[Hasbro] Μικρό μου Πόνυ G3 και G4

Παιδιά είναι μια σταλιά τα G4!

H styling Applejack που μας έδειξε ο mandark είναι styling pony σε μεγάλο μέγεθος και κάνει και 15 ευρώ :p

Η βασική σειρά των πόνυ είναι έτσι:

P2020305.jpg


P2020306.jpg


P2020307.jpg
 
αααααα προτιμώ το μικρό μέγεθος τότε και μ'αρέσει περισσότερο που είναι μια σταλιά! Πόσο κοστίζουν τα μικρούλια ? πω πω θα τα αγοράσω όλα χαχα! Αυτό το πόνυ που έχεις μέσα στη συσκευασία έτσι όπως είναι προφίλ μου θυμίζει τα Fairy Birds http://farm2.static.flickr.com/1271/1309724734_9c74f71661.jpg Τέτοια φατσούλα έχουν και αυτά :p

Παιδιά δείτε και αυτό http://julianaheng.com/wp-content/images/g4_mlp_princesscelestia.jpg Φοβερό ? Είναι από τα G4!

Μέχρι χθες μου άρεσαν τα G1, από σήμερα όμως προτιμώ περισσότερο τα G4!! :D Είναι τέλειααααααααααααααα χαχα Όμως τα προτιμώ μόνο σε φιγούρες! Η σειρά δεν μ'αρέσει...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:animeek: Παιδιά είναι κακάσχημα :cry: :cry: :cry: :cry:!!!!Βέβαια αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα αγοράσω.Δεν μπορώ να αντισταθώ στον πειρασμό. :wub:

Βλεπω ότι αλλάξανε και τα γράμματα στον λογότυπο.Πωπω.Τα είδα και αυτά Masquarade.Φαίνεται κάνανε πολλές αλλαγές στα πόνυ :xm:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
χαχα όχι εμένα μ'αρέσουν! Να σου πω την αλήθεια τώρα το πρόσεξα ότι άλλαξαν τα γράμματα στο λογότυπο :p
 
Tα κανονικά G4 είναι στο μέγεθος σαν τα μωρά G1, ενώ τα fashion style είναι σαν τα ενήλικα G1.

Εμένα μου αρέσουν πάρα πολύ και τα κανονικά και τα fashion style!!!

Πιστεύω ότι το styling των μαλλιών και η φωτογραφική λήψη είναι δύο παράγοντες που επηρεάζουν πόσο ωραίο φαίνεται ένα πόνυ.

Κάθε πόνυ είναι όμορφο αρκεί να είναι περιποιημένο και να έχει φωτογραφηθεί κατάλληλα!!!

π.χ. τα G3.5 που λίγοι συλλέκτες αγάπησαν είναι κατά τη γνώμη μου πολύ όμορφα!!!

G3.5 styled.JPG

G3.5 styled 2.JPG

G3.5 styled 3.JPG

G3.5 styled 4.JPG
 
Γεια σου βρε mandark φωτογράφε :clap: ;)

Πάντως είναι όμορφα.Ο σωστός συλλέκτης πρέπει να έχει πόνυ από όλες τις γενιές!!! :cool:
 
Eleni_ponaki είπε:
Γεια σου βρε mandark φωτογράφε :clap: ;) Πάντως είναι όμορφα.Ο σωστός συλλέκτης πρέπει να έχει πόνυ από όλες τις γενιές!!! :cool:

:thanx2: !!!!!!!

Aν και η ποιότητα των φωτο από web cam είναι ολίγον τι χαμηλή.. :xm:
 
Συμφωνώ με τον mandark! Εμένα όλες οι γενιές των πόνυ μ'αρέσουν, απλά μ'αρέσουν λίγο περισσότερο τα G1 επειδή μεγάλωσα μ'αυτά, λογικό! Λίγο δεν μου άρεσαν τα G2, αλλά τα G3 είναι μια χαρά και ακόμη καλύτερα είναι τα G4! :D Το Σαββατοκύριακο που μας έρχεται It's shopping time! :D Και να σας πω την αλήθεια, δεν μου άρεσαν τόσο τα πόνυ της Ελ Γκρέκο, προτιμώ δηλαδή της Χάσμπρο...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
g1,g3,g4 τα καλύτερα!!!!θα βγάλω φωτο με τα δικα μου πονυ να τα δείτε #)

μόνο που δεν ξέρω πώς να τις δημοσιεύσω μεγάλες.Μόνο μέσω εισαγωγής εκόνας από το μήνυμα ξέρω :xm:

Mandark το δεξί πόνυ στην τρίτη φώτο με το άφρο μαλλί είναι τέλειο!!!! :heartcloud:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έτσι τις δημοσιεύω και εγώ, αλλά αν πατήσεις πάνω σε μια φώτο προβολή εικόνας θα μεγενθύνει η φωτογραφία :)
 
Παιδιά κατ'αρχάς να πω ότι στο mlparena και στο trading post αξίζει πραγματικά να συμμετέχετε, γιατί μπορείτε να μάθετε πολλά, να αγοράσετε πόνυ κτλ κτλ

Όσον αφορά τον χώρο για τα πόνυ, εγώ τα έχω σε γυάλινες βιτρίνες. Μια μικρή ιδέα:

P7160047.jpg


P7160037.jpg


P7160029.jpg


Βέβαια πλέον σιγά σιγά τελειώνει ο χώρος σε αυτές γιατί έχω προσθέσει πολλά πόνυ, οπότε χρησιμοποιώ πλέον και ράφια απ'τις βιβλιοθήκες μου. Αλλά ναι, θέλουν πολύ χώρο τα ατιμούτσικα για να φαίνονται ωραία, δεν μου αρέσει να τα έχω και στριμωγμένα όπως τα έχουν μερικοί.

