[Hasbro] Μικρό μου Πόνυ G3 και G4

Δεν υπάρχει λόγος να ντρέπεστε!

Αν κάποιοι δεν μπορούν να καταλάβουν τη συναισθηματική και αισθητική αξία των πόνυ, όπως και οποιουδήποτε άλλου "παιδικού" παιχνιδιού, τότε λυπάμαι γιατί δεν μπορούν να ζήσουν μια πολύ γλυκιά και συναρπαστική εμπειρία!!!
 
Σσσσσ!!!Mandark έγραψεςςςς μιλάμε!!! :bow:

Σήμερα κατέβηκα στην αγορά και τελικά αγόρασα την Scootaloo και έχει στο πίσω μέρος του κουτιού DVD 30 λεπτών.Αλλά επιμέnω,έχουν γίνει πολύ μπεμπέ.Σε λίγο θα φτάσουν τα προσχολικά της Fisher Price!!:nervous:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eleni_ponaki είπε:
Ρε ....ξέρω 2 άτομα που είχαν ένα δωμάτιο γεμάτο bibibo και πόνυ...έτσι μου έρχεται να επικοινωνήσω μαζί τους και να τους τα ζητήσω .Αλλά ντρέπομαι πάρα πολύ.Αφού με κοιτάνε όλοι περίεργα!
δώσε μου εμένα το τηλ ... θα το κανονίσω !!! χαχαχαχαχαχαχα
 
H καινούργια μου Scootaloo.Δεν βλέπω κάποια διαφορά χρώματος κεφαλιού-σώματος που λέγατε.

P2051147.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τέλεια είναι!! Όχι δεν έχει διαφορά χρώματος, μια χαρά! :D Με γεια χεχε
 
Ευχαριστώώώ!Αν και σήμερα εκνευρίστηκα στο πολυκατάστημα που πήγα γιατί μόνο σωματικό έλεγχο που δεν μου έκαναν φεύγοντας!!Ήθελαν να δουν την απόδειξη και μετά την σακούλα μου:mad:
 
Σοβαρά ? Έλεοοοοος!! Βρε μήπως ήθελαν να σου κλέψουν το πόνυ ? χαχα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eleni με γεια η Scootaloo!! :)

Είναι G3.5, τα οποία ναι, ήταν αρκετά παιδικά στην εμφάνιση, στρουμπουλά.

Τα G4 θα δεις είναι πιο...διαφορετικά :)

Masquerade βρήκες κανένα G4 τελικά;

Εγώ την Παρασκευή έλαβα τα molded hair G4s απ'το playset (Pinkie Pie, Twilight Sparkle, Applejack, Spike και Princess Celestia). Είναι γλύκες και μοιάζουν πάρα πολύ με τους χαρακτήρες του καρτούν!

Και παιδιά όντως, μη ντρέπεστε να ζητήσετε παλιά παιχνίδια από άλλους που τα έχουν και μπορεί να μη τα θέλουν πια. Πείτε απλώς ότι κάνετε συλλογή, αυτό φτάνει για να καταλάβουν ;)
 
Ωχ ναι ξέχασα να σας πω...Παιδιά δεν βρήκα τίποτα, μόνο G3...Αλλά μου είπαν να ξαναπεράσω στα μέσα του μήνα, άντε να δούμε! Πάντως όπως και να έχει κάποια στιγμή θα κυκλοφορήσουν όλα τα G4 στην Ελλάδα! gazzy Βγάλε φωτογραφίες να τα δούμε!!!!!!!!!! :p Παω να στήσω το σπίτι των πόνυ και να το βγάλω φωτογραφία (ώρα που βρήκα) χαχα Βαρέθηκα στο PC γι'αυτό...
 
Σήμερα είχε υπέροχη μέρα!

Δεν άντεξα στον πειρασμό και πήρα τη fashion Rarity!!

My Rarity 3.JPG

Και μια φώτο με την πολύ διαφορετική αλλά συνονόματη G3 Rarity:

My Rarity 2.JPG

Να προσθέσω, επίσης, ότι πλέον είναι διαθέσιμο το playset της Rarity με την άμαξα,

της Twilight με το αερόστατο, και η So soft Sweetie Belle!!!!

Να δω τα single πότε θα έρθουν...

My Rarity 1.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eleni_ponaki είπε:
H καινούργια μου Scootaloo.Δεν βλέπω κάποια διαφορά χρώματος κεφαλιού-σώματος που λέγατε.Προβολή συνημμένου 29305
Αγαπητή Eleni, η διαφορά στο χρώμα κεφαλιού-σώματος στη Scootaloo είναι πολύ, πάρα πολύ μικρή. Αν παρατηρήσεις από κοντά θα δεις ότι η επιφάνεια του κεφαλιού είναι πολύ λεία και φαίνεται σα να έχει πολύ ψιλή χρυσόσκονη, ενώ η επιφάνεια του σώματος είναι πιο τραχιά, πιο γυαλιστερή και χωρίς την ψιλή χρυσόσκονη.

Και δυστυχώς δεν έχω δει μέχρι τώρα ούτε ένα G3.5 που να έχει ομοιόμορφο χρώμα...

Ακόμη και στη φώτο που έβγαλες φαίνεται πως το σώμα είναι περισσότερο γυαλιστερό, σε σχέση με το ματ κεφάλι!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ευχαριστώ παιδιά!

Mandark πολύ ωραία τα δικά σου-γενικά ωραίες οι πληροφορίες.Ιδέα δεν είχα για τα g3,5.Γιατι τα αλλάζουν όμως συνεχώς?Eυχομαι τα G4 να έχουν κανονικά μαλλιά!!

Mandark,αυτό στις φωτο σου είναι G4??

Μasquerade τρέχα και ανέβασε να δούμε.Εγώ βαριέμαι να τραβάω φωτο.Τα ειχα φωτογραφίσει παλιά και δεν βρίσκω το cd:banghead:

Gazzy ,από το ιντερνέτ τα αγόρασες?Με γειά!!Πάντως το cd που είχε μέσα η Scootaloo δεν βλέπεται...πολύ βαρετό!! :cry:

Mandark,είναι ανεπαίσθητη η διαφορά.Νομιζα καμιά έντονη διχρωμία οτι λέγατε.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο άσπρος μονόκερος είναι G4, ενώ ο ροζ μονόκερος είναι G3.

Κι εμένα το dvd μου φάνηκε πολύ παιδικό, αλλά μου άρεσε που εμφανίσθηκαν κάποιοι G3 χαρακτήρες εκτός των 7 βασικών!

Νομίζω στην επιδειξη με τα καπέλα εμφανίσθηκε και ένα από τα αγαπημένα μου G3, η Moondancer (το μπλε-ασημί πόνυ με το ανοιχτό κίτρινο μαλλί και τα αστέρια-φεγγάρι για σύμβολο)!!!!!!!!!!
 
moondancer !πανέμορφο πόνυ συμφωνώ!!!Τον ροζ g3 τον έχω...ήταν μέσα στο κάστρο g3 που είχα αγοράσει πριν από λίγα χρόνια,αλλά με άλλο σύμβολο...δεν θυμάμαι το όνομά του...
 
mandark είπε:
Σήμερα είχε υπέροχη μέρα!Δεν άντεξα στον πειρασμό και πήρα τη fashion Rarity!!

Προβολή συνημμένου 29323Προβολή συνημμένου 29324

Και μια φώτο με την πολύ διαφορετική αλλά συνονόματη G3 Rarity:

Προβολή συνημμένου 29322

Να προσθέσω, επίσης, ότι πλέον είναι διαθέσιμο το playset της Rarity με την άμαξα,

της Twilight με το αερόστατο, και η So soft Sweetie Belle!!!!

Να δω τα single πότε θα έρθουν...
Αχ τι όμορφη η Rarity!

Πού τα βρήκες όλα βρε mandark;; Στο μαγαζί στη Γλυφάδα που μου είπες; Θέλω την Rarity με το αερόστατο, θυμάσαι πόσο την είχε; Μην πεις πάνω από 20 8)

Αχ τα θέλω όλα τώρα, πολλά λεφτά όμως :cry:
 
gazzy90 είπε:
Στο μαγαζί στη Γλυφάδα που μου είπες; Θέλω την Rarity με το αερόστατο, θυμάσαι πόσο την είχε; Μην πεις πάνω από 20 8)Αχ τα θέλω όλα τώρα, πολλά λεφτά όμως :cry:

To αερόστατο-φωτιστικό είναι το playset της Twilight (κι όχι της Rarity) και η τιμή του ήταν πολύ καλή, 20 ευρώ!!!

Θα το βρεις στο μαγαζί που σου έχω πει!
 
Eleni το κάστρο που λες πρέπει να είναι το Rainbow Princess Castle και το πόνυ που είχε μέσα ήταν η Rarity, ο ροζ μονόκερος που έχει για σύμβολο μια καρδιά και ένα ουράνιο τόξο! Στην Ελλάδα το κάστρο αυτό κυκλοφόρησε μόνο με τη Rarity, ενώ στις ΗΠΑ είχε κυκλοφορήσει με τρία διαφορετικά πόνυ, τα οποία είναι αρκετά σπάνια, καθώς κυκλοφόρησαν μόνο μαζί με το κάστρο!

Λες στο δικό σου κάστρο να βάλανε κάποιο άλλο πόνυ;;

Αν θες βγάλε φώτο το πόνυ που είχε μέσα το κάστρο!!! Είμαι πολύ περίεργος να το δω!!!!!!!!!!!
 
Παιδιά πόσο κοστίζουν τελικά τα μικρούλια πόνυ ?
 
Εννοείς τα κανονικά G4;
 
Πίσω
Μπλουζα