LCD Ηλεκτρονικά που είχατε και έχετε!

Πάλι τουφεκιοφόρος????? δε φαίνεται η δίψα που έχω για εξουσία!!!!

και καλά καμιά γυναίκα αξιωματικός δε βρέθηκε στα εχθρικά χαρακώματα να τη γοητεύσω και να γλιτώσω??

τώρα αν σας πω ότι μόλις γύρισα από κομμωτήριο θα φάω τρελό δούλεμα εε ?
 
xalia είπε:
Πάλι τουφεκιοφόρος????? δε φαίνεται η δίψα που έχω για εξουσία!!!!
Έχεις δει κανένα Λοχαγό με ανταύγιες, μούσι και ipod στο λαιμό;
 
Μέλος του retromaniax ζητα απεγνωσμένα την βοήθεια σας...

Ανακάλυψα σε μια φωτογραφία των παιδικών μου χρόνων ένα ηλεκτρονικό

παιχνιδάκι που είχα και θυμάμαι οτι έπαιζα μανιωδώς αλλα δεν θυμάμαι ούτε

μάρκα ούτε τι παιχνίδι έπαιζα! Το σχέδιο του είναι χαρακτηριστικό αρα αν κάποιος

το γνωρίζει θα θυμηθει ποιό είναι...Θα σκάσω! :D

[edit] Dead imageshack pic [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
mickey mouse με τα αυγα? ο πυροσβεστης που σωζει τους ανθρωπους οταν κανουν σαρτο μορταλε απο το παραθυρο?οι αλεξιπτωτιστες?donkey kong?
 
Donkey και mickey δεν ειναι σιγουρα...Οι αλεξιπτωτιστες επισης δεν μου λένε τίποτα...Αυτό με τον πυροσβέστη κάτι μου λέει αλλα όχι τόσο.Φανταζομαι οτι θα θυμηθώ επακριβως πως ήταν το παιχνίδι και θα μου έρθουν όλα στο μυαλό αλλα κανενα απο αυτά δεν μου κάνει κάτι φοβερο pepino.Ευχαριστώ για την βοήθεια σου πάντως... :)
 
Nope...τα είδα ήδη αυτά... :(
 
Arduinna, να κοιτάξεις εδώ!

Το site είναι πολύ μεγάλο για να το ψάξω ολόκληρο μόνος μου, αλλά υπάρχει σοβαρή ελπίδα να βρεις αυτό που ψάχνεις! ;)

Αυτά που λέει ο pepinos είναι όλα Nintendo Game & Watch (αλεξιπτωτιστές=Parachute) οπότε και είναι αδύνατον να είναι κάποιο αυτό που έχεις στην φωτογραφία.
 
Ναι είμαι ενήμερη για την ύπαρξη αυτού του site Maddog ;)

Απλά επειδή αληθώρισα να ψάχνω εκεί ειπα να απευθυνθώ στα αστέρια του GRM... :)
 
H nintendo εκανε μια προσπαθεια να επανακυκλοφορησει τα παρακατω σε μορφη μπρελοκ http://www.thinkgeek.com/geektoys/games/84fe/ και κατα την γνωμη μου θα βολευαν περισσοτερο για να περασεις την ωρα σου απο τα παιχνιδια των κινητων μας. [edit] Dead imageshack pictures [edit] :thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κοιτάξτε τι βρήκα σε ένα μαγαζί εδώ πιο δίπλα..βέβαια, δεν ξέρω τί είναι..αλλά ίσως εσάς να σας ενδιαφέρει..

[edit] Dead imageshack pictures [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωρα να ξαναφερουμε στην επιφανεια το συγκεκριμενο (καλυτερα να μεταφερθει στις κονσολες). Λοιπον εχουμε ενα ρετρο SPORT-BILLY ηλεκτρονικο (καμμια σχεση εκτος απο τον τιτλο) και μερικα απο τα τελευταια μοντελα που κυκλοφορησε (92-93) η γνωστη στον χωρο TIGER.

[edit]Dead imageshack pictures [edit]

Υ.Σ να γραψω για το Pit Fighter το πρωτο arcade με digitised πρωταγωνιστες ειχα παθει πλακα με τα γραφικα μικρος τωρα πλεον στo MAME οπως και το sequel του Guardians of the 'hood απο ΑΤΑΡΙ και τα 2.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
AARDVARK Respect

Pit Fighter λέω και κλαίω... Digitized γραφικά πολύ πριν το Mortal Kombat κλπ :thumbup:

Buzz, Ty, Kato... Αξέχαστο intro με τα τρία τούμπανα να γυμνάζονται ο καθένας με το δικό του στιλ μαζί με φοβερή μουσική.

:thumbup:
 
Βρηκα και το Snoopy Tennis μου...θα συνεχισω το ψαξιμο στα παταρια!!

[edit]Dead imageshack pictures [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πω πω...!!!Πόσα χρόνια έχουν περάσει από τότε που το είχα πιάσει στα χέρια μου!!!Πολύ ωραίο παιχνιδάκι..Πολύ πώρωση!!!!!

Δουλεύει Wally...?
 
Μια χαρα!!

Hταν αλεξισφαιρα αυτα τα Game N Watch...
 
Αχχχχ στερνή μου γνώση να σ'είχα πρώτα. Δυστυχώς τα είχα διαλύσει (γύρω στην 6η δημοτικού).

Είχα το Donkey Kong II, Fire Attack, Popeye, και κανα δυό γιαπωνέζικα που δεν κυκλοφορούσαν Ελλάδα, θυμάμαι στο ένα έφτιαχνες κάτι Hamburgers.

Ο θείος και νονός μου ταξίδευε σχετικά συχνά Ιαπωνία και τον περίμενα πως και πως να γυρίσει με το μαγικό κουτάκι στο χέρι...
 
Wally είπε:
Βρηκα και το Snoopy Tennis μου...θα συνεχισω το ψαξιμο στα παταρια!!
Κοίτα μη βγάλεις και κανα Gameboy απο τα πατάρια και εκτεθούμε :biglaugh: :biglaugh:
 
Κοιτάξτε επίσης και να μην βγάλει ο geoanas τα ηλεκτρονικά του σε φωτογραφίες εδώ,γιατί θα γονατίσει το φόρουμ..... :D
 
Πίσω
Μπλουζα