Καλά το είχα καταλάβει κι εγώ λοιπόν mandark ότι η διαφορά σώματος-κεφαλιού είναι χαρακτηριστικό των G4...ok, αποστολή μου να βρω πονάκια που δεν την έχουν :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βλέπω και εσύ έχεις πάρα πολλά πόνυ! Μπράβο :D Τέλειααααα όλα!!!!!! Και εμένα δεν μ'αρέσει να τα έχω στριμωγμένα, γι'αυτό τα έχω μέσα στα κουτιά...
 
πολύ ωραία συλλογή gazzy.Και αυτό που λες για το mlparena και αγορές πόνυ ισχύει.Και κάτι άλλο.Παρατηρείτε μια μικρή έλλειψη στο ebay?

gazzy καλή έρευνα αγοράς!!!!
 
Thank you Masquerade!

Οι φωτογραφίες κιόλας αυτές δεν είναι πρόσφατες, οπότε είναι πολλά ακόμα καινούρια πόνυ που δεν έχω βγάλει φώτο! Άσε που δεν φαίνονται και όλα στις φώτο αυτές...έχω και κάμποσα MIB :) Είναι να μην σε πιάσει η μανία να τα συλλέγεις, μετά δεν σταματάς με τίποτα!! :p

Τα μικρά G4 νομίζω και ελπίζω ότι θα τα βάλουν 5 ευρώ. Τα μεγάλα είναι πολύ ακριβά :(

Mandark τα G3.5 κι εγώ δεν τα συμπαθούσα στην αρχή, αλλά πήρα μια Cheerilee που μου άρεσε πολύ με τα κοτσιδάκια της και μετά μου πήρε σιγά σιγά κι ο φίλος μου τα άλλα 6, οπότε τα μάζεψα τα core 7, χεχε!

Συμφωνώ Masquerade για τα πόνυ της el greco, προτιμώ κι εγώ τα αμερικάνικα :D

Σήμερα τα απόγευμα (αν και βρέχει :p ) πάω εξόρμηση να βρω G4!! Θα σας ενημερώσω για τα αποτελέσματα :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σαν εμένα και εσύ! :p Κάποια στιγμή θέλω να αγοράσω περισσότερα πόνυ από το eBay, τελευταία φορά που αγόρασα ήταν πέρυσι, ντροπή χαχα Μακάρι τα G4 να τα βάλουν 5 ευρώ, θα τα σηκώσω όλα lol Τα μεγάλα δεν μ'αρέσουν και πολύ, ας αγοράσω πρώτα τα μικρά και βλέπουμε για τα μεγάλα :p

Περιμένουμε να μας πεις τιμές και ποια πόνυ βρήκες (αν βρεις) :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Masquerade είπε:
Σαν εμένα και εσύ! :p Κάποια στιγμή θέλω να αγοράσω περισσότερα πόνυ από το eBay, τελευταία φορά που αγόρασα ήταν πέρυσι, ντροπή χαχα Μακάρι τα G4 να τα βάλουν 5 ευρώ, θα τα σηκώσω όλα lol Τα μεγάλα δεν μ'αρέσουν και πολύ, ας αγοράσω πρώτα τα μικρά και βλέπουμε για τα μεγάλα :p
Masquerade κι εγω απο το 2008 έχω να ψωνίσω!!!αυριο θα πάω να ανανεώσω την κάρτα!!!gazzy καλά ψώνια!!!
 
Εγώ δεν έχω κάρτα και αγοράζω από του αδερφού μου και μετά του δίνω τα λεφτά...Αλλά όποτε μου πει αυτός αγοράζω, οπότε παιδιά πρέπει να βγάλω μια δική μου κάρτα και να αγοράζω ότι θέλω και όποτε θέλω! Τώρα πχ αν είχα καρτα θα έμπαινα στο eBay και θα αγοράζα...
 
παιδακια ο πιο γρηγορος τροπος ειναι να μαζευεται λοτ .βεβαια εμενα μου αρεσουν οι g1 μονοκεροι και οι πηγασοι σε λευκο και μπλε..σε ποζες....

αλλα δυστηχως βγηκαν τοσοι συνδιασμοι σε ολο τον κοσμο που ειναι απειρα και δεν τελειωνουν ....

δημιουργουν πολυ ομορφη ατμοσφαιρα στο χωρο και τον κανουν πολυ ευχαριστο.

ομορφη η συλλογη σου .......
 
P2031146.jpgαπό g1 έχω αυτά μέχρι τώρα.Και φυσικά έχω σπιτάκια,lullaby nursery,κουζίνα,pretty parlor,σχολή χορού.Θέλω τον στάβλο.Έχω και πολλά g3.

τι θες με να πεις με το να αγοράζουμε "λοτ" ?
 
Ελένη είναι πάρα πολύ ωραία όλα!!!! Βλέπω πως έχεις ένα πόνυ που ήταν το πρώτο μου πόνυ που είχα αγοράσει όταν ήμουν παιδάκι, είναι αυτό με τα μετάλλια (1,2,3), πως λέγεται ξέρεις ? Θέλω να το αγοράσω ξανά από το eBay, γιατί δεν το έχω πλέον...Επίσης μ'αρέσει το πορτοκαλί μωράκι και το μεγάλο από δίπλα το λευκό! Η Applejack φοβερή!!

gazzy ~ Τώρα πρόσεξα ότι έχεις αρκετά Flutter Ponies! Φοβερά! :D Εγώ μόνο την Rosedust έχω με τα φτερά της, κάποια στιγμή θέλω να αγοράσω και τα υπόλοιπα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα