[Hasbro] Μικρό μου Πόνυ G3 και G4

gazzy90 είπε:
Κι όσο για τα styling ponies, μπορεί τα 15 ευρώ να είναι αρκετά, αλλά άμα βάλεις και τα μεταφορικά από Αμερική (και το έχω ρωτήσει, πίστεψέ με!), πάλι περισσότερο συμφέρει να τα πάρει κανείς από εδώ.
Συμφωνώ απόλυτα!Το έχω υπολογίσει και εγώ.

Το Public ειδικά στο Σύνταγμα έχει πολλά παιχνίδια! Έχει ακόμη και ένα μηχάνημα που γεμίζει αρκουδάκια (παλιά ταλαιπωρημένα ή καινούρια) με κάτι σαν αφρολέξ!!!!

Από την άλλη τα Jumbo τις περισσότερες φορές αργούν φέρουν τις νέες κυκλοφορίες...

Θυμάμαι πόσο είχαν αργήσει τα mermaid ponyvilles...
 
Ωραία, θα πάω στο Public στο Σύνταγμα να δω τότε!

Και μένουμε σε επαφή, όποιος βρει κάτι καινούριο το λέει :) Και πάλι νωρίς μας ήρθαν τα G4, στην Ιταλία λέει το τελευταίο τρίμηνο του 2011! :p
 
Έλαβα σήμερα τα πρώτα μου G4, την Pinkie Pie και την Rainbow Dash!!! Προς το παρόν έχω ανοίξει μόνο την Pinkie και μ'αρέσει πάρα πολύ, είναι precious :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ χαίρομαι gazzy90!!!με γειά!!ανέβασε καμιά φωτογραφία να τα καμαρώσουμε !!!
 
Είμαι στη δουλειά και δεν έχω πώς...Άμα βρω χρόνο το απόγευμα θα το κάνω :)

ETA: Μόλις πήρα τηλ. στον Ζαχαριά που είναι κοντά μου και μου είπαν ότι τα περιμένουν τα καινούρια πόνυ σε καμιά βδομάδα ίσως!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
gazzy Tέλεια με γεια! Και εγώ θέλω να αγοράσω όλααααααααααα τα G4 χαχα M'άρεσαν πολύ! :D Είναι πολύ γλυκά και ομορφούλικα! :p Σας παραθέτω μερικά από τα πόνυ μου (G3)

HPIM1122.jpg

Εδώ έχει και μερικά G1

HPIM1125.jpg

HPIM1121.jpg

HPIM1123.jpg

HPIM1124.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Masquerade βλέπω μπόλικα G3, βλέπω customs, βλέπω fair ponies...και συμπεραίνω άμεσα ότι είσαι μέλος στα MLP φόρουμ!! Ποιο είναι το username σου και δε σ'έχω δει;

Και ναι, τα G4 είναι γλύκα!! Δεν τα είχα δει από κοντά και δεν ήμουν σίγουρη ακόμα, αλλά σήμερα έχω την Pinkie όλη μέρα και την κοιτάζω, είναι τέλεια! :)

Το μόνο πρόβλημά τους (εκτός απ'το μέγεθος, μακάρι να ήταν μεγαλύτερα!) είναι ότι έχουν πολύ συχνά μικρή διαφορά χρώματος μεταξύ σώματος και κεφαλιού....σπαστικοοοο!! Το έχει και η Rainbow Dash μου και σκέφτομαι να την στείλω σε καμιά άλλη κοπέλα που δεν την πειράζει και να διαλέξω μετά προσεκτικά την επόμενη που θα πάρω! :p
 
Όχι δεν είμαι μέλος στο MLP φόρουμ, για στειλε να γραφτώ! :p Ελληνικό φόρουμ είναι έτσι ?

Πάντως για πρώτο σου πόνυ αγόρασες την Pinkie, ωραίο πόνυ! :D Ναι όντως είναι πολύ μικρά που είδα κάποια από αυτά σε φωτογραφίες, φαντάζομαι από κοντά, μια σταλιά χαχα Αλλά αυτό που είπες ότι έχουν διαφορά χρώματος είναι λίγο σπαστικό όντως, πρέπει να τα διαλεγεις προσεκτικά πριν τα αγοράσεις, καλά που μου το είπες για να ξέρω :p
 
ωραία συλλογή!μπραβο!με το θέμα του χώρου ,θα μου πειτε τι έχετε κάνει?που την έχετε την συλλογή??εγώ δυστυχώς τα έχω σε σακουλάκια ακόμα...βλέπω Masquerade ότι έχεις και και το σχολείο...εγώ έχω την κουζίνα... :p ;)

ζηλεύω όμως που το έχεις... :xm:
 
Masquerade εννοούσα τα γνωστά φόρουμ, mlparena και trading post, σίγουρα είσαι μέλος εκεί!
 
