Halo 4

Η σημασια στη λεπτομερεια ειναι πρωτοφανης...

[video=youtube;YEO-ictIhzw]http://www.youtube.com/watch?v=YEO-ictIhzw

Υπομονη δυο μηνες. Η 7η Γενια τελειωνει με τον καλυτερο τροπο
 
Αντε να βγει και αυτο το πιο υπερεκτημημενο παιχνιδι ολων τον εποχων να ησυχασουμε.
 
Χαχα, γεια σου ρε Βασίλη... Πάντως πρέπει να παραδεχτούμε ότι το 4ο παιχνίδι της σειράς φαίνεται να έχει κάτι παραπάνω από τα άλλα... όπως περισσότερο μελόδραμα :D :p
 
Εντυπωσιακό φαίνεται αλλά...

...θεωρώ λίγο παρακινδυνευμένο το γεγονός, ότι η 343 Industries, τράβηξε το πέπλο μυστηρίου, που κάλυπτε τους Forerunners και ακόμα περισσότερο, ότι τους πέταξε στο πεδίο της μάχης, ως στόχους επί σφαγήν, διότι η πρώτη τριλογία τους σκιαγράφησε σαν έναν εξευγενισμένο πολιτισμό, απείρως πιο εξελιγμένο από τους Covenants και τους ανθρώπους.

Ίδωμεν...
 
metalcandyman είπε:
Αντε να βγει και αυτο το πιο υπερεκτημημενο παιχνιδι ολων τον εποχων να ησυχασουμε.
Και λόγω του παιχνιδιού αυτού θα πουλήσει σαν τρελή μια κονσόλα 8 ετών, ενώ κάποια άλλη που μόλις θα βγαίνει θα παέι άπατη.

Το ξαναλέω: 360 slim edition HALO 4 Limited. Με το που το είδα χρειάστηκα 2 δευτερόλεπτα να χτηπήσω το preorder button. Wii U; Θα το σκεφτώ. Κάτσε να Χριστουγενιάσει πρώτα, αν και την εποχή των γιορτών βλέπω το 360 να περνάει κατά πολύ το U.

Εν κατακλείδει: HALO 4 RUUUUULEEEEEEEEZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ!!!!!!!
 
Παπαδες,εκτος αν ειναι kinect only ,oποτε καλα χοροπηδηματα.


.



.



.



Παντως ειναι η εποχη του ξεζουμιμασματος του Hardware αυτης της γενιας των κονσολων και βγαζουν τον καλυτερο εαυτο τους!



 
To 360 συνεχιζει να εκπλησσει με την ισχυ του!

Την ιδια στιγμη, στο PC μου με τετραπυρηνο Phenom, 8GB και μια καρτα HD 4200 δεν μπορω να παιξω αξιοπρεπως ουτε το Black Mesa...
 
Η ισχύς του hardware δεν έχει να κάνει, αλλά το πόσο καλός είναι ο κώδικας ενός game και προφανώς δεν φταίει το PC σου αν δεν μπορεί να τρέξει καλά το Black Mesa. Αν και δεν ξέρω κατά πόσο καλή είναι η κάρτα γραφικών που έχεις, αν δεν κάνω λάθος είναι on-board?
 
Σε άλλο thread είχα γράψει ότι οι τελευταίες κονσόλες έχουν να δώσουν αρκετά ακόμα και κάποιοι δεν συμφώνησαν…αν το video είναι από 360…
 
Ομολογώ ότι δείχνει εντυπωσιακό ! Είναι πράγματι πολύ σημαντικό το optimization, και σίγουρα θα εξακολουθούσαμε να βλέπουμε καλά παιχνίδια και χωρίς νέες κονσόλες. Ίσως κάποια στιγμή τώρα στα γεράματά του, να πάρω και ένα 360, με μερικά exclusives που θέλω, όπως αυτό, τα προηγούμενα Halo και το Alan Wake. Απλώς δέν το χώνεψα εξαρχής λόγω των γνωστών fails, που μεταξύ μας ακόμα δέν έχω χωνέψει. Αλήθεια, τα καινούργια slim πώς πάνε σε αυτόν τον τομέα ;
 
Καλα εκανες και τα προσεχες τα fails ,εμενα σε αυτην την γενια σε hardware να παει και να μην ξαναρθει και μονο μου φυγαν 1360 ευρω για δυο ps3 και ενα elite.
 
Θυμάμαι την παρουσίαση του 360 το 2005, τα πρώτα παιχνίδια και τα σχόλια για ΧΒΟΧ 1.5 κλπ...Απίστευτό το Halo 4. Όσο για την 343 τους αξίζουν συγχαρητήρια καθώς αντικαθιστώντας την Bungie ανέλαβαν ένα τεράστιο βάρος το οποίο έφεραν σε πέρας από οτι φαίνεται. Τhey delivered.
 
Ακομα δεν το ειδαμε delivered το βαφτισαμε,μακαρι να δουμε εντυπωσιακα γραφικα,ποιος δεν τα θελει!

 

 

Believe
 
Wally είπε:
To 360 συνεχιζει να εκπλησσει με την ισχυ του!Την ιδια στιγμη, στο PC μου με τετραπυρηνο Phenom, 8GB και μια καρτα HD 4200 δεν μπορω να παιξω αξιοπρεπως ουτε το Black Mesa...
Και ούτε θα το πάιξεις ποτέ.

Την ίδια στιγμή το τρέχω full detail με μια ταπεινή 5650m στο laptop μου, άσχετα αν το προχωράω στο iMac με 6970m και ανάλυση 2560 Χ 1440. Μαγεία! (Ναι έκανα ιεροσυλία, αλλά για χάρη ενός ιερού game. )

Α, να μη βγαίνουμε offtopic : HALO 4 FTW!!!!!! :D
 
RZJyQ.jpg

The All Star Team has delievered!

YRnnV.jpg

rIM10.jpg

xdYYa.jpg

ezGrL.jpg

eW8xx.jpg
 
Eεεπ πανε τα παπακια ,επιτελους αντρεψαν τους εξωγηινους.


Θα μου λειψουν.


 


attachment.php
 
Πίσω
Μπλουζα