Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008)

AARDVARK είπε:
Ποιος ο starbuck; δεν συμφωνω.
όχι ρε.. εγώ είμαι συμπαθέστατος.. στον δρόμο άγνωστος κόσμος ορμά και με φιλάει.. :makia:

AARDVARK είπε:
Ο πιτσιρικας της ταινιας ειναι ο πλεον αντιπαθης και σε αυτο δειχνουν να συμφωνουν αρκετα φορουμς.
μπορεί και να 'χεις δίκιο όμως ας μην είμαστε προκατειλημμένοι.. και για τον καινούργιο Μποντ (τον Τζέιμς Μποντ) λέγανε πολλά αρνητικά οι οπαδοί αλλά εμένα μου άρεσε πιο πολύ από όλους μέχρι τώρα.. Πάντως ομολογώ πως έχω κι εγώ έναν φόβο στην καρδιά..
 
Και αλλη φωτο με την πρωταγωνιστρια "κακια".

Αν απορειτε με το ζαβλακωμενο υφος του Ιντυ ,ειναι γιατι ειχε συνηθισει τις "κακες" να του καθονται.

Γερασες παππου. :D

bwwiyxpjnrtwrd0vl9ly.jpg
 
Δεν είμαι πολύ αισιόδοξος για την ταινία αυτή,ελπίζω να πέφτω έξω...
 
asikamin είπε:
πάντως το παλικαράκι είναι αχώνευτο!

AARDVARK είπε:
indyzi9.jpg



Ο πιτσιρικας της ταινιας ειναι ο πλεον αντιπαθης και σε αυτο δειχνουν να συμφωνουν αρκετα φορουμς.

Θα πρεπει να εχουμε εμπιστοσυνη στους "μαγους" spielberg και lucas.

Τωρα ο πιτσιρικος ενδεχεται να αποκτησει δικη του τριλογια (ιντιανα τζοουνς) αμεσως μετα την προβολη αυτης με τον περασμενης ηλικιας χαρισον φορντ να εχει εναν μικροτερης διαρκειας Β' ρολο ,κατι σαν τον προφεσορ μπροντυ των 3 πρωτων ταινιων.

Again εμπιστοσυνη στους "μαγους".:nervous:
Ποιο αχωνευτος κι απο το πρωταγωνιστη του "Transformers" ???
 
Εγω παλι το εχω σιγουρο, στανταρ που λενε.

Ειναι τα ονοματα που ειναι involved που μου δινουν αυτην την σιγουρια.

Τεσπα αν με ρωτουσατε ενα sequel ,το απολυτο απο τα 80s που θα ηθελα να κυκλοφορησει σημερα θα ηταν ο Ιντυ,με 2ο το "Back in the future".

Αν βγαιναν αυτα "i will rest in peace". :D
 
Indiana Jones IV "The Kingdom of the Crystal Skull"

Η απολυτη τριλογια των 80ς αποκταει και 4o μερος με ολους τους βασικους συντελεστες να ξαναγυρνανε ,μιλαμε για Χαρισον Φορντ,Τζορτζ Λουκας και Στηβεν Σπηλμπεργκ ,δυστυχως ο Σων Κονερυ δεν θα συμμετεχει καθως εχει αποσυρθει.

Εγγυημενη διασκεδαση με τετοιο καστ.

Σε αυτην την συνεχεια ο Ιντυ αποκταει και διαδοχο για να τον συντροφευει στις περιπετειες του και ισως να παρει και την θεση του σε επομενα sequel.

Στορυ της ταινιας ,μεσες ακρες, χωρις σποιλερ ,θα εχει σχεση με την κιβωτο απο το πρωτο μερος καθως και με τα κρυσταλλινα κρανια (google "crystal skulls για λεπτομερειες).

Επισης για να συμβαδισει η ταινια με τον 60+ Ιντυ το στορυ εχει μεταφερθει χρονολογικα απο τα 30ς στα 50ς ετσι ξεχναμε τους πολυφορεμενους ναζι και υποδεχομαστε τους "κακους" σοβιετικους.

Εκει που η πρωτη τριλογια ειχε feeling απο 30ς σηριαλ αυτο το μερος θα θυμιζει κατι απο τα γνωστα B' movies (σποιλερ: Θα εχει και γιγαντια μυρμηγκια μεσα).

"Τhe man with the hat is back"

indiana_jones_and_the_kingdom_of_the_crystal_skull_ver2_small.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απ: Indiana Jones IV "The Kingdom of the Crystal Skull"

Αν θελετε να δειτε το αντικειμενο ποθου για αυτην την ταινια, ιδου:

Bεβαια για τους ψαγμενους (αυτοι που διαβαζουν esoterica.gr ;D) τα κρυσταλλινα κρανια εχουν ανθρωπινη μορφη και ουχι alliens αλλα τεσπα.

Την επομενη βδομαδα θα σας εχω και το πρωτο trailer.:headbunging: 8)

indianajonescrystalskulal0.jpg
 
Για παρτε λιγο ματι ,να ξερετε τι θα κυνηγαει ο Ιντυ αυτην την φορα.

Δεν ειναι κασονι,δεν ειναι κοτρωνες,δεν ειναι κουπα αλλα......

Ενα κρυσταλλινο κρανιο. :D

indianajonescrystalskulal0.jpg
 
Απ: Indiana Jones IV "The Kingdom of the Crystal Skull"

3 νεες φωτο και αυριο αν ολα πανε καλα θα υπαρχει και το πολυαναμενομενο "πρωτο" trailer.

Ειπε ο Στηβεν θα το στειλει ,δεν ξερω, αν με γελασει. ???

2003540603544886946_rs.jpg


2003518516330930623_fs.jpg


2003548243557140383_fs.jpg
 
Απ: Indiana Jones IV "The Kingdom of the Crystal Skull"

Πάλι φίδια? Ελπίζω πάντως να είναι πραγματικά καλή, γιατί το Rambo 4 (ξέρω ότι θα με μισήσετε) δε μου άρεσε.

Αυτό το 4άρι να είναι το καλο!
 
Απ: Indiana Jones IV "The Kingdom of the Crystal Skull"

Θα'ναι θα'ναι .

Αυτην την ταινια θα την παρω σε οτι φορματ κυκλοφορει μεχρι και για vhs θα ψαξω. ;D

Το εχω ξαναπει αν ηθελα 3 sequel να ξαναγεννηθουν θα ηταν με σειρα προτεραιοτητας:

1)"Indiana jones"

2)"Back to the future"

3)"Ghostbusters"

Aυτα και τιποτα αλλο.
 
το βαζω στο σωστο θεμα νατο λοιπον!!!!

[edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι διαθέσιμο [edit]

καλα θα γινει χαμος!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σπυρο δεν είναι σωστό το λινκ, βγάζει λάθος μέσα στο youtube. Για δες το...
 
Φοβεροοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Περιμένω πώς και πώς!!!!!! Α, οχι μόνο την ταινία..... θέλω και το παιχνίδι, κύριοι της Lucasarts!!!! :mad:
 
Θέλω το Omni να με μεταφέρει στις 22 του Μαγιού για να δω την ταινία.

Γρήγορααααααααααα.:animeek:
 
Πολύ καλό φαίνεται το τρέιλερ. Αχ και να κάνω αυτές τις κολοτούμπες σαν τον ford όταν και άμα φτάσω την ηλικία του. :D
 
Πίσω
Μπλουζα