέλος εκεί....Έχει να πέσει ψάξιμοοοοοοοοοο!!!!
Έχει να πέσει "ξήλωμα" να λές :D :p

Το Empire Earth το είχα ήδη αγοράσει όταν το είχε σε προσφορά. Θέλει παρακολούθηση το site πάντως, γιατί ανά τακτά χρονικά διαστήματα βάζει προσφορές διαμάντια. Μόνο αυτά που έχω στη wishlist δε λεν να πέσουν οι τιμές τους :(

Καλή φάση θα ήταν να βγάζαμε και καμιά screenshot τα ράφια μας :)
 
Πίσω
Μπλουζα