Ελένη ~ Και εγώ δεν έχω χώρο, γιατί εκτός από πόνυ συλλέγω και άλλες φιγούρες και δεν έχω χώρο για τα πόνυ στα ράφια, αυτά που βλέπεις στις φωτογραφίες απλά έτσι τα έβαλα (για τη φώτο), τώρα βρίσκονται σε ένα χάρτινο κουτί χαχα Την κουζίνα δεν την θυμάμαι καθόλου, βγάλε φώτο να δούμε! :p

gazzy ~ Ναι είμαι μέλος τελικά, απλά δεν θυμάμαι τι username είχα βάλει :p
 
και ειμαι μέλος στο mlparena αλλά δεν θυμάμαι τους κωδικούς.Θα τα φωτογραφίσω και θα τα ανεβάσω γιατί έχω πολλά...Αλλά δεν ξέρω γιατί δεν μπορώ να κάνω άλμπουμ με πολλές φωτογραφίες.Κι εγώ σε μεγάλα κουτιά τα έχω .Δυστυχώς τα τρώει το κρύο στο υπόγειο τα γλυκούλια μου :cry:
 
Έχει κάποιο όριο στις φωτογραφίες, δεν μπορείς να ανεβάσεις πάρα πολλές δυστυχώς...Εγώ ευτυχώς αυτά τα κουτιά τα έχω μέσα σε μια ντουλάπα που είναι αποκλειστικά για παιχνίδια :p Η μάνα μου ήθελε να τα ανεβάσει στη σοφίτα η να τα κατεβάσει στο υπόγειο, αλλά εφόσον χωράνε μέσα στη ντουλάπα δεν την άφησα...
 
gazzy90 είπε:
Το μόνο πρόβλημά τους (εκτός απ'το μέγεθος, μακάρι να ήταν μεγαλύτερα!) είναι ότι έχουν πολύ συχνά μικρή διαφορά χρώματος μεταξύ σώματος και κεφαλιού....σπαστικοοοο!! Το έχει και η Rainbow Dash μου και σκέφτομαι να την στείλω σε καμιά άλλη κοπέλα που δεν την πειράζει και να διαλέξω μετά προσεκτικά την επόμενη που θα πάρω! :p

Απ' όσο ξέρω η μικρή διαφορά χρώματος μεταξύ κεφαλιού και σώματος υπάρχει δυστυχώς σε όλα τα απλά G4, όπως και σε όλα τα απλά G3.5... Ανάλογα με το χρώμα του πόνυ η διαφορά φαίνεται άλλοτε περισσότερο κι άλλοτε λιγότερο, π.χ. στην Twilight Sparkle που είναι μωβ η διαφορά φαίνεται πιο έντονα, ενώ στην Fluttershy που είναι κίτρινη πολύ λιγότερο.

Σήμερα πήρα τη Fashion Applejack!!! Είναι τέλεια και το χρώμα του σώματος είναι ακριβώς ίδιο με του κεφαλιού!

AJ ns.JPG

Είναι υπέροχο πόνυ, όπως και τα παλιότερα, βέβαια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AJ ns 2.JPG

aj gb.JPG
 
Aχου το!!!!είναι τέλειο.Σαν τα μικρά G1 με γιγαντισμό!!!τελικά μου φαίνεται πρέπει να κάνω μια επίσκεψη στα jambo....
 
Εleni-ponaki από κοντά είναι ακόμη ομορφότερο και με πολύ ωραιότερα χρώματα!!!

Οι φωτος το αδικούν....
 
Τέλειααααααααααα η Fashion Applejack!!!!!!!!!! :D
 
Σίγουρα με πείσατε!!!μόνο λίγο του μουσουδάκι με χαλάει...σαν πάπια είναι...πλάκα κάνω #)
 
χαχαχα

Βασικά είδα που έγραψε η gazzy ότι είναι πολύ μικρά σε μέγεθος και νόμιζα ότι είναι μια σταλιά, αλλά τελικά είναι αρκετά μεγάλα, σαν τα G1! Σε μια φωτογραφία που είδα κάποια G4 δεν μπόρεσα να καταλάβω το μέγεθός τους, αλλά τώρα που δημοσίευσε ο mandark τις φώτος κατάλαβα την διαφορά!
 
Και εγώ το ίδιο ,δεν είχα καταλάβει.Ευχαριστούμε mandark που μπήκες στον κόπο να βγάλεις φωτογραφίες για να κάνουμε σύγκριση.
 
Πίσω
Μπλουζα