gog.com - Good Old Games

Εγώ το βρίσκω απλώς LAME!!!

:burn:
 
Μπορεί κάποιος να κάνει μία σούμα για εμάς που δεν μπορούμε να δούμε το βίντιο στη δουλειά;
 
Αυτή τη στιγμή το σάιτ ειναι παρα πολύ αργό. Προφανώς είναι *ολοι* μεσα :D . Δε θελω να αρχίσω να κατεβαζω από τη δουλειά, αλλωστε δε θυμαμαι ποιό παιχνίδι εχω κατεβάσει για να μην το κατεβαζω και 2η. Πάντως δεν έχει αλλάξει κατι οπτικά, εκτός από την ένδειξη Beta.

EDIT: Και καθότι χρησιμοποίησα λίγο το σάιτ χτες και σημερα, εχω την απορία, πώς εγινε τόσος ντόρος αφου το σάιτ ειναι επανω και τρέχουν όλα χωρίς πρόβλημα; Μονο το ΒΕΤΑ λείπει, τα αλλα ειναι ίδια. Εκτός κι αν αλλαξε καποια πολιτική. Ας διαφωτίσει καποιος, εάν γνωρίζει κατι παραπανω. Για μενα παντως, έτσι όπως το βλέπω, είναι το ίδιο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο Γιατρος με εβαλε στο τριπακι και μολις τσιμπησα το υπεροχο Outcast. Ειχα πολύ καιρο να ασχοληθω σοβαρα μαζι του (αν και ειχα κανει κατι προσπαθειες τελευταια).

Τωρα με manual, soundtrack, videos και θελω να πιστευω ολα τα patches, θα εχω ενα κινητρο παραπανω...
 
Πάνο τα παιχνίδια του GOG είναι απλά σε άλλο επίπεδο. Έχουν από artwork, soundtracks, patches, τρέχουν σε μοντέρνα λειτουργικά και πάνω από όλα δεν έχουν DRM και είναι δικά σου να τα εγκαταστήσεις σε όσα μηχανήματα θες.

Α, είναι και φτηνά.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ναι είναι φτηνά, και αν περιμένεις και τα εβδομαδιαία promos μπορείς να κάνεις σούπερ συλλογή. Πρέπει να έχω μαζέψει καμμιά 70ρια στον ενα και κάτι χρόνο που είμαι μέλος. Δεν έχω προλάβει βέβαια να παίξω ούτε το 1/10 αλλά γουστάρω παθολογικά το "no DRM" concept. :)

Wally και τυχόν λοιποί νέοι χρήστες, λίγο προσοχή πριν αγοράσετε για τα λίγα παιχνίδια που έχουν ακόμα πρόβλημα σε Win7 αν και τρέχουν σε XP/Vista (το επίσημο compatibility υπάρχει στην κάρτα κάθε παιχνιδιού). Αν και πολλά από τα προβλήματα λύνονται με μια αναζήτηση στο ανάλογο forum. Και επίσης προσοχή στο γεγονός ότι η GOG.com ενσωματώνει μόνο official patches και όχι τυχόν community βελτιώσεις που ενίοτε μπορεί να είναι σημαντικότατες και τις οποίες θα χρειαστεί να προσθέσετε εσείς εκ των υστέρων.
 
Κι εγώ τα ξαναγοράζω!

Προσπάθειες σαν και αυτές, χρειάζονται όση υποστήριξη μπορεί να δώσει κανείς.

Εγώ δεν είμαι μέλος καιρό, αλλά στους 4 μήνες περίπου έχω αγοράσει 30 παλιά παιχνίδια που τα έπαιζα πριν χρόνια σαν παλαβός και σήμερα τα άρχισα ξανά. Ένα "παράξενο" φαινόμενο είναι ότι πια παίζω αποκλειστικά με αυτά, έχω δώσει τα "βαριά" gaming rigs μου και πραγματικά δεν μου λείπουν καθόλου.

Έχετε υπόψιν ότι παρόλο που το GOG ενσωματώνει μόνο official patches, τα 3rd party θα λειτουργήσουν κανονικότατα, τουλάχιστον σε αυτά που έχω δοκιμάσει δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Ελπίζω να δούμε σύντομα και άλλα παιχνίδια σταθμούς να διατίθενται μέσα από το GOG!!!!!!
 
To υπεροχο Last Express, 6 δολαριακια!

λογω συγκυριων δεν ειχα να ασχοληθω ιδιαιτερα με αυτο. Καλη ευκαιρια τωρα!

 
Μεγάλη έκπληξη το σημερινό, δεν το περιμέναμε...

Wally, βλέπω μπήκες με φόρα στο τριπάκι ε; :)
 
Α, μη ξεχάσετε να κατεβάσετε δωρεάν το Tyrian 2000. Καλό ρετρό euroshmup (πράγμα σπάνιο για euroshmup :D ).

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Για 24 ώρες μόνο, δίνουν το εξαιρετικό King's Bounty-The Legend στα $2.49 από τα $9.99 που έχει κανονικά.

Όχι ιδιαίτερα ρετρο αφού το παιχνίδι είναι του 2008, αλλά πρόκειται για ένα εξαιρετικό παιχνίδι και άξιο διάδοχο των Heroes of Might & Magic. Πήρε πολύ καλές κριτικές παντού.

Από τα καλύτερα 2 ευρώ που θα μπορούσατε να ξοδέψετε σήμερα. :)
 
Thanks Doc, ήδη κατεβαίνει!!!!!!!!!

Μη ξεχνάμε ότι εκτός από τα παιχνίδια κατεβάζετε και έξτρα πραγματάκια όπως artwork, soundtracks, avatars, HD wallpapers.
 
Ωραία ξαδέρφη!

GOG rulezzz!!!!!
 
Syberia I,II, Amerzone, Still Life απο 4.99$ εκαστο...good deal!
 
Δεν ξέρω, αλλά δεν τα συμπάθησα ποτέ αυτά τα Syberia και δεν "ψήνομαι"...το Still Life το έχω αγοράσει σε παλιότερο promo.

Να θυμήσω επίσης ότι δίνουν το The Witcher-Enhanced Edition Director's Cut μαζί με μπόλικα έξτρα καλούδια για $4.99, προσφορά που θα διαρκέσει νομίζω ακόμα μια εβδομάδα. Must buy, νομίζω! :)
 
Όσοι πιστοί, σπεύσατε.

Με αφορμή το γεγονός της διάθεσης από την GOG.com του Broken Sword 2 Remastered, έχουν promo μέχρι αύριο όπου μπορείς να αγοράσεις τα 3 πρώτα Broken Swords και τα 2 remakes για συνολικά 9 (ολογράφως: εννέα!) δολλάρια. Νομίζω ότι πολλοί θα πλήρωναν τόσα μόνο για το Remastered Broken Sword 2 με ευχαρίστηση...
 
Παίδες μόνο για σήμερα http://www.gog.com/en/gamecard/sanitarium/ Sanitarium στα 3.99 $ Νομίζω οτι αξίζει για οσους δεν το είχαν παιξει αλλά και για όσους θέλουν να το απολαύσουν ξανα
 
Πίσω
Μπλουζα