[LYRA] Playmobil

Το Western House 3421 είχε βγει επίσης από τη LYRA και σε αυτή τη version

3421.jpg
 
Την οποία αυτή τη βέρζιον, την είχα κι εγώ! :)

Έχοντας όμως μόνο space κομμάτια, το ταίριαζα στις ιστορίες μου, σαν "το σπίτι των αστροναυτών"! :D
 
Μια διαφορετική έκδοση του κωδικού 3L71

attachment.php
 
Όντως,το 3L71 έχει διαφορά σε αυτή τη photo,και πιο συγκεκριμένα τα κεφάλια των εσκιμώων κοιτάζουν προς τα δεξιά!!!!Σπουδαία ανακάλυψη!!!!!
 
Θυμήθηκα ότι μου είχαν φέρει και ένα set πολύ περίεργο,ίσως με κωδικό L.Περιείχε καναπέ και πολυθρόνα που γίνονταν κρεβάτι,ραφιέρα,τηλεόραση,ραδιόφωνο, ένα έπιπλο που ήταν σαν μάτια κουζίνας,με βρύση δίπλα,αλλά από κάτω αντί για φούρνο είχε ντουλάπια,τραπέζι με 4 καρέκλες (στο στυλ των τραπεζιών για camping) και 4 φιγούρες (μαμά,μπαμπά,κοριτσάκι,μωρό).Το κοριτσάκι που απεικονιζόταν στο κουτί,μέσα ήταν αγοράκι.Τα χρώματα διέφεραν λίγο,στις φιγούρες και στα καπέλα τους!Μακάρι να βρεθεί κάτι,αλλά δεν το βλέπω!!!
 
σήμερα παρέλαβα ένα απο τα 5 καταγεγραμμένα ολοκληρωμένα σετ (απ ότι κυκλοφορεί στην πιατσα) ο θρυλικός κωδικός 3448 (αφιερωμένο για σένα playmofan αφου είναι απο τους αγαπημένους σου κωδικούς).παρακαλώ απολάυστε το.

DSC00643.jpg

DSC00640.jpg

DSC00641.jpg

DSC00642.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συγχαρητήρια ...Πω πω τι μου θύμισες φίλε΄μου..... Υποθέτω ότι έχεις τρελαθεί από την χαρά σου, έτσι..... Να το προσέχεις σαν τα μάτια σου, τέτοιο απόκτημα....Θ Υ Σ Α Υ Ρ Ο Σ!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:D :D :D
attachment.php


Έχει κάτι το ιδιαίτερο αυτός ο κωδικός?
 
Kambia είπε:
:D :D :D Έχει κάτι το ιδιαίτερο αυτός ο κωδικός?
Μάλλον επειδή είναι από τα ελάχιστα μεσαιωνικά σπίτια που μπορεί κάποιος να βρει,και επειδή έχει το σήμα της LYRA
 
κοιτα εκτός οτι είναι ο κωδικός με της περισσοτερες πωλήσεις στην μεσαιωνική κατηγορία(ritter) είναι ένας αρκετά παλιός κωδικός και πανέμορφος φυσικα,έχει να κάνει και σε τι κατάσταση βρίσκετε το κουτι(αν υπάρχει) αλλα και άν είναι πλήρες το σετ.έχει καθαρά συλλεκτική αξία αυτό που αναφέρω πιο πάνω

ακριβώς φίλε thebest έίναι απο τα πρώτα σετ που κυκλοφόρισε η LYRA όταν ξεκίνησε.κ είναι απο τα ελάχιστα κομματια που βγήκαν με το λογότυπο της εν λόγω εταιρίας .
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λοιπον παιδια βαζω 2 απο τα χθεσινα μου ευρηματα:

play1.jpg

play2.jpg

Βεβαια δεν πηρα μονο αυτα,αλλα και μερικα ακομη :) (ειμαι στην δουλεια και δεν μπορω να τα σκαναρω)

Ερωτηση:ποτε κυκλοφορησαν τα Lyra new?στα 90's?

A!να πω και ποσο τα πηρα..μολις 2 ευρω το καθενα!!:biglaugh:
 
angel_grig είπε:
Λοιπον παιδια βαζω 2 απο τα χθεσινα μου ευρηματα:
Προβολή συνημμένου 51792

Προβολή συνημμένου 51793

Βεβαια δεν πηρα μονο αυτα,αλλα και μερικα ακομη :) (ειμαι στην δουλεια και δεν μπορω να τα σκαναρω)

Ερωτηση:ποτε κυκλοφορησαν τα Lyra new?στα 90's?

A!να πω και ποσο τα πηρα..μολις 2 ευρω το καθενα!!:biglaugh:
Πλάκα μου κάνεις,τέλεια!!!!Έχει κανένα με κωδικό L???????
 
2 ευρω? :animeek::animeek::animeek: με αυτά κ με 'κείνα θέλω να κάνω αυτό :banghead: χαχαχχαχαχαχαχ Καλορίζικα!!!! Ναι αρχές 90ς βγήκαν αυτά :wait2: απ όσο θυμάμαι δηλ
 
Κι εγώ το 1992 τα πρωτοείδα,όταν ήμουν στο νοσοκομείο,και στο κυλικείο είχε τέτοια!Μου είχαν πάρει πολλά εκείνον το μήνα που ήμουν μέσα!Και γνωστοί μου,μεγαλύτεροι,δεν τα είχαν ξαναδεί πριν!Αλλά πως γίνεται να έκλεισε η LYRA το 1988,και αυτά να βγήκαν αρχές 90s?Συσκευάζονταν και αφού έκλεισε η LYRA?Όπως επίσης τότε είδα και τα κουβαδάκια πρώτη φορά!Και στο κουτί λέει "προϊόν 1978",μου έκανε μεγάλη εντύπωση!
 
thebest20 είπε:
Πλάκα μου κάνεις,τέλεια!!!!Έχει κανένα με κωδικό L???????
Δυστυχως ο παππους που τα πουλουσε δεν ειχε σειρα L

and1 είπε:
2 ευρω? :animeek::animeek::animeek: με αυτά κ με 'κείνα θέλω να κάνω αυτό :banghead: χαχαχχαχαχαχαχ Καλορίζικα!!!! Ναι αρχές 90ς βγήκαν αυτά :wait2: απ όσο θυμάμαι δηλ
Eυχαριστω!!
 
Πίσω
Μπλουζα