H ομορφότερη Ελληνίδα πρωταγωνίστρια του Κινηματογράφου

H ομορφότερη Ελληνίδα πρωταγωνίστρια του Κινηματογράφου

  • Αλίκη Βουγιουκλάκη      

    Ψηφοφορίες: 4 13,3%
  • Τζένη Καρέζη

    Ψηφοφορίες: 4 13,3%
  • Ζωή Λάσκαρη

    Ψηφοφορίες: 7 23,3%
  • Μάρθα Καραγιάννη

    Ψηφοφορίες: 1 3,3%
  • Άννα Φόνσου        

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Μαίρη Χρονοπούλου

    Ψηφοφορίες: 1 3,3%
  • Έλενα Ναθαναήλ

    Ψηφοφορίες: 5 16,7%
  • Ξένια Καλογεροπούλου

    Ψηφοφορίες: 2 6,7%
  • Νόρα Βαλσάμη

    Ψηφοφορίες: 5 16,7%
  • Μπέτυ Λιβανού

    Ψηφοφορίες: 1 3,3%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    30
Φτασαμε τις 100 ψηφους με τη Τζενη Καρεζη σταθερα πρωτη.

Τη δευτερη θεση μοιραζονται Ελενα Ναθαναηλ - Νορα Βαλσαμη, ενω η Αλικη Βουγιουκλακη βρισκεται στην τριτη θεση.

Για να δουμε λοιπον αν ολα αυτα θα αλλαξουν η οχι μεσα στη βδομαδα που ακολουθει...
 
snoopy είπε:
Άλλοι 2 και θα έχουμε ψηφίσει 100 μέλη.Υπήρξε ποτέ πριν τέτοια συμμετοχή σε δημοσκόπηση;
Όχι, ποτέ! Και δεν έχει κλείσει ακόμα η δημοσκόπηση - έχουμε ακόμα μια εβδομάδα...!

Για περάστε και ψηφίστε όλοι παρακαλώ! :D
 
Ψήφισα Μπέτυ Λιβανού αλλά πάνω απ'όλες βάζω την Λίλιαν Μηνιάτη η οποία δεν συμπεριλήφθηκε στις υποψήφιες. Λογικό γιατί δεν έπαιξε σε πολλές ταινίες αλλά ήταν κουκλάρα. Που να βρίσκεται άραγε;
 
Ψήφισα τη Ναθαναήλ!!! Αξέχαστη, αξεπέραστη... απλά μοναδική... :flower:
 
Ε δεν το πιστευω οτι η Χρονό δεν έχει πάρει ακόμα ούτε μία ψήφο!!
 
Εντάξει τη Μαίρη Χρονοπούλου όμορφη δε τη λες αλλά είχε φοβερό τύπο και τη θεωρώ πολύ γοητευτική κατά τ' άλλα! Η απορία μου είναι , κατά την ταπεινή μου άποψη πάντα , πως η Άννα Φόνσου πήρε έστω και 2 ψήφους! Ποτέ δε μου άρεσε αυτή η γυναίκα...
 
Ήμουν μεταξύ της Έλενας Ναθαναηλ και της Τζενης Καρεζη. Τελικά ψηφισα την πρώτη.
 
Χαχαχα τελικά το PR μου είχε αποτέλεσμα! 1 ψήφος για τη Χρονό!
 
Ζωή Λάσκαρη!!!

[ame=

[MEDIA=youtube]EpLbTmcDif4[/MEDIA]]http://www.youtube.com/watch?v=EpLbTmcDif4
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν υπάρχει δυνατότητα στο forum να ενσωματώσω βίντεο από το YouTube;

Άκυρο, το βρήκα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ComicsFan είπε:
Μπέττυ Λιβανού. Δεν είναι πολύ γνωστή αλλά κάνει την διαφορά.
+Φωνώ , ομως για κακη της τυχη υπαρχει στο γκάλοπ η κα.Βαλσάμη... πραγματικά το πληρεστερο πακετο ομορφια,στυλ, 60's girl :p :cool:
 
Απίστευτη "μάχη" για την κατάληψη της πρώτης θέσης δύο μόλις μέρες πριν κλείσει η δημοσκόπηση! :)

- Έλ. Ναθαναήλ

- Τζ. Καρέζη

- Ν. Βαλσάμη και

- Ζ. Λάσκαρη

"μάχονται" (!!) με 1/2 ψήφους διαφορά!!

Στην 5η θέση έχει ξεχωρίσει η Αλ. Βουγιουκλάκη και στην 6η η Μπ. Λιβανού.
 
Δυσκολεύομαι να θυμηθώ ανάλογης "κόντρας" poll,με 4 υποψηφιότητες να μάχονται σθεναρά για την πρώτη θέση!

