Halo 3 / ODST Official Thread

Παιδια ειναι δυο τελειως διαφορετικα παιχνιδια, αν και ομολογω οτι ψαρωσα απο τα γραφικα οταν εβαλα το δισκακι του GEARS στο 360,οσο για το halo 3 δεν πολυ τρελαθικα απο τα γραφικα του(καπου τα εχω ξαναδει.........) αν και ομολογω οτι ειναι κορυφαια :thumbup: ειδικα τα τοπια ειναι μαγευτικα μα τελειως μαγευτικα, το σεναριο ειναι πολυ καλυτερο απο του GEARS οπως και ο ηχος στο halo 3 ειναι απλα τελειος, συμπερασμα εεεεεεεε GEARS εεεεεεε χμχμχμχμχμχ HALO 3 εεεεεεεεε αυτα :biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Περιμένετε και το 2008 για να βγάλετε πόρισμα! :D

WAR IS COMING !
 
AARDVARK είπε:
Tι δεν καταλαβαινεις αφου στο λεει ξεκαθαρα τα DDR φιλτρα του GEARS σε συγκριση με το antialliasing που κανει στα 640p το HALO δεν εχει καμμια σχεση.Tα dynamic shadows με τα per-pixel lighting βγαζουν ματι σε σχεση με το HDRR του GEARS.

Αφου το βλεπεις ο framebuffer της GPU βαραει κοκκινο. :tsktsk:
Α μπράβο. Ακριβώς αυτό! :D
 
HALO 3 BELIEVE Conclusion

Aλλοι λενε οτι αυτο το promo περιεχει spoilers και αλλοι οτι μπερδευει πιο πολυ τα πραγματα...it is up to u...

Μια μικρη απομαγνητοφωνηση που εκανα

Lt Niraj Shah: "Master Chief told me once that no soldier should be honoured for doing what he is expected..."

Reporter:"Do you BELIEVE that?"

Lt Niraj Shah: "I did..."

Lt Niraj Shah: "and I still do!"

BELIEVE!
 
640p

Aφηστε το HALO thread να rest in peace ,αδικα του κανουμε ενεσεις ,αφου το βλεπετε χαροπαλευει.

Ξεκινησε φουριοζο και γεματο ζωη αλλα οταν εφτασε η ωρα του δεν......

Εκτος αν τα SD παιχνιδια ειναι μεσα στην θεματολογια του greek retro οποτε παω πασο. :D
 
Ειλικρινα δεν εχω καταλαβει τι σημαινει αυτο το Believe...δηλαδη τι να πιστεψω ακριβως ? τι μου ζητανε παλι εκτος απο λεφτα για να αγορασω ? τι αλλο θελουν ? :biglaugh:
 
Ι BELIEVE you.....(about Kylie) :biglaugh:
 
Τωρα οσο για τις αναλυσεις στο PS3

The Darkness: 1024x576 -διαφημιζοταν ως 720p

Ninja Gaiden Sigma: 1280x720 -διαφημιζοταν ως 1080p

Skate: 1536x864 -διαφημιζοταν ως 1080p

Super Stardust HD: 1280x1080 -διαφημιζοταν ως 1080p

GrandTurismoHD 1440x1080 -διαφημιζοταν ως 1080p

Που ειναι το full HD οεο :D (και συνηθως με μισα frames)
 
Τωρα οσο για τις αναλυσεις στο PS3The Darkness: 1024x576 -διαφημιζοταν ως 720p

Ninja Gaiden Sigma: 1280x720 -διαφημιζοταν ως 1080p

Skate: 1536x864 -διαφημιζοταν ως 1080p

Super Stardust HD: 1280x1080 -διαφημιζοταν ως 1080p

GrandTurismoHD 1440x1080 -διαφημιζοταν ως 1080p

Που ειναι το full HD οεο :D (και συνηθως με μισα frames)
Αυτο αποτελει δικαιολογια ομως για το αν το H3 ειναι (ή δεν ειναι, δεν εχω ιδεα) 720p ?
 
Οχι απλα λεω οτι ειναι κοινος τοπος να "τρως" 80 pixel...απλα πρεπει να ενημερωνεις οτι παιζει scaling

Το ΗALO3 δεν διαφημιστηκε ως 720p...η ιδια η Bungie προεβει σε δηλωση αντιθετα με τις παραπανω περιπτωσεις ;)

To φρεσκο HalfLife2-OrangeBox, ενημερωτικα, ειναι 1080p...αντε να σχολασουμε :D
 
Wally είπε:
Εκει που τελειωνουν τα αλλα FPS...ξεκινα το HALOΠαρτε το πρωτο TV commercial (λιγη υπομονη για να κανει buffering διοτι ειναι stream...) του τελευταιου κεφαλαιου της τριλογιας...

Εδω

http://features.teamxbox.com/xbox/1797/Halo-3-SixtySecond-Trailer/p1 (εχει και link για save target as)

FIXED LINK!!!

Wally είπε:
Ο ορισμος του FPS...φθινοπωρο 2007
Οτι παιξατε...παιξατε ;)

Wally είπε:
Εχτες το βραδυ επαιζα το multiplayer beta demo
Ακουγα γεροντοκορισμους και κλαψες τοσο καιρο...με ασφαλεια μπορω να πω οτι ΣΚΟΤΩΝΕΙ

Γραφικα,physics,χειρισμος,ηχος....

Μονο που σκεφτομαι οτι εχει μπροστα του και 4 μηνες αναπτυξης...

Wally είπε:
To HALO3 σας διαβεβαιω οτι ειναι οτι περιμεναμε... ;)

Wally είπε:
Τις καινοτομιες που εισηγαγε το HALO δεν τις ειδαμε ποτε ετσι μαζεμενες σε καποιο αλλο FPS της γενιας του.Ειναι η καλυτερη σειρα FPS και πολυ δυσκολα βλεπω να ξεπερνιεται...

Απλα επειδη η Bungie δινει απιστευτη σημασια στη λεπτομερεια...πρεπει και ο παικτης να ειναι εξασκημενος ωστε να την διακρινει και να την εκτιμησει.

Εν κατακλειδι...μετα το HALO υπαρχει χαος

Wally είπε:
Το Blue Dragon θελει ωρα για να ξεδιπλωσει τα χαρισματα του.Ειναι ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ.
Και το HALO3 ειναι με διαφορα οτι καλυτερο εχει βγει σε παιχνιδι γι αυτη τη γενια...τεχνικα και σεναριακα

Το Bioshock αφενος δεν εχει τις επικες διαστασεις και αφετερου ειναι μισο παιχνιδι.Στο HALO3 οχι μονο παιζεις αλλα ΦΤΙΑΧΝΕΙΣ το παιχνιδι σου

Και δεν εχει ακομα κυκλοφορησει επισημα...

Απο 26 θα μιλαμε πιο ελευθερα για το συγκεκριμενο ;)

Wally είπε:
To Α.Ι του GEARS ειναι 2χρονου μωρου μπροστα στο Halo3.Επισης στο Gears το πολυ να δεις 8 χαρακτηρες στο πλανο...δεν μπορεις να φανταστεις τι γινεται στο Halo...

H λιστα ειναι μακρια και θα κουρασω τους συμφορουμιτες αν απαριθμω χαρακτηριστικα (τους εχω ηδη κουρασει )

Και ζητω και συγνωμη για την εμμονη μου αλλα ειναι απο τα παιχνιδια που λατρευω...

"KAI ΠΕΣ ΠΕΣ ΠΕΕΕΕΣ ΖΕΣΤΑΘΗΚΕ Ο ΦΡΑΠΕΕΕΕΣ"
:D
 
Παντως απο ορθογραφια ειμαι και ο πρωτος...

Μπαρμπα-Aardvark βρηκες τα ακουστικα σου? Θα τιμωρηθεις :D
 
Τωρα θειο τελειωνω ,να βαλω και την ταφοπλακα του thread με μερικες αποψεις απο real gamers που διαβασα στα site (και οχι official sites που μοιραζουν 10αρια ασυστολα ).

1)"3 χρονια τωρα που εφτιαχναν το παιχνιδι, θα επρεπε να ειχε βγει κατι πολυ καλυτερο."

2)"Υπερβολικα και γελοια hype με τις αστειες διαφημισεις."

3)"Το campaign mode στο τριτο διαρκει 6 ωριτσες και δινει την εντυπωση του βιαστικα κατασκευασμενου, ισα για να κλεισει το story δινοντας την υποσχεση ενος ακομα sequel."

4)"Πολυ μαρκετινγκ επεσε σε αυτον τον τιτλο και δεν ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα.

Του εβαζαν 10 στα 10 ενα μηνα πριν βγει το παιχνιδι που ειναι τελικα παιχνιδακι."

5)"Τα γραφικα του μεχρι την πρωτη πιστα ειναι καλα , στην συνεχεια ειναι αθλια.

Εχουμε δει και καλυτερα απο Gears και Bioshock."

Tι ηθελες και αναφερες το PS3 εεεεε; :D
 
Ρε Aard ειναι αυτα αποψεις απο hardcor-ιλες?

Mονο τη 5η παρατηρηση να απομονωσω και ειναι ολα για φουντο.Το Η3 ξεκιναει ΗΣΥΧΑ (κανονικα γραφικα,ηπια δραση κτλ).Οσο παιζεις ολα γινονται καλυτερα.

Επισης ολα τα παιχνιδια οταν τα παιζεις σε Mode Αναπηρου(easy,normal etc) διαρκουν ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ.

Aς παιξουν το H3 στα κανονικα επιπεδα δυσκολιας-να μαζεψουν τα Achievemnts και μετα να ποσταρουν ωριτσες...

Ειπαμε χιλιες φορες τεχνικα σκοτωνει απλα πρεπει να ξερεις να εκτιμας (λιγοι θα δουν τα deformations στο νερο ή τους καλυκες που κατρακυλανε ή 40 χαρακτηρες να σφαζονται σε οροπεδιο με ιπταμενα οχηματα μεγεθους οθονων ή την πρωτη υλοποιηση τετιου HDR κτλ)

Το Gears ειναι πιο ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ...και εχω εξηγησει γιατι ειναι ΠΙΣΩ απο το H3

Μηπως τελίκα αυτοι οι real gamers καναν μικρο διαλειμα απο το Wii-Tennis και το CookingMama για να φιλοσοφησουν :tease:
 
@Dino

εγω διαβασα τι λεει στο τελος,εσυ ειδες οτι μας ποσταρες arcades και upscaled PS1 τιτλους στη μικρη λιστα ως 1080p games? :biglaugh:
 
Βρε με το ζορι BELIEVE δεν γινεται.




.

.

.

.

.

Παντως επειδη καταλαβαινω την τρελα σου με το συγκεκριμενο (τα ιδια θα λεω και εγω για το resi 5:headbang:) μεχρι να παρω και να παιξω το παιχνιδι ο ιδιος δεν ξαναλεω τιποτα . :D
 
Πίσω
Μπλουζα