H ομορφότερη Ελληνίδα πρωταγωνίστρια του Κινηματογράφου

H ομορφότερη Ελληνίδα πρωταγωνίστρια του Κινηματογράφου

  • Αλίκη Βουγιουκλάκη      

    Ψηφοφορίες: 4 13,3%
  • Τζένη Καρέζη

    Ψηφοφορίες: 4 13,3%
  • Ζωή Λάσκαρη

    Ψηφοφορίες: 7 23,3%
  • Μάρθα Καραγιάννη

    Ψηφοφορίες: 1 3,3%
  • Άννα Φόνσου        

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Μαίρη Χρονοπούλου

    Ψηφοφορίες: 1 3,3%
  • Έλενα Ναθαναήλ

    Ψηφοφορίες: 5 16,7%
  • Ξένια Καλογεροπούλου

    Ψηφοφορίες: 2 6,7%
  • Νόρα Βαλσάμη

    Ψηφοφορίες: 5 16,7%
  • Μπέτυ Λιβανού

    Ψηφοφορίες: 1 3,3%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    30
Καλά, "ντέρμπυ" προβλέπεται!

Οι δύο επικρατέστερες (Νόρα και Έλενα; ) θα πάνε σε δεύτερο γύρο την 2η Κυριακή; :)

Να προτείνω και κάτι; Αν έχουμε υπόψιν μας και καμία πολύ όμορφη φωτογραφία ή κάποιο ωραίο βιντεάκι στο οποίο εμφανίζονται οι υποψήφιες, ας το προσθέσουμε για να διανθίσουμε τη δημοσκόπηση! (μήπως επηρρεάσουμε (συγνώμη, βοηθήσουμε εννοούσα) αυτούς που δεν έχουν ψηφίσει ακόμα...)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Διχασμός στο φόρουμ μεταξύ Νόρας-Έλενας όπως ακριβώς διχαζόταν ο Παπαμιχαήλ Μεταξύ των δυο τους στο ΛΕΒΕΝΤΟΠΑΙΔΟ lol

Πάντως είναι αξιοσημείωτο ότι Χρονοπούλου-Καλογεροπούλου δεν πήραν ούτε μία ψήφο μέχρι στιγμής

(καλά που δεν μπήκε η Διαλυνά τελικά,μπορει να μας έκοβε ψηφους)
 
Πολυ ωραια η ιδεα σου, Βernard, για φωτογραφιες και βιντεο.

Εγω δε θα παραθεσω τιποτα απο αυτα ομως γιατι θα δειξουν τις προτιμησεις μου και δε θελω να αποκαλυψω τα χαρτια μου ακομη. Αυτο θα το κανω στις 22 Νοεμβριου που ληγει η ψηφοφορια.

Τον πρωτο λογο τον εχετε εσεις!
 
Δεν ήταν εντελώς ρητορική.

Εγώ προτιμώ κάποια έναντι κάποιας άλλης για συγκεκριμένους λόγους και με συγκεκριμένα κριτήρια.

Το "ομορφότερη πρωταγωνίστρια" είναι αόριστο και παραπλανητικό.

Προφανώς οι περισσότεροι ψηφίζουν όχι με κριτήριο την στατική εμφάνιση αλλά και επηρεασμένοι από

την κινηματογραφική συμπεριφορά και τα χαρακτηριστικά που οι γυναίκες αυτές υποδύονται στους

ρόλους των ταινιών τους.

Αντίθετα με τον τίτλο της ψηφοφορίας, ο καθένας προσθέτει σιωπηρά στο πορτραίτο κάθε μιας κι' άλλα

στοιχεία εκτός από την εμφάνιση.

Αν περιοριστούμε αυστηρά στην στατική εμφάνιση μάλλον θα αλλάξει η κατάταξη...

-

johnalepou είπε:
Διχασμός στο φόρουμ μεταξύ Νόρας-Έλενας όπως ακριβώς διχαζόταν ο Παπαμιχαήλ Μεταξύ των δυο τους στο ΛΕΒΕΝΤΟΠΑΙΔΟ lol
Εγώ δεν θα είχα κανέναν ενδοιασμό πάντως ποιά να προτιμήσω.

-
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τζένη Καρέζη

bambinella 100 είπε:
Πολυ ωραια η ιδεα σου, Βernard, για φωτογραφιες και βιντεο.Εγω δε θα παραθεσω τιποτα απο αυτα ομως γιατι θα δειξουν τις προτιμησεις μου και δε θελω να αποκαλυψω τα χαρτια μου ακομη. Αυτο θα το κανω στις 22 Νοεμβριου που ληγει η ψηφοφορια.

Τον πρωτο λογο τον εχετε εσεις!
Πολύ λογικό - εφ' όσον δική σου ήταν η ιδέα της δημοσκόπησης, να μην θες να "επηρρεάσεις" τους "ψηφοφόρους"! ;)

Ας κάνω λοιπόν την αρχή με την πανέμορφη Τζένη Καρέζη και τα ομορφότερα μάτια του Ελληνικού κινηματογράφου... :flower:

Το βίντεο περιέχει μερικές πολύ όμορφες φωτογραφίες της Τζένης Καρέζη:

http://www.youtube.com/watch?v=d3Uckc842kk&feature=related
 
Γεωργια Βασιλειαδου ρεεεεεεεε..

οπως λεει και ο παμμεγιστος Κωστας Τσακωνας η ομορφια ειναι κατι περαστικο,η ασχημια ειναι ομως διαχρονικη.

Η Μ.Καραγιαννη ψηφιζε ακριβως πισω μου λαστ σαντεη, εχει σπασει πολυ ρε παιδες..βγαζω ακυρη την ψηφο μου και τη δινω στη Βασιλειαδου. :D
 
Έλενα Ναθαναήλ - Μπέτυ Λιβανού

Ένα πολύ καλοφτιαγμένο βίντεο για την καλλονή Έλενα Ναθαναήλ.

Νομίζω ότι το βίντεο μιλάει από μόνο του, εκ μέρους όλων αυτών που την ψήφισαν:

Ψάχνω να βρω αντίστοιχα βίντεο για όλες τις υποψήφιες, αλλά δυσκολεύομαι... :(

Για την Μπέτυ Λιβανού για παράδειγμα, όπως προανέφερε ο Wally, κοιτάξτε στο site http://www.goldtv.gr τα:

- Συνομωσία της σιωπής

- Εισβολή από άλλο πλανήτη

- Πείτε την αλήθεια

Όποιος έχει εντοπίσει / έχει κάτι κάτι για τις υπόλοιπες υποψήφιες, ας βοηθήσει..!

(johnalepou, κάτι για την Νόρα δεν θα βάλεις; tonytony, για την Αλίκη; ) ;)
 
Εξαιρετικό το βίντεο για την Έλενα! Με συγκίνησε πραγματικά! Έχω άπειρα βιντεάκια από Αλίκη αλλά δε ξέρω ρε παιδιά πως να βάζω βίντεο!!! Εδώ με τις φωτογραφίες την άλλη φορά και τα' κανα σαλάτα!!! Είμαι λίγο άσχετος sorry...
 
Wally είπε:
Το παρακατω κειμενο/ιδεα/επιλογες ειναι της αγαπητης bambinella 100Ομορφια.

Ενα θειο δωρο επιθυμητο και αρεστο απο ολους μας και ισως λιγο περισσοτερο απο τις γυναικες.

Ενα προσον που υμνηθηκε μεσα στο περασμα των αιωνων και στοιχειο απαραιτητο καποιες φορες για να χρισθει μια ηθοποιος πρωταγωνιστρια.

Τη χρυση εποχη του κινηματογραφου υπηρξαν πολλες ελληνιδες ηθοποιοι που διεθεταν αυτο το οπλο.

Ξεχαστε προσωπικες συμπαθειες, ερμηνειες, και ταλεντο και ψηφιστε τη δικη σας ομορφοτερη πρωταγωνιστρια.
Bambinella ευχαριστούμε για την ιδέα και την ενδιαφέρουσα δημοσκόπηση!

Το κριτήριο για την επιλογή το έθεσες πολύ συγκεκριμένα.

Ο καθένας δίνει την δική του ερμηνεία στον όρο ΟΜΟΡΦΙΑ και αναλόγως ψηφίζει. ;)

Καλή συνέχεια στο ντέρμπυ.


Ένα βίντεο για την Μπέτυ Λιβανού επειδή πολλοί έπαθαν ξαφνικό έρωτα όταν την αντίκρυσαν...

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ζωή Λάσκαρη χωρίς δεύτερη σκέψη από μένα.
 
bernard.c είπε:
(john, κάτι για την Νόρα δεν θα βάλεις; ;)
Χεχε ευελεπιστώ ότι δεν θα χρειαστεί...




Πωπω μάλλον η Μαίρη Χρονοπούλου δεν είναι μέλος στο Retromaniax...ούτε μία ψήφος ακόμα lol
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εννοειται ψηφισα Ξενια Καλογεροπουλου!!!!! Αλλα αν ειχα κ δευτερη ψηφο θα ψηφιζα την Ζωη Λασκαρη που μου αρεσει εξισου το ιδιο!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
bernard.c είπε:
Πολύ λογικό - εφ' όσον δική σου ήταν η ιδέα της δημοσκόπησης, να μην θες να "επηρρεάσεις" τους "ψηφοφόρους"! ;)
Δεν νομιζω οτι η δικη μου γνωμη ειναι ικανη να επηρεασει τους ψηφοφορους. Απλως πιστευω πως αυτο ειναι το ευγενικο, και ως σωστη οικοδεσποινα οφειλω να κανω στην ακρη και να αφησω τους αλλους να μιλησουν πρωτοι.
 
Αλίκη Βουγιουκλάκη

bambinella 100 είπε:
Δεν νομιζω οτι η δικη μου γνωμη ειναι ικανη να επηρεασει τους ψηφοφορους. Απλως πιστευω πως αυτο ειναι το ευγενικο, και ως σωστη οικοδεσποινα οφειλω να κανω στην ακρη και να αφησω τους αλλους να μιλησουν πρωτοι.
Το ξέρω - αστιεύομαι. κι εγώ το ίδιο κάνω όταν αναρτώ κάποια δημοσκόπηση...

Και ένα βίντεο με κάποιες όμορφες φωτογραφίες της Αλίκης Βουγιουκλάκη:

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ήμουν μεταξύ Νόρας και Ζωής και επειδή έπρεπε να διαλέξω μια έβαλα τη δεύτερη. Θα μπορούσα βέβαια να είχα βάλει και τη Νόρα... :)
 
Αλίκη Βουγιουκλάκη

Τις περισσότερες τις έχω δει και γνωρίσει από κοντά.Η Αλίκη ήταν ξεχωριστή!Αλίκη λοιπόν.
 
Παιδια ειμαι βεβαιος οτι ο Johnalepou εχει ξεκινησει τις δωροδοκιες... :)
 
Wally είπε:
Παιδια ειμαι βεβαιος οτι ο Johnalepou εχει ξεκινησει τις δωροδοκιες... :)
Με τόση Νόρα διάχυτη ολούθε γύρω στο φόρουμ, το χέρι πάει ασύνειδα! Λειτουργεί βάσει στρατηγικής ο παμπόνηρος! :p :p
 
Πίσω
Μπλουζα