Halo 3 / ODST Official Thread

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Wally
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης
pooky είπε:
Thanks Tallman, είναι να μην αγαπάς τη γυναίκα σου αν σου κάνει τέτοια δωράκια;
Και μένα στις αρχές, η γυναίκα μου έκανε κάτι τέτοια(π.χ. PSP δώρο όταν κόστιζε 300?...)

...το θέμα είναι να τη "στρώσεις" και να συνεχιστεί και αργότερα αυτό... :D

(...ευτυχώς εμένα συνεχίζει...μ'έχει φάει να μου πάρει δώρο τώρα τελευταία-υπάρχει λόγος- και όταν λέμε δώρο...χμμμμ...μια 32" lcd που έχω στο μάτι για το playroom δεν θα ήταν άσχημη... :) )
 
Να συνεχιστεί αργότερα ε;

12 χρόνια τώρα το ίδιο βιολί συνεχίζεται!

ΕΥΤΥΧΩΣ που δεν έχει πρόβλημα με τα μηχανήματα. Φυσικά ελπίζω να μην αποκτήσει ποτέ.

Ε, 32άρα ε; Θέλω κι εγώ μία, λες να της ζητήσω δώρο για τα Χριστούγεννα κάτι τέτοιο; (Δεν το γλυτώνω το παντόφλι από ότι με βλέπω.... )
 
pooky είπε:
Να συνεχιστεί αργότερα ε;
12 χρόνια τώρα το ίδιο βιολί συνεχίζεται!

ΕΥΤΥΧΩΣ που δεν έχει πρόβλημα με τα μηχανήματα. Φυσικά ελπίζω να μην αποκτήσει ποτέ.

Ε, 32άρα ε; Θέλω κι εγώ μία, λες να της ζητήσω δώρο για τα Χριστούγεννα κάτι τέτοιο; (Δεν το γλυτώνω το παντόφλι από ότι με βλέπω.... )
Βρε Pooky αφού τα ξέρεις αυτά πως γίνονται...

α)Έτσι κι αλλιώς το ταμείο στους παντρεμένους είναι κοινό...

β)Μετά η γυναίκα μου/σου/του θα πεί:

γυναίκα μου είπε:
Αντρούλη μου τώρα που πήρες το δωράκι σου ευκαιρία να πάρω και γω τα χ ψ ω πραγματάκια που θέλω... :diablotin:
 
jaguar-man είπε:
METROID 3 και τα ψεματα τελειωνουν παιδια ,καλο χρυσο τελειο το HALO 3 αλλα δεν ειναι METROID(γνωμη μου καθαρα)η retro ατμοσφαιρα του METROID ειναι εκπληκτικη :)
Otαν ακουτε εναν τρελο και παλαβο με τη Σεγκα να μιλαει ετσι για ενα παιχνιδι της Νιντεντο μαλον κατι συμβαινει :D
 
O μπαρμπα-Aardvark εχει δικιο.Το συζηταγανε εδω και 3 μερες στο Beyond3d αλλα υπηρχαν μονο ενδειξεις και γι αυτο δεν το ποσταρα.

Δεν ειναι ακριβως ετσι αλλα η βασικη ιδεα ισχυει...

Ο εκπροσωπος της Bungie δηλωσε τα εξης:

"Halo 3 uses not one, but two frame buffers - both of which render at 1152x640 pixels. The reason we chose this slightly unorthodox resolution and this very complex use of two buffers is simple enough to see - lighting. We wanted to preserve as much dynamic range as possible - so we use one for the high dynamic range and one for the low dynamic range values. Both are combined to create the finished on screen image."
Οπότε...BELIEVE :D
 
pooky είπε:
Halo 3 σε οθόνη 22 ιντζών 1680 X 1050.
Αποτέλεσμα : ΔΙΑΜΑΝΤΙ!
Εέπιδή έχω και εγώ 1680χ1050 τι ανάλυση έβαλες στο 360? Γιατί εικόνα διαμάντι χωρίς native ανάλυση δεν γίνεται. Λύση βρήκα άλλα δεν ξέρω αν θα την υποστηρίζει η LG σου.

pooky είπε:
Αν οι κακόμοιροι του φόρουμ που αναφέρεις (επειδή προφανώς πληρώθηκαν από την $ony ) γράφουν παπατζιλίκια εμένα ποσώς με ενδιαφέρει.
Ρε συ Γιώργο το "προφανώς" σου μου άρεσε. Ξέρεις κάτι εσωτερικά? Έχεις κάτι να μας δείξεις? Εγώ έκανα ένα μικρό search πριν βγω και τα γράψω. Μη κατεβάζουμε ότι θέλουμε από την κούτρα μας έτσι για να δημιουργούμε εντυπώσεις. Αν είδες οι "κακόμοιροι" έκαναν την παρουσίαση και έδωσαν ΠΟΛΥ μεγάλο βαθμό. Απλά δεν αρέσει σε κάποιους η δωροδοκία. Δηλαδή κατε σε τα πήραν από την Sony για να δείξουν τον σάκο!! Ξέχασαν όμως να κατεβάσουν τη βαθμολογία!

pooky είπε:
Η ακατανόμαστη στο Wiki μπήκε και άλλαξε τα πάντα στα forums θα κόλαγε;
Μέχρι να μάθουμε κάτι περί αυτού, ναι "εκεί θα κόλαγε". Μην βγάζουμε βρώμα για εταιρείες χωρίς να έχουμε κάτι. Καταναλωτές είμαστε στο κάτω-κάτω όλοι μας.

Υ.Γ Μην αρχίσεις πάλι τα "στη λέω". Απλά δεν χρειάζεται να σπέρνουμε φήμες έτσι απροκάλυπτα με τη δικαιολογία "πλάκα κάνουμε".
 
I spread FUD!!!!!!!!!!!

Wgaf about $sony anyway?????

@Shock:

Αυτή τη στιγμή που το τσέκαρα στην ανάλυση το LG απλά μου γράγει "custom res". Οπότε δεν ξέρω τι και πως.

Το έχω συνδέσει μέσω VGA cable στην αναλογική είσοδο του μόνιτορ, ενώ στην ψηφιακή είναι το desktop.

Η εικόνα είναι πραγματικά άψογη, άλλωστε ακόμα και στο PC που άλλαζα αναλύσεις και παίζω σε όχι native παλαιότερα παιχνίδια (για παράδειγμα Morrowind, Unreal 1, Quake II και άλλα) η εικόνα αν και όχι native είναι άψογη.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να σηκώσει 1680 Χ 1050 native, forced με κάποιο τρόπο;

shock είπε:
Καταναλωτές είμαστε στο κάτω-κάτω όλοι μας.
Επέτρεψέ μου να διαφωνίσω. Καταναλωτής είναι ένα άβουλο ον που αγοράζει ότι του πασάρουν. Χωρίς δεύτερη σκέψη.

Εμείς είμαστε οπαδοί κάποιων εταιρειών. Εφώ μάλιστα φανατισμένος. Τώρα φανατίζομαι και με κάποια άλλη.

Μη μου τι λες λοιπόν, πλάκα κάνουμε. Αν και μπορεί να μην είμαστε πάντοτε politically correct, ποιός νοιάζεται στο κάτω κάτω;

A και να μην το ξεχάσω.

Ninty and M$ rulezzzzzzzz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Γιατί έτσι μας αρέσει!!!!!! :) :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
pooky είπε:
Επέτρεψέ μου να διαφωνίσω. Καταναλωτής είναι ένα άβουλο ον που αγοράζει ότι του πασάρουν. Χωρίς δεύτερη σκέψη.
Εμείς είμαστε οπαδοί κάποιων εταιρειών. Εφώ μάλιστα φανατισμένος. Τώρα φανατίζομαι και με κάποια άλλη.

Μη μου τι λες λοιπόν, πλάκα κάνουμε. Αν και μπορεί να μην είμαστε πάντοτε politically correct, ποιός νοιάζεται στο κάτω κάτω;

A και να μην το ξεχάσω.
Το ότι είμαστε καταναλωτές δε μας δίνει τη δύναμη να γράφουμε ότι θέλουμε όμως. Υπάρχουν όρια σε αυτά που γράφουμε και αυτά δεν υπάρχουν για να μας χαρακτηρίσουν γραφικούς (δες εμένα π.χ) άλλα για να υπάρχει ένα μέτρο σε μια συζήτηση, σε μια κουβέντα, πόσο μάλλον σε ένα public forum.

Με τη λογική τη δική σου υπάρχουν forums σαν το insomnia με άποιρα funboys με τον δικό του χάρακα ο καθένας, που λένε το μακρύ και το κοντό τους. Φαντάζομαι όμως δεν γράφεις εκεί γιατί δε γουστάρεις ακριβώς αυτή τη φάση.

Οι δύο M$ employees μετέφεραν την ιδέα του "console war" εδώ από αγάπη για το "σπορ" άλλα και όπως λένε και αυτοί για τον χαβαλέ. Αυτός ο χαβαλές όμως δεν πρέπει να ξεφεύγει από κάποια όρια, τα οποία δεν τα θέτω εγώ ο ξεκάρφωτος, άλλα η κοινή λογική.

Δεν γουστάρεις μια εταιρεία λοιπόν μεγιά σου και χαρά σου. Το να παιτάς όμως (fud όπως λες εσύ) για πλάκα δημιουργεί μια εικόνα σε αυτούς που σε διαβάζουν αρνητική. Και δεν εννοώ ότι εσύ φαίνεσαι "περίεργος" άλλα άσχημη για την εταιρεία.
 