Κακά τα ψέματα λοιπόν,το παρόν poll αποδεικνύει ότι καλά τα PCs,κακές οι κονσόλες,καλά τα παλιά σήριαλς και οι σειρές της TV,αλλά σαν τις ωραίες γυναίκες,τελικά τίποτα! ;) ;) ;)
 
logo.php


logo.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραία, αυτή που στήριξα βγήκε! (καθόλου εγωπαθές μήνυμα :p )

Πάμε τώρα να ρίξουμε και ένα τζόκερ!! :D
 
Ωστε Η Ελενα Ναθαναηλ βγηκε της αξιζε η πρωτη θεση μιας και ηταν πολυ ομορφη!!!! Βεβαια ασχετα αν η αγαπημενη μου ειναι η Ξενια Καλογεροπουλου (την οποια δεν ειδα να πολυτιμησατε!!!!) πιστευω πως η πρωτη θεση επρεπε να παει στη Ζωη Λασκαρη γιατι ηταν μακραν (κατα την δικη μου αποψη) η ομορφοτερη!!!!

Ωραια δημοσκοπηση αναμενουμε και αλλες!!!!!!!! :p
 
Νόρα σε φάγαν τα κυκλώματα :cry: ...
 
Η δημοσκοπηση εκλεισε πριν απο λιγες ωρες με 143 ψηφους.

Ευχαριστω τους υπευθυνους του φορουμ και ιδιαιτερα τον Wally και τον bernard.c που τη στηριξαν και χαρισαν σε ολους μας ενα τοσο ενδιαφερον δεκαημερο.

Η τελικη καταταξη εχει ως εξης:

1. Eλενα Ναθαναηλ

2. Τζενη Καρεζη

3. Νορα Βαλσαμη

4. Ζωη Λασκαρη

5. Αλικη Βουγιουκλακη

6. Μπετυ Λιβανου

7. Μαρθα Καραγιαννη

8. Ξενια Καλογεροπουλου

9. Αννα Φονσου

10. Μαιρη Χρονοπουλου

Νικητρια λοιπον, η Ελενα Ναθαναηλ, που απο τις πρωτες μερες εδειξε οτι πηγαινε για πρωτια!

Τωρα, οσον αφορα αυτη που ψηφισα εγω, ειδατε ολοι στο προηγουμενο ποστ μου εδω τη φωτογραφια που εβαλα και ξερετε....

Απο τη στιγμη που μεσα στη δεκαδα ηταν η Ζωη Λασκαρη η καταληξη της ψηφου μου ηταν προδιαγεγραμμενη. Για εμενα αυτη η γυναικα αποτελει προτυπο καλλονης και δεν μπορω να τη συγκρινω με καμια αλλη.

Δευτερη επιλογη μου, αλλα χωρις ψηφο φυσικα, ηταν η Μπετυ Λιβανου, ενα πλασμα με φοβερη εμφανιση, γοητεια, και σεξ - απηλ, απαραιτητα στοιχεια για να θεωρησω μια γυναικα αληθινα ομορφη.

Στην τριτη θεση δεν τοποθετω καμια απο τις υπολοιπες ηθοποιους καθως πιστευω οτι καμια τους δε διαθετει ταυτοχρονα και τα τρια στοιχεια που προανεφερα, κι ετσι μου φαινονται σχεδον ισαξιες.

Επειδη εμειναν εκτος δημοσκοπησης πολλες ωραιες καλλιτεχνιδες κι επειδη ακουστηκαν μερικα παραπονα για αυτο, καποια στιγμη θα υπαρξει και δευτερο μερος με αλλη δεκαδα ωραιων γυναικων.

Σας ευχαριστω ολους πολυ για τη μεγαλη ανταποκριση που δειξατε σ' αυτο το δημοψηφισμα. Ηταν πραγματικα απολαυστικο!
 
Τελείωσε και αυτή η δημοσκόπηση και νικήτρια είναι...

... Νομίζω ότι δεν έχει και τόση σημασία τελικά, αφ' ενός μεν διότι οι διαφορές ήταν τελικά τόσο πολύ μικρές, αφ' ετέρου διότι όλες αυτές τις μεγάλες πρωταγωνίστριες τις έχει αγαπήσει το Ελληνικό κοινό, τις έχει αποθεώσει και τις έχει για πάντα μέσα στην καρδιά του.

Να ευχαριστήσω κι εγώ εκ μέρους όλων μας την bambinella 100 για την ιδέα και την επιμέλεια της διεξαγωγής της δημοσκόπησης, η οποία ήταν πολύ ενδιαφέρουσα, πράγμα που αποδεικνύεται και από το ρεκόρ που κατέγραψε των 143 ψήφων!! ("δύσκολο" ρεκόρ να ξεπεραστεί - για να δούμε!) Ελπίζω η συμμετοχή όλων μας στο forum να είναι πάντα έτσι μεγάλη και να εξακολουθήσουμε τις ενδιαφέρουσες ρετρό-συζητήσεις! :)
 
Πίσω
Μπλουζα