LEGO

The LEGO Story

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
D@redevil είπε:
Καλά, βρε! :) Κυκλοφορεί τέτοιο κομμάτι στην "πιάτσα" και δε μιλάτε?
Για το συγκεκριμενο σε θελουμε στο σκοταδι...:biglaugh:

Για κανε μια βολτα προς πλατεια μερια,διπλα στο Α.Τ. ... ::) ;)
 
Τα lego έχουν γίνει πολύ χάλια!Κυρίως τα πρόσωπα στις φιγούρες!Κοίταζα τη σειρά των πειρατών,και τα πρόσωπα είναι πολύ ρεαλιστικά σαν αληθινά,με αποτέλεσμα να με τρομάζουν!Λάθος τους να τα κάνουν τόσο ρεαλιστικά!Στόχος των lego έπρεπε να είναι,να κάνουν τα παιδιά να φανταστούν πως θα είναι το κάθε πρόσωπο,και να του δώσουν οποιοδήποτε ρόλο!Επίσης από τα lego ξεκίνησαν οι διπλοπρόσωπες φιγούρες!
 
Ευχαριστα νεα για τους LEGOfan... :D

Warner Bros & Village Roadshow Pictures επιβεβαιωνουν και επισημα

το καστ της νεας 3D ταινιας...LEGO: The Piece of Resistance

Τον αιθερα γρηγορα στη Μαριανα...:biglaugh:
 
Πιστευω οτι ηδη οι LEGOmaniacs...

Με λενε Μαριανα και ειμαι καλα...:biglaugh:

...γνωριζουν ηδη για αυτο εδω

Αυτο μαλλον που δεν γνωριζουν ειναι

οτι χθες κυκλοφορησε και μια φωτο

με τους κακους της υποθεσης... :D

attachment.php
 
Πώς και πώς το περιμένω! :(

Τα δε κανονικά σετάκια είναι εξίσου "προσιτά", όπως η σειρά των StarWars: Όσο ένα νεφρό, δηλαδή...! :p

Άσε που με βλέπω τελικά να περνάω σε μια κονσόλα XBOX 360 ή PS3, γιατί αλλιώς μόνο στα ποστ σου και στα legomails θα το βλέπω! :D
 
Ένα από τα καλύτερα LEGO stop-motion βίντεο που έχω δει. Η δουλειά που έχει κάνει είναι απίστευτη. :acoustic:

 
D@redevil είπε:
Dartacan, τι βλέπουν τα όμορφα και σχιστά μου, αμυγδαλωτά μάτια?! :dribble:
Καλά, βρε! :) Κυκλοφορεί τέτοιο κομμάτι στην "πιάτσα" και δε μιλάτε?

"Κυνηγάω" στην παρούσα φάση τη σειρά των "Pirates of the Caribbean" και απ' ότι είδα, έχει 2 καραβάκια:

Αυτό:

Προβολή συνημμένου 56035

& αυτό:

Προβολή συνημμένου 56036

Αφού δεν μπορώ να έχω τα originals, Ι can live with that! :D
Συμπάσχω, αλλά κάτι κάνω γι' αυτό. Τη στιγμή που μιλάμε το Queen Anne's Revenge (κόκκινα πανιά) κοσμεί τα ράφια μου, ενώ σε κανά δεκαήμερο θα έχει φτάσει στα χέρια μου το Black Pearl. Επίσης αναμένω και 2 promotional σετάκια των πειρατών (με 50 κομμάτια έκαστο) που κυκλοφόρησαν στην Αγγλία (δωρεάν φυσικά) Τα βρήκα με 6 ΕΥΡΩ έκαστο και τσίμπησα 2. Μόλις στήσω και τα επερχόμενα θα ανεβάσω φωτό.
 
Οσο παει και πυκνωνουν τα βιντεακια για αυτο το LEGO game... :d@redevil

[edit]


Αυτό το βίντεο καταργήθηκε επειδή παραβαίνει τους Όρους Παροχής Υπηρεσιών του YouTube.



Λυπούμαστε γι'αυτό.[edit]


:d@redevil :D @redevil:d@redevil...που θα ελεγε και η Μαριανα...:biglaugh:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να και κατι ενδιαφερον για τους LEGOfan στην Θεσσαλονικη! :D

attachment.php


Βλεπω την Μαριανα να χρειαζεται αιθερα συντομα...:biglaugh:
 
Το συγκεκριμενο πρεπει να ειναι το πιο επικο LEGO Game που θα κυκλοφορησει!!!! :d@redevil
 
stayros είπε:
Να και κατι ενδιαφερον για τους LEGOfan στην Θεσσαλονικη! :D
attachment.php
Σαν παιδάκι και γω.... ουπς..... Σαν μαμά και γω πήγα σήμερα την μικρή μου να δει και να παίξει με τα lego.

Πολλά σταντ με lego κάθε θεματολογίας. Star Wars, Ninjago, City life, Dublo κλπ.

Μάλιστα στα Dublo το είχαν κάνει έτσι ώστε τα παιδιά βουτούσαν σε μια "λιμνη" από τουβλάκια για να πάρουν οτι θέλουν και να χτίσουν.

Βοηθήσαμε στην κατασκευή ενός τεράστιου lego (πήραμε και το δίπλωμα μας ως επίσημοι mega κατασκευαστές lego 2012) αποτελούμενο από 1000000 κομμάτια.

Δυστυχώς φωτορεπορτάζ δεν μπόρεσα να κάνω :(

Μερικές όμως φωτογραφίες τις τράβηξα

attachment.php


Και τι δε θα έδινα να τα είχα όλα αυτά......

attachment.php


attachment.php


Κατασκευασμένο από τα παιδιά που επισκέφτηκαν την εκδήλωση με την καθοδήγηση προσωπικού

Βέβαια δεν έχασα την ευκαιρία :D

attachment.php
 
Ωραιες φωτο Ναταλι! :thumbup:

Κι οσο για το φωτορεπορταζ...δεν πειραζει!! :)

Θα μας κανει η Μαριανα... :d@redevil
 
attachment.php


Καταχώρηση Μεγάλο Μίκυ #256 / Δεκέμβριος 1988
 
Καλημέρα σε όλους είμαι νέος στο φόρουμ, αλλά μαζεύω οτιδήποτε παλιό πέφτει στην αντίληψη μου ειδικά από lego. χιλιάδες πλέον who cares about playmobile :p
 
Ardohoth είπε:
Καλημέρα σε όλους είμαι νέος στο φόρουμ, αλλά μαζεύω οτιδήποτε παλιό πέφτει στην αντίληψη μου ειδικά από lego. χιλιάδες πλέον who cares about playmobile :p
Καλημερα και καλως ηρθες! :)

Σαν νεο μελος κανε ενα

περασμα απο εδω για το επισημο

καλωσορισμα! ;)
 
Από την πρόσφατη έκθεση που κάναμε το ελληνικό club φίλων lego στην Αθήνα. Επόμενη μας έκθεση την Άνοιξη. Το μεγάλο είναι δικό μου :p

(Edit): Διέγραψα δύο φωτό γιατί υπήρχαν και παιδάκια στο πλάνο. Υπάρχουν δεκάδες φωτογραφίες από την έκθεση μας. Και θα γίνει μία ακόμα στο River West βιαζόμαστε γιατί θέλουμε να μπούμε στο πρόγραμμα της Lego για τα κλαμπ

s49.jpg

1.jpg

s18.jpg

s16.jpg

s47.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η Μαχη του Helm Deep (LOTR) με Lego στοπ-καρε!

LEGO The Battle of Helm's Deep

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα