"His Footsteps" ή μήπως ..."Οι φούστες";

Kaoma Lambada

Άα ρε Γκορμπατσώφ, βάλε στα κουνέλια μας νερό...

Los Del Rio Macarena

Εεε μακαρόνια!
 
Στην ταινία ''Το κλωτσοσκούφι'' η Αλίκη Βουγιουκλάκη τραγουδά το ''Σπουργιτάκι μου'' και σε ένα σημείο λέει: ''Μικρό σπουργιτάκι μου έλα...''... κι εγώ άκουγα ''Μικρό σπουργιτάκι Μιρέλλα!!!'' (το πτηνό και καλά λεγόταν Μιρέλλα!!!).
 
Αυτό με τη Ζωντανίνα το θυμάμαι και γω να γίνεται λάθος Betty Boop...
 
Εχω ψοφησει απο τα γελια.... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Φοβερο thread!!!! :bow:

Λοιπον...καταθετω τα δικα μου "λαθος" ακουσματα... :D

Masterboy Megamix

Σε καποιο σημειο περιπου στην μεση του κομματιου λεει...I got to give it up

Τι ακουγα...I come to Κυθηρα!!!!!!:burn:


Nightcrawlers Push The Feeling On

Εισαγωγη Their lives again,Their lives that pull us...

Tι ακουγα...Τhe lies are good, The lies αρκουδες (are good test)...:burn:

20 Fingers feat Roula Lick it

Ρεφρεν: Ya gotta lick it before we kick it

Τι ακουγα... You caroliken before you chicken!!!!!:burn:


JX
You belong to me

Ρεφρεν You belong to me , I love you but we never see

Tι ακουγα...Giving love to me, I love you but πληρωσε εσυ!!!!:burn:

Corona Try me out

Ρεφρεν Try me out

Τι ακουγα...Try a mia/Τραβα μια!!!!:burn:

John Scatman The Scatman

Eισαγωγη Bada bwi ba ba bada bo Baba ba da bo Bwi ba ba ba do Ski bi di bi di do bap do Do bam do

Τι ακουγα...πιπαμ παραπαπομ πιπαμ παραπαπομ ντιμπιντιμ το μελωσα ντιμπιντιμ το μελωσα......!!!!!!!!!!:burn:

Outhere Brothers Boom Boom Boom

Ρεφρεν boom boom boom now let me hear you say wayoh

Τι ακουγα...boom boom boom αφησε μια σε λεω!!!!!:burn:

Shaggy Mr. Boombastic

Καπου στην αρχη λεει ...With my sexual physique....

Tι ακουγα...with my sexual β..ι!!!!!!!!!! :burn:

Αυτα...θα επανερθω. :D

[h=1][/h]
 
stayros είπε:
John Scatman The Scatman

Eισαγωγη Bada bwi ba ba bada bo Baba ba da bo Bwi ba ba ba do Ski bi di bi di do bap do Do bam do

Τι ακουγα...πιπαμ παραπαπομ πιπαμ παραπαπομ ντιμπιντιμ το μελωσα ντιμπιντιμ το μελωσα......!!!!!!!!!!:burn:
Καλά σε αυτό το τραγούδι μην πω τι ακούγαν οι περισσότεροι γιατί θα με διώξουν κλωτσηδών από δω μέσα. Πάντως ρε Σταύρο, στα τελευταία τραγούδια όλο στο πονηρό πήγαινε το μυαλό σου ;)
 
johnny19818 είπε:
Πάντως ρε Σταύρο, στα τελευταία τραγούδια όλο στο πονηρό πήγαινε το μυαλό σου ;)
Tι φταιω εγω βρε Γιαννη...αγορακι στην αναπτυξη ημουν...
smiley-music037.gif
"]
smiley-music037.gif
[/url]

Κανε μια αποπειρα και ακουσε τα και αμα δεν παει το μυαλο σου στο πονηρο... ::)
 
stayros είπε:
Tι φταιω εγω βρε Γιαννη...αγορακι στην αναπτυξη ημουν...
smiley-music037.gif
"]
smiley-music037.gif
[/url]
Κανε μια αποπειρα και ακουσε τα και αμα δεν παει το μυαλο σου στο πονηρο... ::)
Ε,ναι δεν έχεις κι άδικο. Ξέχασα να αναφέρω βέβαια ότι λύθηκα στα γέλια με το ντιμπιντιμ το μελωσα ντιμπιντιμ το μελωσα. :rofl:
 
έχω στενάχωρη καρδιά, σεκλέτια δε χωρούνε...=έχω στενάχωρη καρδιά, και γλέντια δε χωρούνε...(άκουγα εγώ)
 
Λατρεμένο thread!

Βασικά θυμήθηκα έναν φίλο κάπου στο '86, όπου ένα ηλεκτρονικό παιχνίδι, το οποίο ήταν λίγο χοντροκομμένο (σαν μικρό καμπινάκι), όπου πέρναγαν κάποια διαστημόπλοια και έπρεπε να τα πετύχεις.

Όταν τα πετύχαινες λοιπόν, έλεγε κάτι άλλόκοτα σαν Klingon-ικά, και τα άκουγα κάπως έτσι:

"Μάτανταγκι! Μάτανταγκι!


Κυρ-Τάκη!"


Μπορεί να ήταν και σωστά, όπως τα άκουγα... :D
 
technotronic pump up the jam

δεν νομιζα οτι λεει κατι συγκεκριμενο αλλα ρε παιδια μου ακουγοτανε σαν βλαχοαμερικανικο

περα οτι δεν καταλαβαινα μια τι ελεγε...σαν να τραγουδουσε η βαγενα στο ρολο της βαγγελιτσας

''γγγουυυ γουπετσε γου πιρο''

το Ottawan - D.i.s.c.o. oντως τι απαισιο ακουγεται ετσι το τραγουδουσαμε αρχες 00ς οταν βρικαμε παλια κομματια κ ακουγαμε

κ το αστο πιστο λακη λακη λακη λακη ειχε ακουστει πολυ

Afrika Bambaataa - Pupunanny

https://www.youtube.com/watch?v=xQ9gq3I8MCM

αυτο οταν το ακουγα στο ραδιοφωνο στα 90s ακουγα που πονανε που πονανε?

νομιζω οτι ολοι το ακουγαν ετσι...


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
στο τραγούδι της Κατερίνας Κούκα ''Δεν υπάρχουν άγγελοι'' λέει ''Δεν υπάρχουν άγγελοι σου λέω'' άκουγα ''δεν υπάρχουν να γεννήσουνε'' (άντε βρες άκρη!!!)...
 
BETTY BOOP είπε:
έχω στενάχωρη καρδιά, σεκλέτια δε χωρούνε...
Πλάκα κάνεις!! Μέχρι σήμερα άκουγα "έχω στενάχωρη καρδιά σε γλέντια δε χωρούνε"
 
@ domniki: Το τραγούδι του Νταλάρα (το οποίο είναι στο είδος του rumba flamenca και είναι ένα από τα αγαπημένα μου) λέγεται Una moneda le di και το ρεφρέν έχει ως εξής: Y una moneda le di ay! le di pa 'que no llorara / yo que- ni con esa monedita / alegre yo su corazon . yo tampoco tengo yo no tengo quien me quiera/ quien me llame companera /una rosa soy de pasion /porque perdi mi corazon. Η μετάφραση (ας με διορθώσει κάποιος ισπανομαθής, εγώ το μεταφράζω πρακτικά, με όσα ξέρω): "Και ένα κέρμα λέει "άι!", το λέει ότι δεν θα κλάψει /εγώ, μ' αυτό το κερματάκι του έκανα την καρδιά του να χαρεί /ούτε εγώ έχω κάποιον να μ' αγαπά /να με λέει "συντρόφισσα" /είμαι ένα ρόδο του πάθους /γιατί έχω χάσει την καρδιά μου". Δεν βγάζει και πολύ νόημα, αλλά τέλος πάντων
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
στο τραγούδι του Μανώλη Μητσιά ''Το πάθος που διώκεται'' λέει ''...το παθος που διώκεται δεν πάει να επιδιώκετε...'', άκουγα ''...δεν πάει να πει διώκεται...''

 


''...και μάρτυράς μου ο Άθως...'', άκουγα ''...και μαρτυράς μονάχος...''
 
Στο τραγούδι του Γιάννη Πάριου ''Αστο να πάει'' λέει σε ένα σημείο ''...ήρθες και βάζεις όρους πως να ζήσουμε...'', εγώ άκουγα ''...όρους πώς να ντυθούμε..'' (μέχρι και το ντύσιμο έχει αναλάβει αυτή!)
 
Χαχαχαχα!! Ειλικρινά δε μου έχει μείνει άντερο από τα γέλια!! :D Από τα καλύτερα threads ever! Για τα Justekero Boys των Dukes προσυπογράφω κι εγώ, εννοείται!! Αλλά και για τον Michael Jackson που αναφέρθηκε! Εγώ τον πρωτογνώρισα όταν έβγαλε το "Bad" το '87 και φυσικά τα Αγγλικά του ΑΚΟΜΑ δεν τα πιάνω σε πολλά σημεία! Αυτό όμως που μου είχε κολλήσει για ΠΑΡΑ πολλά χρόνια ήταν το "Leave me Alone" το οποίο άκουγα ως... ΝTIMΠI ΓIOY ΛOΝ!!!! :D Η πλάκα της υπόθεσης είναι ότι ακόμα και τώρα όταν τύχει να ξαναακούσω το κομμάτι, ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΑΚΟΥΩ κι ας ξέρω ότι λέει "Leave Me Alone!" Μα τω Θεώ, ακούστε το καμιά φορά και πείτε μου, είμαι τόσο λάθος;;; Άλλωστε ο μακαρίτης ειδικά από το Bad και μετά, έβαζε σε πολλά σημεία μια δική του slang (αργκό) για να ακούγεται και καλά πιο "αλάνι!" Μόλις πρόσφατα μάλιστα έμαθα ότι το περίφημο "Shamone" που έλεγε και ξανάλεγε κι ανάθεμά με αν ήξερα τι ήταν :p δεν είναι παρά μια δική του παραφθορά του "Come On!" Εγώ φταίω μετά;;; :D

Επίσης τρελό μπέρδεμα είχα φάει με το τραγούδι του Φοίβου "Μωρό μου σόρι" παρ' όλο που δεν το λες και retro. Λέει λοιπόν ο (θεϊκός) στίχος: "Μωρό μου sorry, να συνεχίσεις κοίτα τη ζωή σου, ΑΝΗΚΩ ΑΛΛΟΥ δεν είμαι πια δική σου, προσπάθησε να ξεκολλήσεις, sorry!" Κι εγώ άκουγα: "Μωρό μου sorry, να συνεχίσεις κοίτα τη ζωή σου, ΑΝ Η Κ***Υ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΔΙΚΗ ΣΟΥ, προσπάθησε να ξεκολλήσεις sorry!!" :D Και υπέθετα ότι η κ***υ είναι η Κοκκίνου και αναφέρεται στον εαυτό της στο τρίτο πρόσωπο σαν τον Ιούλιο Καίσαρα!! :D Και λέω ok καλά το τρίτο πρόσωπο. Τη λές όμως την Κοκκίνου κ***ύ;; Β***ύ εννοείται, αλλά κ***ύ;;; :p

Επίσης το άλλο το θεϊκό το άκουγε η κολλητή μου όταν έβαζε το "Κρουαζιέρα θα σε πάω" του Γερμανού. Λέει λοιπόν ο στίχος: "... τον ήλιο θ' αντικρίζουμε αμφας!" κι αυτή άκουγε: "... τον ήλιο θ' αντικρίζουμε ΑΝ ΦΑΣ!!" :D Δηλαδή αν δε φας, δε θα τον αντικρίζουμε!! Και γι' αυτό από μικρή ηλικία φρόντισε να... τρώει!! ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
"Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία, ο καιρός"

λέει στο τραγούδι ''Ο Σταμούλης ο Λοχίας''

και άκουγα ''Πόσο ανίκητος εχθρός είναι λοχία ο καιρος''...

(οκ, δεν άκουγα και πολύ λάθος...)

 
Το τραγούδι του Λάμπη Λιβιεράτου ''Πάρε με'' λεει στο ρεφρέν

''Πάρε με πάρε με

μαζί σου πάρε με

στα μαγικά σου ταξίδια...''

εγώ άκουγα

''Πάρε με πάρε με

μαζί σου πάρε με

στα μαγικά σου τα στήθια...''

!!!

εντάξει, λογικό να έχει πεθυμήσει πολύ ο νεαρός την κοπέλα του!!!
 
Μπράβο , ωραίο θέμα !

Τόσα χρόνια ήθελα και εγώ να μοιραστώ τόσα λάθη που έχω ακούσει , και τώρα που έχω πού , δε μπορώ να θυμηθώ κανένα ! Πάντως γέλασα με τη ψυχή-μου με αυτά που διάβασα !
 
Μπορεί να μη θυμήθηκα κάποιο από το απώτερο παρελθόν , αλλά θυμήθηκα ένα από το εγγύτερο :

Στο διαφημιστικό του Dead Island 2 (το οποίο από μόνο-του έχει φοβερή πλάκα ^. τι σκεύτηκαν οι άνθρωποι ; ! ) επαναλαμβάνεται ένας στίχος λέγον I'm a bomb and about to blow up και εγώ άκουγα I'm a above and about to blow up . Και πίστευα ότι εννοούσε πως - λόγω μαγκιάς - ο τύπος ήταν υπεράνω όλων ! Πάντως το σίγουρο είναι πως στο τέλος ... του έφυγε η μαγκιά :D

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα