Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008)

Από ότι βλέπω από το teaser, είναι αρκετά υποσχόμενη η ταινία... :)
 
Δείτε το trailer σε HD από το site (περίπου 70ΜΒ - γίνεται και save σε .mov από τα temp σας) κι όχι από το youtube. Κάθε άλλο παρά παππούς. Στη σκηνή που σκάει στο τζάμι του φορτηγού είναι ο ίδιος στον αέρα. Κι όσο για το "εξωγήινο" της υπόθεσης, επαληθεύτηκε. Το κιβώτιο που κοιτάει η Blanchett γράφει Roswell, New Mexico κι έλκει μαγνητικά τα μεταλλικά γυαλιά της...

Πάντως έτσι και δω trailer σε ελληνικό σινεμά θα πέσει χειροκρότημα.

Damn, I thought that was closer...
 
Ο Λουκας λεει "IT'S JUST A MOVIE" και εχει δικιο (αλλο αν εχει καει απο τα prequels των star wars).

Aντε να καλμαρεις τους γεματους προσδοκιες 20 χρονων φανς που περιμενουν να δουν την "Β'παρουσια". :D

USA Today

He says, "When you do a movie like this, a sequel that's very, very anticipated, people anticipate ultimately that it's going to be the Second Coming. And it's not. It's just a movie. Just like the other movies. You probably have fond memories of the other movies. But if you went back and looked at them, they might not hold up the same way your memory holds up." Really? Sure, I'll give you Speed 2: Cruise Control, but Raiders of the Lost Ark holds up quite well, IMO. He continues, "We came back to do (Indy) because we wanted to have fun. It's not going to make much money for us in the end. We all have some money. ... It would make a lot of money if you weren't rich. But we're not doing it for the money."

I absolutely love the line ... "it would make a lot of money if you weren't rich." Yeah, thanks George for reminding us that half a billion dollars (or more, probably) is, like, the equivalent of a couple nickels and dimes for you. Indiana Jones and the Quest for More Money No One Needs arrives in theaters on May 22.
 
Αν φτιαχνεις εσυ ο ιδιος κατι, για σενα ειναι απλα ενα ακομα δημιουργημα, κατι απομυθοποιημενο.

Για εμας τους υπολοιπους ομως it's not just a movie, αλλα μια αγαπητη μυθολογια, που μας αρεσει να μπαινουμε μεσα της και να χανομαστε.

Παντως οταν ακουω τετοιες δηλωσεις μου φαινεται σαν αχαριστια των δημιουργων, τοσο στο δημιουργημα τους, οσο και σε αυτους που τους αγαπησαν
 
Συμφωνω μαζι σου αλλα αυτο που προσπαθει να κανει ο Λουκας ειναι να μειωσει τις προσδοκιες για την ταινια ,λεγοντας οτι ειναι "just a movie".

Λογικο ειναι οι φανς να περιμενουν να δουν κατι το "εξωπραγματικο" ξεχνωντας ισως οτι δεν ειναι 80ς και το οτι ουτε αυτοι ειναι 15 χρονων οπως τοτε.

Αυτο το κανει για να γλυτωσει τις κακες κριτικες οπως την ειχε πατησει με τα prequels των "Star wars".

Oπως λεει και ο ιδιος στο λινκ που εβαλα "αν σας αρεσαν τα προηγουμενα 3 θα σας αρεσει και αυτο."

Τοσο απλα. :thumbup:
 
Πάντως σε σχόλια για το trailer που διαβάζω, έχουν ψιλοφρικάρει με την αμερικανικη σημαία, έτσι όπως την έχουν να κυματίζει σε όλη την οθόνη με υπόκρουση επιβλητική. Να σας πω την αλήθεια κι εμένα με ξένισε, με την έννοια ότι ο Indy ποτέ δεν είχε τη χροια΄"Αμερικανάκι", αντιθέτως μάλιστα. Η σκήνη είναι από την ταινία (φυσικά) αλλά έτσι όπως προβάλλεται φαίνεται ξένη, κάτι σαν μοντάζ. Πάντως αυτο που δε μου άρεσε ηθικα, ήταν η αντιπαραθεση "He protected the power of the divine" (και δείχνει την κιβωτό) με το "He triumphed over the armies of evil" και δείχνει τους ναζί. Οκ, ήταν ό,τι χειρότερο μπορεί να κάνει ο άνθρωπος, αλλά πάντα άνθρωπος, όχι "Στρατιές του σατανα". Μου φάνηκε λίγο ...κάπως.
 
Ναι αυτο με την σημαια ειναι "σημεια των καιρων" θα το υποστουμε,ετσι και αλλιως δημιουργημα τους ειναι.

Να την βαζανε στους "300" νταξει. :D
 
Λοιπόν,το trailer εμένα μου άρεσε πολύ,και όπως με τον Τζόνυ τον Ράμπο,αμερικάνικες σημαίες και λοιπούς συνειρμούς/αναφορές,τα περνάω στο ντούκου,απλά δεν με απασχολούν....

May 22nd,Indy's back...!!!!
 
simonkey είπε:
θα εναι καλη ταινια ο spielberg δηλωσε <<λεφτα και καριερα εχω κανει αυτη την ταινια την κανω για εσας .>>οσο για το αν ο χαρυ βασταει ακομα σας πληροφορω οτι τα ποιο πολλα stunts τα κανει μονος !
Ιδίως εκείνα που είναι ξαπλωμένος ή καθέται

Starbuck είπε:
ας μην είναι μούφα..
Ω, ναι. Θα είναι

Ετσί κι αλλίως, και οι προηγούμενες ταινίες, κατά τη γνώμη μου είναι overated. Είναι βαρετές στο μεγαλύτερο μέρος τους, και είναι λίγες εκείνες οι σκηνές που αξίζουν. Ωστόσο, ίσως να το δω, επειδή με ενδιαφέρει το θέμα με τα κρυστάλλινα κρανία. Ελπίζω μόνο με τη σειρά μου, να μην είναι ξενέρα η προέλευση τους τελικά
 
Ολα αυτα εξαρτωνται απο την ηλικια που τις ειδε ο καθενας ,και ποσο χρονων ηταν.

Ας πουμε ενας 21χρονος τωρα πρωτοειδε την ταινια πριν 5 χρονια αφου ειχε μπουκωσει απο εφε τυπου Ματριχ,λογικο ειναι να χασμουριωταν στην ταινια. :D
 
Την δεύτερη ταινία την είχα δει αρκετά μικρός, και είχε τρομάξει στην σκηνή που του ξερίζονε την καρδία. Αν εννοείς ότι είναι για μικρά παιδία, συμφωνώ. Όσο για τα εφέ, δεν είναι ο παράγοντας εκείνος που κάνει μια ταινία ενδιαφέρουσα ή όχι. Μεγαλύτερη σημασία έχει το σενάριο και η σκηνοθεσία. Ο τελευταίος ιντιάνα ειδικά είχε πολλές ανούσιες σκηνές, που σκοπό είχαν μόνο να παρατείνουν το μήκος της ταινίας, χωρίς να συμβάλουν ουσιαστικά στην εξέληξη της.
 
στα ευρωπαικα τρειλερ αφαιρεθηκαν οι αμερικανικες σημαιες ,συμφωνα με το official site,τα ειδα που τα ειχαν σε συγκριση και οντως ειναι ετσι!
 
52 μερες μειναν για την επισημη πρεμιερα στο φεστιβαλ των Καννων.

Κανονιστε με το που βγει η ταινια η θα γινουν υποχρεωτικα τα σποϊλερ η το θεμα θα κλειδωσει μεχρι να το δει ο moderator. :D

indy4-poster-solo-big.jpg
 
16 days only ....... :headbangdude:

Παμε ολοι μαζι :acoustic: Ταταρα ταταταραρα ταταρα ταταρα ταραταραρα. :acoustic:

Η μηπως ειναι του Star wars αυτο. :confused:

YouTube - Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull Trailer 2 [edit] Αυτό το βίντεο δεν είναι πλέον διαθέσιμο επειδή ο λογαριασμός YouTube με τον οποίον σχετίζεται έχει τερματιστεί [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Προσκυνώ...

Μάλλον με βλέπω για πρεμιερούλα....βέβαια τα ίδια είπα και για Iron Man και ακόμα να τον δώ...( όχι ότι συγρίνεται )
 
δεν υπαρχει περιπτωση να χασουμε τον φιλτατο intidiana !!
 
15 μέρες ακόμα!

Θα πάω να το δω στην πρεμιέρα οπωσδήποτε!!
 
Μου αρέσει στην φωτό το ρολογάκι τύπου LED και η μηχανή JET.
 
Είδα ότι η δέλτα έβγαλε μαζί με το παγωτό μπομπ ο μάστορας, και παγωτό ιντιάνα τζόονυς. Επίσης έχουν παιχνίδια από ιντιάνα και στα φρόστιες. Και μετά μου λέτε εμένα ότι δεν είναι παιδική ταινία
 
Πίσω
Μπλουζα