H ομορφότερη Ελληνίδα πρωταγωνίστρια του Κινηματογράφου - Β' μερος

H ομορφότερη Ελληνίδα πρωταγωνίστρια του Κινηματογράφου - Β' μερος

  • Κορινα Τσοπεη

    Ψηφοφορίες: 5 18,5%
  • Ελενη Προκοπιου

    Ψηφοφορίες: 5 18,5%
  • Χριστινα Συλβα

    Ψηφοφορίες: 1 3,7%
  • Μεμα Σταθοπουλου

    Ψηφοφορίες: 4 14,8%
  • Ρικα Διαλυνα

    Ψηφοφορίες: 4 14,8%
  • Νικη Τριανταφυλλιδη

    Ψηφοφορίες: 1 3,7%
  • Βερα Κρουσκα

    Ψηφοφορίες: 4 14,8%
  • Ελενη Ερημου

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Μαιρη Κυβελου

    Ψηφοφορίες: 3 11,1%
  • Γκιζελα Νταλι

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    27
Ουτε και σε αυτο το Β' μερος της δημοσκοπησης λειπουν τα κρουσματα για παραπονα σχετικα με ηθοποιους που εμειναν εκτος λιστας. Φυσικα και εχουν αδικηθει πολλες ωραιες, αλλα κι αν δεν εβαζα αυτες που εβαλα, παλι θα αναρωτιοσασταν γιατι δεν το εκανα.

Παιδακια μου, για να τις χωρεσουμε ολες, θα πρεπει να κανουμε πεντε ψηφοφοριες ακομα, πραγμα αδυνατον.

Τελος παντων, αυτη ειναι η λιστα και ψηφιζουμε οποια πρωταγωνιστρια ειναι η ομορφοτερη μεσα σ' αυτην. Αν δεν μας αρεσει, ειναι απλο.

Δεν ψηφιζουμε!
 
μεμα δαγγωτο ειχε αυτο το κατι διαφορετικο εκτοσ απο ομορφια ειχε κ μια μαγγια εναν αερα αν κ τι ρικα διαλινα την εχω σε αποσταση αναπνοησ αλλα η μεμα κερδιζει στα ....σημεια
 
bambinella 100 είπε:
Ουτε και σε αυτο το Β' μερος της δημοσκοπησης λειπουν τα κρουσματα για παραπονα σχετικα με ηθοποιους που εμειναν εκτος λιστας. Φυσικα και εχουν αδικηθει πολλες ωραιες, αλλα κι αν δεν εβαζα αυτες που εβαλα, παλι θα αναρωτιοσασταν γιατι δεν το εκανα.Παιδακια μου, για να τις χωρεσουμε ολες, θα πρεπει να κανουμε πεντε ψηφοφοριες ακομα, πραγμα αδυνατον.

Τελος παντων, αυτη ειναι η λιστα και ψηφιζουμε οποια πρωταγωνιστρια ειναι η ομορφοτερη μεσα σ' αυτην. Αν δεν μας αρεσει, ειναι απλο.

Δεν ψηφιζουμε!


Καθε αλλο ,αλλωστε δεν με περνει να παραπονεθω, μια και οι περισσοτερες απο αυτες που θεωρησα στο προηγουμενο αντιστοιχο poll, οτι θα μπορουσαν να ειχαν ενδεχομενως θεση , συμπεριληφθηκαν σ αυτο

(Ρ.Διαλυνα ,Β. Κρουσκα, Ν. Τριανταφυλλιδη ...)

bambinella Η αναφορα στην Κ. Παπανικα εγινε με αφορμη το σχολιο του Argy ,κυριως σε σχεση με την δικη του προτιμηση ,και ειχε την θεση σχολιου και οχι σαν παραπονου. :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ioli1453 είπε:
Μηπως εννοεις τη Μιραντα Ζαφειροπουλου?

bambinella 100 είπε:
Νομιζω κι εγω πως μαλλον τελικα την Μιραντα Ζαφειροπουλου θα εννοει ο audiodee. Μπραβο, ioli!Αν ειναι οντως αυτη, τοτε προκειται για την ταινια Ο Τυχερακιας.
attachment.php


Αυτή είναι! Η Μιράντα Ζαφειροπούλου. Ευχαριστώ Ioli και Bambinella. Άλλη μια φορά που έδωσαν τα φώτα τους οι ρετρομάνιαξ!

Και παίζουν και οι δύο (Ρίζος & Χατζηχρήστος) γι αυτό μπερδεύτηκα. Πολύ εντυπωσιακή και θηλυκή, όταν είχα πετύχει την ταινία μου φάνηκε σαν ένα μοντέλο των 90's να παίζει σε ταινία του '68. Όχι ότι είμαι fun της ψηλής και λιγνής γυναίκας, αλλά τη βρήκα πολύ όμορφη.

