[Hasbro] Μικρό μου Πόνυ G3 και G4

mandark

RetroWannaBe
Joined
3 Μάρ 2010
Μηνύματα
71
Αντιδράσεις
2
Eμένα αντιθέτως μου αρέσει πάρα πολύ η νέα γενιά πόνυ!!! Για μένα δεν είναι έγκλημα είναι εξέλιξη!!!!! Κι αν κρίνω από την τελευταία γενιά (G4), η εξέλιξη του είδους είναι συναρπαστική καθώς επηρεάστηκε από την manga αισθητική!

Η κάθε γενιά έχει την ιδιαιτεροτητά της! Σίγουρα η πρώτη γενιά πόνυ (G1) με την οποία μεγαλώσαμε είναι μοναδική και υπέροχη, όπως και τα επεισόδια του πρώτου και δεύτερου κύκλου της σειράς!!!

Ωστόσο θεωρώ ότι είναι μοναδικές και οι υπόλοιπες γενιές (G2, G3, G4)!

Ειδικά τα G4 τα οποία είναι τοσοδούλικα, σχεδόν όσο τα G1 μωρά! Ελπίζω η νέα γενιά πόνυ να συνεχίσει να μας εκπλήσσει ευχάριστα δημιουργώντας πολλούς, πάρα πολλούς, νέους χαρακτήρες!

Μια μικρή γεύση των νέων χαρακτήρων από τον επίσημο κατάλογο της Hasbro:

http://www.hasbro.com/shop/browse/My-Little-Pony/Action-Figures-Collectibles/_/N-1rZ6zZci/Ne-2l/No-0?Ns=P_Activation_Date|1
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ δυστυχώς θα διαφωνήσω...Είδα τα καινούρια στα public και τα πέρασα για απομιμήσεις και μάλιστα κακές :'(
 
Αλήθεια;;; Είναι στα public;;;

Θυμάσαι πόσο κοστίζουν;
 
mandark είπε:
Αλήθεια;;; Είναι στα public;;;Θυμάσαι πόσο κοστίζουν;
Δυστυχώς όχι, γιατί τα είδα, απογοητεύτηκα και έστρεψα αμέσως αλλού το ενδιαφέρον μου :p

Συγκεκριμένα στα public του mall. :)
 
Ωωωω τα G4 στο Public?? Λέτε να τα έχουν και στο Σύνταγμα;;

Θα πάω και στα Jumbo να δω, αλλά όποιος μάθει κάτι (πού, τιμή κτλ) ας ρίξει μια φωνή :D
 
παιδια πήγα σήμερα στα τζαμπο στον Βόλο και είδα τα μικρα πονυ...είναι σαν τερατα...συγνώμη όποιος δεν συμφωνεί μαζίμου.Αλλά έπεσε το μάτι μου ακριβώς δίπλα στα πόνυ στα little pet shop με την μικρή Blythe και από σήμερα άρχισα να μαζεύω!!!!!!!είναι πανέμορφη η Blythe αλλά πολύ ακριβή του Takara στο ebay!!

mandark είπε:
Eμένα αντιθέτως μου αρέσει πάρα πολύ η νέα γενιά πόνυ!!! Για μένα δεν είναι έγκλημα είναι εξέλιξη!!!!! Κι αν κρίνω από την τελευταία γενιά (G4), η εξέλιξη του είδους είναι συναρπαστική καθώς επηρεάστηκε από την manga αισθητική!
Η κάθε γενιά έχει την ιδιαιτεροτητά της! Σίγουρα η πρώτη γενιά πόνυ (G1) με την οποία μεγαλώσαμε είναι μοναδική και υπέροχη, όπως και τα επεισόδια του πρώτου και δεύτερου κύκλου της σειράς!!!

Ωστόσο θεωρώ ότι είναι μοναδικές και οι υπόλοιπες γενιές (G2, G3, G4)!

Ειδικά τα G4 τα οποία είναι τοσοδούλικα, σχεδόν όσο τα G1 μωρά! Ελπίζω η νέα γενιά πόνυ να συνεχίσει να μας εκπλήσσει ευχάριστα δημιουργώντας πολλούς, πάρα πολλούς, νέους χαρακτήρες!

Μια μικρή γεύση των νέων χαρακτήρων από τον επίσημο κατάλογο της Hasbro:

http://www.hasbro.com/shop/browse/My-Little-Pony/Action-Figures-Collectibles/_/N-1rZ6zZci/Ne-2l/No-0?Ns=P_Activation_Date|1
δεν διαφωνώ ...αλλά θα μου εξηγήσεις τι είναι το manga ..γιατί εγώ μόνο τον Γιώργο Μάγκα ξέρω,δεν παρακολουθώ με λεπτομέρειες τις εξελίξεις.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μάνγκα στα Ιαπωνικά σημαίνει "παιχνιδιάρικες εικόνες" Εκτός Ιαπωνίας, ο όρος αναφέρεται συνήθως στα ιαπωνικά κόμικς!

Εμένα μ'αρέσουν όλες οι γενιές των πόνυ, αλλά εντάξει τα G1 είναι τα καλύτερα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eleni ποια πόνυ είδες, τα καινούρια τα G4 ή τα G3.5 με το μεγάλο κεφάλι (σαν αυτά εδώ http://www.perfecttoys.gr/showprod.php?id=5375);

Πολύ χαίρομαι πάντως που επιτέλους ήρθαν τα G4 ήταν στην Ελλάδα! Πρέπει να ξεχυθώ στα μαγαζιά να τα βρω!

Για όσους πάντως δεν σας αρέσουν ιδιαίτερα, δοκιμάστε να δείτε την καινούρια σειρά cartoon My Little Pony - Friendship is Magic στο youtube, εγώ από εκεί τα αγάπησα!
 
Gazzy είχε και αυτά που μου έστειλες αλλά είχε και κάτι άλλα που δεν τα είχα ξαναδεί σάν μικρό πεπόνι (και όχι πόνυ :) ) σε μέγεθος.χαχαχα!!!!νομίζω όμως ότι είναι κάτι καινούργιο.Μου φαίνονται πολύ μπεμπίστικα τα σύγχρονα πόνυ και τα χρώματα κάπως κακόγουστα.....

Πάντα ήθελα τον στάβλο των G1 (και την έπαυλη αλλά πρώτα ο στάβλος!!).Αν κάποια στιγμή κάποιος από σας τον βρει και τον έχει οπότε δεν θέλει να τον κρατήσει ,ας επικοινωνήσει μαζί μου.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είδα τις τιμές των λίγων G4 που είναι στα Public...

15? τα fashion style (Rarity, Applejack) και 11? το playset με τη Fluttershy...

Δυστυχώς σε σχέση με τις τιμές τους στην Αμερική, οι παραπάνω τιμές είναι αρκετά ψηλότερες...όπως και στην υπόλοιπη Ευρώπη. Ηθελα πολύ να πάρω τη Fluttershy, αλλά Θα περιμένω να κυκλοφορήσει μόνη της, χωρίς το δεντράκι.

Αν εντοπίσει κανείς τα μεμονωμένα (single) G4, ας ενημερώσει!

Τελικά από κοντά είναι ακόμη πιο ωραία!

Και τόσο μικροκαμωμένα, που μοιάζουν με μωρά!!!!!!!!
 
Άρα είναι αλήθεια, ήρθαν κι εδώ!

Βασικά mandark, δεν είναι τραγικά ακριβά. Απλώς όπως πάντα μετέτρεψαν τις τιμές σε $$ σε ακριβώς τα ίδια ευρώ!

Κοίτα όμως τιμές υπόλοιπης Ευρώπης (από χρήστες του mlparena):

Singles: 7,9? - 10.8$

Light up: I forgot, over 10? I think 13.6

Fluttershy's nursery/Pinkie and Sweetie belle sets: 12.3? - 16.8

Applejack's barn: 22? - 30

I found them in Denmark for 89,50 dkr and that works out around $ 16 for a single with pet!

Άρα καλά είμαστε! Τα μονά φαντάζομαι στα 5 ευρώ θα πάνε, όπως και τα G3.

Λέτε να τα έχουν φέρει τα Jumbo κι αυτά;
 
Για να είμαστε ακριβείς στην Αμερική τα fashion style (Rarity, AP) έχουν 12.99$ (δηλ. περίπου 10?), ενώ στην Ελλάδα τα έχουν 15?. Το δε playset με τη Fluttershy στην Αμερική έχει 10.99$ (8,50?) και στην Ελλάδα 11?.

Ειδικά τα fashion style μου φαίνονται πολύ ακριβά... 50% πιο ακριβά από τις ΗΠΑ!

Θα περιμένω με ανυπομονησία τα singles!!!

Μακάρι να τα έχουν μόνο 5?!Τα θέλω όλα!!!
 
mandark είπε:
Για να είμαστε ακριβείς στην Αμερική τα fashion style (Rarity, AP) έχουν 12.99$ (δηλ. περίπου 10?), ενώ στην Ελλάδα τα έχουν 15?. Το δε playset με τη Fluttershy στην Αμερική έχει 10.99$ (8,50?) και στην Ελλάδα 11?.
Ειδικά τα fashion style μου φαίνονται πολύ ακριβά... 50% πιο ακριβά από τις ΗΠΑ!

Θα περιμένω με ανυπομονησία τα singles!!!

Μακάρι να τα έχουν μόνο 5?!Τα θέλω όλα!!!
Χμμ εγώ τα έχω δει και $15 τα styling. Κι αυτό που εννοούσα είναι ότι όσα δολάρια κάνουν τόσα και ευρώ! Όπως και με τα G3 που είχαν 5 δολάρια είχαν και 5 ευρώ. Το ξέρω ότι δεν είναι ισότιμα τα δύο νομίσματα, απλά φαίνεται ότι η Hasbro στα πόνυ μετατρέπει τα δολάρια στα ίδια ακριβώς ευρώ. Ενώ στις άλλες ευρωπαικές χώρες είναι ακόμα πιο ακριβά! Οπότε πάλι καλά είμαστε πιστεύω.

Τα styling είναι όντως πολύ ακριβά, αλλά μ'αρέσει το πόσο μεγάλα είναι! Απ'τα singles μου λείπουν μόνο 3 αυτή τη στιγμή (ανταλλαγές με Αμερική, χεχε), οπότε ελπίζω να τα βρούμε σύντομα.

Σε ποιο Public πήγες αλήθεια, στο Mall; Κοίτα αυτό το link: http://www.public.gr/search/searchResultsRefinements.jsp?trail=SRCH%253Apony&pageNo=&sortOrder=&sortMode=&categoryId=cat30003&parentCategoryId=cat30003&sortProperty=&addFacet=1002%253Acat30003&pageSize=

Τα 3 κάτω κάτω πρέπει να είναι τα καινούρια, οπότε ναι, μάλλον 5 ευρώ :)
 
δεν ξερω ρε παιδια...αλλα μου φα΄νεται ότι δεν θα αγοράσω πόνυ G4 .Τα G3 μου άρεζαν πιο πολυ.όσο περνάνε τα χρόνια τα κάνουν όλο και πιο διαστημικά :confused:
 
Gazzy τα G4 τα είδα στο public του metro mall, και σε ένα παιχνιδάδικο στη Μεταξά στη Γλυφάδα. Και τα δύο αυτά καταστήματα είχαν μόνο τα δύο fashion style και το playset που ανέφερα. Επίσης είχαν ακριβώς τις ίδιες τιμές.

Εντωμεταξύ τα fashion style είναι σαφώς πολύ μεγαλύτερα από τα κανονικά, αλλά δεν είναι και τόσο μεγάλα που να δικαιολογούν την τιμή τους...

Eleni τα G3 είναι πολύ όμορφα και χάρη σε αυτά ξανάρχισα να συλλέγω!!!

Πιστεύω με τον καιρό θα αλλάξεις γνώμη για τη νέα γενιά!!!
 
Thanx mandark! Εγώ όποτε βρω χρόνο θα πάω σε κανένα Jumbo και στο Public στο Σύνταγμα. Εν τω μεταξύ ακόμα δεν έχω λάβει τα 3 G4 που περιμένω από Αμερική, οπότε ακόμα να τα δω από κοντά! Αλλα πιστεύω θα μ'αρέσουν, είναι και το καρτούν που τα έχει κάνει τόσο αγαπητά.

Ελένη το έχεις δει το νέο MLP καρτούν;
 
Στα jUMBO που έχω πάει δεν έχει τίποτα, ούτε στα Carrefour...

Ποιά g4 περιμένεις;
 
Α πήγες σε Jumbo και σε μεγάλο Carrefour (το δικό μου που είναι μικρότερο δεν έχει πολλά παιχνίδια) και δεν είχαν τίποτα; Κι όμως τα βρήκες σε μικρότερο παιχνιδάδικο; Περίεργο...

Περιμένω την Fluttershy, την Pinkie Pie και την Rainbow Dash. Κι επίσης το Gift Pack με τα πόνυ με τα molded μαλλιά, την Princess Selestia και τον Spike.
 
Τι ωραία! Ελπίζω να φθάσουν σύντομα!

Αχ αυτή η Celestia... θα ήταν υπέροχη αν την έκαναν λευκή!!!!

Τα υπόλοιπα του gift pack είναι τέλεια!

Το παιχνιδάδικο στη Γλυφάδα ήταν παλιά jumbo. Ισως καλύτερα που άλλαξε ιδιοκτήτη, γιατί πλέον είναι πολύ ενημερωμένο!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι, η ροζ Celestia είναι ένα θέμα, χεχε!

Έχω κι εγώ υπόψιν μου κάποια παιχνιδάδικα, αλλά πάντα θεωρούσα ότι το Jumbo θα έχει τα περισσότερα και τα πιο καινούρια. Σε ποιας περιοχής πήγες; Κοιτάζω συνέχεια και το perfectoys.gr, αλλά τίποτα ακόμα...πάντως κουφό που τα έφερε το Public που δεν ήξερα καν ότι έχει παιχνίδια!

Κι όσο για τα styling ponies, μπορεί τα 15 ευρώ να είναι αρκετά, αλλά άμα βάλεις και τα μεταφορικά από Αμερική (και το έχω ρωτήσει, πίστεψέ με!), πάλι περισσότερο συμφέρει να τα πάρει κανείς από εδώ.
 
Πίσω
Μπλουζα