Indiana Jones V στα σκαριά

Με αυτά που βλέπουν

"Terminator V- Genisys , Arnold Schwarzenegger (68)

Budget $155 million > Box office $440.6 million "

κορόιδα είναι ....
 
Έρχεται και από επίσημα χείλη πια η είδηση ότι στις 19 Ιουλίου 2019 έρχεται, 11 χρόνια μετά από την τελευταία ταινία και 38(!!!!!) χρόνια από την πρώτη, η 5η ταινία Ιντιάνα Τζόουνς, με πρωταγωνιστή πάλι τον Χάρισον Φορντ.

Ας έχουμε αυτό το thread για όσο αναμένουμε την ταινία και μετέπειτα, όπως είχαμε κάνει και για το Kingdom of the Crystal Skull :p

P.S.: Ελπίζω να είναι δυνατό να αλλαχθεί ο τίτλος του thread όταν γίνει γνωστό το όνομα της movie..

PEOPLE, REJOICE!
Πλέον είναι 73 ετών και το 2019 λίγο μακριά μου φένεται. Βλέπουμε..

^^^ Τα παραπάνω σχόλια είναι απο το 2016....

Τους πρόλαβε o Covid το 2019 όμως τα σχεδια του Indy δεν τα σταματάει τίποτα! :)

 
Ακόμη με ταλαιπωρούν αφήστε τα :D :D
 
Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να βλέπαμε πια τον Χάρισον Φορντ (ως συμπρωταγονιστή, όπως ήταν και ο Κονερι) και στην θέση του indy κάποιο νέο ηθοποιό ως και καλά γιο του Indiana Jones ή ως ανηψιο του να μπλέκονται σε νέες περιπέτειες. Εσείς τι λέτε?

f.jpg
 
Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να βλέπαμε πια τον Χάρισον Φορντ (ως συμπρωταγονιστή, όπως ήταν και ο Κονερι) και στην θέση του indy κάποιο νέο ηθοποιό ως και καλά γιο του Indiana Jones ή ως ανηψιο του να μπλέκονται σε νέες περιπέτειες. Εσείς τι λέτε?

Μαλλον δεν εχεις δει το Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008), οπου συμβαινουν αυτα που λες.

Βεβαιως IMHO ηταν αισχος η ταινια.
 
Ειμαστε στην εποχη των remakes, reboots, και soft reboots. Οντως ο Ιντυ (πιστευω) θα εμφανιζεται ως μεντορας. Και ελπιζω να μη πεθαινει κιολας.
 
Μαλλον δεν εχεις δει το Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008), οπου συμβαινουν αυτα που λες.

Βεβαιως IMHO ηταν αισχος η ταινια.

Το είχα δει απλα έχω ξεχάσει ακριβώς την υπόθεση μετα απο τοσα χρονια. Θυμάμαι πάντως ότι μου άρεσε σαν ταινία παρόλο που είχε μέτρια κριτική απο τον κόσμο.

Τι λέτε να ψάχνει τώρα ο Ιντιάνα???

Καμια κρυμμένη μηχανή του χρόνου λέω εγώ μιας και όλα τα έχουμε δει μέχρι και με εξωγήινους τα έβαλε ο ιντυ.. Τι άλλο μένει??
 
Τελευταία επεξεργασία:
Τι λέτε να ψάχνει τώρα ο Ιντιάνα???
Δυστυχως πλεον οταν γυριζονται μεγαλες ταινιες δεν υπαρχει η παραμικρη πληροφορια. Παλια πχ κατι ξεραμε για κρυσταλλινο κρανιο, τωρα σιγη ιχθυος. Το ιδιο με το Ματριξ 4
 
Πρωτη φωτο ,αντε και το τρειλερ.

Προβολή συνημμένου 242861

Αν και σκέφτομαι ότι στη παραπάνω φωτογραφία ο Indy θα πρέπει να κρατάει και ενα μπαστουνακι μιας και είναι 80 χρονών και η παραγωγή της νέας ταινίας όλο και αναμένεται...

Έχουμε κανένα νέο σχετικά με το σενάριο ;
 
Δεν του φαινεται η ηλικια ,σεναριο δεν εχει ακουστει κατι.
Απο οτι κρινω απο την φωτο με την εμπειρια των χρονων μου εχουμε περιπτωση back to the roots ,οπως σε πολλα σικουελ remakes αφου προσπαθησουν να το κανουν πιο εντυπωσιακο με εφε και λεφτα το γυρνανε στις ριζες του.
 
Φαινεται τουλαχιστον καλυτερο απο την αλλη την μάπα.

Αλλα ποτε δεν ξερεις με αυτα τα trailer... συν οτι ειναι 99.9% CGI γιατι ο Harrison Ford δεν μπορει να παρει τα ποδια του πλεον, αφου εχει κλεισει τα 80.
 
Προσωπικά δεν είδα το trailer του film αν και δεν θα έλεγα όχι σε μια πιθανή επιστροφή της Willie Scott στο μέλλον (το ρόλο της οποίας θα ερμηνεύσει άλλη ηθοποιός καθώς η Kate Capshaw έχει αποσυρθεί από την ενεργό δράση).

1669958808927.png
 

empire-indiana-jones-2023-cover.jpg

Πρώτη ματιά στην πέμπτη ταινία του «Ιντιάνα Τζόουνς»



 
Τελευταία επεξεργασία:
Διάφοροι μίλησαν για time machine. Αυτή η υποψία με αγχωνει! Ελπίζω να μην κάψανε έτσι το σενάριο. Επίσης ελπίζω μέχρι την προβολή, να προλάβουν να διορθώσουν κάποια de-aged failures που βλέπουμε στο trailer. Εκτός κι αν το χουν κάνει ήδη. Δεν με πειράζουν τα πολλά CGI αλλα να είναι και προσεγμένα, όχι τσαπατσουλιές!
 
Διάφοροι μίλησαν για time machine. Αυτή η υποψία με αγχωνει! Ελπίζω να μην κάψανε έτσι το σενάριο. Επίσης ελπίζω μέχρι την προβολή, να προλάβουν να διορθώσουν κάποια de-aged failures που βλέπουμε στο trailer. Εκτός κι αν το χουν κάνει ήδη. Δεν με πειράζουν τα πολλά CGI αλλα να είναι και προσεγμένα, όχι τσαπατσουλιές!

Μακάρι σε αυτή την τελευταία περιπέτεια ο γέρο-Indy να μπαίνει σε μηχανή του χρόνου να γυρίζει και καλά πίσω στο χρόνο και να γίνεται στο τέλος νέος αφήνοντας υπονοούμενο ότι θα υπάρξει και συνέχεια.. Επίσης θα μπορούσε και να βρίσκει τον χαμένο γιό του που τελικά στα χνάρια του μπαμπά του συνεχίζει να λύνει τα μυστήρια της ανθρωπότητας! (Εντάξει το παρακανα λιγάκι :D ... Τύφλα να χει ο Σπίλμπεργκ να 'ουμε ! :fafoutis: )

Δεν θέλω να τελειώσει ποτέ ο Indy :( είναι ο αγαπημένος μου ήρωας!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα