Halo 3 / ODST Official Thread

Τυχερέ pooky, μακάρι να μου κάναν και έμενα δώρο ένα 360 (έστω με το ποιο μούφα παιχνίδι) Θα σου κάνω επίσκεψη μια μέρα για να δω επιτέλους το halo 3 από κοντά, αν δεν έχεις αντίρρηση.

Στον πόλεμο που ανοίξατε για τα γραφικά του παιχνιδιού ένα έχω να πω και δεν πρόκειται να κάτσω να το ξανασυζητήσω : Τα καλά γραφικά δεν πρέπει να είναι αποκλειστικά σε 1080i ανάλυση για να θεωρούνται εξωπραγματικά, όσο και να προσπαθούν να μας αποδείξουν το αντίθετο.

Αν υπάρχει έστω και ένας τίτλος που σε αυτή την ανάλυση να υπάρχει διαφορά μέρας με νύχτας σε σύγκριση με χαμηλότερες αναλύσεις ας βγει εδώ να το διαψεύσει.
 
Ya, right............
 
Έπαιξα λίγο το Halo 3 στον φίλο Amigos. Απο τεχνικής άποψης το παιχνίδι είναι άψογο. Από όσο είδα αν το συγκρίνω με το Gears (πολεμική αίσθηση - αγριάδα) δεν μου άρεσε καθόλου. Στο Gears νοιώθεις την ένταση της μάχης. Στο halo τα πράγματα είναι πολύ πιο χαλαρά. Και αυτοί οι μκροί εξωγήινοι στην αρχή βρε παιδί μου τους πυροβολείς και κάνουν σαν τον mario. Βέβαια όλα αυτά είναι μία καθαρά προσωπική άποψη. Δεν ξέρω αν το παιχνίδι γίνεται καλύτερο αργότερα αλλά σαν το Gears αμφιβάλω αν είναι.
 
δυο λεξεις...Tsavo Highway
 
telonio είπε:
Έπαιξα λίγο το Halo 3 στον φίλο Amigos. Απο τεχνικής άποψης το παιχνίδι είναι άψογο. Από όσο είδα αν το συγκρίνω με το Gears (πολεμική αίσθηση - αγριάδα) δεν μου άρεσε καθόλου. Στο Gears νοιώθεις την ένταση της μάχης. Στο halo τα πράγματα είναι πολύ πιο χαλαρά. Και αυτοί οι μκροί εξωγήινοι στην αρχή βρε παιδί μου τους πυροβολείς και κάνουν σαν τον mario. Βέβαια όλα αυτά είναι μία καθαρά προσωπική άποψη. Δεν ξέρω αν το παιχνίδι γίνεται καλύτερο αργότερα αλλά σαν το Gears αμφιβάλω αν είναι.
Μην το λες και η αγριαδα του gears εχει τα μειονεκτηματα ,θελεις να παιξεις ενα παιχνιδακι να χαλαρωσεις και να απολαυσεις τις γραφικαρες του και τρεχει ιδρωτας απο την ενταση. :D
 
Μπόρεσα να το παίξω χτες στο Πλαίσιο της Μεταμόρφωσης.Ήταν όπως το περίμενα! :) Παρατρίχα να φύγω αγκαλιά με το Elite και τη Legendary Edition αλλά ας όψεται που ετοιμάζομαι πρώτα για την HD tv για να απολαμβάνω τέτοια παιχνιδάκια στο πραγματικό τους μεγαλείο... :thumbup:
 
Όλη η αλήθεια για το HALO!

:D Απλά LOL!

maschietruid.jpg
 
Mπουα!!! :icon_cry: :icon_cry:

Θελω και εγω ενα αλλα ειναι παντελος αδυνατον να το αγορασω!!!

Ηθελα να ηξερα τι σωι ατομα ειναι αυτα που μπορουν να το αγορασουν!!!:mad:

Παντος τα εξοδα αποστολης ειναι δωρεαν:biglaugh:

eBayISAPI.dll


halo_charity_package.jpg


P1050227_s.jpg


P1050243_s.jpg


P1050271_s.jpg


P1050259_s.jpg


P1050294_s.jpg
 
29 σελιδες μεχρι να βγει το παιχνιδι και απο εκει και περα μουγκα στην στρουγκα.

Ηype all the way by Μicrosoft. :D
 
Θέλω ν'αγιάσω και δε μ'αφήνουν οι....... :D
 
Είστε αναιδείς πάντως εσείς οι αιρετικοί (non MS) ... :p :p :p

Τόσο καιρό μας φάγατε να σταματήσουμε το hype για να μην τους διαφημίζουμε και τώρα που σιωπήσαμε θα μας βγάλετε το καλύτερο FPS ever άχρηστο επειδή δεν φωνάζουμε πιά ....

Δεν σας βρίσκουμε πουθενά τελικά :tease: :tease:

( ... είχα ορκιστεί να μην ξαναμιλήσω αλλα είστε προκλητικοί και δεν άντεξα :biglaugh: :biglaugh: )
 
Παντως εγω απο το πολυ λιγο ομολογουμενως που ειδα κι απο τα δυο παιχνιδια χθες,στο σπιτι του Amigos,θα σας πω ποια ειναι για μενα καθαρα η διαφορα τους:

Οταν ειδα το Halo 3,ειπα ''πω ρε φιλε,φοβερο game''.....

