H ομορφότερη Ελληνίδα πρωταγωνίστρια του Κινηματογράφου

H ομορφότερη Ελληνίδα πρωταγωνίστρια του Κινηματογράφου

  • Αλίκη Βουγιουκλάκη      

    Ψηφοφορίες: 4 13,3%
  • Τζένη Καρέζη

    Ψηφοφορίες: 4 13,3%
  • Ζωή Λάσκαρη

    Ψηφοφορίες: 7 23,3%
  • Μάρθα Καραγιάννη

    Ψηφοφορίες: 1 3,3%
  • Άννα Φόνσου        

    Ψηφοφορίες: 0 0,0%
  • Μαίρη Χρονοπούλου

    Ψηφοφορίες: 1 3,3%
  • Έλενα Ναθαναήλ

    Ψηφοφορίες: 5 16,7%
  • Ξένια Καλογεροπούλου

    Ψηφοφορίες: 2 6,7%
  • Νόρα Βαλσάμη

    Ψηφοφορίες: 5 16,7%
  • Μπέτυ Λιβανού

    Ψηφοφορίες: 1 3,3%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    30
Παιδια, η Μπετυ Λιβανου για μένα ήταν αυτό που λέμε η κλασσικη ελληνική ομορφιά, σε όλο της το μεγαλειο πανέμορφη και με κλάση και καλή ηθοποιος, την ειδα στην τελευταια παρασταση ως Μαρια Κοτοπούλη και επαθα πλάκα, η γυναικα δεν παιζότανε...αλλα εχω διαβάσει και συνεντευξεις της και ειναι αρκετά προσγειωμένη..τετοιο πρόσωπο επρεπε να αφήσει εποχή, ειχε και κλάση βρε παιδί μου, απο τις μελαχροινες για μενα η πιο όμορφη .. και η Βερα Κρουσκα όντως ηταν πολυ όμορφη και η δευτερη γυναικα του Λοιζου..και η Αλικη ηταν κουκλιτσα στα μικρατα της και η Τζενη , απιστευτα κουκλα και αυτη μικρούλα , μια γλύκα, κατι ματάκια..λαμπερα ..και η Γκελυ φυσικά, η πιο ωραια καστανή..
 
Τζενη Καρεζη...Μοναδική Λάμψη!!!!!!
 
Τελικα θα γινει και ο δευτερος γυρος του δημοψηφισματος ?!!!! ;)
 
argy είπε:
Τελικα θα γινει και ο δευτερος γυρος του δημοψηφισματος ?!!!! ;)
Nαι, καποια στιγμη θα υπαρξει και δευτερος γυρος με αλλη δεκαδα.

Προς το παρον, οπως ειδα ξανανοιξε αυτο το δημοψηφισμα για οσους δεν ψηφισαν πριν απο δυο μηνες.

Οποτε μπορει και να χασει την κεκτημενη πρωτια η Ναθαναηλ! :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Από τις πρωταγνωίστριες της λίστας ψηφίζω κατά σειρά Έλενα Ναθαναήλ, Τζένη Καρέζη, Νόρα Βαλσάμη και Μπέττυ Λιβανού και υποκλίνομαι στην προσωπικότητα και το τσαγανό της Μαίρης Χρονοπούλου. Ιδέες για μια μελλοντική δεκάδα: Έλλη Λαμπέτη, Μελίνα Μερκούρη, Ειρήνη Παπά, Μάρω Κοντού, Γκέλλυ Μαυροπούλου, Μπέττυ Αρβανίτη, Βέρα Κρούσκα, Ρίκα Διαλυνά, Ελένη Ερήμου, Αλεξάνδρα Λαδικού.
 
Αν και καθυστερημένα, αθεράπευτη φαν της Τζένης Καρέζη! :)
 
σαν γυναικα-μοντελο θαυμάζω την Μπετυ Λιβανού, για μενα η ομορφότερη μελαχροινη , χωρις συναγωνισμό εφερνε εναν ευρωπαικο αερα μαζί της, αδικήθηκε ως προς την ηλικια , αν ηταν λιγο πιο μεγάλη ηλικιακά, θα εκανε πολυ περισσότερα, αλλωστε το άξιζε αλλα θα ψηφίζω Τζενη λογω των αλησμόνητων, ωραιων στιγμών που μου εχει χαρίσει..
 
Εννοείται Ζωή Λάσκαρη για μένα! αφού μιλάμε για ομορφότερη ελληνιδα πρωταγωνίστρια...

απο χαρακτηρα κτλ δεν γνωρίζω...

btw την Άννα Φόνσου τι την θέλατε ωρέ? :D
 
Το ειχα πει στην αρχη αυτου του thread, αλλα θα το ξαναπω αλλη μια φορα:

Tαλεντο, ερμηνειες, προσωπικη συμπαθεια, μπαινουν στην ακρη. Ψηφιζουμε την πιο ομορφη και οχι την πιο αγαπημενη μας ηθοποιο.
 
bambinella 100 είπε:
Το ειχα πει στην αρχη αυτου του thread, αλλα θα το ξαναπω αλλη μια φορα:Tαλεντο, ερμηνειες, προσωπικη συμπαθεια, μπαινουν στην ακρη. Ψηφιζουμε την πιο ομορφη και οχι την πιο αγαπημενη μας ηθοποιο.
Έχεις δίκιο σε αυτό που λες. Είναι δύσκολο να απομονώσεις τη φυσική παρουσία από τον εκάστοτε ρόλο. Πόσο μάλλον να κρίνεις αντικειμενικά όταν παρεμβαίνει το συναίσθημα. Ως εκ τούτου ψήφισα τη Ζωή Λάσκαρη παρόλο που η αγαπημένη μου ήταν η Τζένη Καρέζη
 
Ήμουν ανάμεσα σε Ζωίτσα και σε Τζένη αλλά τελικά έδωσα την ψήφο μου στη Τζένη...
 
Αν το ηξερα απο την αρχη ( γιατι ειχα χασει λιγο επαφη με την ρετρομανιαξ και δεν μπορω να δω απο την αρχη τα γραφόμενα) θα ψήφιζα Μπετυ καθαρά..την Τζενη την ψηφισα για πιο συναισθηματικους λόγους, καλα caprice , και εγω λατρευω Τζενη..
 
εγώ ψηφίζω Τζένη εχει κάτι που δεν μπορώ να εξηγήσω ακριβώς, αλλά είναι φοβερά ελκυστική :)
 
Βασικά νομίζω οτι η καθεμιά έχει δικιά της ξεχωριστή ομορφιά
 
αν ξαναβαλετε νεα σειρα, ωραιων Ελληνιδων , ωραια ηταν και η Φωφω του Ζηκου στο 'της κακομοιρας'' ηταν ωραιο κοριτσι αν και δεν εκανε ποτε το μεγάλο μπαμ, αλλα ειχε κατι απο Ωντρευ, μια ομορφιά..απληπου την εκανε ιδιαιτερη για Ελληνιδα
 
ψηφίζω τζενη καρέζη αλλά και η ναθαναήλ ήταν εκπληκτικής ομορφιάς γυναίκα
 
κι εγω Ελενα Ναθαναηλ ψηφισα,πολυ ομορφη ηθοποιος!!τα ωραιοτερα ματια ομως του ελληνικου κινηματογραφου ηταν αυτα της Τζενης Καρεζη :)
 
Πίσω
Μπλουζα