[Hasbro] Μικρό μου Πόνυ G3 και G4

Κι όμως, οι περισσότεροι λένε ότι κυρίως η Rainbow Dash και η Twilight Sparkle έχουν πρόβλημα, τα άλλα είναι λίγο πολύ εντάξει. Η Twilight καλά, είναι η χειρότερη :xm:

Πολύ χαίρομαι για τα Fashion τουλάχιστον! Αύριο μάλλον θα πάρω κανένα, ελπίζω να έχουν μείνει ακόμα!! :p

Ναι, 5 ευρώ, όπως τα έλεγα!!! :D Την κατέχω την ελληνικιά αγορά, χεχε!

Την άμαξα πρέπει να την πάρουμε όταν βγει με τη Star Swirl bonus ;)
 
Το πόσο φαίνεται η διχρωμία είναι σχετικό με το φως και φυσικά με το πόσο σε νοιάζουν οι λεπτές διαφορές!

Τα fashion μόλις τα δεις από κοντά θα τα λατρέψεις!! Καλά ψώνια!!!!

Τελικά είχες δίκιο για την τιμή των σινγκλ και χαίρομαι πολύ γι' αυτό!

Κι εγώ λέω να περιμένω τα bonus, είναι πολύ ωραιοι χαρακτήρες!!!!!!!!!!!!!!!!

Να δω, όμως, πως θα συγκρατηθώ......
 
Τα βρήκα τα single, μια χαρά! :) Thanx και πάλι για την info, προς το παρόν δεν τα έχω δει πουθενά αλλού!

Όσο για τα fashion, ακόμα να τα πετύχω :cry: Είχε κλείσει το μαγαζί όταν έφτασα. Οπότε το άλλο ΣΚ πάλι αν είναι...Πολύ μου διαφεύγουν αυτά τα fashion πάντως, βδομάδες τώρα προσπαθώ να βρω κανένα!

Σκεφτόμουν πάντως, λες τα bonus να μη φτάσουν ποτέ Ελλάδα; Τι θα κάνουμε; :p
 
Χαίρομαι που τα βρήκες!!!

Φοβάμαι κι εγώ μήπως δεν έρθουν τα bοnus... και θέλω τόσο πολύ τη Star Swirl και τη Daisy Dreams!!!!

Για καλό και για κακό πήρα μερικά σινγκλ!

3 g4.JPG

Και μια φώτο εμπνευσμέσνη από τα playset που πρόκειται να κυκλοφορήσουν:

2 g4 cars.JPG PP και AJ σε συγκρουόμενα αυτοκινητάκια! Πάντα μαζί με τα ζωάκια τους!!! Οι σέλες είναι τέλειες και τα ζωάκια καταπληκτικά!!!!!!!!!!!!!!

4 g4.JPG

2 g4.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χεχε πλάκα έχουν τ'αυτοκινητάκια!
 
Τι γίνεται παιδάκια, ησυχία έπεσε :p

Mandark βρήκες κανένα βonus πονάκι ή ακόμα τίποτα;

Ωραίο το μαγαζί στη Γλυφάδα που μου είπες, πήρα και την styling Rarity :) Έχουν και την Princess C πλέον, δεν ξέρω αν την είχες δει εκεί.
 
Δυστυχώς δεν έχω βρει ακόμη κανένα bonus.....

Kαι από ότι φαίνεται προς το παρόν είναι πολύ περιορισμένη η κυκλοφορία τους...

Θέλω τόσο πολύ τη Star Swirl!!!!!!!!!!!

Ωραία η fashion Rarity και με πλούσιο μαλλί!

Πως τη χτένισες;

Τη Celestia και το αερόσταστο της TS το είχε φέρει λίγο μετά τα fashion και τα playset της Fluttershy και της ΡΡ.

Το εν λόγω μαγαζί ανανεώνει τακτικά το εμπόρευμά του και γι' αυτό ελπίζω να φέρει σύντομα τουλάχιστον τη Cheerilee και τη Lily Blossom!!

Πρόκειται να βγουν τρια νέα πόνυ (Dewdrop Dazzle, Blossomforth και Cupcake)!

Cupcake MOC.JPG

Δεν είναι υπέροχα;;;;

Υπέροχα χρώματα και απίθανα ζωάκια!!!

Blossomforth MOC.JPG

ddd MOC.JPG
 
Αχ αυτά τα bonus πόνυ, πού θα τα βρούμε, μου λες; :xm:

Γιατί είναι τόσο limited edition άραγε;

Που λες, πήγα σε κατάστημα της πιο μεγάλης αλυσίδας και είχαν φέρει και τα singles και τα playsets (εκτός απ'το αερόστατο) αλλά και τα Light Up ponies!

BE25D49F5056900B108191F4A2213E4F.jpg


BE2025EB5056900B1059B94573EB54EF.jpg


BE18F8AE5056900B1032B69388B99C4C.jpg


Να που βρήκα κι εγώ κάτι καινούριο!! :D

Δεν τα πήρα βέβαια, γιατί είχαν 8 ευρώ το ένα!! :p

Και by the way, σε άλλο κατάστημα της αλυσίδας δεν είχαν ίχνος από G4!!

Μακάρι να φέρουν τα καινούρια και τα bonus στη Γλυφάδα! Αλλά προς το παρόν δεν έχουν καν τα singles! :(
 
Πολύ ευχάριστα νέα gazzy! :D

Έτσι σιγά σιγά να πλημμυρίζει από πόνυ η ελληνική αγορά!

Τα light up έχουν υπέροχες συσκευασίες!!!

Επίσης μου αρέσει που κινούνται τα πόδια τους και παίρνουν διάφορες πόζες!

Θα μας ξεφραγκιάσει αυτή η Hasbro......

Απ' ό,τι έχω καταλάβει είναι θέμα χρόνου!Χρειάζεται λίγη υπομονή και θα τα βρούμε όλα!

Πιστεύω ότι τα bonus g4 είναι κάτι ανάλογο με τη bonus Pinkie Pie με το άφρο μαλλί ή με τις διπλές συσκευασίες των g3!

Δε νομίζω ότι τα εν λόγω πόνυ θα κυκλοφορήσουν σε περιορισμένο αριθμό!

Να δούμε ποιά θα είναι η επόμενη ανακάλυψή μας; Προς το παρόν φαίνεται στην ελληνική αγορά να έρχονται τα πόνυ με τη χρονική σειρά που ανακοινώθηκαν από τη Hasbro. Λες να συμβεί κάτι ανάλογο με το Βέλγιο ή τη Γαλλία και να βρούμε κάποιο νέο πόνυ στην Ελλάδα πριν εμφανισθεί σε κάποια άλλη χώρα;;; Δεν είμαι τόσο αισιόδοξος, αλλά ποτέ δεν ξέρεις!!!

Εμπρός Hasbro εξέπληξε το ελληνικό κοινό!!!!!!!!!!!!!! :p
 
Well, άμα θες να πας να πάρεις κανένα στείλε μου μήνυμα να σου πω πού ακριβώς τα είδα. Εμένα μου φαίνεται λίγο περίεργο το σώμα τους...κι είναι κι ακριβά! Και δε θέλω και διπλούς-τριπλούς τους ίδους χαρακτήρες! :p (Εκτός απ'τα styling, αυτά είναι special ;) )

Ξέρεις ποιο είναι το θέμα, δεν έχουμε Habsro Greece!! Άμα διαβάσεις κάποιο κουτί πόνυ θα δεις ότι στο GR αναφέρει την Hasbro κάποιας άλλης χώρας, νομίζω Γαλλίας. Και μου είπαν πρόσφατα σε ένα παιχνιδάδικο ότι μεταφέρθηκαν κιόλας οι αποθήκες κάπου αλλού, οπότε κάπου μέσα στο Μάρτιο θα έρθουν τα G4 (καλά, εκεί δεν είχαν κανένα ακόμα).

Οπότε δεν έχουμε ούτε ποιον να ρωτήσουμε :xm: Αλλά και πάλι είμαστε καλύτερα απ'τους Άγγλους, εκεί ίχνος ακόμα! Κι ας έχουν Hasbro UK :p

Ρε συ, θέλεις να κάνουμε μια συμφωνια; Άμα οποιοσδήποτε από εμάς βρει κανένα bonus, να πάρει κι άλλο ένα για τον άλλο; Γιατί θα τα πάρουν γρήγορα αυτά, αν μη τι άλλο συμφέρουν και οικονομικά να τα πάρει ο οποιοσδήποτε! Εγώ τα θέλω όλα! Εσύ μόνο τη Starswirl ή και τα άλλα δύο;

Φαντάσου ότι μια κοπέλα στη Γερμανία μου είπε ότι βρήκε μόνο ένα Rarity's carriage + bonus pony ανάμεσα σε πολλά σκέτα. Και δεν μπορεί να βρει άλλο τώρα!

Γι'αυτό πρέπει να τα ψάχνουμε τα ράφια :D Εγώ προχτές που κοίταγα μία μία τις συκευασίες των G4 σε ένα παιχνιδάδικο, βρήκα πίσω πίσω ξεχασμένα και 2 G3!! Μία Rainbow Dash και μία Party Cake την οποία και βούτηξα:

1371a.jpg

Και μυρίζει ακόμα τουρτίτσα #)
 
Αυτό που ξέρω είναι ότι υπάρχει Hasbro Hellas!

Δες αυτό το site http://www.hasbro.com/el_GR/customer-service/

έχει και τηλ. επικοινωνίας για την εξυπηρέτηση πελατών!!!

Δεν έχω πάρει όμως ποτέ τηλ...

Θέλω να πάρω όλα τα bonus!!! Αλλά απ' ό,τι έχεις καταλάβει η Star Swirl και η Daisy Dreams είναι τα αγαπημένα μου!

Τα ράφια έτσι κι αλλιώς σχεδόν πάντα τα ξεσκονίζω!!!!

Την Party Cake και όλα τα άλλα αρωματικά πόνυ που ανήκουν στο ίδιο σετ σετ με τα καπελάκια-αξεσουάρ

τα έχω πάρει όλα 2 φορές, για να έχω ένα από το καθένα εντός κουτιού κι ένα εκτός!!! Και τα δικά μου μυρίζουν ακόμη πολύ έντονα!!! Το αγαπημένο μου είναι η Pretty Pop!

Πάντως σε έχω υπ' όψιν μου και άμα δω οτιδήποτε καινούριο θα σε ενημερώσω άμεσα!!!!
 
Οκ, με εξέπληξες με την Hasbro Hellas!! Πάντως πάνω στα κουτιά των πόνυ αναφέρει άλλη χώρα.

Οκ, κάποια στιγμή θα μαζέψω το θάρρος και θα πάρω τηλέφωνο #)

Χμμ, 3 bonus έχουν βγει συνολικά, ε; Πολύ ωραία η Star Swirl όντως, μες στο κουτί δεν φαίνεται, αλλά οι φώτος που είδα στο αρένα πρόσφατα είναι τέλειες!

Η Rainbow Flash είναι κι εμένα η λιγότερο αγαπημένη μου, πόσο μάλλον γιατί είχα βρει τουλάχιστον 3 τέτοιες G3 και τις βαρέθηκα λίγο :p Και το μαλλί τους ήταν μπελάς, χεχε!

Αλλά είναι γλυκούλα, την θέλω κι αυτήν! Όλα τα καινούρια G4 τα θέλω :D Μόνο τα μωράκια δε με νοιάζουν πολύ. Βγαίνουν και μόνο σε playset και πού χώρος γι'αυτά!

Δεν το πιστεύω ότι έχεις διπλά όλα τα Scented ponies βρε, πού τα βάζεις όλα αυτά;;; :eek:

Εμένα μου λείπουν η Chocolate Chipper και η Soda Float. Και η Strawberry Surprise που έχω δεν μυρίζει καθόλου! Ήταν bonus με κάποιο core 7, ίσως γι'αυτό.

Πάντως τα G3 γενικά είναι πάρα πολλά, πού να τα μαζέψεις όλα! Κι έχουν τόση ποικιλία και ομορφιά :flower:
 
Ναι τα bonus που έχουν κυκλοφορήσει μέχρι στιγμής είναι τρια!

Πρόκειται να βγει κι άλλο ένα bonus (ένας ροζ μονόκερος) μαζί με το carousel της Rarity!!!!

Κι εγώ θέλω όλα τα G4!

Τα μωράκια από την αρχή μου άρεσαν,ειδικά όμως μετά το Call of Cutie και το Stare Master τα λάτρεψα!!!!!!

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην τα πάρω!!!Αναμένω πως και πως την Apple Bloom! Είμαι σίγουρος ότι θα κυκλοφορήσει!

Τα Scented μπόρεσα να τα αγοράσω διπλά επειδή κυκλοφόρησαν την περίοδο που είχα αρχίσει να συλλέγω G3!!!!!

Τα πόνυ που μου αρέσουν πολύ θέλω να τα αγοράζω δύο φορές! Το ένα το βγάζω από το κουτί του και το άλλο το αφήνω μέσα για να παραμένει στην καλύτερη δυνατή κατάσταση!!

Το ίδιο σκοπεύω να κάνω και με τα g4!!! Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω το ίδιο με τα G1...

Η Strawberry Surprise είχε κυκλοφορήσει δύο φορές. Τη μια μόνη της και την άλλη με την Toola Roola!

Εχω πάρει και τις δύο και μυρίζουν εξίσου! Με την δική σου δεν ξέρω τι μπορεί να συνέβει... μήπως την έχεις πλύνει πολλές φορές και ξεμύρισε;; Η Chocolate Chipper έχει υπέροχη σοκολατένια μυρωδιά, ενώ η Soda Float έχει μια πολύ περίεργη, καθόλου γλυκιά, μυρωδιά, αλλά έχει ωραίο σύμβολο (εγώ τη λέω το πόνυ με τη μπύρα από τη Βαυαρία)!!

Έχω δύο βιλιοθήκες στις οποίες όπου και να κοιτάξεις, όποιο συρτάρι κι αν τραβήξεις, όποιο ντουλάπι κι αν ανοίξεις θα βρεις πόνυ!!!

G3 έχω πολλά αλλά δεν σκοπεύω να τα αγοράσω όλα... Έχω πάρει τα περισσότερα από αυτά που μου αρέσουν πολύ!!

Mερικά από αυτά που θέλω και δεν έχω είναι η Cloud Climber, η Royalette, κάποια μωρά, τα Birthflowers και δύο Ponycon (το Providence και το Dandilion)!
 
Το σπαστικό με τα bonus πόνυ είναι ότι τα βγάζουν με ήδη υπάρχοντα πόνυ ή σετάκια :p Τον ροζ μονόκερο ας πούμε δεν πρόκειται με τίποτα να τον πάρω αν βγει μόνο με το carousel της Rarity - πολλά λεφτά και δεν έχω και χώρο για τα σετ!

Πώς τα έχεις ρε συ βαλμένα τα πόνυ σου, έχεις καμιά φώτο; Εγώ έχω 2 μεγάλες γυάλινες βιτρίνες, αλλά μου τελειώνει πλέον ο χώρος...Οπότε επεκτάθηκα και στη βιβλιοθήκη μου κι έχω και μια μικρή επιτραπέζια βιτρινούλα για τα G4. Δε μ'αρέσει κόλας να τα στριμώχνω, τα θέλω να φαίνονται καλά.

Την Strawberry Surprise που λες δεν την έχω πλύνει ούτε μια φορά, είναι με τις μπούκλες που είχε απ'το κουτί. Και δεν μύριζε εξαρχής! Θα ξέχασαν να την αρωματίσουν :p

Κι εγώ θέλω ακόμα πολλά G1 και G3! Όχι όλα, αλλά πολλά! Δεν έχω χώρο όμως...τι να κάνω;
 
Μερικά πόνυ τα έχω πάνω σε ράφια!

bibliouhkh 01.JPG

bibliouhkh 02.JPG

Μερικές πιο κοντινές και καθαρές φώτο έχω στο άλμπουμ του προφίλ μου!

Άλλα μέσα σε ντουλάπια!

Όπως τα παρακάτω πόνυ:

bibliouhkh 05.JPG

Και κάποια άλλα μέσα σε μεγάλα κουτιά..

koyta 01.JPG

Αυτά που ανήκουν στην τρίτη κατηγορία είναι τα πιο αδικημένα...και δυστυχώς είναι και τα περισσότερα.... :(

Συχνά όμως τα βγάζω και τα αντικαθιστώ με άλλα που είναι στα ράφια!

Μέσα στα ντουλάπια/συρτάρια έχω τα πιο ευαίσθητα

καθώς και όσα είναι μέσα στα κουτιά τους (εξαιρουμένων των exclusive g3)!

Στα ράφια έχω μερικά από τα πιο αγαπημένα μου καθώς και τις καινούριες παραλαβές!

Θέλω να φτιάξω μια λίστα με όλα τα πόνυ που έχω!

Μέχρι στιγμής έχω καταγράψει 303 πόνυ!

Μου απομένουν λίγα ακόμη για να ολοκληρώσω την καταμέτρηση!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδιά έχετε τρομερές συλλογές! Εμένα δυστυχώς μου έχουν μείνει μόνο τρία...κλαψ...

Είχα κρατήσει αρκετά μέχρι και το λύκειο, μέχρι που άρχισα να τα δίνω στις ανιψιές μου

για να παίζουν... Έτσι έχασα τα περισσότερα παιχνίδια που είχα κρατήσει από μικρή...

Πάντως και τα καινούργια Πόνυ είναι πανέμορφα! Όποτε πηγαίνω σε παιχνιδάδικα τα χαζεύω!
 
Πίσω
Μπλουζα