[Hasbro] Sindy

ευχαριστω πολυ πολυ!!την αγαπησα σαν να ειναι οντως η πρωτη μου!!

εχω μια απορια ομως κ θα ηθελα να μου πειτε αν το εχετε προσεξει κ σεις. το ''δερμα'' του κεφαλιου της απο αυτο του σωματος διαφερει πολυ. ειναι εντελως διαφορετικο.το σωμα εχει το κλασικο χρωμα ενω το προσωπο ειναι λιγο σκουρο κ χλωμο. ετσι ειναι κ στις δικες σας ή στη δικη μου εκανε τη δουλεια του ο χρονος κ η υγρασια σε καποια αποθηκη???
 
Και συνεχίζω με το σάκο του Αι-makisimou με αυτή την πανέμορφη Sindy!!

1990 Sindy Twist & Twirle!! Δεν υπάρχουν λόγια για ευχαριστώ πια!!! Είναι πανέμορφη και τη λατρεύω!!:dribble::dribble::dribble: Σε ευχαριστώ άπειρα και κάτι παραπάνω!!! :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2:

1990 Sindy Twist &Twirl.jpg
 
Σουπερ σουπερ!!!!! :) Εχει τελειο φορμακι γυμναστικης και απιστευτα αξεσουαρ!!! Με γεια σου Σουφλε μου!!!
 
ουαου με γεια σου soufle μου!!
 
soufle με γεια σου,να χαιρεσαι την ολοκαινουρια κουκλα!!!!!!!!!!!
 
Lne είπε:
εχω μια απορια ομως κ θα ηθελα να μου πειτε αν το εχετε προσεξει κ σεις. το ''δερμα'' του κεφαλιου της απο αυτο του σωματος διαφερει πολυ. ειναι εντελως διαφορετικο.το σωμα εχει το κλασικο χρωμα ενω το προσωπο ειναι λιγο σκουρο κ χλωμο. ετσι ειναι κ στις δικες σας ή στη δικη μου εκανε τη δουλεια του ο χρονος κ η υγρασια σε καποια αποθηκη???
Lne μου, οι funskool sindys έχουν πιο σκούρο/κιτρινωπό πρόσωπο και η δική μου υπόθεση (χωρίς να το έχω διαβάσει πουθενά) είναι ότι τις φτιάχνανε έτσι για να είναι πιο κοντά στο δέρμα των ινδών, μιας και οι κούκλες αυτές κατασκευάστηκαν στην Ινδία. Είναι μια υπόθεση που κάνω :xm: . Και το κραγιόν τους συνήθως είναι πιο ανοιχτόχρωμο, έτσι ώστε η χρωματική διαφορά φαντάζει ακόμα πιο έντονη! :eek:

Soufle μου μεγεια την twist n' twirl, είναι για μένα μία από τις ομορφότερες σίντυ που κυκλοφόρησαν! :wub:
 
mytinyworld είπε:
Lne μου, οι funskool sindys έχουν πιο σκούρο/κιτρινωπό πρόσωπο και η δική μου υπόθεση (χωρίς να το έχω διαβάσει πουθενά) είναι ότι τις φτιάχνανε έτσι για να είναι πιο κοντά στο δέρμα των ινδών, μιας και οι κούκλες αυτές κατασκευάστηκαν στην Ινδία. Είναι μια υπόθεση που κάνω :xm: . Και το κραγιόν τους συνήθως είναι πιο ανοιχτόχρωμο, έτσι ώστε η χρωματική διαφορά φαντάζει ακόμα πιο έντονη! :eek: Soufle μου μεγεια την twist n' twirl, είναι για μένα μία από τις ομορφότερες σίντυ που κυκλοφόρησαν! :wub:
μμμμ...μπορει να εχεις δικιο, καπου βασιζεται κ αυτο!τουλαχιστον ησυχασα οτι δε φταιει κατι αλλο αλλα η κατασκευη της. ευχαριστω πολυ!!
 
Προβολή συνημμένου 46453Προβολή συνημμένου 46454Προβολή συνημμένου 46455Προβολή συνημμένου 46456Προβολή συνημμένου 46457παιδεια μπορειτε να μου πειτε οι σινδυ που εχω παρει τι περιοδου ειναι ??? και πια ειναι ι sindy tania αν εχετε καπια φωτο να δω να δω τι διαφορα απο τις αλλες
σας ευχαριστω και συγνωμη για τις ερωτησεις μα εχω αρχειση τι συλογι αλλα νομιζα οτι ειναι 2 ι σινδυ με το μεγαλο κεφαλι και το μικρο
 
Τάνυα είναι η φωτεινή πριγκίπισσα και αυτή με το καροτσάκι. Αν δεις το καροτσάκι γράφει ΤΑΝΥΑ! Κυκλοφόρησαν γύρω στο 1997. Η πρώτη, η λίμνη των κύκνων, κυκλοφόρησε κι αυτή περίπου την ίδια εποχή και είναι το πρόσωπο που έδωσε η giochi preziosi στην sindy όταν σταμάτησε με τις Τάνυα. Οι δυο τελευταίες είναι hasbro 1989-1991, όμως το κουτί της ballerina sindy έχει μέσα την dreamtime sindy! Δυστυχώς οι αλχημείες των καταστηματαρχών που λέγαμε κάπου αλλού. Η τελευταία που γράφει lovely lace, μπορείς να δεις τι χρονολογία γράφει στο κουτί? γιατί δεν την έχει καταγεγραμμένη το sindy id site.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
i lovely lace 1989 γραφει...και εχεις δικιο ενω ειναι σφραγισμενι με τα σιρματακια της απο πισω εχει ali fωτο

Προβολή συνημμένου 46610σημερα ειδα μια sindy πολυ ασπρη στο χρωμα και το κουτι και τα γραμματα ηταν ετσι οπως τη φωτογραφια που σας βαζω(δεν ηταν αυτη) και νωμιζα ηταν καμια μαιμου αλλα ειχε και βαρβιε κεν ολα επωνυμα κανενα ανωνυμο,μπορει κανεις να μου πει λιγα λογια αν γνωριζει οτι ισως να ειναι μαιμου
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
makisvertis είπε:
i lovely lace 1989 γραφει...και εχεις δικιο ενω ειναι σφραγισμενι με τα σιρματακια της απο πισω εχει ali fωτο
Προβολή συνημμένου 46610σημερα ειδα μια sindy πολυ ασπρη στο χρωμα και το κουτι και τα γραμματα ηταν ετσι οπως τη φωτογραφια που σας βαζω(δεν ηταν αυτη) και νωμιζα ηταν καμια μαιμου αλλα ειχε και βαρβιε κεν ολα επωνυμα κανενα ανωνυμο,μπορει κανεις να μου πει λιγα λογια αν γνωριζει οτι ισως να ειναι μαιμου
makisvertis καλωσόρισες στην παρέα μας!!Οι Sindy με αυτό το πρόσωπο κυκλοφόρησαν το 1987 από τη Hasbro. Το πιο βοηθητικό site για την αναγνώριση των sindy από το 1987 ως τις αρχές του 2000 είναι το

http://www.club-sindy.com/sindy_main.htm

Εδώ μπορείς να λύσεις πολλές απορίες!!!

Σας ευχαριστώ πολύ παιδάκια μου για τα καλά σας λόγια!!!

Σας περνάω ακόμη 2 Sindy:

1995 Sindy Popstar Hasbro η οποία έχει ένα κουμπάκι που όταν το πατάς ανάβουν κόκκινα φωτάκια στο μπούστο της που αναβοσβήνουν σε έναν κύκλο.(Λίγο κιτσαρία βέβαια αλλά η κουκλίτσα είνοι γλυκήτατη!!)

1995HasbroPopStarSindy.png


1995 Sindy Hair Dazzle Funskool που έχει τρία μαρκαδοράκια και πλαστικούς ''οδηγούς'' για να φτιάχνεις σχέδια στα μαλλιά της. Συνοδεύεται επίσης από διάφορα αυτοκόλλητα.

1995FunskoolSindyHairDazzleFunskool.png


1995 Funskool Sindy Hair Dazzle Funskool.jpg

1995  Hasbro Pop Star Sindy.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πολυ ομορφες οι Sindy popstar Hasbro και Sindy hair dazzle funskool!!!!!!!!!!να τις χαιρεσαι!!!!!!!!!!!! :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: για τις φωτογραφιες που μοιραστηκες μαζι μας
 
εχω μια απορια :θυμαστε αν προβληθηκαν στην τηλεοραση διαφημισεις με καποια Sindy της Funskool ; μονο αυτες της Hasbro θυμαμαι..
 
Soufle μου, εύχομαι γρήγορα να μπορείς να είσαι πιο συχνά στην παρέα μας! Με γεια τις κουκλάρες σου! Χε χε, κάτι μου λέει ότι έμπλεξες με τις σίντυ, ε??

Κατερίνα μου, δυστυχώς δεν μπορώ να σου απαντήσω στην ερώτησή σου... Αν και πιστεύω ότι οι διαφημίσεις στην Ελλάδα ήταν της Hasbro, μιας και υπάρχει η hasbro hellas που λογικά επιμελείται αυτά τα θέματα.
 
mytinyworld είπε:
Κατερίνα μου, δυστυχώς δεν μπορώ να σου απαντήσω στην ερώτησή σου... Αν και πιστεύω ότι οι διαφημίσεις στην Ελλάδα ήταν της Hasbro, μιας και υπάρχει η hasbro hellas που λογικά επιμελείται αυτά τα θέματα.
mytinyworld σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση! το πιο λογικο ειναι αυτο που λες αφου υπαρχει η hasbro hellas
 
Σουφλε μου παρα πολυ ομορφες αυτες οι φωτο!!! Οσο για τα πολυχρωμα φωτα της Popstar Σιντυ, (υπεροχο προσωπο!) μην νομιζεις, δεν ηταν κιτς τοτε, ετσι τα βλεπουμε εμεις τωρα!!! Τοτε ηταν trendy!!! :D
 
soufle μου την 1995 Sindy Popstar Hasbro τη βρηκα αλλα δυστυχως δεν καταφερα να την αποκτησω...εισαι πολυ τυχερη να τις χαιρεσαι!!!
 
Lne είπε:
soufle μου την 1995 Sindy Popstar Hasbro τη βρηκα αλλα δυστυχως δεν καταφερα να την αποκτησω...εισαι πολυ τυχερη να τις χαιρεσαι!!!
Καλησπερα,

αυτη την κουκλα και τον συνοδο της (νομιζω paul star) τα εχει ενα παλιο παιχνιδαδικο στην περιοχη μου. Τα κουτια ειναι σε κακη κατασταση αλλα οι κουκλες ειναι οκ.
 
Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια!! Χαίρομαι που σας άρεσαν τα κοριτσάκια μου!!

Αχ καλή μου mytiny!!! Μου φαίνεται πως την πάτησα για τα καλά με τις Sindy...
 
'Εχω μία Sindy με την ονομασία magic star που στο κουτί της γράφει hasbro που Και στον πάτο giozzi presiosi. Δεν μπόρεσα να βρω πληροφορίες, ξέρεις κανείς χρονολογία που μπορεί να κυκλοφόρησε?
 
Πίσω
Μπλουζα