Οταν ειδα το Gears of War,ειπα ''Πω ρε φιλε,που εχουν φτασει τα games..;!;;''

Aπο τα παραπανω,νομιζω καταλαβατε ποιο θεωρω ανωτερο,αν και ξαναλεω οτι εχω δει ελαχιστα πραγματα και απο τα δυο games....
 
Στακα μαγκες...θα κανω review ΑΛΛΑ

1)το παιζω στο Legendary και οι "κακοι" ειναι ΣΠΙΡΤΑ

2)μου επεσαν πολλα επαγγελματικα βαρη και δεν προφτασα να το ευχαριστηθω

Μιλαμε για παιχνιδαρα και οποιος θελει να δει που φτανει η τελειομανια της Bungie ας ριξει μια ματια στο Matchmaking

EDIT:Το Gears (οπως και γενικα η UT3 μηχανη) ειναι "εξυπνα" φτιαγμενη για να εντυπωσιαζει...

Με μια πιο προσεχτικη ματια θα δεις οτι εχει επιλεκτικο "ισιωμα στις ακρες" και οχι ΑΑ και δεν υπαρχει global illumination.

Δεν θα δεις σκηνες με πανω απο 10 χαρακτηρες ενω απο την αλλη μιλαμε για 2-3 τεραστια ιπταμενα οχηματα και στο τεραιν να γινεται της φιλης Ποπης απο κοσμακι :D

Επισης τα physics ειναι ΠΟΛΥ πισω απο τα αντιστοιχα του HALO3

Θα τα πουμε εν καιρω... ;)
 
Ισως ειναι ετσι,δεν λεω,αλλα τελικα η εντυπωση ειναι που μενει και μετραει Wally και εκει,to GOW μαλλον κερδιζει το HALO3...

Αν και αυτο που λες για την δυνατοτητα του HALO3 σε ο,τι αφορα οχηματα και αντιπαλους επι της οθονης ταυτοχρονα,προφανως του δινει πολλους ποντους..!

Ρε λες να καταληξω να παρω κονσολα...;; :D
 
Ειλικρινά αυτή τη τεχονολογική ορολογία δεν την καταλαβαίνω. Δεν θέλω να παρεξηγηθώ με κανένα, απλά βλέπω πολύ σφαιρικά τα παιχνίδια. Τι και αν έχει άλλες τόσες άγνωστες (για εμένα) λέξεις το Halo στον τεχνικό τομέα. Για εμένα το Gears of war είναι πολύ μπροστά και αυτό το λέω για την γενικότερη αίσθηση και εντύπωση που μου έδωσε το παιχνίδι παίζοντας αλλά και φεύγοντας από το σπίτι του Amigoυ. Να αδειάζω γεμιστήρες σε εξωγήινους που κάνουν νιιιιιιι προσωπικά με χαλάει. Βέβαια να σημειώσω για ακόμη μία φορά πως δεν έχω παίξει το Ηalo τόσο όσο το Gears. Όπως καταλάβατε γούστα είναι αυτά. :D
 
Και εγώ κατάφερα να δω το παιχνίδι επιτέλους.

Δύο πραγματάκια μόνο με χάλασαν λίγο.

Είναι δυνατόν μια τέτοια παιχνιδάρα, να την έχουν με το scart cable στο stand του fnac? Όπως καταλαβαίνεται τα γραφικά ήταν επιπέδου xbox 1 .

Επίσης, το AI των συντρόφων σου παραμένει στο ίδιο επίπεδο με τα περασμένα halo. Ήταν φάσεις που 5 στρατιώτες βαρούσανε έναν covenant μαζί, και όταν χρειαζόμουν την βοήθεια τους να βαρέσω κάποιο πιο δυνατό εξωγήινο, εκείνοι ήταν άφαντοι!

Τώρα το μόνο που μου μένει είναι να βρω τρόπο να πείσω την μάνα και τον πατέρα μου να μου δώσουν λεφτά για το xbox halo pack . :biglaugh::animrolleyes:
 
theoritikos είπε:
Τώρα το μόνο που μου μένει είναι να βρω τρόπο να πείσω την μάνα και τον πατέρα μου να μου δώσουν λεφτά για το xbox halo pack . :biglaugh::animrolleyes:
:biglaugh: :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:
 
telonio είπε:
Ειλικρινά αυτή τη τεχονολογική ορολογία δεν την καταλαβαίνω.
Tι δεν καταλαβαινεις αφου στο λεει ξεκαθαρα τα DDR φιλτρα του GEARS σε συγκριση με το antialliasing που κανει στα 640p το HALO δεν εχει καμμια σχεση.

Tα dynamic shadows με τα per-pixel lighting βγαζουν ματι σε σχεση με το HDRR του GEARS.

Αφου το βλεπεις ο framebuffer της GPU βαραει κοκκινο. :tsktsk:
 
Πίσω
Μπλουζα