Jaguar CD 64 Bit For Ever

Αυτός ο Tramiel μας την έκανε....Γι'αυτό έφυγε "βράδυ" από την Commodore....Και οι χαζοί οι δικοί μας του ανοίξανε την πόρτα......άρε χαιβάνια....γιαούρτ!!!!
 
Παιδια μια ερωτηση. Εχει κανεις απο εδω αυτο εδω το χειρηστηριο (το εξακουμπο);

800px-Jaguar_Controller.jpg


Αν ναι, τοτε που το βρηκατε; Ειχα φαει ολη την Αθηνα για να το αγορασω και δεν το ειχα βρει πουθενα. Και φυσικα η τοτε atari hellas δεν ηξερε τιποτα :(
 
το εχω εγω το 1996 το ειχαν βγαλει(και ακου τιμη 19.900δρχ)μουφα φιλε τα αλλα 5 κουμπια ειναι αχρηστα,μονο το iron soldier 2 cd version τα αξιοποιει,οσο για το αλλα χρωμα ειναι καρασπανιο οντως
 
falcon030gr είπε:
Αυτός ο Tramiel μας την έκανε....Γι'αυτό έφυγε "βράδυ" από την Commodore....Και οι χαζοί οι δικοί μας του ανοίξανε την πόρτα......άρε χαιβάνια....γιαούρτ!!!!
ετσι ειναι, ο κυριος καταστροφη:mad::mad::mad: μας εκAνε την ολη δουλεια,εδω το jaguar χανοταν και αυτος ελεγε οτι το jaguar -cd ειναι καλυτερο απο το N64:biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Η δυναμη του Jaguar CD ητανε μεταξυ κατι 3DO για να μην μπω και λιγο παρακατω. Απλα ητανε μια βελτιωση στα γραφικα,στον ηχο και στην χωρητικοτητα.

Και αυτα περι 64-ΒΙΤ ητανε για μενα πολυ μουφα, απο την στιγμη το μηχανημα χρησιμοποιουσε 16-ΒΙΤ επεξεργαστη.

Παντως βγηκανε καποια αξιολογα παιχνιδια για Jaguar CD και αυτα ειναι τα Iron Soldier 2, Zero 5,World Tour racing και Primal Rage.
 
Χαχαχαχα,η συζητηση για τα ποσα bits ειναι το Jaguar θεωρω οτι οδηγει παντα στα μεγαλυτερα flames... :)

To Iron Soldier 2 σε video που το εχω δει μου αρεσε. To Primal Rage θα το ψηφιζα ως και το χειροτερο παιχνιδι της γενιας :)

Aν προλαβαινε η Atari να εβγαζε το Midsummer...
 
Εδώ καταλήγει σε flames η συζήτηση για τα πόσα bits ήταν ο 68000..
 
Συγνωμη γι'αυτο! Επρεπε να αναφερω μονο τα παιχνιδια ;)
 
Πίσω
Μπλουζα