[Lyra] Pin y Pon

Γνωρίζει κάποιος αν την καινούργια σειρά των "Pin y Pon" μπορώ να την βρω σε κάποιο κατάστημα στην Ελλάδα;
 
nasospakos είπε:
Γνωρίζει κάποιος αν την καινούργια σειρά των "Pin y Pon" μπορώ να την βρω σε κάποιο κατάστημα στην Ελλάδα;
...Και για να προλάβω, παρακαλώ τις απαντήσεις σε πμ, για να μην έχουμε διαφήμιση! ;)

Θενκ γιουυυυ!
 
filmmusic είπε:
να ρωτήσω κάτι;Υπάρχουν παλιά παιχνιδάδικα που μπορεί να τα βρει αυτά κανείς;

Το αγαπημένο μου που ψάχνω είναι αυτό με την άμαξα (ανθοκομική έκθεση).

bvjE9l.jpg


Το βρήκα πριν 2 μέρες στο ebay, νομίζω στα $120, σφραγισμένο, αλλά τώρα δεν υπάρχει πια!! :(
αν κοιταξεις μια σελιδα πριν θα δεις μια απο τις 5-6 φωτο μου το εχει αυτο (δλδ το εχω :) . Το θεμα ειναι οτι δυσκολα θα το βρεις και ειδικα σε σφραγισμενη κατασταση. Γενικα οταν θες κατι και ειναι παλιο μην περιμενεις. Παρε το!!! δεν αξιζει για 20 και 30 και 50 ευρω ακομα (που σε βαθος χρονου δεν ειναι τιποτα το ποσο) να χασεις κατι που θα σε γεμισει χαρα και αναμνησεις...αυτο το συναισθημα δεν το αλλαζω με τιποτα γιαυτο οτι εχω βρει απο τα παιδικα μου χρονια το πηρα ειτε φθηνα ειτε ακριβα δεν με ενδιαφερει φτανει να το εχω. Τωρα που εχω βρει το 95% αυτων που εψαχνα ειμαι γεματος και δεν με ενδιαφερει ποσα ειχα δωσει. Αλλωστε δεν εχουν καμια αξια τα χρηματα που ειχα δωσει πριν 5 10 20 χρονια...ασε που γλυτωνω και ψαξιμο και αναμονη και πολλα...!!!
 
Κάποια στιγμή θυμάμαι να έχει η αδερφή μου κάποια σετ ένα με κάτι παγωτά και το άλλο με το πινγκ πόνγκ.
 
Νομίζω ότι αυτά που αναφέρεις,υπάρχουν σε προηγούμενες σελίδες όπως επίσης θα βρεις και μικρά καταλογάκια.Με τα pin y pon δεν έχω ασχοληθεί τόσο!!!!
 
καλησπερα σας εχω ξαναστειλει μηνυμα ψαχνω ακομα να βρω pin y pon χωρις επιτυχια βεβαια μιας κ οι τιμες ειναι απλησιαστες αν ξερει καποιος που μπορω να βρω [edit] αγγελία αγοράς [/edit] ας με βοηθησει.... :(
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδια,διαβασα το θεμα και ηθελα να ρωτησω καποιον αν ξερει.

Υπηρχε official Λιστα με ολους τους κωδικους του παιχνιδιου που βγηκαν?
 
Υπήρχαν μόνο μικρά καταλογάκια,περίπου 2-3 και υπήρχαν και σετς με κωδικούς L που δεν εμφανίζονταν σε κανέναν κατάλογο.
 
thebest20 είπε:
Υπήρχαν μόνο μικρά καταλογάκια,περίπου 2-3 και υπήρχαν και σετς με κωδικούς L που δεν εμφανίζονταν σε κανέναν κατάλογο.
Έχεις δει κάποια από αυτά πουθενά?
 
Είχα δει στο ebay,και ξεκινούσαν από 2L.Θα ψάξω να βρω photos.

$_572.JPG

Αυτά βρήκα στο ebay

$_57.jpg

$_571.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το πρώτο που έχεις βάλει, το "πικ νικ" στον κατάλογο είναι το 2503 και στη φωτογραφία από το ebay είναι το 2L03.

Επίσης η "ανθοκομική έκθεση υπάρχει στον ίδιο κατάλογο και έχει κωδικό 2501. Οπότε φαντάζομαι θα έχει τον αντίστοιχο 2L01 κωδικό (γιατί στην φωτό που έβαλες δε φαίνεται κάτι).

Δλδ όπου 5 = L (?)
 
Ακριβώς στη δεύτερη photo 2L01 έγραφε στο ebay αλλά δεν είχε σχετική photo του κουτιού να φαίνεται.Δεν ξέρω για ποιο λόγο βγήκαν ίδιοι κωδικοί (2L01 και 2501)
 
Τα βρήκα τις προάλλες και αναρωτιέμαι από που προέρχονται.
 
Υπαρχουν ακομα σε γνωστα καταστηματα παιχνιδιων! ;)

Pinypon Toys
 
Pin Pon :) Αγόρια, γιατί υπάρχουν και τα κορίτσια με τα πολύχρωμα μαλλιά.
 
circleag είπε:
Υπαρχουν ακομα σε γνωστα καταστηματα παιχνιδιων! ;)
Pinypon Toys
Μόνο που έχουν αλλάξει πολύ σε σχέση με τα παλιά.Τα νέα έχουν πιο μεγάλο σώμα και κεφάλι ενώ αλλάζουν και πρόσωπο (διπλοπρόσωπα).Στο πίσω μέρος του κεφαλιού τους έχουν δεύτερο πρόσωπο το οποίο καλύπτεται από την περούκα.
 
thebest20 είπε:
Μόνο που έχουν αλλάξει πολύ σε σχέση με τα παλιά.Τα νέα έχουν πιο μεγάλο σώμα και κεφάλι ενώ αλλάζουν και πρόσωπο (διπλοπρόσωπα).Στο πίσω μέρος του κεφαλιού τους έχουν δεύτερο πρόσωπο το οποίο καλύπτεται από την περούκα.
Αυτό δεν το ήξερα! :eek:

Δεν μου άρεσε ποτε αυτό με τα δυο πρόσωπα στα παιχνίδια.

Το ίδιο έχω δει και σε κουκλάκια τύπου "Φωτεινός Αγκαλιτσας" οπου απο την μια όψη είναι χαμογελαστό και απο την άλλη σαν λυπημένο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα