H ομορφότερη Ελληνίδα πρωταγωνίστρια του Κινηματογράφου

H ομορφότερη Ελληνίδα πρωταγωνίστρια του Κινηματογράφου

  • Αλίκη Βουγιουκλάκη      

    Ψηφοφορίες: 4 13,3%
  • Τζένη Καρέζη

    Ψηφοφορίες: 4 13,3%
  • Ζωή Λάσκαρη

    Ψηφοφορίες: 7 23,3%
  • Μάρθα Καραγιάννη

    Ψηφοφορίες: 1 3,3%
  • Άννα Φόνσου        

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Μαίρη Χρονοπούλου

    Ψηφοφορίες: 1 3,3%
  • Έλενα Ναθαναήλ

    Ψηφοφορίες: 5 16,7%
  • Ξένια Καλογεροπούλου

    Ψηφοφορίες: 2 6,7%
  • Νόρα Βαλσάμη

    Ψηφοφορίες: 5 16,7%
  • Μπέτυ Λιβανού

    Ψηφοφορίες: 1 3,3%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    30
Παιδια κι εγω Μπετυ Λιβανου ψηφισα ηταν κουκλα με διαφορα για μενα.Αν και μου αρεσε πολυ και η Τζενη Καρεζη.
 
1.ΝΟΡΑ (Θεά)

2.Ελένη Ερήμου (Πανέμορφη) - θα την ήθελα στη λίστα.

3.Έλενα Ναθαναήλ (Για τον τύπο της. Φοβερά γοητευτική)

Ωραίο θέμα και σκέψη. Ευχαριστούμε bambinella 100. Wally κι εσένα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η Μπετυ Λιβανου και τη Μαρια Αλιφερη αποτελουνς τις ομορφοτερες παρουσιες της Ελληνικης TV διαχρονικα.

Ψαξτε στο http://www.goldtv.gr για τα

Συνομωσία της σιωπής

Εισβολή από άλλο πλανήτη

Πείτε την αλήθεια

Σιγουρα θα ειχε θεση και η Βερα Κρουσκα, η Κοριννα Τσοπεη, η Μαρία Βασιλείου, η Μαίρη Κυβέλου κτλ αλλα τι να πρωτο-διαλεξεις σε 10 επιλογες?
 
krios είπε:
2.Ελένη Ερήμου (Πανέμορφη) - θα την ήθελα στη λίστα.
Παραπάνω ανάφερα πρώτος μόνον την P. Διαλυνά.

Ήθελα να αναφέρω και την Ελένη Ερήμου αλλά δεν ήταν τόσο γνωστή όσο οι άλλες...

-
 
Οσοι θα θελατε να δειτε και αλλα ονοματα στη λιστα, εχετε εκατο τοις εκατο δικιο και κατανοω απολυτα την επιθυμια σας. Ειναι φυσικο ολοι να προτιμουμε δικα μας προσωπα που θα θελαμε να ψηφισουμε, αλλα ειμαι δεσμευμενη στον αριθμο των δεκα και η επιλογη αυτων των ονοματων ηταν εξαιρετικα δυσκολη για μενα. Αν ηταν στο χερι μου θα προσθετα τουλαχιστον αλλα δεκα ονοματα ακομα, αλλα δεν ειναι.

Εκτος απο τις πολυ ωραιες γυναικες που αναφερατε και που δεν ειναι στην ψηφοφορια, θα εβαζα επισης τη Μεμα Σταθοπουλου, τη Χριστινα Συλβα, τη Μαρω Κοντου, και μερικες αλλες ακομη....

Δυστυχως ομως αυτο δεν ειναι δυνατον να γινει, γι' αυτο ας αρκεστουμε στις ουτως η αλλως πανεμορφες ηθοποιους της δεκαδας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ε οχι και η Μαιρη Χρονοπουλου στις 10 ποιο ομορφες ελληνιδες πρωταγωνιστριες ,αναμσφισβητητα η ποιο ομορφη φωνη μαζι με την Ρενα Βλαχοπουλου ναι (οσον αφορα ελληνιδες πρωταγωνιστριες )...

-και καλυτερη φωνη απο πολλες τραγουδιστριες που εκαναν μεγαλη καριερα-.

Ενστασεις επισης για

-η Αννα φονσου ??? ισως στις αρχες -πρωτες ταινιες

-η Αλίκη Βουγιουκλάκη μιλαμε για την ποιο ομορφη οχι την ποιο φωτογενη (αρα καλη για το Top 20)

και η Ξενια Καλογεροπουλου ??? ισως in real life αλλα στην οθονη δεν ειναι ποιο ομορφη π.χ. απο την Ελλη Φωτιου .

Προσωπικα απο το δικο μου Top10 θα ειχε μεσα την "Φρεγατα" Ρ.Διαλυνα,Καίτη Παπανίκα & την Βερα Κρουσκα και την Μαρια Αλιφερη .

Αναπληρωματικες η ισως οχι και τοσο καλη ηθοποιος Αννα Ιασωνιδου & η Νικη Τριανταφυλλιδη.

Οσο για την ψηφοφορια

Ζωη Λασκαρη Vs Μπετυ Λιβανου

( Η Μπετυ λιβανου ισως ενα κλικ ποιο ομορφη ομως η Ζωη Λασκαρη ποιο Sexy -κολαση ...)

Υ.Γ.

H βαλσαμικη κλικα καλα κρατει ....

Y.Γ 2 oops ξεχασα την Μαρω Κοντου
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Nemo, δε θα μπω στη διαδικασια να υποστηριζω την εκαστοτε επιλογη μου ενος ονοματος, στο καθε μελος που διαφωνει με αυτην. Καλα κανει και διαφωνει, γιατι θα ηταν πολυ ανιαρο αν συμφωνουσαμε ολοι σε ολα!
 