Εγώ σταματώ εδώ γιατί όπως πάει θα τσακωθούμε σήμερα........
 
Αντωνη το συζηταμε μερα παρα μερα αυτο! :D

Νομιζω πως καποια πραγματα τα εκλαμβανεις πιο σοβαρα απο οτι ειναι.

Σιγα μην σκασει καποιος μια 500αρα επειδη ο Wally,o Pooky και ο καθε Wally και ο καθε Pooky "υποστηριζουν" καποιες εταιρειες εν τω μεσω ενος χαριτωμενου console war.

Ποσο μαλλον εδω μεσα που δεν συχναζουν ανηλικοι.

Μεγαλα παιδια ειμαστε,δεν χρειαζομαστε τσοπανους.

Και μου κανει εντυπωση το γεγονος οτι ενω εχεις χιουμορ (οχι πολυ...κατι ψυγματα :tease: ) σε μερικα θεματα παιρνεις κατι αναποδες και βγαζεις δικανικους λες και μιλαμε για ζητημα εθνικης ασφαλειας.

Εγω θα σου προτεινα να χαλαρωσεις και να κανεις χαβαλε

O Bill,o Linus και ολοι οι υπολοιποι θα κονομησουν ασχετα των παρεμβασεων σου.

Αλλωστε και το φορουμ δεν εχει σκοπο την επιλυση των παγκοσμιων προβληματων και την ανακατανομη του πλουτου.

Relax mate!

...και επιτελους...FINISH THE FIGHT :biglaugh:
 
Πάντως το 360 είναι η ΑΠΟΛΥΤΗ κονσόλα ενώ το PS3 δεν κάνει ούτε για να το πετάξεις.

Από κάποιον που είχε PS3, το κοίταζε κανά μήνα και αποφάσισε να πάρει μια serious gaming machine.......
 
Ρε συ Πάνο από ότι έγραψα αυτό κατάλαβες? Το θέμα είναι ποιον θα κάνουμε πλούσιο? (Μπέρδεψες και το Linus μέσα, για άλλη μια φορά τα κανες μη πω)

Όπως λέει και ο Pooky δεν το συνεχίζω όχι για να μην τρακωθούμε άλλα γιατί δεν κατάφερα να σας δώσω να καταλάβαιτε τι λέω ή απλά δεν θέλετε να καταλάβαιτε και το γυνάτε στο χαβαλέ.
 
Ε χε χε GOW μεταχείρα 25 ευράκια!!!!!!

Ε, ρε αν δεν τα φτήσει το 360 τώρα δεν θα τα φτήσει ποτέ!!!!!!!!
 
Την επιστρεφω διπλη φιλτατε (emoticon με τεννις δεν υπαρχει? :D )
 
Το ανάλαφρο κλίμα είναι αυτό που ΠΡΕΠΕΙ να διατηρηθεί.

Δεν είμαστε εμπορικοί αντιπρόσωποι καμιάς εταιρείας απλά είμαστε οπαδοί κάποιων προϊόντων που τυγχάνει να είμαστε και πορωμένοι μαζί τους.

Αλοίμονο αν δούμε τη ζωή "σοβαρά". Τότε πρέπει να κοιτάζουμε μόνο το χρήμα, τη "δουλειά", τη "φιγούρα" και να αποτάξουμε τα χόμπυ και τα πιστεύω μας.

Not me guys. Fun all the way.

Wally ήρεμα mate. Είμαι σίγουρος ότι ο Tel αλλοιώς ήθελε να το θέσει το ζήτημα.
 
Συγνώμη που παρεμβαίνω, αλλά το θέμα με αφορά ΑΜΕΣΑ! (βλ. άλλο thread)

Αφου με αυτές τις συζητήσεις οδηγούμαστε σε τέλμα, και μάλιστα σε επίπεδο Super Moderators, προτείνω να κλειδώσετε το παρόν thread, αλλά και το XBOX360 vs PS3 και το AMIGA vs ATARI ST...

Sorry Πάνο για την παρέμβαση, αλλά δεν μπόρεσα να κρατηθώ... Άλλωστε, δεν έγραψα και κάτι το μεμπτό (τα υπόλοιπα τα κράτησα για μένα)...

Και πάλι συγγνώμη, αφού είπα πως δε θα ξαναασχοληθώ με το συγκεκριμένο θέμα...
 
Eτσι γινεται αραια και που το ψιλοσοβαρευουμε και μετα το ξανακανουμε χυμαδιο.

Ολα καλα. :)
 
Λοιπον επανεφερω το θεμα μας . :D

:points:

:rofl: :tickle:

640p
 
Πίσω
Μπλουζα