[Hasbro] Subbuteo

athanasios είπε:
Σε παιχνιδάδικο στο Χολαργό και κατόπιν στο internet βρήκα αυτό http://www.insidefootball.eu/en/index.html το οποίο βγαίνει παράλληλα με το total soccer. Λεπτομέρειες περισσότερες γνωρίζει κανείς...?

εχει λινκ το παιχνιδαδικο?

σετακι ειναι?με τι ομαδες μεσα?
 
Και ποσταρω: αν καποιος μενει ανατολικα προαστια αθηνων με εμφαση στις περιοχες γυρω απο τον Χολαργο και ενδιαφερεται να φτιαξουμε κλαμπακι (της πλακας) μηπως και κατεβουμε στο πρωταθλημα ας στειλει πμ. Εννοειται οτι δεν χρειαζεται να ξερει (θα μαθει) να εχει εξοπλισμο (τα βασικα τα εχω ωστε να δοκιμασει). Αυτο που χρειαζεται ειναι να εχει διαθεση να παιξει. Τα υπολοιπα τα βρισκουμε στην πορεια.
 
picture.php
picture.php


1η φωτο (ο θεος να την κανει) ενα απο τα νεα γηπεδα μου

2η φωτο η κουτα με τα παλια/νεα αλλα αχρηστα σε αγωνιστικο επιπεδο τεμαχια
 
Ενα κομμάτι από την προσωπική μου συλλογή. Ο,τι απέμεινε από αυτήν δηλαδή. Εννοείται αντιπροσωπεύει άπειρες ώρες παιχνιδιού και πολύ έντονες και ευχάριστες αναμνήσεις!
 
σπανια κομματια βλεπω :)
 
Ένα αφιέρωμα από τον "Μπλεκ" (Τεύχος 466 - 23 Νοεμβρίου 1988)...

picture.php
 
Εξαιρετικο Dino! Ευγε!!! :D Υπαρχει περιπτωση να κανει κανεις upload κι αλλο παραπλησιο υλικο κυριως απο Μπλεκ; Μ'ενδιαφερει εντονα γιατι μαζευω αναλογοα δημοσιευματα
 
Thanx!

Επειδή κάνω ανασκαφές στις συλλογές μου, ό,τι βρω μπροστά μου, θα το ποστάρω... :)

EDIT: Άλλο ένα scan:

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
τον επομενο μηνα ερχεται πακετο total soccer με αεκ-παο μεσα...
 
Συγγνωμη που το λεω αλλα το Total Soccer απλα ειναι μετριο απο παικτικης αποψης. Και απο αισθητικης εδω που τα λεμε αλλα.......αντε καλοριζικο
 
portarinos78 είπε:
Συγγνωμη που το λεω αλλα το Total Soccer απλα ειναι μετριο απο παικτικης αποψης. Και απο αισθητικης εδω που τα λεμε αλλα.......αντε καλοριζικο
συμφωνω μαζι σου!αλλα ειναι συλεκτικο..οτι θυμιζει subbuteo ειναι Must

δεν το πηρα ακομα,θα κυκλοφορησει εννοουσα με το έρχεται' :)
 
@portarinos

Και με τι προτείνεις να παίζουμε σήμερα...?
 
athanasios είπε:
@portarinosΚαι με τι προτείνεις να παίζουμε σήμερα...?
Σωστότατος!το παιχνιδι τα σπαει!

που να το φανταζομασταν οτι θα εβγαιναν οι καλυτερες ομαδες του τσαμπιονς λιγκ με τα ονοματα,τα σηματα,τους χορηγους κ τα νουμερα των ομαδων!

δεν χανονται αυτες οι ομαδες!εστω κ για συλλεκτικους λογους(γιατι μου φαινεται οτι ξεβαφουν κ δεν εχω επιχειρησει να παιξω με αυτες :p )
 
portarinos78 είπε:
Συγγνωμη που το λεω αλλα το Total Soccer απλα ειναι μετριο απο παικτικης αποψης. Και απο αισθητικης εδω που τα λεμε αλλα.......αντε καλοριζικο[/QΚαι με τι παιζουμε σήμερα ?

Μέσα είμαι για αγώνες subbuteo.Στείλε pm
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ατελειωτες ωρες παιχνιδιου...θυμαμαι οτι ηταν πανακριβα...

Ειχαμε τα παντα μεχρι και προβολεις, κερκιδες, φιλαθλους ,μπατσους ,παγκους,τσοχες,μπαλες, τερματα(διπλα και τριπλα),πινακες,κικλιδωματα,cameraman,ομαδες ουτε ξερω ποσες ηταν...εχω την εντυπωση οτι η εθνικη ουγγαριας ηταν ψιλοσπανια...παιζαμε παγκοσμια κυπελλα και παρα πολλες φορες στον τελικο τσακωνομασταν τοσο αγρια μεταξυ μας(μεχρι ξυλο)που τα κυπελλα τελιωνανε με καποιον απ'τους 2 να τα σηκωνει ολα τουμπα...μια φορα τα ειχαμε στησει στο μπαλκονι και στον τελικο τα μισα πηγαν απο κατω!!!...τα ψαχναμε στον κηπο μετα αχχαχαχα ...θα κοιταξω στο παταρι να δω τι εχει απομεινει πρεπει να υπαρχει μια κερκιδα καμμενη στην μεση απο "επεισοδια" χαααχαχ....
 
ΣΤΗΝ ΝΕΑ ΙΤΑΛΙΚΗ ΑΠΟΒΑΣΗ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΙ "ΟΧΙ"

O Άγιος Βασίλης ξαναέρχεται μέσα στον Φλεβάρη.

Γιατί να περιμένουν τα μικρά και μεγάλα παΐδια σκέφτηκε το ΤΟΤΑL SOCCER και όλη σχεδόν η SERIE A θα βρίσκεται εντός του μηνά στις προθήκες των απανταχού παιχνιδιάρικων. Μίλαν, Ίντερ, Γιούβε, Φιορεντίνα, Ρόμα, Λάτσιο και άλλες πολλές ιταλίδες θα γίνουν το επόμενο όνειρο μας. ΑΒΑΝΤΙ ΜΑΕΣΤΡΟ.

Και για να μην νιώθουν μονές έρχονται και οι δευτέρες εμφανίσεις των ελληνικών και ισπανικών μεγάλων ομάδων. Για να μπορεί και ο μπαμπάς και ο γιος να παίζουν με την Μπάρτσα και να έχουν τον Μέσι στην ομάδα τους. Μας βλέπω όλους τους μπαμπάδες με πόνους στην ... μέση από το πολύ παιχνίδι.

Φωτιά στα πατζάκια μας. Τι να πρωτοδιαλέξουμε δεν θα ξέρουμε.

Και όπως επιβεβαιώθηκε ΝΑΙ ! ο Πειραιάς και η Θεσσαλονίκη θα έχουν σύντομα και αυτοί τους εκπροσώπους τους στα ράφια. Ολυμπιακοί Παοκτσήδες και Αρειανοί μην απογοητεύεστε. Η συμφωνία κλείστηκε και ξεκάνει η παράγωγη. Το μόνο που δεν προέβλεψαν την κατασκευή χιλιάδων αστυνομικών να επιβλέπουν τα ντέρμπυ...

Μας βλέπω σύντομα όλους γύρω από την πράσινη τσόχα να παίζουμε τα ματς πριν τα δούμε στη T.V.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ η τοταλ σοκερ και βάζει το επιτραπέζιο ποδοσφαιράκι μπροστά στο σκορ

http://www.subbuteo.gr/

εχετε δει καπου τις νεες ομαδες?μονο τις παλαιοτερες ομαδες total soccer εχω δει σε μεγαλα παιχνιδαδικα(πχ εθνικες κ παο-αεκ-ιντερ-γιουναιτεντ κλπ_
 
Πίσω
Μπλουζα