Kabamaru Iga-No, Ninja Boy (1983)

Το είδα όλο το Σαββατοκύριακο και το ερωτεύτηκα.
 
Ε λοιπόν, πρέπει να είμαι ο μόνος που δεν έβλεπα αυτό το παιδικό. Όχι απλά δεν το έβλεπα, δεν γνώριζα καν την ύπαρξή του. Μου τον ανέφεραν και κάποιοι συμφοιτητές μου πριν καμιά 10ριά χρόνια και τους κοίταζα και δεν καταλάβαινα τι λέγανε.
 
johnny19818 είπε:
Ε λοιπόν, πρέπει να είμαι ο μόνος που δεν έβλεπα αυτό το παιδικό. Όχι απλά δεν το έβλεπα, δεν γνώριζα καν την ύπαρξή του. Μου τον ανέφεραν και κάποιοι συμφοιτητές μου πριν καμιά 10ριά χρόνια και τους κοίταζα και δεν καταλάβαινα τι λέγανε.

Πες μου οτι κανεις πλακα;; :p

Δεν μπορει να ειναι αληθεια!!!

Διαολε!!!!

 
αριαδνη είπε:
ε, μα αυτό παθαινεις μαζι του :flower:
Καλά δεν το συζητώ, δεν ξέρω αν υπάρχει και δημοσκόπηση στο ρετρομάνιαξ για το πoιο είναι το πιο αγαπημένο σας ανιμέ ζευγάρι, θα ψήφιζα Καπαμαρού και Μάη(δεν ξέρω πως γράφετε). Επίσης θα ήθελα να τρώω και εγώ 15 πιάτα μακαρονάδα και να μην παχαίνω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
johnny19818 είπε:
Ε λοιπόν, πρέπει να είμαι ο μόνος που δεν έβλεπα αυτό το παιδικό. Όχι απλά δεν το έβλεπα, δεν γνώριζα καν την ύπαρξή του. Μου τον ανέφεραν και κάποιοι συμφοιτητές μου πριν καμιά 10ριά χρόνια και τους κοίταζα και δεν καταλάβαινα τι λέγανε.
Καταραμένε Μαϊτζίμα!

Ξεκινάς να το βλέπεις τώρα παρέα με ένα καζάνι Μακαρονάαααδααααααααααααα :D
 
Πρεπει να το βαλεις στο προγραμμα! Ειναι 24επ. των 20λεπτων περιπου! Βρισκοντε ευκολα ακομα και στο youtube.
 
Εντάξει, με πείσατε :) .
 
johnny19818 είπε:
Εντάξει, με πείσατε :) .
τζονι εδώ τον εδειχνε καποτε τοπικο καναλι και πολλα 22χρονα παιδια τον ξερουν σημερα και το θεωρουν κορυφαιο :) τα αλλα μας παιδικα δεν τα αγαπουν τοσο αλλα για τον Καπαμαρου κάνουν εξαιρεση

Καλά δεν το συζητώ, δεν ξέρω αν υπάρχει και δημοσκόπηση στο ρετρομάνιαξ για το πoιο είναι το πιο αγαπημένο σας ανιμέ ζευγάρι, θα ψήφιζα Καπαμαρού και Μάη(δεν ξέρω πως γράφετε). Επίσης θα ήθελα να τρώω και εγώ 15 πιάτα μακαρονάδα και να μην παχαίνω.




πολύ ωραια ιδεα σπιρτουλι, δεν ανοίγεις μια ;) αγαπημενα ζευγάρια ανιμε

Μαη και Καπαμαρου το πιο αντισυμβατικο ζευγαρι ever
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αριαδνη είπε:
Επίσης θα ήθελα να τρώω και εγώ 15 πιάτα μακαρονάδα και να μην παχαίνω
Αν έκανες το superhuman kung-fu που κάνει ο Kabamaru θα τα έκαιγες γρήγορα και τα 15 πιάτα :p
 
Μέη πρεπει να προφερεται το ονομα της κοπελας οπως λενε τον Μάη οι αγγλοι.

Τι τραβαγε η καημενη απο την μουρλα που ειχε ο καμπαμαρου, για αυτο τον πηγαινα τον καμπαμαρου για την μουρλα και την λαιμαργια του και που δεν φοβοταν τιποτα οπως σε ενα επισοδειο που πλακωσε εκεινον το ντουλαπα και την παρεα του
 
Imgema είπε:
Αν έκανες το superhuman kung-fu που κάνει ο Kabamaru θα τα έκαιγες γρήγορα και τα 15 πιάτα :p
Εννοείς σαν αυτά που πηδάει από δέντρο σε δέντρο;Εγώ αν ανέβαινω σε κλαρί δέντρου το πιθανότερο είναι να σπάσει. :D
 
Johnny, αν εχεις δει ποτέ το Plawless Sanshiro JUMARU, ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ ο ιδιος σχεδιασμος και στυλ, ιδια μεταγλωτιση, ιδιες γκριματσες...

Οποτε αν σου αρεσε εκεινο, θα σου αρεσει και το Καμπαμαρου.. ;)
 
viking4a είπε:
Johnny, αν εχεις δει ποτέ το Plawless Sanshiro JUMARU, ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ ο ιδιος σχεδιασμος και στυλ, ιδια μεταγλωτιση, ιδιες γκριματσες...Οποτε αν σου αρεσε εκεινο, θα σου αρεσει και το Καμπαμαρου.. ;)
Αν είναι της ίδιας συνομωταξίας με Dragon ball κτλ. δεν τα έχω δει. Υπάγονται στην κατηγορία Αnime Manga σωστά;
 
Ναι ειναι στην κατηγορια Anime (manga η μορφη κομικ).
 
Πάντως εγώ στην μεταγλώτιση του αυτό που γέλαγα ήταν όταν ο Καμπαμαρού φώναζε και έβλεπες το μεγάλο στόμα να ανοιγοκλείνει 10 φορές και η μεταγλώτιση να λέει απλά μία λέξη και με ήρεμο τόνο φωνής, εκεί πέθαινα στο γέλιο ακόμα και μικρός απο την διαφορά.
 
Μεγάλο Kabamaru update! Θα βγει καινούριο τεύχος!!

Επίσης έφερα μερικές ακόμα εικόνες, αυτή τη φορά όχι δικά μου scans. Για τις προηγούμενες εικόνες μπορείτε να δείτε εδώ.

Εξώφυλλα

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php

manga pages




attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php

Διάφορα προϊόντα




attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
tumblr_nrblnyReW31qd7kpzo2_1280.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
b74f3470-s.jpg

Βρηκα το παραπανω Ιαπωνικο διαφημιστικο για την νεα σειρα. Δεν ξερω αν ο Καμπαμαρου ειναι απο αλλο μανγκα, αλλα το κειμενο μιλαει για της 23/10 οπου υποτιθεται πως κυκλοφορησε το πρωτο τευχος.

Οσο και να ψαχνω δεν μπορω να βρω περισσοτερες πληροφοριες, για καποιο λογο ειναι σαν να υπαρχει μυστικοπαθεια στην Ιαπωνια για τον Καμπαμαρου!
 
^ Δεν ξέρω Ιαπωνικά, αλλά από την εικόνα που έβαλες συμπεραίνω πως μάλλον πρόκειται για re-release του manga.
 
Πίσω
Μπλουζα