H ομορφότερη Ελληνίδα πρωταγωνίστρια του Κινηματογράφου - Β' μερος

H ομορφότερη Ελληνίδα πρωταγωνίστρια του Κινηματογράφου - Β' μερος

  • Κορινα Τσοπεη

    Ψηφοφορίες: 5 18,5%
  • Ελενη Προκοπιου

    Ψηφοφορίες: 5 18,5%
  • Χριστινα Συλβα

    Ψηφοφορίες: 1 3,7%
  • Μεμα Σταθοπουλου

    Ψηφοφορίες: 4 14,8%
  • Ρικα Διαλυνα

    Ψηφοφορίες: 4 14,8%
  • Νικη Τριανταφυλλιδη

    Ψηφοφορίες: 1 3,7%
  • Βερα Κρουσκα

    Ψηφοφορίες: 4 14,8%
  • Ελενη Ερημου

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Μαιρη Κυβελου

    Ψηφοφορίες: 3 11,1%
  • Γκιζελα Νταλι

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    27
Τι να σου πω, audiodee! Τα στοιχεια που εδωσες στην αρχη, συναδουν απολυτα με την ταινια που σου ειπα.

Ο νους μου δεν παει πουθενα αλλου....

Αν θυμηθεις τιποτε περισσοτερο, εδω ειμαστε!
 
Οκ! Είδα φωτογραφίες και δεν ικανοποιήθηκα. Θα ψάξω να δω την ταινία και θα απαντήσω πάλι εδώ. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!
 
audiodee είπε:
Δε με συναρπάζει καμία από τη λίστα... (Συγνώμη Γουώλη!)Εμένα μου άρεσε μια γυναίκα που έπαιζε σε μια ταινία με τον Ρίζο. Εκείνος της έκανε τα θελήματα κι εκείνη ήταν ψηλή με κοντά φορέματα, πλούσια μακριά μαλλιά και ένα μικρό σκυλάκι με λουράκι. Ο ρίζος της κουβαλούσε πράγματα στο ευκατάστατο διαμέρισμά της. Τώρα, αν δεν ήταν ο Ρίζος και ήταν ο Χατζηχρήστος; Η μνήμη μου με απατά, αλλά ωραία θα ήταν να βρείτε ποια λέω!
Μηπως εννοεις τη Μιραντα Ζαφειροπουλου?
 
Νομιζω κι εγω πως μαλλον τελικα την Μιραντα Ζαφειροπουλου θα εννοει ο audiodee. Μπραβο, ioli!

Αν ειναι οντως αυτη, τοτε προκειται για την ταινια Ο Τυχερακιας.
 
bambinella 100 είπε:
Νομιζω κι εγω πως μαλλον τελικα την Μιραντα Ζαφειροπουλου θα εννοει ο audiodee. Μπραβο, ioli!Αν ειναι οντως αυτη, τοτε προκειται για την ταινια Ο Τυχερακιας.
Κι εγω αυτη την ταινια σκεφτηκα γιαυτο ειπα την Μιραντα Ζαφειροπουλου.Οταν μας απαντησει ο audiodee θα δουμε αν τη βρηκα τελικα.
 
Eιμαι σχεδον βεβαιη πως τη βρηκες!
 
Ξεχωριζω απο την Λιστα την Προκοπιου,την Διαλυνα και την Νταλι... Χμ... Ψηφιζω Γκιζελα!... Συμφωνω και για την Ρια Δελουτση,θα μπορουσε ανετα να μπει...(γυναικαρα!)
 
bambinella 100 είπε:
Η πανυψηλη καλλονη ειναι η ηθοποιος και Σταρ Ελλας 1961, Ρια Δελουτση. Πανεμορφη γυναικα!!! Δε μπηκε στη λιστα γιατι δεν ειναι τοσο γνωστη για να την ψηφισει ο κοσμος.
τα έχουμε ξαναπεί. Ρία Δελούτση=μανούλα

όχι απλά πανέμορφη αλλά παίδαρος!

έπρεπε babmbina να την είχες βάλει στην λίστα... (για ποια νομίζεις μου έχουν πεταχτεί τα μάτια στο avatar μου..? :animeek:)
 
Συμφωνω οτι η Ρια Δελουτση ειναι πολυ ομορφη γυναικα. Το εγραψα και λιγο πιο πανω, αλλωστε.

Δεν ειναι ομως τοσο γνωστη για να την ψηφισουν. Λιγοι την ξερουν. Ο τιτλος του thread αναφερεται μονο σε πρωταγωνιστριες.
 
Στην προηγούμενη αντίστοιχη δημοσκόπιση παρασχέθηκαν πολύ εντυπωσιακότερες εικόνες.

Οι εδώ φωτογραφίες αδικούν πολύ τις παρουσιαζόμενες.

-
 
V.I.Smirnov είπε:
Στην προηγούμενη αντίστοιχη δημοσκόπιση παρασχέθηκαν πολύ εντυπωσιακότερες εικόνες.
Οι εδώ φωτογραφίες αδικούν πολύ τις παρουσιαζόμενες.

-
Ας βαλουμε λοιπον, φωτογραφιες που δεν αδικουν τις υποψηφιες. Ελπιζω τουλαχιστον....

1964+%CF%84%CF%83%CE%BF%CF%80%CE%B5%CE%B7.jpg


Κορινα Τσοπεη

5900291.jpg


Χριστινα Συλβα

1prokopiou.jpg


Ελενη Προκοπιου

50354_102857744932_2256318_n.jpg


Μεμα Σταθοπουλου

187807_154440337919714_5882221_n.jpg


Ρικα Διαλυνα

5724155.jpg


Νικη Τριανταφυλλιδη

NNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN.jpg


Βερα Κρουσκα

images


Ελενη Ερημου

images


Μαιρη Κυβελου

gizela_494x320.jpg


Γκιζελα Νταλι
 
Ήμουν ανάμεσα σε Ρίκα και σε Μέμα αλλά ψήφισα Μέμα τελικά.... τώρα τελευταία άρχισα να βλέπω ταινίες της.

Να ρωτήσω κάτι λίγο off topic? Η Μέμα μου θυμίζει λίγο την Καριοφυλιά Καραμπέτη.... έχουν καμιά συγγένεια ή είναι από τις ομοιότητες που μόνο το μάτι της Μαρίας τις βλέπει? :p
 
mariadegrecia είπε:
Ήμουν ανάμεσα σε Ρίκα και σε Μέμα αλλά ψήφισα Μέμα τελικά.... τώρα τελευταία άρχισα να βλέπω ταινίες της.Να ρωτήσω κάτι λίγο off topic? Η Μέμα μου θυμίζει λίγο την Καριοφυλιά Καραμπέτη.... έχουν καμιά συγγένεια ή είναι από τις ομοιότητες που μόνο το μάτι της Μαρίας τις βλέπει? :p
Βρε Μαρού, πού την είδες την ομοιότητα; Και εκτός αυτού, η μία είναι από Διδυμότειχο και η άλλη από Πάτρα! Χαχαχαχα! ;) :p
 
I know I know αυτό μου είπε και η κολλητή μου αλλά όταν κάτι μου μπαίνει στο μυαλό :p Μου φαίνεται το βλέμμα ώρες ώρες οτι είναι ίδιο...
 
Θα ελεγα οτι η bambi σαμποταρει την Τσοπεη! :)

MU64_man_horse_9.jpg
 
Mariadegrecia, εμενα η Μεμα Σταθοπουλου, μου θυμιζε ανεκαθεν τη Julie Christie. Κοιτα τις φωτογραφιες παρακατω, και κανε συγκριση.

Wally, προσπαθω να ειμαι το αντιπαλον δεος οσον αφορα την Κορινα, γιατι υπαρχει ενα thread στο Culture - Lifestyle, που την προμοταρει σκανδαλωδως! :D

Ονοματα δε λεμε, οικογενειες δε θιγουμε! ;)

images


Julie Christie

story.jpg


Julie Christie
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωχ ναι μοιαζει αρκετα η Μεμα Σταθοπουλου με τη Julie Christie (ειδικα στην πρωτη φωτογραφια!)

Πανεμορφη και η Κορινα Τσοπεη ομως δεν εχει και τοσες ταινιες στο ενεργητικο της...!

Κριμα παντως που απο την λιστα λειπει η Μιρκα Καλατζοπουλου..

p8174.jpg
 
Ε οχι και η Μιρκα Καλαντζοπουλου ,πληθωρικη και σεξυ μπορεις να την πεις αλλα ως εκει ...

Μιλαμε για την ομορφοτερη πρωταγωνιστρια ....

Νομιζω η Κ.Παπανικα χωρουσε στο Β΄ Τοπ 10

__1_%257E2.JPG


page49_2.jpg


Ketipapanika1.jpg


page75_1.jpg


2d8edb28c6792cb00bf850749758d146_XL.jpg


Of(side)-off topic

Νομιζω οτι θα πρεπει να γινει και ενα top 10 για τις ποιος sexy-αισθησιακες πρωταγωνιστριες των 60ς οπου

η Ρια Δελουτση (Γυναικα υπερπαραγωγη που θα ελεγε και ο Σ.Μπουλας) , η Μ. Καλαντζοπουλου , η Ρικα Διαλυνα , η Ζωη Λασκαρη ,η Μαρθα Καραγιαννη, η Β.Κρουσκα , η Σασα Καστουρα !!! , η Γκιζελα Νταλι , η Μαρία Ιωαννίδου (9 εως εδω την τελευταια την συμπληρωνετε εσεις με υποψηφιες τις E.Προκοπιου,Λ.Μηνιατη , Ε.Ανουσακη , Ζ.Σαπουντζακη ... e.t.c.

Και σε ενα τετοιο thread ποιος καταλληλοτερος απο τον johnalepou να επιλεξει-επιμεληθει τις .... φωτογραφιες
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ενταξει ειπαμε ειναι υποκειμενικο το θεμα,αλλα και παλι ταιριαζει να βρισκεται στις υποψηφιες!

Παντως για την Καιτη Παπανικα θα συμφωνησω πολυ καθως θα ηταν η δευτερη μου επιλογη αν ηταν στη λιστα ! :D
 
Πίσω
Μπλουζα