Και η Όλγα Καρλάτου κατά την ταπεινότητά μου θα έπρεπε να συμπεριληφθεί. Βέβαια επειδή μιλάμε για mid 70's είναι λίγο συζητήσιμο...
 
Imgema είπε:
Έχω ακουσει ότι και η Βλαχοπουλου ήταν χαριτωμένη όταν ήταν πιο νέα.
Η Βλαχοπούλου ήταν καλλονή στα νιάτα της. Αλλά στα χρόνια της κινηματογραφικής της καριέρας ήταν πλέον μια ώριμη σαραντάρα...

Που, ωστόσο, θα πω εγώ, εξακολουθούσε να είναι πολύ όμορφη!

(αλλά οκ, καταλαβαίνω γιατί δεν είναι στη λίστα ;) )
 
Ψήφισα Τζένη Καρέζη.

Αν μου δείχνανε φωτογραφίες, δεν θα την έλεγα την πιο όμορφη.

Η ομορφιά όμως για μένα ταυτίζεται με τη γοητεία.

Και η Καρέζη είναι η γυναίκα που θα ερωτευόμουν, αν ήμουν άντρας :D , αυτή που ήθελα διακαώς να της μοιάσω από τότε που είδα την πρώτη της ταινία.

Καρέζη λοιπόν δαγκωτό!
 
Σε τι να της μοιάσεις δηλαδή ;

-
 
Τζένη Καρέζη δαγκωτό και για μένα.

Αν πρέπει οπωσδήποτε να αναφέρω και δεύτερη και τρίτη επιλογή, τότε αυτές είναι οι Μπέτυ Λιβανού (την βλέπω σχεδόν κάθε καλοκαίρι - τη βρίσκω απίστευτα γοητευτική και εξαιρετικά εύθραυστη!) και Έλενα Ναθαναήλ.

Μελαχρινές όλες, ε; Τυχαίο; δε νομίζω! ;)
 
1. Νόρα Βαλσάμη

2. Τζένη Καρέζη

3. Μπέτυ Λιβανού

;)
 
Μπράβο bambinella 100 για την κυριολεκτικά όμορφη (!!) ιδέα και για την ενδιαφέρουσα δημοσκόπηση! Και να αναφέρω για την ιστορία, ότι ποτέ άλλοτε δεν υπήρξε άλλη δημοσκόπηση στο forum που να συγκέντρωσε 53 ψήφους (τη στιγμή που γράφω το μήνυμα) μέσα σε λιγότερες από 12 ώρες από την ώρα που ξεκίνησε!!! (έχουμε και τα στατιστικά του forum μας!) Wally, διόρθωσέ με αν κάνω λάθος, αλλά από ότι φαίνεται, πάμε για αριθμό ψήφων-ρεκόρ!!

Στο θέμα μας τώρα:

bambinella 100 - Wally, μας βάλατε δύσκολα, διότι δεν ξέρεις ποια να πρωτοεπιλέξεις...! :flower:

Επειδή λοιπόν ψηφίζουμε για ομορφιά, η δική μου τριάδα (με πολύ κόπο και έπειτα από πολύ προβληματισμό) είναι η εξής:

1. Έλενα Ναθαναήλ

2. Μπέτυ Λιβανού

3. Ζωή Λάσκαρη

Μου κάνει εντύπωση μάλιστα πώς η τελευταία είναι κάπως "πίσω" στις ψήφους μέχρι αυτή την ώρα...

Τέλος, να πω ότι θα συμφωνούσα με την ύπαρξη της Ρίκας Διαλυνά στη λίστα, αλλά σε γενικές γραμμές συμφωνώ με την 10άδα....

ΥΓ Όσον αφορά τις πρωταγωνίστριες της τηλεόρασης, συμφωνώ με τον Wally 100%: Μπέτυ Λιβανού και Μαρία Αλιφέρη οι ωραιότερες...! :flower:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kαλά, τι βρίσκετε στην Ε. Nαθαναήλ και την προτιμάτε τόσο πολύ ;

(Δεν ρωτώ υποτιμητικά - να εξηγούμαστε).

Δεν είναι εκτυφλωτική η εμφάνισή της.

-
 
V.I.Smirnov είπε:
Kαλά, τι βρίσκετε στην Ε. Nαθαναήλ και την προτιμάτε τόσο πολύ ;(Δεν ρωτώ υποτιμητικά - να εξηγούμαστε).

Δεν είναι εκτυφλωτική η εμφάνισή της.

-
Συμφωνω κι εγω απολυτως!!! Ενώ η Νόρα είναι εκτυφλωτικής καλλονής

getphoto.php


Nemo είπε:
Υ.Γ.

H βαλσαμικη κλικα καλα κρατει ....
LOOOOOOL απλά τα αποτελέσματα είναι τελείως αξιοκρατικά μέχρι στιγμής
 
Bernard.c, σε ευχαριστω πολυ!

V.I.Smirnov, ελπιζω η ερωτηση σου να ηταν καθαρα ρητορικη. Το γιατι προτιμα ο καθενας μας την καθε ηθοποιο εναποκειται στο προσωπικο του γουστο που ειναι απολυτα σεβαστο, και δε χρειαζεται καμμια αιτιολογηση η υπερασπιση της επιλογης του. Οποτε παρακαλω να μην ανοιξει τετοιο θεμα εδω μεσα. Δεν εχει κανενα νοημα αλλωστε...
 
Πίσω
Μπλουζα