...και σήμερα μια χαρά όμορφη είναι για την ηλικία της!

attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
H Mιραντα Ζαφειροπουλου εξελεγη Σταρ Ελλας το 1968, και λιγα χρονια αργοτερα συνεργαστηκε με τη Φινος Φιλμ στην ταινια Μαριχουανα Στοπ.
 
Μία ακόμα πολύ όμορφη πρωταγωνίστρια είναι η Έλλη Φωτίου.
 
bambinella 100 είπε:
Mariadegrecia, εμενα η Μεμα Σταθοπουλου, μου θυμιζε ανεκαθεν τη Julie Christie. Κοιτα τις φωτογραφιες παρακατω, και κανε συγκριση.

Καλέ έχεις δίκαιο!!!!!!!! Στις φωτογραφίες αυτές ναι! Εγώ κυρίως εννοούσα μερικά βλέμματα της στιγμές στιγμές
 
audiodee είπε:
attachment.php

Αυτή είναι! Η Μιράντα Ζαφειροπούλου. Ευχαριστώ Ioli και Bambinella. Άλλη μια φορά που έδωσαν τα φώτα τους οι ρετρομάνιαξ!

Και παίζουν και οι δύο (Ρίζος & Χατζηχρήστος) γι αυτό μπερδεύτηκα. Πολύ εντυπωσιακή και θηλυκή, όταν είχα πετύχει την ταινία μου φάνηκε σαν ένα μοντέλο των 90's να παίζει σε ταινία του '68. Όχι ότι είμαι fun της ψηλής και λιγνής γυναίκας, αλλά τη βρήκα πολύ όμορφη.

...και σήμερα μια χαρά όμορφη είναι για την ηλικία της!

attachment.php
Να εισαι καλα audiodee επιτελους βρηκαμε ποια σε εντυπωσιασε τοσο πολυ και δικαιως.Ναι audiodee ηταν πολυ ομορφη γυναικα η Μιραντα Ζαφειροπουλου μια καλλονη πριν λιγα χρονια επαιζε και σε ενα σηριαλ στο mega με τιτλο Πες το ψεμματα και ειναι μια χαρα εμφανισιακα και τωρα.
 
bambinella 100 είπε:
Ουτε και σε αυτο το Β' μερος της δημοσκοπησης λειπουν τα κρουσματα για παραπονα σχετικα με ηθοποιους που εμειναν εκτος λιστας. Φυσικα και εχουν αδικηθει πολλες ωραιες, αλλα κι αν δεν εβαζα αυτες που εβαλα, παλι θα αναρωτιοσασταν γιατι δεν το εκανα.Παιδακια μου, για να τις χωρεσουμε ολες, θα πρεπει να κανουμε πεντε ψηφοφοριες ακομα, πραγμα αδυνατον.

Τελος παντων, αυτη ειναι η λιστα και ψηφιζουμε οποια πρωταγωνιστρια ειναι η ομορφοτερη μεσα σ' αυτην. Αν δεν μας αρεσει, ειναι απλο.

Δεν ψηφιζουμε!
Ουτε το δικο μου σχολιο δεν ηταν παραπονο απλως,προτιμηση οπως γραφουν και αλλοι!

Ισα ισα bambinella εκανες πολυ καλη δουλεια και στο Β' μερος της δημοσκοπησης ;) !
 
Nemo και argy, ειτε ως παραπονο ειτε ως προτιμηση, τα εχω ξανακουσει αυτα και απο αλλα παιδια, και εδω και στο Α' Μερος. Οποτε δεν απευθυνομαι αποκλειστικα σε σας.

Επρεπε ομως να το ξεκαθαρισουμε αυτο καποια στιγμη για να μη λεμε συνεχως τα ιδια.

Οποτε το θεμα θεωρειται ληξαν και προβλημα ουδεν!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
την Ζαφειροπουλου την εχω δει απο κοντα, εκει στην Σολονως, καλε 2 μετρα γυναικα, ενα κεφαλι μου εριχνε και ας ημουν περιπου 20 χρονων κοριτσακι! πειτε μου ειναι αυτη που επαιζε σε ενα σηριαλ του mega με την Χαλκιδα και τον Σταματη Γαρδελη σε ρολο αρχιτεκτονα.

τουλαχιστον με την Κρουσκα εχουμε περιπου τον ιδιο σωματοτυπο :) !! δεν φανταζομαι να ειναι πάνω απο 1, 65!
 
Νίκη Τριανταφυλλίδη.

Ένα σακουλάκι καραμέλες σε μορφή γυναίκας :flower:

Η πεμπτουσία της γλύκας!

Και από τα ομορφότερα μάτια του ελληνικού κινηματογράφου (αν και τον τίτλο "μις οφθαλμοί" νομίζω ότι τον είχε η Σύλβα :) )

Οι περισσότερες από τις υπόλοιπες είναι ξανθές και με τις ξανθές έχω θέμα (είμαι καστανή ;) , τυχαίο; δε νομίζω :p ) Απ' όλο τους το γένος, μόνο η Γκρέις Κέλι και η Ζωή Λάσκαρη μ' ανάγκασαν να παραδεχτώ ταπεινά και χωρίς συζήτηση την ομορφιά τους :)
 
ioli1453 είπε:
Να εισαι καλα audiodee επιτελους βρηκαμε ποια σε εντυπωσιασε τοσο πολυ και δικαιως.Ναι audiodee ηταν πολυ ομορφη γυναικα η Μιραντα Ζαφειροπουλου μια καλλονη πριν λιγα χρονια επαιζε και σε ενα σηριαλ στο mega με τιτλο Πες το ψεμματα και ειναι μια χαρα εμφανισιακα και τωρα.
Πριν καμιά δεκαριά χρονια ειχα δει την Μιράντα Ζαφειροπούλου στην Επίδαυρο στον Ορέστη του Ευριπίση. Έχει κάνει μια κάποια ποιοτική στροφή στην καριέρα της! Είναι γοητευτικότατη και σήμερα!
 
Την θυμαμαι πριν απο καμια δεκαετια στο μετριοτατο (sic) Baby Style με τον Τσιβιλικα...
 
retrofan είπε:
Νίκη Τριανταφυλλίδη.Ένα σακουλάκι καραμέλες σε μορφή γυναίκας :flower:

Η πεμπτουσία της γλύκας!

Και από τα ομορφότερα μάτια του ελληνικού κινηματογράφου (αν και τον τίτλο "μις οφθαλμοί" νομίζω ότι τον είχε η Σύλβα :) )

Οι περισσότερες από τις υπόλοιπες είναι ξανθές και με τις ξανθές έχω θέμα (είμαι καστανή ;) , τυχαίο; δε νομίζω :p ) Απ' όλο τους το γένος, μόνο η Γκρέις Κέλι και η Ζωή Λάσκαρη μ' ανάγκασαν να παραδεχτώ ταπεινά και χωρίς συζήτηση την ομορφιά τους :)
Συμφωνώ και επαυξάνω σε όλα.
 
Επειτα απο τοσον καιρο, νομιζω πως ηρθε η ωρα να ψηφισω κι εγω. :)

Ελενη Ερημου. Πολυ ωραια γυναικα, με εκφραστικο προσωπο και μια αδιορατη θλιψη στα ματια. Μου αρεσε πολυ στις πρωτες της ταινιες των αρχων του '70. Αργοτερα, νομιζω πως εχασε πολυ απο την ωραια της εμφανιση. Για παραδειγμα, στην Τελευταια Πτηση του 1978, δεν ειχε την ομορφια που ειχε στη Μαντω Μαυρογενους (1971).
 
bambinella 100 είπε:
Επειτα απο τοσον καιρο, νομιζω πως ηρθε η ωρα να ψηφισω κι εγω. :) Ελενη Ερημου... στην Τελευταια Πτηση του 1978, δεν ειχε την ομορφια που ειχε στη Μαντω Μαυρογενους (1971).
Θα συμφωνήσω το δίχως άλλο, με την παρατήρηση ότι φταίει λίγο και ο (κομμωτής-φροντιστής; πως λένε αυτόν που επιλαμβάνεται των χτενισμάτων στα γυρίσματα ;) θα μπορούσε να δώσει ένα πιο νεανικό στυλ και δη σε αεροσυνοδό...

http://www.youtube.com/watch?v=aKGkazwegHM
 
Ψήφισα τη Μέμα που μου ήταν μια πολύ όμορφη γύναικα!Επίσης μου αρέσει πολύ και η Ελένη Ερήμου,που φέτος το χειμώνα την είδα στο θέατρο και παραμένει γοητευτικότατη!
 
GEORGE KOSTAKOPOULOS είπε:
Ψήφισα τη Μέμα που μου ήταν μια πολύ όμορφη γύναικα!Επίσης μου αρέσει πολύ και η Ελένη Ερήμου,που φέτος το χειμώνα την είδα στο θέατρο και παραμένει γοητευτικότατη!
Καλωσόρισες στην ρετρό παρέα μας!

Με την ψήφο σου έχουμε ισοπαλία με 13 ψήφους για την Μεμα Σταθοπουλου και την Βέρα Κρουσκα!!!! :)
 
Βρε παιδια, μ' αρεσει που μου ζητουσατε στην πρωτη δεκαδα για την ομορφοτερη πρωταγωνιστρια να βαλω και τη Χριστινα Συλβα, και τωρα που την εβαλα, ειδα οτι δεν την ψηφισε κανεις!...... :sealed:
 
Πίσω
Μπλουζα