[Hasbro] G.I. Joe (Action Force)

Φίλοι καλησπέρα.........

Θέλω να ξεκινήσω ξανά αυτή την παράνοια ........... Αυτή τη φορά όμως για τον γιό μου... Από τη δική μου παιδική ηλικία το μόνο που σώθηκε ήταν το Skystriker !!!

Mην με ρωτήσετε για το σύνολο @@@@@@@@@ Σχεδόν 50 - 60 φιγούρες και γύρω στα 10 οχήματα. Τρέλα. Επιστράτευση!!!!!!

Στο θέμα μας τώρα. ......Σε διάστημα σχεδόν 1 έτους, του έχω αγοράσει κάποια κομμάτια από το Jumbo αλλά τους τελευταίους 3 μήνες

το stock δεν ανανεώνεται με αποτέλεσμα να μην βρίσκω καθόλου τώρα. Επίσης δεν κυκλοφορούν και σε άλλα μαγαζιά της πόλης μου.

Κατά καιρούς έχω κοιτάξει κ στο internet αλλά θεωρώ ότι δεν συμφέρει με τα ταχυδρομικά κ.τ.λ.

Εσείς κ αν σας έχει απασχολήσει αντιμετωπίζετε αντίστοιχο πρόβλημα (κυκλοφορούν κανονικά στην αγορά- αρχικά για εδώ Ελλάδα).

Να επισημάνω πως αναφέρομαι στη σειρα 'The Rise of Cobra' ----- για άλλες, 25 Anniversary κ.τ.λ. ούτε λόγος...

Ελπίζω να μην σας κούρασα....
 
Νέες φιγούρες GI Joe πέρα από τα πρώτα 1-2 κύματα της σειρας Rise of Cobra δεν κυκλοφόρησαν όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά ούτε και στην Ευρώπη καθώς οι πωλήσεις δεν ήταν καλές. Ένα καλό ηλεκτρονικό κατάστημα με σχετικά καλές τιμές σε φιγούρες και ταχυδρομικά αν θέλεις να παραγγείλεις μέσω ίντερνετ είναι το smalljoes.com.
 
λογικά και βάση τιμής αν το δεις ...περίπου 3 ευρώ την φιγούρα αγόρασα... προφανώς δεν πούλησαν αρκετά ώστε να ξαναφέρουν. στο jumbo της πυλαίας στην θεσσαλονίκη έχει ακόμα κάποιες φιγούρες. Δυστυχώς στην τηλεόραση δεν προβάλλονται πουθενά gi joe οπότε τα πιτσιρίκια έχουν τον Ben 10 πλέον :)
 
Rio Blast είπε:
Νέες φιγούρες GI Joe πέρα από τα πρώτα 1-2 κύματα της σειρας Rise of Cobra δεν κυκλοφόρησαν όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά ούτε και στην Ευρώπη καθώς οι πωλήσεις δεν ήταν καλές. Ένα καλό ηλεκτρονικό κατάστημα με σχετικά καλές τιμές σε φιγούρες και ταχυδρομικά αν θέλεις να παραγγείλεις μέσω ίντερνετ είναι το smalljoes.com.
Rio Blast σ' ευχαριστώ αλλά θα προτιμούσα κάτι από Ελλάδα.

Βασικά τώρα που το ανέφερες έχεις παραγγείλει από το smalljoes και

αν ναι έμεινες ευχαριστημένος?

Ευχαριστώ προκαταβολικά........:sure:
 
Απο το smalljoes έχω παραγγείλει πολλές φορές και είμαι άκρως ικανοποιημένος - το συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Επίσης έχω παραγγείλει αρκετές φορές και από το staractionfigures.co.uk το οποίο είναι και αυτό πολύ καλό.
 
Από το πρώτο που μου είπες αντιμετώπισες ποτε θέμα με τελωνείο ?

Βασικά σκέφτομαι πως με παραγγελείες γύρω στα 40-50 ? την φορά (και πολλά είναι...) δεν θα υπάρχει πρόβλημα
 
Το τελωνείο είναι θέμα τύχης άμα αγοράζεις από χώρες εκτός ΕΕ... Εγώ όταν παραγγέλνω πράγματα από την Αμερική προσπαθώ να μην ξεπερνά η αξία της κάθε παραγγελίας τα $30 περίπου.
 
και πολύ καλά τα λες ......

θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου λοιπόν και θα βάζω το πολύ 2 φιγούρες τη φορά

Στα $30 πόσο σου βγαίνουν τα μεταφορικά;
 
Τα ταχυδρομικά για Ελλάδα για 2 φιγούρες είναι γύρω στα $13 αμα διαλέξεις τον πιο οικονομικό τρόπο αποστολής. Αμα πας στην ιστοσελίδα τους και διαλέξεις ποιες φιγούρες θέλεις να παραγγείλεις θα σου πουν ακριβώς τί επιλογές αποστολής έχεις και πόσο κοστίζουν.
 
To παρακατω το ειχα 25 χρονια και παροτι ηξερα οτι ειχε σχεση με Action Force δεν θυμομουν πως το ειχα παρει και μερος ποιανης σειρας Joe ητανε και γιατι λειπαν οι φιγουρες.


Τελικα σε ενα βιντεακι απο το youtube με τιτλο top 5 worst g.i.joe games ειδα και το δικο μου και προφανως το ειχα παρει σχετο οχι επειδη ειχα πορωση με τις φιγουρες joe μιας και δεν ενθυμουμαι να ειχα αλλα με τα πυρομαχικα οπλα συναρμολογουμενα B"ππ αεροπλανακια απο την Matchbox κ.τ.λ,lol..


 


Η φωτο μου και απο κατω τα κουτια με την συσκευασια οπως κυκλοφορησε!


 




attachment.php


[edit] dead pictures [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χα-χα, το θυμάμαι καλά αυτό, ήταν ωραίο σετάκι :)
 
Να και η δικη μου συλλογη απο G.I.JOE, λιγα και καλα. :)

fetch


fetch


fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Lol ,βρηκα κατι αλλα σκορπια κομματια απο τα μεσα 80ς και ξετρυπωσα στο νετ την εμφανιση και απο αλλο σετακι που ειχα.


Θα ηταν ωραιος διαγωνισμος,βρειτε απο ποιο σετ ειναι τα παρακατω κομματια...



Η φωτο μου





attachment.php


Και το Σετ οπως κυκλοφορησε στην αγορα

 


4625938000_1155918ebe_b.jpg
4625938000_1155918ebe_b.jpg

 


riflerange_iso.jpg
riflerange_iso.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
To hovercaft είναι από τα πλεόν ποθητά κομμάτια. Λίγα και πολύ καλά!
 
καλησπερα κ απο μενα!!ξερω ειμαι λιγο εξω απ τα νερα μου σ αυτο το θεμα αλλα θα μοιραστω μαζι σας τις παρακατω φωτο για να βοηθησω λιγονα ζωντανεψουν τα ποστ των joe κ κυριως γιατι το υποσχεθηκα στον μακισιμο!!

λοιπον φωτογραφηθηκαν ολα αλλα σε καποια λειπουν οι χρονολογιες κ αλλα δεν ειναι ρετρο...αυτα που δεν ειναι θα τα ανεβαζω μονο στο προφιλ μου ;)

Tiger Fish του 1989 με το οδηγο του Dusty του 1988 Προβολή συνημμένου 44085

attachment.php


Duke της σειρας tiger force του 1988

attachment.php


Cobra Commander του 1982 του φρεσκαρα το μπλε κ το μαυρο αλλα πρεπει να φροντισω καποια στιγμη να παρω κ ασημι...

attachment.php


Breaker του 1983

attachment.php


Bazooka του 1993

attachment.php


Annihilator του 1989

Προβολή συνημμένου 44084

Annihilator 1989.jpg

Dusty 1988.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Lne, είναι τρομερές οι φωτό σου και σ ευχαρστώ πολύ που ου κανες το χατήρι..!!!! Έχεις εναν πραγματικό θησαυρό σπίτι σου..!! :flower:

Ειδικά ο Cobra Commander του 1982 είναι όλα τα λεφτά..!!! Του έκανες πολύ καλή δουλειά στο βαψιμο..!!(να ναι καλά τα μαθηματα απο την bibi-bo:p)!!

Και το tiger fish τρομερό..!!!!!! :D
 
να σαι καλα!

η συλλογη ειναι του αγοριου μου κ την εχει σπιτι του!εγω ψαχνω μονο για χρονολογιες κ αναγνωριση ταυτοτητων σε οσα δε γνωριζει κ φυσικα τα reroot που εμαθα απ τα κοριτσια κ τα θρεντ με τις κουκλιτσες μας!!εν καιρω εχω να ανεβασω πολλα ακομα!!

στο προφιλ μου ανεβασα οτι εχει απ την ταινια the rise of cobra μιας κ ειδα οτι συζητουσατε για την ταινια. μιας κ το ανεφερα, γνωριζετε οτι τον ιουλιο θα βγει η 2η ταινια? οριστε κ το τρειλερ

G.I. Joe 2: Retaliation Trailer Official 2012 [HD] - Dwanye Johnson, Bruce Willis


παραδοξως μου αρεσουν εχω μαθει κ το τραγουδακι απ το κινουμενο σχεδιο χαχα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
κ αφου δεν εχω ακομα ετοιμες ακομα τις φωτογραφιες οριστε καποια βιντεο

History of G.I. Joe

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οι 2 τελευταίες είχαν προβληθεί στην Ελλάδα. Δυστυχώς δεν τις έχω εντοπίσει ακόμα στο YouTube.
 
Επανηλθα και εγω στο θεμα!!!

P1010239.jpg

P1010235.jpg

P1010236.jpg

P1010237.jpg

P1010238.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα