[LYRA] Playmobil

Kambia είπε:
Ώπα!!! Βρήκες το σετ με τους ιππότες? Είναι το 3L26 ? Τελικά ξέρουμε (στο περίπου) πόσoi L κωδικοί βγήκαν από τη LYRA?
Oχι.Το σετ με τον ληστη βρηκα!Αυτο ειναι το 3L26...3L26.jpg

Eλπιζω καποια στιγμη να ξετρυπωθει και το σετακι με

τους Ιπποτες που εχω! :)

Οσο για τους L κωδικους που ρωτας

υπολογιζω (χοντρα χοντρα) καμια 100αρα.
 
κανοντας μια μετακομιση της συλλογης μου απο το διαμερισμα μου εχω φτιαξει μια τιτανοντουλαπα με βιτρινες οπου θα ειναι το σπιτη της συναρμολογισα και το πειρατικο καραβι που μου ειχε κανει δωρο ο πατερας μου εν ετη 1992 για να κανω διαιτα αλλα μερικες εβδομαδες αργοτερα επειδη δεν κρατησα την υποσχεση που του εδωσα και μου το πηρε... :p βεβαια σε καλο μου βγηκε τελικα διοτι ειναι αθικτο και με της ζελατινες του χωρις να λειπει τιποτα

μαλιστα εχει μπει στην κεντρική θεση γιατι οι αγαπες δεν ξεχνιουνται

θα μπουν φωτος στο album
 
Eχω την εντυπωση οτι οι κωδικοι LYRA

πρεπει να λειτουργουσαν καπως ετσι...

π.χ.: 3L93

3=σειρα

L=εταιρια παραγωγης

93=αριθμος σετ

Και μαλλον πρεπει να ειναι πολλα

παραπανω απο 100 που ανεφερα

σε πιο πανω ποστ.
 
Θα περιμένουμε τον best να μας επιβεβαιώσει καθώς το κατέχει καλύτερα το θεμα L στα playmobil :D

Και κάτι άλλο που το έχω απορία.

Στα σετ της LYRA υπήρχαν και κομμάτια LYRA και Geobra? ΓΙατι πχ βλέπω σετ που έχω με playmobil LYRA και άλογα Geobra!!!
 
Kambia είπε:
Θα περιμένουμε τον best να μας επιβεβαιώσει καθώς το κατέχει καλύτερα το θεμα L στα playmobil :D
Και κάτι άλλο που το έχω απορία.

Στα σετ της LYRA υπήρχαν και κομμάτια LYRA και Geobra? ΓΙατι πχ βλέπω σετ που έχω με playmobil LYRA και άλογα Geobra!!!
Δεν ξέρω με τα L,τι ακριβώς συνέβαινε

Για το δεύτερο ναι,αρκετά sets Lyra χρησιμοποιούσαν και κομμάτια ακριβώς από τη Geobra.Όπως και κάποιες φιγούρες της LYRA που είχα, έγραφαν Geobra και κάποια χρονολογία,στις πατούσες τους!Αυτό δεν ξέρω γιατί συνέβαινε,ίσως έφερναν και χύμα κομμάτια το εξωτερικό και απλά τα έβαζαν στα αντίστοιχα κουτιά που κατασκευάζονταν από τη Lyra!Από τη σειρά Lyra New,οι πατούσες δεν έγραφαν τίποτα,ήταν κενές!
 
Μπορεί να γίνονταν αυτό που λες τελικά. Κυρίως αυτά που έχω εγώ είναι Λυρα φιγούρες και geobra άλογα και το πειρατικό καράβι που έχει πειρατές και από τις 2 εταιρίες!
 
LIONHEART είπε:
κανοντας μια μετακομιση της συλλογης μου απο το διαμερισμα μου εχω φτιαξει μια τιτανοντουλαπα με βιτρινες οπου θα ειναι το σπιτη της συναρμολογισα και το πειρατικο καραβι που μου ειχε κανει δωρο ο πατερας μου εν ετη 1992 για να κανω διαιτα αλλα μερικες εβδομαδες αργοτερα επειδη δεν κρατησα την υποσχεση που του εδωσα και μου το πηρε... :p βεβαια σε καλο μου βγηκε τελικα διοτι ειναι αθικτο και με της ζελατινες του χωρις να λειπει τιποτα μαλιστα εχει μπει στην κεντρική θεση γιατι οι αγαπες δεν ξεχνιουνται

θα μπουν φωτος στο album
ακόμη στη ζελατίνα? μωρε μπράβο!!!!! :cheers: εγώ πάλι δεν θ' άντεχα με τίποτα να το κρατήσω τοοοοοοσο καιρο στο κουτί του
 
ναι φιλε μου αντεξα και τελικα το εχω για να το βλεπω ακομα και σημερα ...

εβαλα και φωτος στο album μου αν και δεν ειναι καλης ποιοτητας αλλα το αποτελεσμα μετραει ..

περα απο την πλακα πηγα στα jumbo την προηγουμενη βδομαδα και ειδα το πειρατικο και πολλα περισσοτερα και μου ρχοταν κοτζαμ μαντραχαλος να τα παρω ολα αντε γιε μου μεγαλωσε γρηγορα για να χω δικαιολογια να παιζουμε παρεα !! :cool:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μια χαρά είναι φιλε και μπράβο σου και πάλι!!!!!!! χαρά στο κουράγιο σου και την υπομονή σου!!! :bow:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπράβο, Lionheart, να το χαίρεσαι το πανέμορφο πειρατικό καράβι!!! :)
 
Οι κωδικοί LYRA που δεν έχω δει photos είναι :

1L02

1L03

1L05

1L06

1L08

1L09

1L10

2L01

2L05

3L02

3L11

3L12

3L13

3L17

3L19

3L20

3L21

3L22

3L24

3L29

3L31

3L38

3L40

3L42

3L56

3L60

3L62

3L66

3L73

3L76

3L81

3L86

3L90

3L91

3L92

5L01

5L02

6L01

6L03

6L04

6L05

6L06

7L02

8L02

4008

5005

5008

Bρήκα photo από το set με τα φυλάκια

attachment.php


επίσης υπάρχει και κατάλογος Lyra New που δείχνει ως κεντρικό το 8004,το οποίο δεν το είχα ξαναδεί

attachment.php


Τα Lyra που είχα,έδειχναν στον κατάλογό τους,ως κεντρικό το 8003 πάντα

attachment.php


Υπάρχει περίπτωση να έχει κάποιος το δεύτερο κατάλογο,αυτό που δείχνει το 8004!Αγνοούσα ότι υπάρχει τέτοιος κατάλογος!Συνήθως όσα sets δεν περιέχονταν στον κλασικό κατάλογο,δεν περιείχαν μέσα άλλο κατάλογο η διαφημιστικό!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βρήκα αυτή τη photo κάνοντας αναζήτηση

attachment.php
 
Όμορφο :)

Εγώ αγόρασα τη βάρκα (ψαροκάϊκο) που κυκλοφορεί τώρα!
 
Μπείτε εδώ,ανέβασα χθες ότι set Lyra είχα βρει!Είχα σε ένα USB περισσότερες από 300 photos και τις βρήκα χθες το βράδυ!Τώρα έμειναν περίπου 20 κωδικοί

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.371706939528168.89589.100000665959813&type=3

ps : Το profil είναι ψεύτικο,δεν είναι τα πραγματικά μου στοιχεία,το έχω κυρίως για αυτό το σκοπό
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ καλή δουλειά μπράβο σου!!!! :bow: :bow: :bow:
 
Σε ευχαριστώ!!!Τις περισσότερες photos τις είχα βρει από το ebay πριν 1 χρόνο,και τις περνούσα στο usb!Τις είχα και στο laptop αλλά έκανα format και νόμιζα ότι είχαν χαθεί!Κάποιες από αυτές τις βρήκα πρόσφατα στο ebay.Κάποιες δεν έχουν καλή ανάλυση,αλλά από το τίποτα....Αν τις βρω σε καλύτερη ανάλυση θα τις προσθέσω!Επίσης,επειδή σε πολλά κουτιά επειδή δεν φαίνονται οι κωδικοί τους,τους έχω γράψει!Αυτά μέχρι στιγμής,λείπουν περίπου 20 κωδικοί με L,άλλοι 10 από τη σειρά LYRA NEW,και τα γνωστά sets που είχαν κυκλοφορήσει από τη LYRA (τα οποία όμως υπάρχουν ακριβώς,από τη Geobra - απλά δεν έχουν το σήμα της LYRA).

Σίγουρα ακόμα λείπουν οι κωδικοί

3L12


3L13



3L29



3L60



3L76


3L73 (υπάρχει σε χαμηλή ανάλυση)

από σειρά LYRA NEW

5008

6004 (υπάρχει στον κατάλογο σε χαμηλή ανάλυση)

3001 (έχω βρει τη photo σε κουβαδάκι - χαμηλή ανάλυση)

3005 (επίσης σε κουβαδάκι - χαμηλή ανάλυση)

5002 (χαμηλή ανάλυση)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραια δουλεια φιλε Πανο! :D

Απλα... :bow: :bow:

Να υποθεσω οτι ειμαστε κομπλε

τωρα απο LYRA η' ακομα θελουμε

δουλεια?
 
stayros είπε:
Ωραια δουλεια φιλε Πανο! :D Απλα... :bow: :bow:

Να υποθεσω οτι ειμαστε κομπλε

τωρα απο LYRA η' ακομα θελουμε

δουλεια?
Έγραψα ποιοι κωδικοί λείπουν σίγουρα!Είναι σίγουρα 4-5 που λείπουν,και άλλοι τόσοι,που δεν είναι σε καλή ανάλυση οι photos!Τη photo 3L12 που λείπει,την είχα,είναι κάτι μεξικάνοι κιθαρίστες!Αλλά δεν τη βρήκα!Τα πέρασα όλα όπως ήταν στο USB,απλά πρόσθεσα τους κωδικούς όταν δεν τους είχαν οι εικόνες,και τα ταξινόμησα!

Βέβαια πρέπει να είναι κι άλλοι κωδικοί,κυρίως με L!
 
stayros είπε:
Ωραια δουλεια φιλε Πανο! :D Απλα... :bow: :bow:

Να υποθεσω οτι ειμαστε κομπλε

τωρα απο LYRA η' ακομα θελουμε

δουλεια?
Έγραψα ποιοι κωδικοί λείπουν σίγουρα!Είναι σίγουρα 4-5 που λείπουν,και άλλοι τόσοι,που δεν είναι σε καλή ανάλυση οι photos!Τη photo 3L12 που λείπει,την είχα,είναι κάτι μεξικάνοι κιθαρίστες!Αλλά δεν τη βρήκα!Τα πέρασα όλα όπως ήταν στο USB,απλά πρόσθεσα τους κωδικούς όταν δεν τους είχαν οι εικόνες,και τα ταξινόμησα!
 
αυτην την φοτο την εχεις;
imagesqtbnANd9GcQgoG44jmyVXwxhxXsR69qfBmy3zhS_D07s4O6mvfL3OHuwb6u6.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα